Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

dar capul nu i la rupt nimeni la mos ????? am vazut ca erati multi ,chiar nu sa gasit unul sa i dea o casca in gura ????ma mir ,daca patea vreo unul din tg mures ,lua foc duba mosului

frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dar culpa nu e nici macar dubla la acest accident.....nu a existat contact, eu nu as da vina decit pe SOSO care a iesit de pe sosea la pierderea controlului asupra motocicletei.....la fel de bine daca nu era microbusul si batea vintul si cadea o creanga dintr-un copac reflexul lui SOSO era acelasi pentru ca nu e obisnuit creierul lui sa proceseze atit de repede o ruta ocolitoare alta......nenorocul soferului a fost sa fie el acolo.....acesta din urma insa a frinat.....cind a reusit sa il vada pe SOSO....adica un punct visiniu ce se apropia extrem de repede......

Asta se intimpla atunci cind incerci sa cauti vina in ceilalti din jur si nu la tine....e de fapt din natura umana....e mai simplu sa incerci sa cauti vinovati in altii decit sa incerci sa indrepti la tine ceva....(ceva care putea de altfel sa aiba victime mai multe.....si atunci ma intreb cam cum era daca SOSO era acum in acelasi stadiu dar cu vreo persoana pe constiinta)...........micorbusul vira exact cind s-a terminat linia continua si incepea cea intrerupta deci vina lui e doar eventual ca nu a dat cu spatele :rolleyes:

 

Soferul dubei chiar a recunoscut ca nu s-a asgurat din fata, ca era atent la cel din spate, norc ca exista unii care sustin ca oricum n-ar fi putut sa-l vada... Sau?

ia uita-te bine in filmulet ca e relativ simplu de determinat viteza care o avea in dreptul dubei, si o sa observi ca avea sub 20m/s cand a trecut prin dreptul dubei. Adica sub 70 km/h. Si daca Soso era asa de invizibil de ce nu s-a bagat si ala cu Dacia prin fata dubei dupa ce au trecut cele doua masini, ca doar duba nu il stanjenea sa faca stanga?

Singura eventuala culpa a lui Soso ar putea fi doar una morala, nu fata de lege ci fata de el si ai lui, este ca a uitat sa se considere invizibil pe motor, ca de , multi soferi uita ca exista motociclete pe sosea si daca eventual le mai acorda prioritate de multe ori considera ca o jumatate de banda sau un metru le este deajuns ca sa treaca.

O intrebare Soso, sper sa nu te deranjeze , in nici un caz nu vreau sa te judec ci doar sa imi confirm sau infirm o banuiala. Tu mergeai pe partea dreapta a benzii? De obicei chestia asta "invita" pe ceilalti sa intre pe jumatea stanga a benzii, fara sa gandeasca ca urma sa ai nevoie de ea pentru virajul la stanga. Pentru o trasa corecta in viraj cred ca acolo erai si urma sa te indrepti pe partea stanga a benzii ca sa "tai" curba de pe dreapta pe stanga benzii. Practic mosul ti-a "acordat" prioritate lasandu-ti spatiu sa treci, dar nu acolo unde aveai tu nevoie pentru viraj (stanga benzii) ci unde a vrut el (dreapta benzii) ca doar pe linia aia te-a vazut...

P.S. Chiar daca nu l-a atins nu e tot neacordare de prioritate? Trebuia sa intre in el si sa moara ca sa fie clar ca soferul e vinovat? Bravos! Soferi, da-i in p...m de motociclisti, taiati-le fata, ca oricum din spirit de conservare for face tot posibilul sa evita impactul direct, iar atat timp cat nu va lovesc masinile sunteti nevinovati, nu??? (Ca doar nu o fi vina voastra daca mor prin santuri, borduri si copaci in incercarea de a evita o conserva nenorocita).

Editat de Adydum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso...ar fi interesant de stiut ce era cu acel grup de oameni postati chiar pe carosabilul strazii laterale..(se vad cam 4-6 persoane in film). Nu acuz...dar parca se uitau la un spectacol...nestiind ce se va intampla cu tine.. Clar soferul a gresit ...si banuiesc ca nu te-a vazut....dar si tu in acele momente...nu aveai nici o treaba cu ceea ce se numeste ...conducere preventiva !

Insanatosire totala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzia mea: baiatul e meserias! daca era vreun incepator probabil se infigea in frane din instinct si bloca vreo roata...... ca si idee finala daca ala cu duba se asigura nu se intampla absolut nimic.....

....... mult respect pt tine ca ne-ai scris aici pe forum pt ca nu cred ca esti genul care sa caute sfaturi pe forumuri si ai avut mare noroc ca mai poti scrie acum despre asta! sfatul meu este sa incerci serres, hungaroring, o sa ai o surpriza placuta iar strada nu o sa-ti mai ofere prea mari satisfactii sau o sa exagerezi foarte mult ca sa ajungi la nivelul de adrenalina oferit de un circuit....

.....iar pt ceilalti care citesc si posteaza tot felul de aberatii: toata treaba cu supersportivele se invarte absolut in jurul nivelului de adrenalina produs....in asta consta totul si e pur si simplu un drog....... un drog mai puternic decat fumatul....... pur si simplu nu te poti abtine sa nu te dai tare, sa nu te dai pe curbe ....... omul isi dorea portia de adrenalina si stia exact ce risca..... asadar va rog nu-i mai blamati pe cei ce se da in acest fel pt ca stiu ce risca, nu ar trebui priviti cu admiratie ci cu compatinire pt ca sunt dependenti de adrenalina iar r1 este capatul ierarhiei ....... in legatura cu viteza exagerez un pic si spun ce 200 la ora e un fel de relantiu pr r1! vina este absolut a soferului care nu a acordat prioritate

 

man, sfatul meu pt tine...... cum zicea si cineva de pe aici ......... coboara o treapta si ia-ti un 600 si stoarce din el tot ce poti pe langa ca e mai usor poti aplica pe sosea caii mai precis si mai optim, bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca e discontinua ai dreptul sa te bagi?Banda respectiva iti da voie sa virezi dar te obliga sa acorzi prioritate celor d p banda opusa,este neacordare de prioritateee!!!Scuze ca ma bag dar m-a enervat procentu de 80%,toti au radar in frunte cand e vorba de viteza.Ma bucur ca ai scapat SOSO si sper sa te urci cat mai repede pe noua bijuterie si sa te dai pe acel traseu minunat.

 

Nu ai dreptul sa te bagi si musai trebuie sa acorzi prioritate.Perfecta dreptate.

 

Dar in cazul in care trece un SUHOI pe langa tine cu 2,1 mach,tu ce ai face? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso...ar fi interesant de stiut ce era cu acel grup de oameni postati chiar pe carosabilul strazii laterale..(se vad cam 4-6 persoane in film). Nu acuz...dar parca se uitau la un spectacol...nestiind ce se va intampla cu tine.. Clar soferul a gresit ...si banuiesc ca nu te-a vazut....dar si tu in acele momente...nu aveai nici o treaba cu ceea ce se numeste ...conducere preventiva !

Insanatosire totala!

POSTATI...PE PIETRIS...IN PARCARE...MULTI AVETI PROBLEME CU VEDEREA...SAU EXPRIMAREA?

AM PREVENIT IMPACTU FRATELE MEU.....SI SUNT MULTUMIT CA NAM MURIT..VOI STA 2 LUNI LA ORIZONTALA SI IMI REVIN.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Insanatosire grabnica!

2. Sfaturi medicale: zi-mi ce diagnostic ai

3. Sfaturi legislative: se pare ca politia rutiera din Transilvania e mai "blanda" ca cea din Muntenia Sud ... la noi erai trecut de mult ca autoaccidentare. Mai ales ca duba vireaza pe linie discontinua. Nu e dosar de cercetare penala ce are mosu`, e dosar de cercetare. Mosu` va primi NUP pe dosar din partea CP deci stai bland ca doar prin parte civila iti vei recupera dauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea nu te apara de inconstienti care trec de pe o parte in alta cu gandul la o friptura buna,

 

Tot legea nu-ti da voie sa faci reising pe deneu.

 

In loc sa il judeci atat eu iti propun sa te mai uiti de vreo 10-20 de ori la filmuletul ala de pe youtube si sa te gandesti tu, ca si motociclist, ce ai fi facut in situatia respectiva? Nimereai Dacia sau duba?

 

Ca si motociclist, nu treceam racheta pe acolo si problema disparea

 

dar capul nu i la rupt nimeni la mos ????? am vazut ca erati multi ,chiar nu sa gasit unul sa i dea o casca in gura ????ma mir ,daca patea vreo unul din tg mures ,lua foc duba mosului

 

pumnii mei minte nu are

 

frate sunt di tg mures.....si baietii i-au spart parbrizu sa-l scoata afara....stai linistit...a avut norok ca a reusit sa scape pe moment si sa intors cu politia.....a recunoscut....da nu vroia sa fie linsat.....cica

 

pumnii mei minte nu are.

 

 

Intrebare: De cand pana cand te numesti motociclist adevarat doar daca mergi cu genunchiul taras pe pamant?

 

Soso, cu atitidinea ta de zmeu la raspunsurile din topic, nu pot sa spun decat ca ti-ai cautat-o nu cu lumanarea ci cu faru de elicopter a la "search & rescue"

Nu mai plangeti ca niste fetiscane ca ati facut buf in conditiile in care va credeti duri cu 3 bilute si inainte si dupa un accident.

Ti-ai luat racheta de 180 kile cu peste 100 cai si te dai reising pe strada? faci buf? atunci nu mai plange pe forum ca ai facut buf! fii barbat....mergi cu baietii din mures...nu mai cauta compasiune pe forum. fii barbat ce dreacu!

Cand iti cumperi vitezana ai un singur lucru in cap...VITEZA...asa ca, asta e! shit happens.

 

nu sunt moralist, dar vad lucrurile obiectiv.

 

 

am de 15 mii de ori mai mult respect pentru un roacher cu comunista veche de 50 ani, care taie tara-n 2 cu 80 km/h sa ajunga la o intrunire si-si repara de 3 ori motorul pe drum c-o cheie tiganeasca si-o surubelnita, sau pentru un endurist ce iese din padure pe deneu si caruia ii zboara nomolul de pe casca la mine-n viziera cand merg in spatele lui... decat pentru astia care merg cu gioalele taras prin curbe de 100 grade la 100 la ora

 

 

 

insanatosire grabnica soso, poate mai cresti pana poti sa stai iar in sa si te gandesti de 2 ori la ce motor vrei sa-ti acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Insanatosire grabnica!

2. Sfaturi medicale: zi-mi ce diagnostic ai

3. Sfaturi legislative: se pare ca politia rutiera din Transilvania e mai "blanda" ca cea din Muntenia Sud ... la noi erai trecut de mult ca autoaccidentare. Mai ales ca duba vireaza pe linie discontinua. Nu e dosar de cercetare penala ce are mosu`, e dosar de cercetare. Mosu` va primi NUP pe dosar din partea CP deci stai bland ca doar prin parte civila iti vei recupera dauna.

1. MULTUMESC

2.FRACTURA SI TASARE T7(COLOANA)FARA PROBLEME NEUROLOGICE.ADICA MISC TOT

3 .NEACORDARE DE PRIORITATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POSTATI...PE PIETRIS...IN PARCARE...MULTI AVETI PROBLEME CU VEDEREA...SAU EXPRIMAREA?

AM PREVENIT IMPACTU FRATELE MEU.....SI SUNT MULTUMIT CA NAM MURIT..VOI STA 2 LUNI LA ORIZONTALA SI IMI REVIN.....

 

Cand am spus ca acolo era o intersectie, m-am bazat pe marcajul dicontinu de pe axul drumului. Nu se tusaza un marcaj discontinu pentru o parcare de pe sensul opus! Dacia alba nu pare a fi parcata, sau cel putin nu poti parca o masina perpendicular pe axul drumului intr-o parcare (refugiu) de pe marginea unei sosele ! Aceste doua elemente din film, m-au condus la concluzia ca acolo se afla o intersectie cu un drum lateral ! Si nu problemele de ...vedere! Inca odata insanatosire grabnica si totala! Numai de bine!

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai dreptul sa te bagi si musai trebuie sa acorzi prioritate.Perfecta dreptate.

 

Dar in cazul in care trece un SUHOI pe langa tine cu 2,1 mach,tu ce ai face? :rolleyes:

 

 

Tu esti unu din cei cu radar in frunte,cat zici ca avea?(nu te faci politist?).Nu spune nimeni ca shoferu a facut manevra cu intentie dar e clar ca nu se asigura.Ma intreb daca tu mergi regulamentar mereu.....

Soso,ala avea linia aia discontunua sau era linie continua stearsa?Ala cu duba tre sa plateasca(noroc cu filmarea),pacat ca tu esti accidentat:(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta lu` Soso era vizibila, drept dovada ca ala din parcare statea sa ii acorde prioritate, iar nenorocita de duba trebuia sa stea fara sa intre deloc pe banda lui, indiferent ca era o comunista respectata su un reisar cu chilotii in cap si genunchiu pe asfalt. Doar faptul ca era pe R1 nu inseamna ca era racheta supersonica si nu putea fi detectat decat de radar. E o problema grava ce se intampla pe soselele noastre, ca majoritatea soferilor "nu prea observa" o motocicleta doar din neatentie, se uita dupa ceva "mare", si in loc sa constientizam aceasta problema, sunt unii care se fixeaza pe niste sabloane aiurea (turatie mare = super viteza , motor super sport = chestie nedetectabila in trafic si imposibil de vazut pentru a-i acorda prioritate.) Rusine celor care ii iau apararea mosului pentru ca iau apararea unuia ce a atentat la viata unui om prin neatentie mergand pe niste idei preconcepute de baba centenara.

Pana acum la ce conluzii a ajuns politia/procuratura?

P.S. Bine ca suntem la inceputul sezonului, sper sa apuci cat mai mult din el, complet refacut.

Editat de Adydum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti unu din cei cu radar in frunte,cat zici ca avea?(nu te faci politist?).Nu spune nimeni ca shoferu a facut manevra cu intentie dar e clar ca nu se asigura.Ma intreb daca tu mergi regulamentar mereu.....

Soso,ala avea linia aia discontunua sau era linie continua stearsa?Ala cu duba tre sa plateasca(noroc cu filmarea),pacat ca tu esti accidentat:(.

 

Filmarea e "pantaloni scurti" in Instanta. Nu s-a facut cu un aparat omologat, deci se poate contesta cu usurinta. Dupa cum se spunea mai sus, daca e sa-si recupereze paguba pe cale civila, doar martorii care au fost in acel moment acolo il mai pot ajuta. Si daca martorii nu-s motociclisti, sunt mult mai credibili in cazul de fata.

Nu sunt in masura sa dau sfaturi lui Soso. Pot doar sa-i urez SANATATE!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare noroc si sanatoase instincte ai avut, soso-bum. Nu mai bat si eu campii cu teoria invizibilitatii ca sunt sigur ca o stii la fel de bine ca toti cei care o invoca aici. Fa-te bine repede si aprinde o lumanare.

 

Nu ai dreptul sa te bagi si musai trebuie sa acorzi prioritate.Perfecta dreptate.

 

Dar in cazul in care trece un SUHOI pe langa tine cu 2,1 mach,tu ce ai face? :rolleyes:

 

Stau regulamentar pe banda mea pana pot efectua manevra in conditii de siguranta, atat pentru mine cat si pentru ceilalti participanti la trafic indiferent de viteza cu care acestia circula pe banda lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MULTUMESC

2.FRACTURA SI TASARE T7(COLOANA)FARA PROBLEME NEUROLOGICE.ADICA MISC TOT

3 .NEACORDARE DE PRIORITATE

 

1. cu placere

2. fractura daca a fost deschisa si a necesitat interventie chirurgicala e mai delicata ... tre sa imi zici exact daca ai tija, unde e fractura etc. sa pot sa-mi fac o idee. Tasarea aia T7 hmm... ai dat cu fundu prea tare de asfalt. Ma mir ca doar T7 ai pe diagnostic ar fii trebuit sa fie T6,T7. In fine.. de miscat misti tot dar nu te sfatuiesc sa te bagi la munci herculiene de carat/ridicat & stuff.

3. in efectuare de viraj la stanga. Adica 59 cu 2 daca nu ma insel. Suspendarea permisului pe o perioada de 60 de zile. Si atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si sa te urci cat mai repede iar in sa.Asta e viata de motociclist.Bafta si numai bine.

Editat de ady_viteza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata experienta! Mosul e vinovat, asta e clar. Dar totusi trebuia sa mergi mai preventiv. Ai vazut semnalul, a semnalizat cel putin 5 secunde, trebuia sa fii deja pe frane, probabil ca te-ai gandit ca te vede si nu ai redus din timp, doar atunci cand ai realizat ca face intradevar manevra.

 

Nu cred ca aveai numai 70km/h, poate cand ai trecut prin dreptul dubei,aia da. Normal era sa fii franat mai tare preventiv,mai era si dacia aia care statea sa iasa.

Nu sunt foarte experimentat dar situatia asta am avut-o de multe ori si am incetinit foarte mult chiar daca indivizii nu s-au bagat.

 

Nu vreau sa-ti fac morala decat pentru atitudinea de reisar, care nu isi are rostul, asta te-a facut sa ai accidentul, daca te dadeai si tu un pic mai incet te descurcai. Nu zic ca nu ai reactionat corect. Dar probabil ai frant tarziu si viteza a fost prea mare.

 

Se pare ca nu ai invatat mare lucru si maine ai lua-o de la capat fara macar sa zici ca ai lasa-o mai moale o perioada.

 

Ti-ai mancat o mare portie de noroc, eu zic sa ai grija mai mare de acum.

 

Si cum n-am auzit de tine nici pana acum ca fiind vreun mare reisar cred ca n-o sa auzim nici de acum incolo, deci, las-o frate mai moale ca nu merita pentru niste aplauze de pe margine sa ajungi in situatia asta.

 

Nu vreau sa par ca te cert ca n-am nici un drept si nu te acuz decat ca poate ai mers prea tare. Si eu ma dau,imi plac si curbele,imi place si viteza,imi plac si motoarele sport.Te inteleg . Dar eu zic ca daca mergeai mai preventiv aveai timp si scapai fara cazatura.

 

Sanatate!Si mergi mai incet ca nu merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi nu ati inteles inca faptu ca soso a fost invizibil penca a aparut intr-o microsecunda din punctu de vedere al soferului.

si nu era linie continua unde a vrut soferu sa vireze. era chiar sfarsitul liniei continue.

soso s-a comportat ca cel mai onorabil donator de organe. atata doar ca in loc sa devina carne de tun a avut bafta si a ramas printre noi epuizadu-si insa norocu pe 100 de ani in avans.

soso in locul tau nu as mai incerca nici macar la loz in plic darmite la loto :rolleyes:)

bafta si sa te faci bine dar dupa aia in locul tau inainte de a ma mai urca pe motor dupa o faza de asta mi-as face o perfuzie masiva cu neuroni. un over dose daca se poate.

 

"si nu era linie continua era sfarsitul liniei continue" - pari prost, cred ca n-ai luat A-ul ca ai picat testul de la verificarea medicala, privind privirea. Berbecule, uita-te ca trece clar peste linie inainte sa inceapa marcajul discontinuu. Si apoi, pt ultima data, chiar si cu marcaj discontinuu trebuie sa acorzi prioritate, si motociclistul era la fel de vizibil si pentru ala din dacie si pentru cel din duba. Deci nu mai fi capcauno-bulgaro-incapatanat Stalone al motoarelor.

 

Mai era un baiat cu viroaga, ce spunea ca-i apreciaza mai mult pe enduristi sau pe roacherii cu comuniste: respect total pentru ei, ai dreptate, insa nu trebuie sa-i bagi pe toti cu vitezana in aceeasi oala, iar in cazul asta te-ai bagat foarte prost, pentru ca nu ai dreptate, este neacordare de prioritate, incalcare grava a codului rutier. Si ca sa fac o paralela, circulam cu 50 la ora catre Crangasi dinspre drumul taberei, si dinspre Semanatoarea iesea o "primadona" in cielo. Se uita la mine 3 secunde, apoi cand mai aveam 20 m sa trec de ea se baga in fata in tromba... Care e diferenta ? Faptul ca am avut loc prin stanga, dar ma intreb ce faceam in cazul asta daca aveam un mare jeep in stanga? Am prieteni cu motoare de viteza, cu enduro, cu choppere si cativa au patit-o si la 40-60 la ora, iar vali (metalwarrior pe forum) cu femur zdrobit si are de 8 luni deja tija in picior tot pe neacordare de prioritate.

 

Nu mai raspund celor care gresesc dand vina pe motociclist. Simt ca ma repet si ca pierd timpul, cand totul e clar ca buna ziua !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

Uite ce iti zice un sofer cu peste 150000km si un accident (foarte usor) pe care nu l-am mai putut evita cand mi-a taiat unul calea si am intrat usor in el, (desi si eu aveam un pic de viteza, legala totusi; el a intors din afara carosabilului pe sosea cu 4 benzi, no comment). Nu stiu bine curba din care ai iesit (aia care nu apare in film), so:

1. Daca iesirea din curba era foarte aprope, e posibil sa nu te fi vazut mai ales ca aveai viteza (nu discut legala sau nu pe sectorul de drum) caz in care cu parere de rau iti zic ca majoritatea soferilor ar fi facut la fel (adica omul a gresit dar tu i-ai provocat oarecum greseala venind cu viteza). Parerea mea, mai mult vinovat tu.

2. Daca iesirea din curba era mai departe si omul te-ar fi vazut, se poate considera ca vina ii apartine aproape in totalitate, dar din nou viteza te-a bagat in spital. :rolleyes: (idioti vei mai gasi, si din experienta pe care spui ca o ai ar trebui sa stii, pe mine unul nu ma mai mira nimic)

 

Nu ma intereseaza de ce mergeai tu tare, toti mergem (nu are rost sa fim ipocriti). Ideea e ca multi soferi vor proceda exact ca mosul in prima situatie si ceva mai putini vor proceda oricum ca el si in a doua (inca o data, supozitiile mele). Mergand tare, iti asumi un risc de la inceput si nu cred ca e normal sa te miri de ce ti s-a intamplat.

 

In legatura cu agresarea soferului, sper ca s-a intamplat pentru ca vroia sa plece sau ceva de genul asta, pentru ca in caz contrar tovarasii tai ne-au bagat pe toti in oala cu cocalari pe 2 roti.

 

Sanatate maxima, ca bulan cred ca ai avut oricum!

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tasarea la T7 e nasoala, indiferent daca e T7-T8 sau T6-T7, datorita pozitiei lor.

 

Daca in timp nu se va ameliora, cred ca vei trece la chopper, in CEL MAI FERICIT caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Sfaturi legislative: se pare ca politia rutiera din Transilvania e mai "blanda" ca cea din Muntenia Sud ... la noi erai trecut de mult ca autoaccidentare. Mai ales ca duba vireaza pe linie discontinua. Nu e dosar de cercetare penala ce are mosu`, e dosar de cercetare. Mosu` va primi NUP pe dosar din partea CP deci stai bland ca doar prin parte civila iti vei recupera dauna.

 

Nu sunt singurul care spune ca politia din Muntenia de Sud "sucks" big time.

Am o gramada de exemple in sensul asta.

 

Uitati-va bine pe filmulet si vedeti unde este se termina linia continua..ala intoarce pe linia continua clar.

Chiar daca era discontinua , soferul a provocat un accident si este vinovat , pacat ca o sa mai dureze cativa ani sa se adapteze si politia romana la noile legi "europene".

 

Insanatosire grabnica soso!. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul beneficiaza de circumstante atenunate in cazul tau. Nu executa virajul stanga cu 100m inainte de linia discontinua ci cu 10m. Din aceasta cauza nu va fii niciodata vinovat pt incalcarea acelui marcaj. Ci doar pt neacordare de prioritate rezultate cu accident cu vatamare in efectuarea manevrei de viraj stanga (nu intoarcere e diferenta mare).

 

Cat priveste politia din Muntenia Sud gandeste-te si la urmatorul fapt: baietii au o medie de 25 de accidente cu victima pe zi. Ceilalti au cate?? 2,3 pe saptamana?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot legea nu-ti da voie sa faci reising pe deneu.

'Ai pe bune, futu=i...

Long liv roacanrol, fridom and Responsibal Sitizanship.

 

 

Ca si motociclist, nu treceam racheta pe acolo si problema disparea

Asta pot s-o cred, desi unii ar putea s-o interpreteze si altfel. Nu eu, Doamne feri.....

 

 

nu sunt moralist, dar vad lucrurile obiectiv.

No, shit... Daca nu merge cu Proculin, cunosc un doctor de ochi foarte bun.

 

 

Intrebare: De cand pana cand te numesti motociclist adevarat doar daca mergi cu genunchiul taras pe pamant?

Exact de-atunci de cind unii ca tine

"au de 15 mii de ori mai mult respect pentru un roacher cu comunista veche de 50 ani, care taie tara-n 2 cu 80 km/h sa ajunga la o intrunire si-si repara de 3 ori motorul pe drum c-o cheie tiganeasca si-o surubelnita, sau pentru un endurist ce iese din padure pe deneu si caruia ii zboara nomolul de pe casca la mine-n viziera cand merg in spatele lui... decat pentru astia care merg cu gioalele taras prin curbe de 100 grade la 100 la ora."

 

Ca sa n-o zic altfel.

 

 

Soso, cu atitidinea ta de zmeu la raspunsurile din topic, nu pot sa spun decat ca ti-ai cautat-o nu cu lumanarea ci cu faru de elicopter a la "search & rescue"

Nu mai plangeti ca niste fetiscane ca ati facut buf in conditiile in care va credeti duri cu 3 bilute si inainte si dupa un accident.

Ti-ai luat racheta de 180 kile cu peste 100 cai si te dai reising pe strada? faci buf? atunci nu mai plange pe forum ca ai facut buf! fii barbat....mergi cu baietii din mures...nu mai cauta compasiune pe forum. fii barbat ce dreacu!

Cand iti cumperi vitezana ai un singur lucru in cap...VITEZA...asa ca, asta e! shit happens.

Tu il vezi pe Soso sa se plinga p-aici pe undeva "ca o fetiscana""? Da-i si lu' Nenea Taz un link, ca io nu gasesc si pe bune ca mor de curiozitate.

 

In general tu CITESTI CE SCRII? De unde atita inversunare?

Uite ce iti doresc eu: Sa te fereasca Dumnezeu sa iei vreun izbai nasol cu motoru'. Da' daca dorinta mea (sincera si fara urma de caterinca) intr-o zi nu o sa se indeplineasca, atunci macar imi mai doresc ca atunci cind "faci buf" sa apara repede unu' mic si negru care sa iti zica ceva cu "shit happens"

Mai multa minte si kilometri fara necazuri!

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si motociclist, nu treceam racheta pe acolo si problema disparea

 

 

nici n-ai cu ce (ca să fiu la fel de răutăcios ca Âşi tine) - Virago & co

 

n-am nimic cu choperele ... doar cu atitudinea ta de superioritate ... dacă ieÂşea moÂşul cu duba la intimidare în fața ta, sînt convins că te băga Âşi pe tine la Âşanț ...

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...