Sari la conținut

Accident Pe Nicolae Caranfil Colt Cu Ceasornicarilor


Daan
 Share

Postări Recomandate

Nightwolf , am mai vazut posturile tale si parca spuneai ca lucrezi pe undeva prin politie sau salvare , nu-mi aduc aminte . Daca asa gandesc oamenii care au meseria de a ne salva noua vietile in cazuri de urgenta , atunci suntem vai de mama noastra . Lasa rasismul la o parte , si vezi cum mai faci rost de ceva educatie pentru tine , gandesti cam rudimentar .

nu te grabi sa etichetezi oamenii pe care nu ii cunosti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Geniala caracterizarea :banana:

 

stiam ca pot conta pe tine... :rolleyes:

Editat de calaretul fara casca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Aveam 40, altfel as fi aterizat la o distanta mai mare de masina decat vreo 4-5 m."

 

 

Cand nu e deloc atent la drum si se gandeste numai la fetite si se trezeste cu un motor in portiera crede ca motociclistul a avut o viteza fenomenala, retarzi nenorociti care se cred invincibili in spatele unui volan de limuzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan daca a fost rost de tziganealea nu stiu de ce nu ne-ai chemat pe noi :rolleyes: faceam stabor si aveam pretentii de cel putin inca o agusta si motorul la lexus, stergeam seria si o puneam pe solenza :kali: poate le cantam si "multi ani traiasca" ?

ma bucur ca nu ai avut nimic grav ca am fost 2-3 sec in prag de lesin... si ma bucur si mai tare ca nu ai luat bani!!!

 

mai sti ca si eu am trait niste intamplari la spitalul de urgenta cu un punjabi-mahmed d-ala.. asa ca nu e rost de rasism, dar eu ii bag p-astia intr-o singura oala. araza-i-ar focu :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: multumesc Tilik pt ca ai fost cu mine la politie si pentru sfaturi si lui mikke (asta-i prietena mea) ca s-a luat in gura cu ciorile cand m-au coplesit prin numar si tupeu si pentu ca m-a insotit la spital si politie (dar asta era de datoria ei :banana: ).

 

Nu ai pentru ce frate. M-am aprins si eu cand i-am auzit pe aia ca vor sa iti dea 300 euro ca sa spui povesti de adormit copii. Eu in locul tau ii dadeam in judecata. Daune morale, gaseam eu ceva :rolleyes: Stiu ca e bataie mare de cap, dar cum spunea cineva mai devreme, poate ii intra un pic morcovul in fund si vrea sa ajungeti la o invoiala. Nu merita sa-l lasi asa ca era prea nesimtit (ca sa nu spun altceva). Insanatosire grabnica si pacat de bijuteria aia a ta de motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important este ca esti intreg si printre noi. Motorul se repara sau se cumpara altul, cu bani cei drept. Bani munciti. Problema cea mai mare este ca imbecilul cu lexus o sa faca asta mereu. De fiecare data cand va iesi de pe o straduta. Banuiesc ca taie si calea si nu da prioritate. Genul de oameni pot oricand sa faca victime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arabu o sa dea aia 300 de euro la parchet si o sa scape... asa ca nici nu legea nu prea se rezolva. stiu din propria experienta.

 

exista si posibilitatea ca daan sa fie mai rau si arabu sa scape tot cu 300 euro..asa ca sa vedem jumatatea plina a paharului.

important e ca e bine, motoreta se face ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut prin asa ceva si am zis : "lasa ca e omu tanar si nu e bine sa-i fac rau" (mai ales ca fix la 6 zile dupa.. avea nunta). Dar cand i-am cerut 8 milioane cu ce cheltuisem eu pe moment la doctori in spitale si cu motoreta (cazare unde s-a intamplat beleaua si apoi transport pana in Buc) stiti ce mi-a raspuns?!! "Pai nu-ti plateste asigurarile ?!! :rolleyes: " Mi-am meritat soarta...

 

Acum, ce as face eu:

1. As face plangere impotriva spurcaciunii. Chiar daca nu as scoate prea mult de la el, asa ar scoate el mai mult din buzunar ca sa scape. Dar asa, tot o sa te caute sa o dati la pacce.

 

2. Asta nu are nimic de a face cu asigurarile unde e cu totul altceva si nu are de a face cu latura penala (asta doar daca nu vrei daune pentru vatamari produse in urma accidentului de la societatea de asigurari).

 

3. Daca pici la pace cu omu in ceea ce priveste latura penala trebuie sa faci ceva scris ca ce ti-a dat este pentru vatamarile corporale produse, ca altfel, la asigurari, spurcaciunea poate sa spuna ca ti-a platit o parte din daune si asa... mai pierzi suma respectiva din suma totala pe care trebuie sa o primesti normal de la asigurari.

 

4. Asigurarile sunt obligate sa plateasca si daunele altor obiecte "accidentate". Aici ma refer la casca, costum... Vezi cum faci rost de preturi de pe net (mai bune sunt facturile)... poate ii pacalesti p-aia de la asigurari.

 

Numai bine.

 

 

 

INTREBARE: Unde e asigurat urangutanul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce au constatat pana la urma cei de la spital ? ai pana la urma ceva rupt in tine ? o contuzie , ceva ?

daca ai scris deja , sorry , dar n`am mai stat sa citesc paginile ca deja stiam povestea de aseara

 

p.s. sunt baiatu cu 125 , care a venit aseara cu tilik la tine

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol..incetati cu marirea mitei si alte chestii...omule bine ca nu aveai viteza si ca nu stam toti cu tastatura in mana sa aflam vesti despre tine din patul de spital...bine ca poti sa scrii , ca esti intreg si nu sta nimeni cu olita langa tine ca nu poti sa te scoli ....fierul se repara...creierul nu se pune la loc :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati cu prostiile cu datul de spaga si cu iertatul, e cea mai mare prostie! Daca e vorba de o zgarietura merge (desi nici asa n-ar trebui iertat faptasul pt. ca nu invata nimic din ce a facut), dar daca e accident in toata regula, ca aici, nici nu se pune problema de iertat. Bine ca totul e bine, ca nu sunt pagube (fizice sau sufletesti) mai mari. Bafta in demersul ce va urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INTREBARE: Unde e asigurat urangutanul ?

 

 

Multumesc pentru informatiile furnizate pe PM. Are RCA la ARDAF.

 

 

si ce au constatat pana la urma cei de la spital ? ai pana la urma ceva rupt in tine ? o contuzie , ceva ?

daca ai scris deja , sorry , dar n`am mai stat sa citesc paginile ca deja stiam povestea de aseara

 

p.s. sunt baiatu cu 125 , care a venit aseara cu tilik la tine

 

Salut,

Nu am nimic rupt in mine, cei de la spital au constatat doar contuzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatiile furnizate pe PM. Are RCA la ARDAF.

 

de acord cu colegul. intra tare in ei... daca ii iei cu frumosul, si e vorba de reparatii nu de dauna totala... eu zic sa strangi bani sa-ti mai iei un moto. Si daca e dauna totala dureaza cu anii, dar daca e vorba de reparatii... am vazut mailuri intre ardaf si Eurial in care se certau cu ei si ii intrebau de ce nu au folosit balamalele de la capota veche cand au schimbat-o.

 

Poate n-or fi toti asa dar nu as baga mana in foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. Asigurarile sunt obligate sa plateasca si daunele altor obiecte "accidentate". Aici ma refer la casca, costum... Vezi cum faci rost de preturi de pe net ...

 

Procedura de despagubire a altor obiecte distruse in accident, este urmatoarea( de fapt, conditiile impuse de asiguratori):

 

- existenta FACTURILOR sau a BONURILOR de achizitie pentru echipamentul cu pricina (poti veni tu cu zeci de preturi scoase de pe net, ti le vor arunca in nas - si aici vorbesc in cunostinta de cauza, a se citi "sunt patita")

 

- facturile/bonurile sa fie pe numele pagubitului/ accidentatului ( la fel, patita, caci le cumparasem la gramada cu alte tzoale moto impreuna cu altcineva si factura era pe numele lui, desi era si echipamentul meu in lista)

 

- se despagubeste suma data pe echipament FARA TVA, asta in cazul in care ti se despagubeste integral, caci daca factura are mai mult de 1 AN vechime, se despagubeste procentual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu colegul. intra tare in ei... daca ii iei cu frumosul, si e vorba de reparatii nu de dauna totala... eu zic sa strangi bani sa-ti mai iei un moto. Si daca e dauna totala dureaza cu anii, dar daca e vorba de reparatii... am vazut mailuri intre ardaf si Eurial in care se certau cu ei si ii intrebau de ce nu au folosit balamalele de la capota veche cand au schimbat-o.

 

Poate n-or fi toti asa dar nu as baga mana in foc.

 

Am dus motocicleta la service. La prima vedere se pare ca e dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte periculoasa intersectia aceea.

Si eu azi era sa ma accidentez. Stau in Aviatiei si e drumul meu de zi cu zi .

La fel de periculoase sunt si urmatoarele 2 internesctii (s-au mai petrecut accdiente aununtate aici).

Imi pare bine ca nu ai patit nimic si imi pare rau pentru motocicleta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine frate ca ai scapat cu bine,cat despre conservar vezi cum faci si trage tare pe el,numai bine si multa rabdare, ca o sa ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procedura de despagubire a altor obiecte distruse in accident, este urmatoarea( de fapt, conditiile impuse de asiguratori):

 

- existenta FACTURILOR sau a BONURILOR de achizitie pentru echipamentul cu pricina (poti veni tu cu zeci de preturi scoase de pe net, ti le vor arunca in nas - si aici vorbesc in cunostinta de cauza, a se citi "sunt patita")

 

- facturile/bonurile sa fie pe numele pagubitului/ accidentatului ( la fel, patita, caci le cumparasem la gramada cu alte tzoale moto impreuna cu altcineva si factura era pe numele lui, desi era si echipamentul meu in lista)

 

- se despagubeste suma data pe echipament FARA TVA, asta in cazul in care ti se despagubeste integral, caci daca factura are mai mult de 1 AN vechime, se despagubeste procentual.

 

La unul a tinut cu pretul de pe net, e drept, acum cativa ani buni...

 

 

Am dus motocicleta la service. La prima vedere se pare ca e dauna totala.

 

Prima vedere a cui?!!

... Ca singurii care stabilesc daca e dauna totala sau nu, sunt asiguratorii dupa ce calculeaza valoarea de dauna totala si confrunta cu factura proforma (deviz) !!!!

 

Tu macar ai cerut devizul de la reprezentanta (sau importator) ?!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima vedere a cui?!!

... Ca singurii care stabilesc daca e dauna totala sau nu, sunt asiguratorii dupa ce calculeaza valoarea de dauna totala si confrunta cu factura proforma (deviz) !!!!

 

Tu macar ai cerut devizul de la reprezentanta (sau importator) ?!!!

 

Pai cadrul e stramb. In afara de asta mai trebuie schimbate urmatoarele: furca, aripa roata fata, oglinzi, 2 semnale, far, radiator + ventilator, ornamente radiator, schimbator viteze, frana picior, maneta ambreiaj. Cand or sa o desfaca or sa mai apara si altele. Am sunat la MV Agusta sa intreb cat e un cadru si am aflat: 4.300 EUR (nu stia daca e cu tot cu TVA sau fara dar nici nu conteaza prea tare). Cred ca un cadru stramb se schimba, nu se indreapta, orice ar spune cei de la asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara discutie se schimba, nu e un oarecare metal de la bord sau codita sau un ornament, daca se tiganesc cu tine sa il indrepte le dai cu el in cap.

bafta la alergat si nervi de otel cu cei de la asigurare

Pai cadrul e stramb. In afara de asta mai trebuie schimbate urmatoarele: furca, aripa roata fata, oglinzi, 2 semnale, far, radiator + ventilator, ornamente radiator, schimbator viteze, frana picior, maneta ambreiaj. Cand or sa o desfaca or sa mai apara si altele. Am sunat la MV Agusta sa intreb cat e un cadru si am aflat: 4.300 EUR (nu stia daca e cu tot cu TVA sau fara dar nici nu conteaza prea tare). Cred ca un cadru stramb se schimba, nu se indreapta, orice ar spune cei de la asigurari.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, bafta si nervi de otel! daca-ti da dauna totala, ramai cu fierul, si ai mai putea sa valorifici cate ceva de pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...