Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

RobbieB din alea am si eu dar nu sunt un ok.

 

Nici eu nu priveam hanguardurile originale cu prea multa incredere. Asta până, mergând eu linistit :rolleyes: printre coloanele de masini, s-a gândit un posesor de Land Rover ca-i e cam cald si a simtit un impuls de nestăvilit să se aerisească deschizând portiera. Eram extrem de aproape de el, n-am avut timp nici sa clipesc si eram deja imprastiat pe jos. Abia dupa ce m-am adunat de pe strada, am remarcat ca portiera aia cat o poarta de garaj avea pe cant o indoitura cat o jumatate de minge de tenis!! Facuta de handguardul meu!!! Eu habar n-am avut pana nu am vazut. N-am simtit nimic la mana si bineinteles ca mi-am imaginat imediat cum ar fi aratat degetele mele fara aceste handguarduri.. De atunci privesc plasticele astea cu ceva mai multa consideratie, crede-ma!

Daca totusi te decizi pentru unele aftermarket, ai mare grija la specificatii!! Cele mai multe nu se potrivesc decat partial. Ba nu merg pt. modelele cu manere incalzite sau nu pot fi montate pe modelul BMW de manete, ba nu se potrivesc cu orice model de parbriz, etc.

Nu prea cred sa existe vreun model care sa-ti protejeze 100% manetele indiferent de cum este directia impactului. Eu le pastrez pe cele originale si in plus mi-am gaurit manetele la cativa centimetri de capete. O maneta e 10 euro. Niste handguarduri care să merite cumpărate sar de 100 euroi...

S-auzim de bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

RobbieB nu ma souneam ca nu-mi plac. Din alea am dar la ala din stanga nu stiu ce e in neregula ca nu se potriveste, imi sta peste maneta (ca de asta tot zic de cateva posturi ca e motivu pentru care s-a futat maneta). M-am uitat si la ala din dreapta dar ala e ok, pare pus din fabrica bine, totul se potriveste, nu sta peste maneta, nu nimic. Nu tin neaparat sa le schimb, nu ma dau banii pe dinafara si arata ok dar nu vad cum as putea sa rezolv problema sa-mi stea si ala din stanga bine...

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ala din stanga nu stiu ce e in neregula ca nu se potriveste, imi sta peste maneta (ca de asta tot zic de cateva posturi ca e motivu pentru care s-a futat maneta). M-am uitat si la ala din dreapta dar ala e ok, pare pus din fabrica bine, totul se potriveste, nu sta peste maneta, nu nimic.

 

Vezi un GS cu protectiile montate ok si atunci poti face comparatie ce sta aiurea la tine si de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine aduce piese, accesorii de la wunderlich.vreau si eu ceva de acolo.ast un nr de tel sa putem vb mai repede.multumesc.

 

 

le comanzi direct pe site, platesti cu un card si-ti vin intr-o saptamana . mi-am luat parbriz de la ei si n-am avut probleme. pentru ce vrei intermediari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, multam' de parere.

habar nu am cat de eficient e, sau nu.

 

pana acum e cap de lista strict din considerente de look.

oricum nu am sa fac touring, daca o sa imi bage curentul sub casca/in casca...ramane de vazut.

 

p.s. am 1.87

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le comanzi direct pe site, platesti cu un card si-ti vin intr-o saptamana . mi-am luat parbriz de la ei si n-am avut probleme. pentru ce vrei intermediari ?

nu ma prea pricep.ceva mai pe intelesul meu.ms. ceva comision? sau platesti cit este pe site? da mi un beep 0722318215.

Editat de brake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...