Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva idee cam cat costa sa montezi pe un F 650 gs din 2003 sistem ABS, fata si spate ? Ma refer aici la piese si manopera.

Multumesc anticipat

 

Uita de ideea asta! Cu banii aia si putin noroc iti iei o mobra cu ABS....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grav nu e, dar este extrem de scump si de ce nu, complicat... Multe piese de cumparat de noi si de schimbat. Si mai mult decit atit, cred ca o sa iti fie greu sa gasesti pe cineva care sa se inhame la asa ceva si sa mai dea si garantie ca o sa mearga.

RobbieB are dreptate. Mai bine o vinzi si iti iei una cu ABS din fabrica.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grav nu e, dar este extrem de scump si de ce nu, complicat... Multe piese de cumparat de noi si de schimbat. Si mai mult decit atit, cred ca o sa iti fie greu sa gasesti pe cineva care sa se inhame la asa ceva si sa mai dea si garantie ca o sa mearga.

RobbieB are dreptate. Mai bine o vinzi si iti iei una cu ABS din fabrica.

Bafta!

Daca asa stau lucrurile probabil am sa procedez ca atare.

Multumesc de sfat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... mi-a facut cineva o „bucurie” si mi-a trantit motorul. Pagube: maneta de frana rupta, tzamburush cu filet de la oglinda rupt si capac semnalizator spart. Exact inainte sa plec in concediu.

S-a oferit Zeroo sa imi dea imprumut o maneta de ambreiaj. Mersi mult!!

Stie cineva la ce ora deschid luni la Bavaria in Pipera??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva sa imi explice cum e cu intinzatorul de lant!

F 650

 

Este un pistonas actionat hidraulic care intinde lantul de distributie. Costa vreo 250 lei daca nu te calicesti si il schimbi cand trebuie, altfel e 250 lei plus cateva sute de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se poate regla pozitia/unghiul manetei de frana?

 

cursa manetei de frana nu se poate modifica decat daca ai maneta reglabila

 

maneta simpla: post-11932-1249887507_thumb.jpg

 

maneta reglabila: post-11932-1249887544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici manete de frana si ambreiaj, reglabile cu 70 Euro impreuna

http://www.wunderlich.de/frame.php?MakeLan...;prodid=9003390

 

Pretul e bun, dar ar fi aratat mai bine negre, ca sa fiu carcotas . Manete nereglabile se gasesc pe www.louis.de, 23 eur bucata (cod 10019328 pt ambreiaj si cod 10019232 pt frana).

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

aveti idee careva: furcile, roata fata si ghidonul sunt aceleasi la GS urile noastre cu alea de F uri, nu-i asa ? sau nu potrivesc la dif. de 1cm ? a schimbat careva din piesele astea cu piese de F ?

 

...ca doar 90% e evolutia F ului, mai putin injectia, bujiile, tobele, rezervorul si designul... ;)

 

mersi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, furca de la f-ul vechu e cam de cacao, nici nu stiu de se potriveste, dar nu te amara la bani pt asta, ca o sa iti mananci zilele dupa. Mai bine vb cu Gabrielleru, sa iti caute el in germanica la dezmembrari furca si roata de gs.

 

rezolvasi cu asigurarile sau te gandesti sa scoti banu' din buzunarul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, ma gandesc sa trec la o sa mai lata si as avea o mare mare rugaminte, daca ar avea bunavointa cineva sa ma lase sa dau o tura cu un gs(dupa 2003 eventual) fiindca as vrea sa fiu sigur dupa ce model de moto sa ma uit. As fi foarte recunoscator ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gs-urile de dupa 2000 au aceeasi sa. Pe modele mai joase sau mai inalte, dar e cam aceeasi sa, cu mai mult sau mai putin burete...

 

spune in ce zona esti, si rezolvam. daca ai drum prin zona favorit...da un pm si rezolvam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, furca de la f-ul vechu e cam de cacao, nici nu stiu de se potriveste, dar nu te amara la bani pt asta, ca o sa iti mananci zilele dupa. Mai bine vb cu Gabrielleru, sa iti caute el in germanica la dezmembrari furca si roata de gs.

 

rezolvasi cu asigurarile sau te gandesti sa scoti banu' din buzunarul tau?

 

o sa vb. si cu gabrielleru. am rezolvat o parte, nu scot de la mine, le-am facut si reclamatie la CSA de vreo 2 sapt. si vad ca se misca aia ca melcul. de cacao. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...