Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragii mei, pe la BMWurile voastre cred ca aveti niste role care ghideaza lantul de transmisie si ii limiteaza cursa verticala. A schimbat cineva respectivele role? Aveti cumva vreo astfel de piesa uzata? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca mai toata mizeria aruncata de roata spate ajungea pe top-case in zona incuietorii, am hotarit sa fac ceva.

A iesit ce se vede in poza.

 

Vad ca ai pus si pentru a proteja amortizorul central, foarte bine, si eu am facut acelasi lucru si sunt foarte incantat de rezultat... amortizoru e mereu curat indiferent de conditii... adica eram tare fericit cand dadeam jos 2-3 cm de noroi cu vapu jos de pe aparatoarea improvizata si amortizoru curat... trebuie doar putina grija sa nu ajungi in rezervor dar merita deranju :D

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi enduristi! Am de gand pe viitor , dupa ce imi vand motocicleta care se vede in poza la avatar sa trec pe un motor enduro- touring. M-ar tenta un BMW F 650 mai ales ca am mers cam 200 m cu el si mi-a placut.

Vreau sa imi dati sfaturi, pe mine ma intereseaza calatorii prin tara pe drumurile noastre care sunt asa cum sunt si eventual si putin pe drumuri forestiere, neastfaltate.

Pe sosea care ar fi viteza maxima pe care acest tip de motor ar prinde-o? 170 km la ora? Cu ce probleme va confruntati? Piesele sunt mai scumpe ca la o japoneza?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi enduristi! Am de gand pe viitor , dupa ce imi vand motocicleta care se vede in poza la avatar sa trec pe un motor enduro- touring. M-ar tenta un BMW F 650 mai ales ca am mers cam 200 m cu el si mi-a placut.

Vreau sa imi dati sfaturi, pe mine ma intereseaza calatorii prin tara pe drumurile noastre care sunt asa cum sunt si eventual si putin pe drumuri forestiere, neastfaltate.

Pe sosea care ar fi viteza maxima pe care acest tip de motor ar prinde-o? 170 km la ora? Cu ce probleme va confruntati? Piesele sunt mai scumpe ca la o japoneza?

Multumesc.

 

Unii spun ca ar fi mers cu ele cu 170Km/h...personal nu pot merge mai tare de 120-130Km/h cu ea. Eu o "simt ca se simte" bine la la max 110Km/h

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii spun ca ar fi mers cu ele cu 170Km/h...personal nu pot merge mai tare de 120-130Km/h cu ea. Eu o "simt ca se simte" bine la la max 110Km/h

 

Am tinut-o eu de mai multe la ori la 180 pe bord care sunt macar vreo 167-170 reali - echipata cu cauciucuri de touring, iar intre ploiesti si campina am mers mereu constant 130 - 140. Singura mare diferenta fata de japoneza este la vibratii, dar daca zici ca ai mers 200km ai simtit cum face... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde sa cumpar 2 geamuri de semnal alb transparent ? AB mi-a adus, dar e galben... Daca nu o sa gasesc, o sa le schimb pe toate galbene dar macar sa incerc sa gasesc 2 albe...

Multumesc.

 

Da-mi PM cu ce vrei exact (fata/spate daca difera, model/an) ca maine tb sa ajung la BMW Viena iar sambata ajung la Bucuresti si poate ai noroc... Pretul aprox cred ca-l stii deja, oricum tb sa fie cativa euro.

Mesaj completat

Viteza maxima constructiva = 170 kmh.

Cum o faci sa mearga cu 200, ca m-ar interesa si pe mine?

 

poate in cadere libera?? :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi PM cu ce vrei exact (fata/spate daca difera, model/an) ca maine tb sa ajung la BMW Viena iar sambata ajung la Bucuresti si poate ai noroc... Pretul aprox cred ca-l stii deja, oricum tb sa fie cativa euro.

 

Ti-am dat PM . Nu cred ca difera fata/spate.

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde sa cumpar 2 geamuri de semnal alb transparent ? AB mi-a adus, dar e galben... Daca nu o sa gasesc, o sa le schimb pe toate galbene dar macar sa incerc sa gasesc 2 albe...

Multumesc.

eu am semnalizari transparente pe spate, daca te intereseaza un schimb al gemuletelelor, lasa-mi un PM

Editat de DragosV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta si pe mine...am pierdut saiba de siguranta ce se vede in poza si nu gasesc in arad

am pierdut-o din mers...naiba stie cum...probabil nu am strans suficient piulita ce tine pinionu cand am schimbat kitu de lant,k si pe aia am piedut-o da am gasit-o pe strada dupa aia,da saiba nu am mai gasit-o

se poate merge si fara ea, da cate e de sigur oare...?

si inca ceva ...din poza asta se vede clar ca pinionu trebuie prins cu buza aia in exterior

post-22150-1252065773_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin, revin cu problema mea :wacko: Stie cineva daca merge pus semnalizatoru asta de pe louis ? cod - 10033630

 

Adica a pus cineva din astea ? Sunt la fel ? Ca in poza asa pare ...

 

merge bre, o sa fie mai gretos sa strangi piulita si tre sa maresti nitel gaurica prin care trec firele. la rata cu care le termin pe ale mele in off prefer sa pun unu de 7E iin loc de 30 E alea originale. ca aspect faci foarte greu diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era albastra si cu topcase eu eram.

 

Nu am remarcat daca aveai top, doar ca aveai Tourance destul de nou pe spate :wacko:...dar te-am depasit cand erai oprit la semafor la intersectia unde se face stanga pentru miltie :)

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...