Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In definitiv, joia asta...?! Nu de alta, dar am o mobra de aratat ca sa nu mai ziceti ca am venit in conserva :)

 

cred ca o sa vin eu cu conserva daca ajung la timp in Bucuresti,si o sa fiu insotit de nevasta.

 

Ce zicetzi,mergem Sambata la Ciolpani sa facem misto de KTM-uri??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zicetzi,mergem Sambata la Ciolpani sa facem misto de KTM-uri??? :)

Ma, misto n-as face daca ma gandesc la filmuletul de l-a pus Angi cu R-urile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete!!!

hai sa va povestesc si eu prima mea experienta cu service-ul bmw ce s-a petrecut lunea care tocmai a trecut.

dupa ce auzisem una alta despre baietii de la bmw (nu toate de bine:) ), si dupa ce am prospectat piata service-urilor din bucuresti pentru a vedea care e mai avantajos sa-mi schimbe si mie semeringurile la furca+ uleiul, mi-am luat inima in dinti si am zis : "hai domne sa o duc la AB ca nu pot fi eu cel mai cu ghinion si pana la urma la intrare in service scrie mareee BMW!"

asa ca strang un pic de curea, si ma duc la baieti.

intra motocicleta pe la 8 si un pic, iese pe la 12 si un pic, tare mandru eram ca telescopul meu nu mai "plangea", si plec.

azi, ma intorc de la munca, si cand sa plec de langa motoreta, imi spune un prieten razand: "bah aia au uitat sa-ti puna suruburile la loc!"

cand ma uit intr-adevar: doua suruburi care fixeaza telescopul in jugul inferior lipseau cu desavarsire.

o sa atasez doua poze sa va lamuriti.

raman bineinteles marmura in timp ce in minte mi se derulau toate intamplarile neplacute povestite de mai multi posesori de bmw in service-ul AB.

maine o sa ma duc la ei...tare mi-e teama ca sa incerce sa se degreveze de vina spunand ca eu le-am pierdut sau mai stiu eu ce altceva:(

 

 

va tin la curent!

 

numai de bine!!!

post-39669-1224614667_thumb.jpg

post-39669-1224614705_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intrunirea de joia trecuta mai povestea cineva

cu un r ca nu i.au strans prezoanele la roata spate

 

 

cand ma uit intr-adevar: doua suruburi care fixeaza telescopul in jugul inferior lipseau cu desavarsire.

 

N-ai cu cine domne,n-ai cu cine....niste tzarani.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa, sunt foarte emotionat.Cred ca si-au calculat ca decat sa repare motoare iarna cand se mai poate lipsi omu' de fier,mai bine umplu atelierul cu mobre si pot sa doarma linistitzi.Noapte buna AB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda - 500 E pt incatcat beteria. ce cacao.

 

 

iar tre sa ma duc in vizita pe la ei - cablu acceleratie, surub oglinda, busonul de ulei - ca l-am rotunjit nitel la ultimul schimb si nu vreau sa il las asa, etc.

 

 

apropo - daca aveti peste 40 mii km verificati cablul de acceleratie - jos langa injectie - al meu are o sarmulita dusa, nu se simte deloc - am vazut cu ochiul. dar e clar ca vor urma si celelalte rapid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta deja nu mai e delasare, e inconstienta. Mi se pare absolut incredibil. Pisici pe varza, iti dai seama ca puteai oricand, dintr-un damb, sa ajungi intr-o roata fara sa faci wheelie, nu? In locul tau as face un scandal monstru si chiar i-as da in judecata. Trebuie sa ai garantie la manopera si piese, nu? Atunci cum morti in chec ti-au "zburat" suruburile alea, ma?! Cu siguranta au zis sa le pastreze amintire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... e inconstienta. Mi se pare absolut incredibil.

 

.... Cu siguranta au zis sa le pastreze amintire...

 

nu inteleg de ce au scos suruburile ...poate doar sa le puna in alta parte...ce de fapt alea se slabesc doar..

 

In fine..ar fi fost naspa rau sa te trezesti cu telescopu-n dinti !

 

mai functioneaza OPC-ul ??...pierzi vreo 30 de minute sa scrii o plangere...dar fa-o te rog , poze ai , martori ai ,da-le in goarna...nu-i lasa asa ...ca data viitoare ...poate fi mai naspa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce au scos suruburile ...poate doar sa le puna in alta parte...ce de fapt alea se slabesc doar..

 

In fine..ar fi fost naspa rau sa te trezesti cu telescopu-n dinti !

 

mai functioneaza OPC-ul ??...pierzi vreo 30 de minute sa scrii o plangere...dar fa-o te rog , poze ai , martori ai ,da-le in goarna...nu-i lasa asa ...ca data viitoare ...poate fi mai naspa...

 

 

OPC, clar, fara discutii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau si ma intreb, mecanicu ala istet n-a observat ca la sfarsitul zilei i-au ramas niste piese ? suruburi, piulite, simeringuri...nah chestii d'astea.

 

 

totusi incredibil.

 

opc !

 

ps: teone zi mersi ca nu ti-a zburat pe coclaurile de luni seara ! :rusinica:

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau si ma intreb, mecanicu ala istet n-a observat ca la sfarsitul zilei i-au ramas niste piese ? suruburi, piulite, simeringuri...nah chestii d'astea.

 

poate omul vrea sa-si faca si el o mobra acasa, un surub de colo, un rulment de colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OPC degeaba .

Or sa zica "nu stiu domne ,noi i le-am pus,de unde sa stim noi ce a facut el dupa ce a iesit din service"

Tara de cacao ,service de cacao.

 

Nu nene Enduristule..de data asta Nu pot fi de acord cu tine:

1.-tara n-are nici o vina pentru niste ametiti si iresponsabili.

2.-prostia se plateste , asa ca OPC trebuie pus la treaba..prin alte parti cred ca se putea da in judecata service-ul respectiv pentru neglijenta si tentativa de omor !

3.-normal ca vor zice vrute-nevrute ..numai ca genul ala de suruburi nu se slabesc singure...si pe deasupra exista probe/martori...

 

Alegeti: lasati in pace vor face prostii in continuare sau bagati pe teava ...poate se trezesc !

 

 

 

A...sa nu uit ..chestia cu "OPC degeaba"...credeam ca esti tanar ..dar asta-i raspuns de bosorog senil si imobilizat la pat...no ofence !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A...sa nu uit ..chestia cu "OPC degeaba"...credeam ca esti tanar ..dar asta-i raspuns de bosorog senil si imobilizat la pat...no ofence !

Iar asta e raspuns de pustan needucat.Daca sunt mai batran ca tine inseamna ca am experienta mai mare si stiu ce vorbesc.

"bosorog senil si imobilizat la pat" hm , poate dai exemple din familie si nu stiu eu. No ofence.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sunteti incredibili

 

omul ala putea sa dea coltul din indiferenta si neprofesionalismul unora

si voi va certati pe una si alta

 

uite asa

 

ne si conduc astia

 

arunca BASE un part cu daciile logan de la politie si problemele majore ale tarii sunt uitate

 

DECI SA REVENIM

 

problema apare la SERVICE

 

omu cu suruburile

mai ai hartii care sa ateste lucrarea efectuata?

 

haide sa chemam maharul de la bavaria la intrunirea "clubului BMW" unde s.o tine ea

asta cred ca e mai imp pt noi toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce oferta ne face AB...sa nu mai zicem ca AB nu se gandeste la noi :rusinica:

Daca-i pretul pe TOATE cele 5 luni, nu mi se pare exagerat. Plus schimbul de ulei...

Dar n-am de gand sa las mobra sa stea degeaba 5 luni nici mort!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-i pretul pe TOATE cele 5 luni, nu mi se pare exagerat. Plus schimbul de ulei...

Dar n-am de gand sa las mobra sa stea degeaba 5 luni nici mort!!!

 

neeneaaaaaaaaaaaaa

ai inebunit

 

500 euro - pe 5 luni

iar un schimb de ulei nu este mai mult de 100 euro

 

ce puii mei

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce oferta ne face AB...sa nu mai zicem ca AB nu se gandeste la noi :blink:

Aduceti-le la mine toti,ca mi-am marit garajul si am taxa de iernat plus intretinerea curenta la 100 oiro/6 luni,bashca paza asigurata de Nor(ciinele meu),care abia daca mai vede/aude...iar pe motociclisti nu-i hamaie! :D

Asta ca sa vedeti ca io ma gindesc si la pungile voastre secatuite de sezonul ce tocmai trage pe dreapta! :rusinica:

La doua motoare sosite simultan fac reducere 10% si dau si o vadra de vin la grupuri de peste 5! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aduceti-le la mine toti,ca mi-am marit garajul si am taxa de iernat plus intretinerea curenta la 100 oiro/6 luni,bashca paza asigurata de Nor(ciinele meu),care abia daca mai vede/aude...iar pe motociclisti nu-i hamaie! :blink:

Asta ca sa vedeti ca io ma gindesc si la pungile voastre secatuite de sezonul ce tocmai trage pe dreapta! :D

La doua motoare sosite simultan fac reducere 10% si dau si o vadra de vin la grupuri de peste 5! :blink:

 

Si uite cum dai faliment !

Da' ce mobrist adevarat ar face profit din asa ceva ?

 

 

 

da' vadra...de cat e vadra ? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am facturile!

sunt cu ele in buzunar si in jur de ora 16 ma duc la ei.

chiar sunt curios de reactie, dar tare mi-e teama ca iese cu scandal.

propunerea lui ianachim de a-l contacta pe jupanul neamt este una foarte coerenta.cu cat amanam mai mult momentul asta, cu atat mai multi dintre noi se vor regasi in situatia de a le fi pusa viata in pericol de catre oamenii ce reprezinta brand-ul nemtesc in romania.

 

 

numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...