Sari la conținut

Alba...


axi
 Share

Postări Recomandate

Detalii!?!?! Cei implicati sunt ok? Este incredibil ce se intampla.............

din auzite un bou a intrat in plin in motociclistul care se afla intr-un sens giratoriu. In acelas sens giratoriu am vazut si eu o chestie incredibila -un (cuvant urat) a intrat pe contrasens in giratoriu lund-o "pe scurtatura" catre strada pe care se indrepta...

 

Avezi dreptate: ALBANEZII SUNT CEI MAI PENALI SOFERI AI ROMANIEI!!! GANDITI DE 2 ORI CAND VEDETI IN TRAFIC NUMERE DE ALBA!!!

Despre fratele meu (Baluba 16) pot sa va spun ca e mai bine. Astazi o sa fie mutat de la ATI la Ortopedie; recuperarea insa o sa fie destul de grea si o sa ramana fara Bacalureat in anul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum 4 ani erati motociclisti tu si inca 400 .... acum pe langa tine si cei 400 au aparut alti 40.000 de posesori ai categ. A cu motoare de 1000cmc :unsure: Cam asta e diferenta. Odata cu asta s-a schimbat si mentalitatea!

CORECT !!! .. si eu am motocicleta si permis (cat A) dar tocmai din cauza dobitocilor de pe sosea ..prefer sa ma dau pe dealuri (cross ... enduro) .. in fine !

in orice caz .. mai nou nu numai cei pasionati au motoare .. ci majoritatea tartanilor (scuzati expresia) pt ca e la moda sa ai motocicleta !! care "fuge tare, mancati-as" sau "cat prinde mancati-as??"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-joi ..la ora 20..FRATELE MEU BALUBA 16, ADICA IONEL A AVUT UN ACCIDENT F F GRAV...EL MERGEA REGULAMENTAR IAR TOT INTR-O BLESTEMATA DE INTERSECTIE UN IDIOT NU IA DAT PRIORITATE SI A INTRAT IN EL..FRATELE MEU AVEA 40 KM\H..A FOST DUS LA URGENTE...REZULTAT: PICORUL COMPLET ZDROBIT..I-LA PRINS INTRE MOTOR SI MASINA..ACUM E LA REANIMARE:((marca: yamaha xt 600

Fratele tau chiar are 18 ani cum scrie in profil? Daca da, nu pare sa aibe dreptul sa circule regulamentar cu un motor de 600 si e culpa comuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele tau chiar are 18 ani cum scrie in profil? Daca da, nu pare sa aibe dreptul sa circule regulamentar cu un motor de 600 si e culpa comuna.

fratele meu are 19 ani acum si permisul de un an si..:unsure: asa k stai linistit:) :)

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratiilor ..de necrezut azi a mai fost un accident grav..tot in alba....NU SE MAI POAE!!! e al 8-lea pe sapt asta.... :unsure:

 

 

din auzite un bou a intrat in plin in motociclistul care se afla intr-un sens giratoriu. In acelas sens giratoriu am vazut si eu o chestie incredibila -un (cuvant urat) a intrat pe contrasens in giratoriu lund-o "pe scurtatura" catre strada pe care se indrepta...

 

 

Unde, mai exact (sunt numai 3 giratorii) Âşi pe la ce oră, cu ce motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu,cate accidente în Alba! din ceea ce citesc, m-au luat fiorii... soferii români nu respecta un motociclist, am simtit asta de multe ori. La noi impertinenți si care conduc haotic sunt taximetristii.. e vrb de Tecuci. Prin primavara Politia Rutiera a chemat motociclistii si le-a spus sa nu mai circule prin centru, pe Bulevardul Gh PetraÂşcu pentru ca fac zgomot si sperie oamenii Âşi copii. Si ne sfatuiau sa lasam motoarele si sa ne apucam de lucruri serioase.

Am mai citit si eu cateva sondaje.. motociclistii sunt vazuti ca o categorie de subculturalizati, organizati in bande care pun in pericol siguranta circulatiei, care se cred un fel de cavaleri moderni care au inlocuit calul medieval cu unul cu cai putere si roți.

Suntem in aceeasi oală bagati de sociologi cu hippioții, manelistii, aurolacii.hip-hoperii, karatiÂştii.

Ce sa mai spun.. ma înfior si eu.. zilele trecute eram cu motorul in intersectie ,aveam prioritate si un taximetrist nu mi-a acordat prioitate. Am fost atent si am franat la timp, viteza aveam cam 30 la ora... asta a fost norocul meu.

Recomand multa prudenta..din cate citesc...multe accidente se petrec in oras, si la viteze mici.

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! fratilor din ALBA adunati va, pune-ti cheile intr-o traista si lasati motoarele la vatra!

 

imi pare rausa aud atatea tragedii numai intr-un judet! parca suntem maidanezi de vezi pe strazi calcati de masini! JESUS

 

SANATATE MAXIMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu! fratilor din ALBA adunati va, pune-ti cheile intr-o traista si lasati motoarele la vatra!

 

imi pare rausa aud atatea tragedii numai intr-un judet! parca suntem maidanezi de vezi pe strazi calcati de masini! JESUS

 

SANATATE MAXIMA

sau mergeti si predati cheile la politie..........si spuneti ca va apucati de treburi serioase

va luati masini ...le dotati cu bate si pedepsiti conservarii ucigasi din restul tarii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...se pare k alba e cea mai redusa mintal Localitate!!!!!numai Dumnezeu te mai poate ferii pe aiici.MARE GRIJA!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic...am un prieten care ma tine la curent cu chestiile astea in ultima vreme....si ma iau dracii cand aud zilnic altul si altul si altul mereu...vreau sa va zic ca acum 3 sapt cand a murit un prieten am zis ca mi`e frica si poate ca n`o sa`mi mai iau motor...acum zic ca sunt ingrozita de`a dreptul si sigur n`o sa mai imi iau...deci la noi in alba e de mers cu tractoru` frate...ca daca mergi cu motoru n`ai nici o sansa...te privesc astia de parca esti criminal in serie si nu stiu cum sa faca sa se urce pe tine ! nu-mi vine sa cred ca intr`un oras atat de mic se pot intampla atatea accidente...deci nu stiu...se mai da examen la scoala de soferi ??? ca eu am impresia mai nou ca toti incompetentii (sa nu le zic altfel) isi iau carnetu` acum...si A si B...fara suparare....da` sunt unii (ma refer la ambele categorii) de efectiv iti vine sa te duci la politie si sa`ti predai cheile de buna voie.... :) <- parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic...am un prieten care ma tine la curent cu chestiile astea in ultima vreme....si ma iau dracii cand aud zilnic altul si altul si altul mereu...vreau sa va zic ca acum 3 sapt cand a murit un prieten am zis ca mi`e frica si poate ca n`o sa`mi mai iau motor...acum zic ca sunt ingrozita de`a dreptul si sigur n`o sa mai imi iau...deci la noi in alba e de mers cu tractoru` frate...ca daca mergi cu motoru n`ai nici o sansa...te privesc astia de parca esti criminal in serie si nu stiu cum sa faca sa se urce pe tine ! nu-mi vine sa cred ca intr`un oras atat de mic se pot intampla atatea accidente...deci nu stiu...se mai da examen la scoala de soferi ??? ca eu am impresia mai nou ca toti incompetentii (sa nu le zic altfel) isi iau carnetu` acum...si A si B...fara suparare....da` sunt unii (ma refer la ambele categorii) de efectiv iti vine sa te duci la politie si sa`ti predai cheile de buna voie.... :) <- parerea mea !

ia un motor si haide cu el la mures sa te dai.....e mai putin riscant :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms soso...da` pana ies din jud alba ce fac? ii pun bretele si`l iau in spate? la voi o fi altfel, nu zic....da` la noi...pe bune...ori iti tragi un jeep ori un tractor....ca altfeeeel..........anyway, din toamna o sa ma mut la cluj ...sper ca acolo se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii din Alba,iesiti vere cu topoarele in spate,si la semafor va dati jos de pe motor si le aratati consevarilor soarta pe care o sa o aiba,daca nu sunt atenti.

 

Este INCREDIBIL!! ce draq ma ,Alba-Iulia e in junga,si consevarii sunt niste negrii mititei care n-au vazut motociclete in viata lor?? :) ESte necesara o intrunire,sa iesim vreo 300 de motoristi,sa ne facem remarcati!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol frate,Axi imi pare rau pentru fratetu,stiu cum e sa pateasca ceva fatemiu.numai bine insanatosire tuturor

marti ii da drumu l fratiorul meu acasa....totul e ok....piciorl usor usor se vindeca..problema e ca 3 luni nu are voie sa umble dupa care poate:)

oricum ,multumesc la Dumnezeu k e bine!!!

acum ma tot cert cu criminalul :) k tot face fite.....dar curand o sa intre el la spital de ma mai enervaza!!!

ce sa zic aveti mare grija...eu am renuntat la motociclete:)..mi-am luat un opel calibra sport rau..tunat:D:D si ca sa nu sufar acum va venii un cross:) ( CRF 450):)

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marti ii da drumu l fratiorul meu acasa....totul e ok....piciorl usor usor se vindeca..problema e ca 3 luni nu are voie sa umble dupa care poate:)

oricum ,multumesc la Dumnezeu k e bine!!!

acum ma tot cert cu criminalul :) k tot face fite.....dar curand o sa intre el la spital de ma mai enervaza!!!

ce sa zic aveti mare grija...eu am renuntat la motociclete:)..mi-am luat un opel calibra sport rau..tunat:D:D si ca sa nu sufar acum va venii un cross:) ( CRF 450)B)

ce coincidenta :) ...criminalu il am in tel si eu pe dubistul meu......eu marti sper sa termin circul cu politia

am sa va spun miercuri povestea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce coincidenta :) ...criminalu il am in tel si eu pe dubistul meu......eu marti sper sa termin circul cu politia

am sa va spun miercuri povestea

astept..B) povestea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marti ii da drumu l fratiorul meu acasa....totul e ok....piciorl usor usor se vindeca..problema e ca 3 luni nu are voie sa umble dupa care poate:)

oricum ,multumesc la Dumnezeu k e bine!!!

acum ma tot cert cu criminalul :) k tot face fite.....dar curand o sa intre el la spital de ma mai enervaza!!!

ce sa zic aveti mare grija...eu am renuntat la motociclete:)..mi-am luat un opel calibra sport rau..tunat:D:D si ca sa nu sufar acum va venii un cross:) ( CRF 450):D

 

 

Eu zic mai bine sa il lasi in pace , sa nu il lovesti , pentru ca atunci or sa fie niste discutii , iar asa il poti rezolva mai bine , si , eventual , pe urma B) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol, de cate ori vin in alba injur da ma ia draku, cat despre giratorul de pe motzilor.......de cand l-au facut ma tot intreb ce e in mintea lor.....cea mai cretina intersectzie, nu ai vizivilitate, plus ca in alba vad ca nu prea se shtie prioritatea in giratoriu....de groaza. in alba circul ca shi cum ash fi invizibil, ma feresc eu de tot, nu ma ashtept sa fiu vazut. sanatate lu fra'tu, i-am scris shi pe mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...