Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

Cum se comporta pe asfalt ud?

 

Stropeste.

 

Si acum mai in gluma: eu am Karoo simplu si au super aderenta pe asfalt ud (pt niste caramele, desigur). Imi inchipui ca modelul Karoo T are un comportament mult mai bun pe asfalt, uscat sau ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Vreau un sfat de la voi.Cum nu stiu in ce stare se afla camerele de aer,le-as schimba preventiv pentru ca nu stiu cum au fost schimbate,pentru ca nu vreau sa fac pana in mijlocul drumului.Ce camere imi recomandati,care ar fi cele mai fiabile etc . Am auzit de heavy duties de la vee ruber,insa ca si firma stiu ca nu sunt printre cele mai bune,insa astept niste sfaturi de la cei care au incercat pe langa heavyduties si altele precum michelin,continental,bridgestone,dunlop sau pirelli. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana de cauciuc vei face pt ca vei intepa roata cu ceva. Nu pentru ca nu au fost schimbate camerele, preventiv.

Pai eu 90-95% pe sosea o sa umblu deci sansele sa iau ceva cu roata sunt relativ mai mici fata de enduro.Asa ca si sfat,care sunt mai ok,mai rezistente ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu 90-95% pe sosea o sa umblu deci sansele sa iau ceva cu roata sunt relativ mai mici fata de enduro.Asa ca si sfat,care sunt mai ok,mai rezistente ?

 

Pe asfalt am facut 2 pene, in afara lui nici una (si nici n-am ocolit tufele cu spini :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe asfalt am facut 2 pene, in afara lui nici una (si nici n-am ocolit tufele cu spini :)).

Atunci mai bine le las asa cum is,si in caz ca fac o pana duc cu mine o camera de rezerva si ptr spate si ptr fata :scratch:

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la HD ziceau ca nu fac cricuri. Asta a fost raspuns pentru vreo cateva modele, au zis ca nu se baga la asa ceva momentan. Mai erau cativa care intrebasera la HD de cric cu acelasi raspuns.

Eu am vazut pe un forum facut pentru XT,poate la altele n-or face cine stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut pe un forum facut pentru XT,poate la altele n-or face cine stie.

Au facut si cricuri pentru prieteni, dar s-au lecuit dupa ce au pierdut juma de zi cu alinierea unuia. E mult, mult mai multa munca la un cric decat la un Crash-Bar si daca e sa ii platesti pentru ce muncesc ei, te cam apropii de ce gasesti deja gata facut pe piata.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este greu sa il faci astfel incat sa poti ridica mobra cu usurinta... parca dadusera ceva "rateuri" cu Transalp care nu e prea usor

 

Si cam la ce pret ar ajunge oare :scratch:

http://www.louis.de/_10b08321d2f529e2358b6659463b6c81fa/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=33&anzeige=0&artnr_gr=10003338

mi-am facut unul asemanator la strung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este greu sa il faci astfel incat sa poti ridica mobra cu usurinta... parca dadusera ceva "rateuri" cu Transalp care nu e prea usor

 

 

http://www.louis.de/_10b08321d2f529e2358b6659463b6c81fa/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=33&anzeige=0&artnr_gr=10003338

mi-am facut unul asemanator la strung

Ar fi relativ ok,insa daca fac pe fata ce fac cu el ? E foarte practic unul,doar acuma cand nu am imi dau seama cat inseamna un cric central.Daca nu o sa pot face la ei,o sa caut din dezmembrari.Oare de la supertenere se potriveste la XT ? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si pe fata, dar nu poti demonta (adica poti , dar nu mai poti sa o montezi la loc ) roata decat la furci care au aripa pe roata pt ca telescoapele in acest caz lucreaza impreuna fiind legate de suportul aripi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si pe fata, dar nu poti demonta (adica poti , dar nu mai poti sa o montezi la loc ) roata decat la furci care au aripa pe roata pt ca telescoapele in acest caz lucreaza impreuna fiind legate de suportul aripi

M-am gandit la solutia ta,insa mi-as face 2 la strung si atunci as putea schimba si roata fata plus ca e mai ok decat un cric central :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 lei i-am dat la strungar, cu materialul lui

filet st-dr

 

cand faci masuratoarea gandestete ca roata ar fi pe pana, ca sa nu il faci prea lung ;)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 lei i-am dat la strungar, cu materialul lui

filet st-dr

 

cand faci masuratoarea gandestete ca roata ar fi pe pana, ca sa nu il faci prea lung ;)

O poza imi poti arata sa vedem cum a iesit ? :D Am ca reper cel de la louis dar vreau sa vad si cum a iesit la strungar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, de cauciucuri nu ziceti nimic?

toti insii pe care-i stiu, dupa si-au montat KarooT au spus ca nu mai au nevoie de altceva ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti insii pe care-i stiu, dupa si-au montat KarooT au spus ca nu mai au nevoie de altceva ;)

De acord(am avut acest model dar si karoo cam pe toate moto de la 600 la 1200cm3)..mai ales ca si pretul este comparabil cu Mitas,Heidenau,e.t.c!!acum am pe moto Mitas E07 dar urmatorul sigur va fi karoo sau karoo T..depinde ce visez :cheers:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...