Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

Mitas C-02 e cauciuc mai pentru "baieti" :) , altfel auzi tot felul de "aluneca pe ploaie , joaca cand ma aplec pe curbe etc " :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Las-o naibii de treabă, Mitas pe ploaie e de rahat iar eu nu cobor viteza de deplasare pe ploaie, aşadar am nevoie de un cauciuc aderent în toate condiţiile.

Voi sunteţi pussy şi o ardeţi pe ploaie ca la promenadă :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa arzi racing pe curbe...unii merg si normal. Pentru mine e mai important sa tina in teren decat pe ud...daca e uzi mergi mai incet...dar in off te distrezi mai mult cu gume bune...depinde de fiecare cum vrea sa accepte compromisul!

 

 

Pe sccurt la 100 110kmh max -- eu pot sa merg si cu c02 sau sa fac o transalpina cu pasager -- si voi ramane cu max 30 min in urma cuiva care are cauciucuri de strada... Dar daca dupa stai o zii in afara asfaltului, s-ar putea cel cu c02 sa continue drumul pe cand celalalt sa se intoarca acasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa arzi racing pe curbe...unii merg si normal. Pentru mine e mai important sa tina in teren decat pe ud...daca e uzi mergi mai incet...dar in off te distrezi mai mult cu gume bune...depinde de fiecare cum vrea sa accepte compromisul!

 

 

Pe sccurt la 100 110kmh max -- eu pot sa merg si cu c02 sau sa fac o transalpina cu pasager -- si voi ramane cu max 30 min in urma cuiva care are cauciucuri de strada... Dar daca dupa stai o zii in afara asfaltului, s-ar putea cel cu c02 sa continue drumul pe cand celalalt sa se intoarca acasa!

:wacko: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu tre sa arzi racing pe curbe...unii merg si normal. Pentru mine e mai important sa tina in teren decat pe ud...daca e uzi mergi mai incet...dar in off te distrezi mai mult cu gume bune...depinde de fiecare cum vrea sa accepte compromisul!

 

 

Pe sccurt la 100 110kmh max -- eu pot sa merg si cu c02 sau sa fac o transalpina cu pasager -- si voi ramane cu max 30 min in urma cuiva care are cauciucuri de strada... Dar daca dupa stai o zii in afara asfaltului, s-ar putea cel cu c02 sa continue drumul pe cand celalalt sa se intoarca acasa!

Da, ma, de acord. Si nu e vorba de timpii scosi la o tura de TA sau TF, e vorba de distractie. Si eu mi-as dori sa pot sa ma bag prin noroaie, dar nu pot sa renunt la alergatura de pe curbele asfaltate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care a testat michelin anakee 3 in offroad ?! ca onroad am auzit ca sunt bune.

Ieri am montat un michelin anakee3 pe spate si peste 2 zile ajung la mare..probabil o sa intru cu motocicleta pe nisip sa o folosesc pe post de suport umbrar :)) in fine este vb de maxim 100m de mers pe nisip ( merg undeva unde sunt eu si pescarusii , nu este rezervatie, dar nici mamaia lui mamaia )

pe sosea este diferenta foarte mare ( sta mult mai bine, franeaza mai bine, este mai confortabila ca si amortizare )

urmeaza sa ii pun si pe fata si de asta intreb, ca sa stiu daca le fac set sau le schimb pe ambele cu altceva.

pe fata am mitas e07 si spate michelin anakee 3.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a venit vorba, cu toate ca plaja e pustie, vezi ca amenda iei in continuare daca intri cu moto pe nisip!

 

O fi undeva pe langa Segarcea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este vb de plaja Tuzla, neamenajata !...mai aproape de far

ideea este ca umbrela nu pot cara cu motocicleta...iar motocicleta doream sa o folosesc pe post de umbrar

ceva ca in poza atasata, dar o singura moto si 2 bete :)

mi-am cumparat ieri o chesti de genu de 2x3 m care are capse pe margine ca sa o pot lega .

ma gandeam sa fac 'tabara' pe marginea plajei , mai spre tufe , nu spre apa.

eu sunt mai sensibil la soare si nu vreau sa ma prajesc.

tinand cont ca se sta la cort 2 zile cu mancare la primus si torte de foc pentru lumina ( daca nu le stinge vantul )

Cam asta inseamna confort si relaxare pt mine . un muntoman la plaja :stuck:

Nu incurajez treaba cu motocicletele si masinile parcate aiurea , unde nu trebuie.

 

Multumesc!

 

 

http://adevarul.ro/locale/constanta/plaja-tuzla-refugiul-litoralul-marii-negre-7_55b23ecdf5eaafab2ce5e1c5/2_55b23f6bf5eaafab2ce5e922.html


» Post actualizat in 18 Jun 2016 07:32


 

a vandut cineva pe forum in toamna !

am vrut eu sa le iau !

seamana mult profilul cu heidenau k 60.

post-12320-0-62183400-1466234443_thumb.jpg

post-12320-0-28777100-1466234886_thumb.jpg

post-12320-0-42582100-1466234966_thumb.jpg

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le mai merge site-ul celor de la heidenau.ro.

au ceva probleme cu baiatul de la IT.

cand au schimbat preturile din lei in euro, Baiatul cu tastatura a convertit pretul din lei in euro..dar a lasat simbolul tot in lei. asa ca un cauciuc de 450 de lei...era 100 de LEi :))

i-am contactat atunci si le-am sugerat sa blocheze site-ul pana la remediere.

Oricum vezi ca doamna care se ocupa de firma asta , este de nota 10 +

Timisorenii sunt oameni foarte OK !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au ceva probleme cu baiatul de la IT.

cand au schimbat preturile din lei in euro, Baiatul cu tastatura a convertit pretul din lei in euro..dar a lasat simbolul tot in lei. asa ca un cauciuc de 450 de lei...era 100 de LEi :))

i-am contactat atunci si le-am sugerat sa blocheze site-ul pana la remediere.

Oricum vezi ca doamna care se ocupa de firma asta , este de nota 10 +

Timisorenii sunt oameni foarte OK !

Da, da, si de la mine un 10+ pentru Moni!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si la aproape jumatate din pret...

dot2011 este ok pt o motoreta de expozitie, dar pretul este prea mare daca nu este perechea Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...