Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Leeloo, e bestial airbrush-ul! Ai mana super buna. Adica talent cu carul. Bafta!

 

Judas, de unde ai luat cricul central si cat ai dat pe el? M-ar interesa si pe mine. Multumesc anticipat si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut parte de al cunoaste pe Zoli. Airbrush-ul e facut de Linda din Resita

Mesaj completat

 

 

Am mai avut unul inainte de accident asemanator. E super , foarte manevrabil si pozitie faina.

Atunci e bine ca airbrush-ul capata putere..oricum Zoli e stapan si cel mai pro, credeti-ma l-am vazut lucrand :) dar n-am mers la el ca am si eu un prieten aici in Gheorgheni care vrea sa se bage tare si el in arta si i-am zis ca il la-s sa faca o proba ca sa faca experienta!

Mesaj completat

Faina treaba domnita @Leeloo_wolf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leeloo, e bestial airbrush-ul! Ai mana super buna. Adica talent cu carul. Bafta!

 

Judas, de unde ai luat cricul central si cat ai dat pe el? M-ar interesa si pe mine. Multumesc anticipat si bafta!

Salut ! Mie asa mi-a venit motorul din Germania, cu cricul deja montat...Am vazut cric din asta si pe ebay.de, mai multe anunturi...Nou costa cam 158 euro. AN NOU FERICIT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Cam rare pe la noi prin tara, xv 125.Cred ca pana acum am vazut vreo 2 live....E adevarat ca un cilindru defapt este fals?Eu asa am auzit..., nu cunosc bine modelul...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca un cilindru defapt este fals?

In mod evident, nu :D Yamaha nu e Hyosung (sau Li-Fan), chiar daca amandoi au ochii mici ;-)

 

E un motor cat se poate de conventional, de 2 cilindrii in V, in 4 timpi si cu 124cm^3 cilindree. Are putin peste 10 cai.

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thanks guys! are 13cp dar al meu nu e virago si nici dragstar e sachs roadster cu motorizare XV 125.(cu galerii si tobe tot virago)

e din 2002 dar presupun ca motorul e fabricat mult inainte si sachs l-a folosit ca era o solutie practica.e productie limitata, asa am auzit. sachs a folosit si furca de pe modelul de 650, am ditamai animalu de furca de 41 mm....cica economie nemteasca

 

 

 

Mesaj completat

cand am zis furca de pe modelul de 650 m-am referit la roadsterul sachs de 650

oricum si rasnita asta e ok, am roata de 140 pe spate, mai lata decat cea standard de pe cb 500

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il poti trimite te rog pe mail: dead_man_walking_0_0@yahoo.com ?

Mersi

 

 

Sigur ca da. Am incercat sa-l urc pe forum, dar nu pot mai mult de un mega. Acum nu-s la calcul de acasa, dar pana mai pe dupamasa, il pun pe un transfer si-l pun pe forum. O sa-l trimit si pe mail, ca dureaza mai putin. Dar sa sti ca e vorba de owners manual, nu de manual de reparatie. Adica e vorba de intretinere, nu de chestii de mecanica profesionala. Adica-l vezi tu cand il primesti. Sper sa-ti fie de folos. Nick.

Mesaj completat

thanks guys! are 13cp dar al meu nu e virago si nici dragstar e sachs roadster cu motorizare XV 125.(cu galerii si tobe tot virago)

e din 2002 dar presupun ca motorul e fabricat mult inainte si sachs l-a folosit ca era o solutie practica.e productie limitata, asa am auzit. sachs a folosit si furca de pe modelul de 650, am ditamai animalu de furca de 41 mm....cica economie nemteasca

 

 

 

Mesaj completat

cand am zis furca de pe modelul de 650 m-am referit la roadsterul sachs de 650

oricum si rasnita asta e ok, am roata de 140 pe spate, mai lata decat cea standard de pe cb 500

 

 

Nu te supara ca te intreb, dar esti aceeasi Ice Queen care avea motor mare pe alte topicuri si doar pe asta de virago are de 125? Si nici macar ala de 125 nu e sigur de virago? Ca acum ceva vreme, ala de 125 era rebel, nu virago. Si de fapt era CB de 500. Pentru asemenea persoane, chiar daca as avea manualul, sincer nu stiu pentru ce motor ar avea nevoie. Asa ca probabil, manualul pe care il am eu, nu ar fi absolut deloc de folos.

 

DISCLAIMER: Nu am manual pentru nici un model de Yamaha Virago de 125cmc.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

Stie cineva unde as putea gasit un CDI si RELEU DE INCARCARE pentru virago de 250?

 

Din cauza releului care incarca prea mult, mi'a prajit bateria, cdi'ul si bobina... acuma mai am nevoie de cdi si releu.. am inteles ca am o sansa sa le repar in ungaria...o sa incerc...

Iar la dezmembrari nu imi garanteaza nimeni pt piesa care o iau de acolo.

Ce ziceti sa fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca da. Am incercat sa-l urc pe forum, dar nu pot mai mult de un mega. Acum nu-s la calcul de acasa, dar pana mai pe dupamasa, il pun pe un transfer si-l pun pe forum. O sa-l trimit si pe mail, ca dureaza mai putin. Dar sa sti ca e vorba de owners manual, nu de manual de reparatie. Adica e vorba de intretinere, nu de chestii de mecanica profesionala. Adica-l vezi tu cand il primesti. Sper sa-ti fie de folos. Nick.

Mesaj completat

 

 

 

Nu te supara ca te intreb, dar esti aceeasi Ice Queen care avea motor mare pe alte topicuri si doar pe asta de virago are de 125? Si nici macar ala de 125 nu e sigur de virago? Ca acum ceva vreme, ala de 125 era rebel, nu virago. Si de fapt era CB de 500. Pentru asemenea persoane, chiar daca as avea manualul, sincer nu stiu pentru ce motor ar avea nevoie. Asa ca probabil, manualul pe care il am eu, nu ar fi absolut deloc de folos.

 

DISCLAIMER: Nu am manual pentru nici un model de Yamaha Virago de 125cmc.

 

 

am doua motoare pe numele meu, un cb500 si un sachs roadster 125cc (google it) din 2002 mai recent achizitionat

Sachs are destule modele cu motoare luate de pe yamaha si suzuki, al meu are motor de XV 125cc cu sigla yamaha pe blocul motor-din fabrica. am primit ce am avut nevoie, multumesc

 

 

Mesaj completat

http://www.bikez.com/motorcycles/sachs_roadster_125_2003.php

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Sac..._125_v%2000.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde as putea gasit un CDI si RELEU DE INCARCARE pentru virago de 250?

In mod evident, Virago (toata seria) are TCI, nu CDI. Tot in mod evident, un releu de incarcare de la un model mai mare va merge pe un model mai mic (daca nu cumva o fi chiar identic).

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...