Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Desi simpla modificarea,este de mare efect.Cu 5 cm mai jos sezutul si cu o alta sea,ar fi si mai grozava.

Mesaj completat

Mie bataie de cap imi da mobra asta,desi este de 1100,dar luck-ul este senzational(pt gustul meu cel putin)

post-60281-1296827653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut cu respect ! am nevoie de "cartea tehnica" ptr virago 400cc si 535cc cine ma poate ajuta cumva aÂştept pm !

Salut!

Pe pagina precedenta, user-ul @Orvo are in semnatura un torrent cu manuale de 535... Sper sa te ajute. :P

Mesaj completat

LE Sa fuck ceva pe el de forum... :)

Vad ca deja ti-a lasat @valitaz acelasi link de torrent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cauti mult? Sau de multe ori? :)

:P Da , mai caut..., si de extraordinar de multe ori...., poti sa ma ajuti? Merci de ajutor....M-ar interesa si o roata defecta , fara cauciuc si camera, dar sa se poata folosi spitele....

L.E. : posturile una dupa alta nu e vina mea, ci a incacari"foarte rapide" a paginii....

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dude parca tu aveai ghidon custom (de-ala foarte inalt) la virago 535 ? As vrea si ieu si n-am idee unde as putea gasi. Ceva sfaturi?

 

Numai bine

 

Faina jucarie, sa ai parte de cate calatorii visezi fara nici un eveniment negativ! :)

Cat a fost jucaria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dude parca tu aveai ghidon custom (de-ala foarte inalt) la virago 535 ? As vrea si ieu si n-am idee unde as putea gasi. Ceva sfaturi?

 

Numai bine

Ahoi!

Da eu am ghidon custom numit 'apehanger' la Virago si e luat de la baietii de la Highway Hawk (care sunt din US) dar au si distribuitori in Europa iar cel mai aproape e in Budapesta Ungaria de unde mi l-a adus BB Moto Gheorgheni, oricum se gasesc multe modele de la diferiti producatori!

Si poate ca cu un pic de noroc sa gasesti unu second asa cum am gasit eu de curand pentru dragstar unu de 16" care de abia astept sa-l pun la dragstar!

www.highwayhawk.com

www.customcrome.com

www.louis.de

si mai sunt, dar momentan nu imi vin in minte!

:)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin c-o intrebare mai veche la care nu mi-a raspuns nimeni ; pierde ulei pe la tija de la ambreiaj , mecanicul meu (unul destul de scump ) imi spune ca trebuie desfacut cilindrul pentru a scoate tija si schimbate ceva garnituri . va-ntreb, pe cei care se pricep , daca asta e procedura sau ma face de bani (fiind necunoscator si la prima motocicleta !!), multumiri anticipate !!!! (ps . daca asta e metoda , cam care ar fi pretul corect ???) multam !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin c-o intrebare mai veche la care nu mi-a raspuns nimeni ; pierde ulei pe la tija de la ambreiaj , mecanicul meu (unul destul de scump ) imi spune ca trebuie desfacut cilindrul pentru a scoate tija si schimbate ceva garnituri . va-ntreb, pe cei care se pricep , daca asta e procedura sau ma face de bani (fiind necunoscator si la prima motocicleta !!), multumiri anticipate !!!! (ps . daca asta e metoda , cam care ar fi pretul corect ???) multam !!

Ahoi, nu stiu daca iti e de ajutor dar poti baga ochiu pe aici http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=virago+Cl...6.c0.m270.l1313

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin c-o intrebare mai veche la care nu mi-a raspuns nimeni ; pierde ulei pe la tija de la ambreiaj , mecanicul meu (unul destul de scump ) imi spune ca trebuie desfacut cilindrul pentru a scoate tija si schimbate ceva garnituri . va-ntreb, pe cei care se pricep , daca asta e procedura sau ma face de bani (fiind necunoscator si la prima motocicleta !!), multumiri anticipate !!!! (ps . daca asta e metoda , cam care ar fi pretul corect ???) multam !!

 

Nici eu nu sunt prea priceput la mecanica moto dar cred ca are dreptate. http://www.bikebandit.com/houseofmotorcycl...m7907#sch135086 uite-te aici la piesele 26 si 29, cred ca la ele se refera. Acum nu stiu exact cata manopera implica scosul si bagatul la loc dar din nefericire problemele de genul asta sun costisitoare pentru ca implica o gramada de munca pentru a schimba o piesa de cativa lei. Arunca un ochi pe schema cinematica de pe site si la motocicleta, pe unde pierde ulei poate o fi altceva dar nu prea cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...