Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Viragistii,

 

Pentru cine este interesat de gadgeturi la 535, va pun un link, cum sa va construiti(modificati) un device care sa va indice viteza in care sunteti, www.viragoforum.de/index.php?page=Thread&threadID=14034 .

 

Cu stima,

Object not found!...este bolnav link-ul .Si chiar daca fosta sotie avea cetatenie germana crede-ma ca nu s-a ;lipit de mine boaba din limba lor :)))

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza... compozitia, profilul... am vazut anvelope (auto) noi, de firma "dubioasa", care erau praf. Nu aveau deloc aderenta, plus ca unul din 3 bateau, probabil aveau defecte de fabricatie... la moto cred ca e mai importanta aderenta, decat la auto.

 

 

Nu am gasit numic despre producatorul respectiv, dar la pretul ala nu mai conteaza, este nou, daca il tii 2 ani tot este bine. De obicei le gasesti pe http://www.tyretest.com, dar firma asta nu este.

multumesc , asta-i cauciucul...

 

_vyr_541130-90-15.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e bun si pare ok...singura problema a cauciucurilor "no name" e calitatea. nu spun ca asta nu e bun, pt ca nu stiu, dar de obicei se copiaza profilele altor anvelope de renume, doar ca se copiaza "la ochi" si rezultatul final nu e la fel ca originalul.

totusi, la 200 lei merita incercat. ce dot are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e bun si pare ok...singura problema a cauciucurilor "no name" e calitatea. nu spun ca asta nu e bun, pt ca nu stiu, dar de obicei se copiaza profilele altor anvelope de renume, doar ca se copiaza "la ochi" si rezultatul final nu e la fel ca originalul.

totusi, la 200 lei merita incercat. ce dot are?

...nu stiu DOT-ul , nu am intrebat , dar ma gandesc ca nu pot fi prea vechi...mi-au spus ca au comenzi contiuu...eu stiu ? ce sa zic... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Viragistii,

 

Pentru cine este interesat de gadgeturi la 535, va pun un link, cum sa va construiti(modificati) un device care sa va indice viteza in care sunteti, www.viragoforum.de/index.php?page=Thread&threadID=14034 .

 

Cu stima,

revin cu link-ul http://www.viragoforum.de/index.php?page=Thread&threadID=14034, oricum sunt multe poze, nu-ti trebuie multa gernana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu DOT-ul , nu am intrebat , dar ma gandesc ca nu pot fi prea vechi...mi-au spus ca au comenzi contiuu...eu stiu ? ce sa zic... ?

Intreaba, e f important. Daca e din 2010-2011, deja incepe sa imbatraneasca.

 

revin cu link-ul http://www.viragoforum.de/index.php?page=Thread&threadID=14034, oricum sunt multe poze, nu-ti trebuie multa gernana.

Der Zutritt zu dieser Seite ist Ihnen leider verwehrt. Sie besitzen nicht die notwendigen Zugriffsrechte, um diese Seite aufrufen zu können. Adica ne trebuie cont, cred. Accesul e restrictionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba, e f important. Daca e din 2010-2011, deja incepe sa imbatraneasca.

 

Der Zutritt zu dieser Seite ist Ihnen leider verwehrt. Sie besitzen nicht die notwendigen Zugriffsrechte, um diese Seite aufrufen zu können. Adica ne trebuie cont, cred. Accesul e restrictionat.

Da, corect, este un forum interesant are o gramada de explicatii despre tot ce tine in general de Virago si o sectiune destul de generoasa despre 535, cu fotografii, explicatii, dar este in germana, Google translate sa traiasca.

 

Cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca isi cumpara cineva nonameurile alea la 178,vreau si eu.la banii astia merita riscul.totusi,dot sa nu fie sub 2011.eu inca merg cu dot 2000, si de cand am inceput sa folosesc franele mai eficient, nu am probleme,nici cu pasager.deci,vreau si eu.intai pe spate,si daca e bun si pe fata.deci, cine comanda,sa ma anunte ca vreau si eu,poate ajunge mai ieftin, macar la transport.

Editat de MaimutaGalbena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii nu fura... imprumuta :)) Eu l-am gasit pe net si mi-a placut :P

 

Eu am dot 2006 pe spate si 2008 pe fata, parca. Par destul de moi "la temperatura camerei", sper ca macar in primul sezon sa ma folosesc de ele fara incidente.

 

Revin cu o intrebare pe care am mai pus-o, in trecut: la Virago 250, bascula spate, exista 2 cilindrii metalici si 2 saibe anti-praf, prin ei trece boltul de prindere a basculei pe cadru. I-a inlocuit cineva cu rulmenti cumva? Mi se par oarecum ineficienti si ma gandeam ca ar fi mult mai ok rulmentii, tinand cont ca bascula culiseaza pe ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) si al meu ..l-am furat de la cineva de pe aici

de la mine :)

si al meu ..l-am furat de la cineva de pe aici

 

eu il am wallpaper pe...walll

mi-a placut tare mult imaginea cand am gasit-o, de am ajuns sa caut pe google si locatia unde a fost facuta, si am gasit-o :P

 

si acum on topic, la banii aia, orice cauciuc e mai bun decat unul din 2000

chiar daca se uzeaza mai repede, chiar daca nu are aderenta unuia de marca, tot e mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

178 ron + transport fan curier

Ne dai si noua un site te rugam? M-ar interesa poate au si vreo dubiosenie de cauciuc pe 18, tot la vreun pret din asta bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o intrebare pe care am mai pus-o, in trecut: la Virago 250, bascula spate, exista 2 cilindrii metalici si 2 saibe anti-praf, prin ei trece boltul de prindere a basculei pe cadru. I-a inlocuit cineva cu rulmenti cumva? Mi se par oarecum ineficienti si ma gandeam ca ar fi mult mai ok rulmentii, tinand cont ca bascula culiseaza pe ei.

Iti raspund cu o intrebare: De ce nu se monteaza rulment la bascula de la roata unui autoturism? Raspuns pentru ca nu este rezistent la miscari, lovituri laterale.

Ca sa mearga ceea ce vrei tu trebuie un rulment in genul (care este tot de bascula moto)

post-67438-0-65434200-1366721561_thumb.jpg

 

... la banii aia, orice cauciuc e mai bun decat unul din 2000

chiar daca se uzeaza mai repede, chiar daca nu are aderenta unuia de marca, tot e mai bun

subscriu.

 

Ne dai si noua un site te rugam? M-ar interesa poate au si vreo dubiosenie de cauciuc pe 18, tot la vreun pret din asta bun.

Site: http://www.motor-bike.ro/ sper sa nu se considere reclama, nu am putut ascunde scrisul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund cu o intrebare: De ce nu se monteaza rulment la bascula de la roata unui autoturism? Raspuns pentru ca nu este rezistent la miscari, lovituri laterale.

Ca sa mearga ceea ce vrei tu trebuie un rulment in genul (care este tot de bascula moto)

attachicon.gif10027411.jpg

 

Da, la rulmenti cu role ma gandeam, in nici un caz clasici, cu bile. Si varianta asta mi se pare rezistenta.

La bascula moto nu ai socuri laterale, ci doar verticale, zic eu. Oricum, prin strangerea boltului, bascula e fixa, nu mai are joc dreapta/stanga. Singura miscare este sus/jos. La auto, bucsa de bascula este diferita. Fata de cea pe care o avem noi, cu metal predominant, la auto ai cauciuc dur (sau poliuretan in cazul celor sport) si foarte putin metal. Asta permite basculei si un mic joc lateral, joc care exista oricum pe fata, la virarea rotilor.

Din pacate nu am timp sa ma duc la Badi cu cotele (am masurat cu sublerul) sau cu piesa in sine si sa vad ce gasesc. Eram curios daca a mai facut cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim MIB. Am vazut si eu anvelopa in cauza, si este mai mica ca dimensiune fata de ce am eu momentan. De care imi trebuie mie, e 343 ron, si la banii astia mai pun ceva si imi iau bridgestone. Oricum, mai sunt bunatati pe site, deci, multumesc MIB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne dai si noua un site te rugam? M-ar interesa poate au si vreo dubiosenie de cauciuc pe 18, tot la vreun pret din asta bun.

www.motor-bike.ro , da-mi si mie de veste , te rog , daca merita incercat si daca afli si alte detalii...multumesc si numai bine tuturor

Editat de iceflo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis e-mailul. I-am intrebat de dimensiune si de anul fabricatiei. Personal, dupa o gramada de incercari facute la masini, se merita un cauciuc nou oricat de rapandula ar fi, fata de unul SH. Plus, vorba mea, merita sa platesti in plus doar pt. mirosul ala de 'nou', care face toti banii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...