Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

Salut, un coleg de al meu de serviciu are o Viroaga tot 535 din 87 care are doar 20kw. Eu stiu ca majotitatea viragiilor au 30-34 kw (vorbesc de 535). Stiti cumva de unde vine limitarea asta si ce trebuie facut. Si pe bikez.com apare cu puterea asta modelul lui.

Mare diferenta intre modelele de 34 KW si cea cu 20 KW nu este.

Diferenta este numai intre flansele de la carburatoare si niste reglaje:

20KW-post-14165-1196753619.jpg

34KW-post-14165-1196753649_thumb.jpg

Oricand poti face dintrun model de 20KW una de 34KW :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ms mult pt sfaturi. E chiar la fix pt ca, colegul meu vroia sa isi schimbe flasele ca le are crapate si acum stie e sa ceara . Intrebarea era daca motorul asta de 20Kw care e mai vechi are doar flansele modificate sau mai are ceva si la aprindere si la alte compnente . Exista si diferenta la specificatii la turatia maxima a motorului. E diferenta de 1500 rpm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult pt sfaturi. E chiar la fix pt ca, colegul meu vroia sa isi schimbe flasele ca le are crapate si acum stie e sa ceara . Intrebarea era daca motorul asta de 20Kw care e mai vechi are doar flansele modificate sau mai are ceva si la aprindere si la alte compnente . Exista si diferenta la specificatii la turatia maxima a motorului. E diferenta de 1500 rpm

Nu este nici o diferenta,alea cu 20 KW sunt limitate la flanse si cam atat ,trebe facut niste reglaje si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni!

Grupul posesorilor de Virago s-a mai inmultit cu un membru! :crack:

 

:crack: Bine ai venit printre noi si sa te stapaneasca sanatos motorul! Pune cate intrebari vrei daca ai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ inca 1! io :crack:

 

dupa inmatricularea de rigoare...tre' sa schimb un semering la furca, placutele, uleiul in motor, guma pe fata, ulei in cardan si sa-i pun un crashbar...

 

astea de inceput....cand ma gandesc la cate o sa-i cumpar...dar merita fiecare banut... 2 ture am facut cu ea...si merita :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt zero la germana, asta vinde motocicletele pe bucati sau toate la un loc?

ebai.de - 350003417966

 

Doar bucati.

Vezi toate licitatiile lui si iti dai seama ca vinde detoate. Toate licitatiile

 

In licitatia mentionata de tine, vinde doar claxonul. 1x Hupe aus XV 535 Virago

Hupe = claxon

 

--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 00:39 -------------
... oricum, in licitatiile active vinde in mare numai claxoane si semnalizatoare. Nu inteleg de ce arata pozele alea cu zeci de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am si eu o intrebare...am citit aproape toate paginile din threadul asta pt. posesorii de virago, inclusiv manualul utilizatorului, dar nu tin minte sa fi vazut pe undeva vreo mentiune despre lubrifierea cutiei de viteze. Oare foloseste acelasi ulei din baia de ulei? Sau trebuie pus ulei special? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: de la 535 am trecut la 750..esteo diferenta mare...nu ca 535 nu ar fi cum treb(5 luni 7000km fara prob)..dar.... drumul lung cere mai mult :crack:

 

 

S-o stapanesti sanatos!

Frumoasa!

 

 

ASfalt uscat!

--------------------------------------------

 

 

Vand Viroaga! http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...am&ID=69012

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am si eu o intrebare...am citit aproape toate paginile din threadul asta pt. posesorii de virago, inclusiv manualul utilizatorului, dar nu tin minte sa fi vazut pe undeva vreo mentiune despre lubrifierea cutiei de viteze. Oare foloseste acelasi ulei din baia de ulei? Sau trebuie pus ulei special? :crack:

 

salut.la yamaha virago 535,cutia e in motor si e unsa de acelasi ulei.credema am desfacut vara asta motorul de pe a mea bucati si am vazut ce e in ea.save ride si ne auzim.

 

 

 

--- Mesaj completat în 09 Dec 2007 20:06 -------------
saluatare am si eu nevoie de o recomandare.la primavara tre sa-i fac schimbul de ulei ce uleiuri puneti voi ,o marca tare la un pret bun.a mea e din '93 si obligatoriu tre sa-i pun 20w50 mineral ,insa nu stiu ce marca sa iau ,as vrea ceva bun ca abia i-am facut motorul si vreau sa-l intretin.merci anticipat.save ride,va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand membrana carburator Yamaha Virago 250cmc, (cod 3BG-14940-00) si jiglerul actionat de ea format din 2 piese (cod 3BG-1490J-00 si 3DM-14141-30). Toate noi-noute, originale Yamaha.

Pretul nu este negociabil, la Yamaha (Dual Tours) costau aproape 6 mil in octombrie, la care se adauga minim 30 zile pentru a ajunge piesele in tara. Asta spun ei, in realitate eu am asteptat o galerie de plastic 4 luni, iar niste garnituri o-ring, tot pentru carburator, platite din iunie nu au ajuns nici acum. Asa ca eu unul de la ei nu mai cumpar. Chiar si codurile pentru piesele astea (pentru un Virago 125), care au fost comandate din SUA le-am primit tot de la ei. Si s-au dovedit gresite, fiind de Virago 250. Asa ca inca o data m-au incurcat extrem de rau. Pe site-ul de pe care le-am luat erau trecute la modelul de 250cmc, dar in SUA nu exista modelul de 125, si pentru ca motocicletele par identice si ce piese am mai cumparat au fost la fel si la 125 si la 250, am presupus ca si carburatorul, sau macar o parte din el pot sa fie identice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut everyone

nu de mult am devenit si eu posesor de virago , caut pe cineva care sa faca comenzi avansate .

Daca stie cineva un link sau pe forum daca s-a mai discutat chestia asta atunci .... thanx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Living service :crack:

griji cum desurubezi sa sti sa pui si la loc! :crack:

merge treaba? aproape mie gata springerul si ma apuc si io la "dezmembrat", pregateste compresorul si ce ai de vopsit daca vrei sa vopsesti si tu! :kick: ca ma apuc la treaba, sper, da nu mai repede de 18-19 luna asta!

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

griji cum desurubezi sa sti sa pui si la loc! :crack:

...

Langa roata se vede o bucata de ziar. No, in ziarul ala is infipte suruburile de la capacul lateral exact in ordinea si forma in care au fost scoase. :cheers:

 

 

 

... pregateste compresorul si ce ai de vopsit daca vrei sa vopsesti si tu! :kick: ca ma apuc la treaba ...

Compresorul ii pregatit, da sa vezi esapamentul ce disperat ii, c-am scos flexu' de la naftalina. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,baieti voi ce uleiuri bagati in viagourile voastre?in xv 535 virago din 93' ce imi recomandati sa bag?o marca de ulei buna!si de unde le luati rapid si la un pret bun?merci anticipat?safe ride?ne auzim?

Eu,Mibil 1 10W40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut barna,cu aceasta ocazie iti multumesc mult pt toate piesele pe care mi le-ai trimis in toamna.a iesit un motor bestial.merge super.si acum vreau sa-l pastrez asa .prin urmare caut si eu un ulei bun ,insa tu ce zici ,a meu are 55000 km,si e din 93',un 20w50 nu ar fi bun?ca am gasit pe net un motul 3000 mineral 2ow 50-stii ceva de asta e bun?eu i-am pus pana acum un valvoline,initial 20w50 si apoi 10w( si nu sunt prea multumit),asta pe timp de rodaj.insa in primavara cand il schimb vreau ceva bun.merci inca o data.ne ami auzim cand am nevoie de piese.bafta si safe ride.

 

ps:e mibil sau mobil 1?ca de mobil 1 stiu ?si e special pt moto sau ala pt masini?

Editat de brujaandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok azi am avut si eu timp sa stau putin pe net si vin cu alta intrebare in legatura cu uleiul de virago 535:pe care l-ati alege intre castrol 20w50 mineral,motul 3000 20w50 mineral,sau mobil 1 V-TWIN 20w50 fuly synthetic ?

 

ps:barna de ce mobil racing 10w40 in loc de mobil 1 V-TWIN 20w50?merci anticipat.safe ride.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...