Sari la conținut

Accident Bd. Basarabia


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

vreo pensie alimentara? :) glumesc.

bai, e funny omul asta, nu stiu de unde le scoate, dar cred ca fumeaza iarba de calitate. Insa nu stiu daca ar mai rade uarioru' daca ar avea un accident si ar comenta vreunul despre viata lui sexuala de la andropauza. :( unele chestii nu se spun, nenea, tin de bun simt. in rest.. funny.

 

ONTOPIC: Multa sanatate riderului si sotiei sale. Sunt convins ca avea viteza adaptata traficului, ca daca era mare mobra nu ar fi aratat asa, s'ar fi dat cu RIP pe topic si, cel mai rau, ar fi ramas un copil orfan.

Asa vrea sa adug ca roata vietii se intoarce, desi nu doresc acest lucru, dar nu se stie...Oare ce comentarii se vor face atunci la cald la adresa raptorului?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa vrea sa adug ca roata vietii se intoarce, desi nu doresc acest lucru, dar nu se stie...Oare ce comentarii se vor face atunci la cald la adresa raptorului?

 

 

Si iar femeia proVoACA accident....

 

Draga Raptor...esti...cel mai tare, ne inclinam in fata domniei voastre

 

Recuperare rapida celor 2

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar o sa zica ak_raptor ca am ceva cu el....

daca pentru tine basarabia e o autostrada din california... prietene cred ca ai o problema...

 

asa se explica cum le stii tu pe toate.. ce la ai tu.. cum dracu ma? te mai bagi in seama, cand tu nu apreciezi nici macar latimea unui drum...

si faza cu `viata de cuplu`... s-ar putea chiar la tine sa fie o problema ... la cum le ai tu cu apreciatu poate nu e `chiar asa de lunga & lata`

 

on topic : ala e un drum scarbos merg numai cu morcov p`acolo , chiar daca stau in zona il evit de cate ori am ocazia..

 

multa sanatate celor 2 , si poate ar fi bine sa nu mai mearga amandoi pe aceasi motoreta, sansele sunt mai mari pentru copil de a ramane cu un parinte macar...

 

ochii `n paispe ca nu e de glumit cu traficu din bucuresti !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri in jurul orelor 15 aproape in acelesi loc,intrarea in Inst. de Med Sportiva, a mai fost un accident auto-moto, faza clasica,auto intoarce si moto intra in lateral. CBR125,neagra, incepator in blugi,manusi de 2 lei ,degete varza, genunchi lovit grav. Tipul tremura rau, l-am intrebat daca are nevoie de ajutor, a raspuns ca nu. Incredibil, credea ca o sa cada la pace cu soferul, guraliv de felul lui, nu era cazul sa ma iau in gura cu autorul deoarece motociclistul in nestiinta lui credea ca soferul o sa-l despagubeasca, soferul lansase bombonica si pustiul a inghitzit-o - lasa ca ma intzeleg eu cu el. I-am spus totusi sa mearga la IML si sa-si scoata medico-legal. Peste 25min l-a luat salvarea. Poate intra motociclistul sa ne dea mai multe detalii.

PS: eram cu masina.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca motociclistii nu au frana, cum ii intoarce unu in fata, poc in el. mergeti faratilor mai incet daca nu aveti frana. oricum eu nu am vazut motociclist care sa lase o masina sa i intoarca in fata, sau sa iasa de pe o straduta(acordandu i prioritate), parca ar fi tranvai motoristu. suntem rai si agresivi, avand senzatia ca strada ne apartine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca motociclistii nu au frana, cum ii intoarce unu in fata, poc in el. mergeti faratilor mai incet daca nu aveti frana. oricum eu nu am vazut motociclist care sa lase o masina sa i intoarca in fata, sau sa iasa de pe o straduta(acordandu i prioritate), parca ar fi tranvai motoristu. suntem rai si agresivi, avand senzatia ca strada ne apartine.

 

Si tu mai crezi si ca ai scris pe langa in topicul asta ! Eu am vazut motociclisti care sa lase soferi sa intoarca sau sa-i lase sa iasa de pe o straduta. Suntem rai si agresivi? in numele cui vorbesti?

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum eu nu am vazut motociclist care sa lase o masina sa i intoarca in fata, sau sa iasa de pe o straduta(acordandu i prioritate), parca ar fi tranvai motoristu. suntem rai si agresivi, avand senzatia ca strada ne apartine.

Tine de orgoliu, lucru de care sufera romanul cel mai mult.

Si motociclistul si soferistul si tractoristul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca mersul noaptea prin bucuresti, cand ies baieti cu motoarele sa vezi ca am dreptate, numai rechete carpanoase care injura ca nu ai observat ca vine cu 200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu mai crezi si ca ai scris pe langa in topicul asta ! Eu am vazut motociclisti care sa lase soferi sa intoarca sau sa-i lase sa iasa de pe o straduta. Suntem rai si agresivi? in numele cui vorbesti?

si eu las conservari sa se bage, dar numai daca manevra lor e legala. dar nu despre agresivitatea asta spunea cel de mai sus. se circula cu prea mare viteza. viteza, viteza, viteza. decese, decese, decese.

 

cat despre cum va luati voi de ak_raptor: ii povestiti lui ce incet mergeti voi pe basarabia si cu ochii-n paispe'. pai asta zice si omul prin toate posturile lui. numai ca el are stilul lui. de ce-l urati atat de tare? e ca si cum ai injura academia catavencu pentru ca tu esti obisnuit cu rahatul de libertatea. mie mi se pare un om matur, motociclist matur si care da sfaturi ok, chiar daca in stilul lui. pe mine ma amuza, sincer. dar, lasand deoparte stilul lui, sfaturile lui sunt perfect valabile. tot asta zice si el: sa mergi incet si cu morcovu'n coor.

 

incearca mersul noaptea prin bucuresti, cand ies baieti cu motoarele sa vezi ca am dreptate, numai rechete carpanoase care injura ca nu ai observat ca vine cu 200

:) and good point

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati ce zice un MARTOR bebe richard: auzi

bebe richard: tu ai cont

bebe richard: scrie si tu pe acolo

bebe richard: ca astia zic

bebe richard: ca era motociclistul de vina

bebe richard: spune-le

bebe richard: ca

bebe richard: nu avea viteza mare

bebe richard: 60-70

bebe richard: si ca a incercat si frana de motor

bebe richard: dar to late

bebe richard: aia cu masina a intrat mai tare crezand ca are timp

bebe richard: si i-a aruncat

bebe richard: in stalpisorii aia mici

bebe richard: accidentul s-a intamplat

bebe richard: fix in fata la complexul sportiv lia manoliu

bebe richard: CHIAR IN FATA

bebe richard: pe partea cu complexul sportiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre cum va luati voi de ak_raptor: ii povestiti lui ce incet mergeti voi pe basarabia si cu ochii-n paispe'. pai asta zice si omul prin toate posturile lui. numai ca el are stilul lui. de ce-l urati atat de tare?

 

Ca e marlan :) Tu ii ridici statuie sau iti place pupincurismul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai AK-Raptor se pare ca nu vezi bine pozele!!!! Ai probleme cu vederea??? Nu observi ca masina e lovita in portiera fata DREAPTA??? Masina venea dinspre Piata Muncii si a facut stanga dupa semafor.

 

Ba da tu numai comentarii De cacao faci pe toate forumurile????

 

Mare BIKER esti si si tu!!!

 

SIKTIR ca dezgusti lumea!

 

Hai ca esti praf!!!! Exact asta am spus si eu ca Corsista a virat STANGA, spre stadion, nu DREAPTA, cum a zis cel de la terasa. .Sau poate el se uita spre Piata Muncii si dreapta lui era stanga blondei. Si m-am legat de teoria terasistului, si minor, de abilitatea mobristului de a frana la timp, cand mergea "regulamentar" adica 50-60-hai 70.

 

 

Asta e culmea nesimtirii, asemenea specimene nu merita sa traiasca intre oameni civilizati, ci in jungla.

Deci el te vazuse, dar l'a durut in popic de viata ta. Trebuia numarul luat, aflat unde sta si rupt la moaca in intimitate, apoi intrebat: Auzi, da' tu nu prea tii la viata ta, nu'i asa?

 

din punctul ei oarecum dobitoc de vedere, avea dreptate. .in sensul ca desi ea, poate stie ca e o tampita, si conduce ca 99% din femei, dar nu o poate recunoaste evident, s-a gandit si la viata motoristului, care . .nu s-a gandit ca . . oricine ar avea prioritate, tot motoristul trebuie sa franeze din timp si sa fie mega-atent. .chiar pe prioritatea lui. . s-a discutat de N ori chestia asta. .

 

 

iar o sa zica ak_raptor ca am ceva cu el....

daca pentru tine basarabia e o autostrada din california... prietene cred ca ai o problema...

 

asa se explica cum le stii tu pe toate.. ce la ai tu.. cum dracu ma? te mai bagi in seama, cand tu nu apreciezi nici macar latimea unui drum...

si faza cu `viata de cuplu`... s-ar putea chiar la tine sa fie o problema ... la cum le ai tu cu apreciatu poate nu e `chiar asa de lunga & lata`

 

on topic : ala e un drum scarbos merg numai cu morcov p`acolo , chiar daca stau in zona il evit de cate ori am ocazia..

 

multa sanatate celor 2 , si poate ar fi bine sa nu mai mearga amandoi pe aceasi motoreta, sansele sunt mai mari pentru copil de a ramane cu un parinte macar...

 

ochii `n paispe ca nu e de glumit cu traficu din bucuresti !!

 

Ma refeream la lata, ca vizibilitate, nu ca strada aia nu are multe iesiri de strazi laterale, si un trafic de cacao. .cu atat mai mult si bikeru trebuia sa mearga cu morcov pe acolo, cum de altfel mergem mai toti.

 

 

eu cred ca motociclistii nu au frana, cum ii intoarce unu in fata, poc in el. mergeti faratilor mai incet daca nu aveti frana. oricum eu nu am vazut motociclist care sa lase o masina sa i intoarca in fata, sau sa iasa de pe o straduta(acordandu i prioritate), parca ar fi tranvai motoristu. suntem rai si agresivi, avand senzatia ca strada ne apartine.

 

Un reply corect, scurt, la obiect si cu degetu pe rana, cum imi place mie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , deci daca proasta aia cu Corsa i-a taiat fatza, ce mai e de discutat aici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca e marlan :) Tu ii ridici statuie sau iti place pupincurismul ?

 

Nu, pupincurismul este opusul "marlanismului" :cheers:

 

Nu ati obosit ma unii, sa repetati la nesfarsit aceleasi texte scrise de altii, mai sus in topic? Ca devine forumul asta o Enciclopedia Britannica (un catralion de volume) de reply-uri scoase la xerox. . de forum www. EMOtociclism.ro

 

Intr-o tzara in care "vorbitul pe la spate" si de "complezenta" vaaai, mai bine mintim diplomatic decat sa cream animozitati pe baza de orgoliu, sunt mai celebre decat Mioritza si mai inradacinate in glia patriei decat colosul Casa Poporului de 1 milion de tone, daca unul va ia mai direct si la obiect si fara menajamente,. ca deh, e forum de motociclisti. .nu de babe obosite de viata, . .asta e forum de motoristi, care traiesc cu cutitu la gat pe strazile patriei, pe doua roti, dar pe forumuri sunt mai EMO ca babele alea din localitatea aia unde au votat primar un pedelist gata mort. . .bre nene, si nash Floreo, stimati academicieni, ipocrizia e prea mare pe aici. .bikeri neinfricati si uilisti. . .care incep sa faca 13-14 daca ii ia un confrate mai la Lokal Kombat. . . Templieri nene, templieri. . :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baiat dintr-o bucata Raptoru' :( Zi-le nene ca le zici bine :cheers:

 

 

Faceti fun club il iei si pe @maa si postati toti numai intre 01-04 musai ca atunci nu dorm vampirii cu prostata slaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca e marlan :) Tu ii ridici statuie sau iti place pupincurismul ?

ai gresit-o si pe-aia cu marlanul si pe-aia cu pupincurismul. daca as fi pupincurist ar insemna sa ridic statuie cuiva chiar daca nu sunt de acord cu principiile lui, de exemplu tie. apropo, marlan nu se scrie cu doi de "aa". daca nu ma oftic ca m-ai facut marlan, te oftici? pun pariu ca da.

 

Faceti fun club il iei si pe @maa si postati toti numai intre 01-04 musai ca atunci nu dorm vampirii cu prostata slaba :cheers:

da, ma, o sa facem si un FAN club (nu fun club, fun esti tu la cat de multa engleza stii), chiar s-a discutat pe un alt topic.

va ofticati voi ca prea vi le zice raptor.

 

si pentru ca am vazut confuzia ta fun/fan, nu cumva este una si in userul tau? respectiv wing si nu wind? :( :rock:

 

EMOtociclism.ro

eu i-as spune e-motociclism.ro la cat motociclism virtual fac unii pe-aici... nene, dati-va... (cu motorul, nu era injuratura :P)

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti fun club il iei si pe @maa si postati toti numai intre 01-04 musai ca atunci nu dorm vampirii cu prostata slaba :)

 

Da nene ... o sa facem Motor Club AK_Raptor ... promitem sa ne dam numai pe circuit. Semafoare sux :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve.Ca de obicei dupa accidentul unuia dintre noi (indiferent a cui a fost vina) incep sa apara aici posturi si comentarii din ce in ce mai stupide.Nu va mai dati cu parerea total aiurea.Cristi e prieten cu noi de ceva vreme si numai un motorist inconstient nu il poti numi.Nu cred ca ati vrea sa fiti in pielea lui acum si in loc de incurajari sa cititi ineptiile postate.Mosule, bafta maxima si recuperare rapida.Cand esti pe picioarele tale din nou te asteptam la o bere. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce stare e ?

 

 

Am vorbit aseara cu el la telefon doua minute. Nu se simtea bine de loc,spunea ca are dureri foarte mari in tot corpul.Nu era foarte coerent in ceea ce spunea; cred ca din cauza calmantelor. Ce stiu sigur este ca are cotul si antebratul stang zdrobite si piciorul stang fracturat.Urmeaza sa intre astazi in operatie iar maine sper sa reusesc sa ajung la spital sa vad ce face si cum au decurs treburile.

Din cate am inteles de la rude nu are leziuni interne ....

Revin cu informatii cand stiu ceva mai sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu mai crezi si ca ai scris pe langa in topicul asta ! Eu am vazut motociclisti care sa lase soferi sa intoarca sau sa-i lase sa iasa de pe o straduta. Suntem rai si agresivi? in numele cui vorbesti?
Eu ii las si din cauza asta, mi-am luat claxoane tot de la conserve.

 

 

Si tu mai crezi si ca ai scris pe langa in topicul asta ! Eu am vazut motociclisti care sa lase soferi sa intoarca sau sa-i lase sa iasa de pe o straduta. Suntem rai si agresivi? in numele cui vorbesti?
Eu ii las si din cauza asta, mi-am luat claxoane tot de la conserve.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai bine si sanatate celor doi soti ! :) O CRETINA, VACA, COARDA ordinara aia cu masina ! Da-i-ar Dumnezeu sa nu vada un tramvai ce vine din dreapta si care e bou ca nu opreste! :(

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...