Sari la conținut

Accident Dn1


Valy1
 Share

Postări Recomandate

Chiar ca horror!

Sanatate multa ii doresc!

Costine, daca mai afli ceva despre el pls spune-ne!

 

Eu nu va stiu dupa nick-name-urile de pe forum insa da, eu am ramas cu voi pana la rond la Alba Iulia.

Am sa va tin la curent si sper sa se insanatoseasca rapid... whatever 'rapid' means.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine, si cred si eu ca ar trebui sa asortati niste casti integrale la cruisere-le voastre, eu nu ma simt bine fara casca integrala in cap pe moto, merita chiar si numai pentru confort, etanseitate, zgomot mai redus,are multe avantaje.

 

Sper sa aiba bafta si sa se recupereze complet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista fraza scrisa de tine in care sa nu ne explici ca tu te duci la circuit? chiar crezi ca intereseaza pe cineva asa mult ?

 

 

Lasa-l ca sufera tot timpul !

 

Hmm...de ce-i bou? Are dreptate. O singura data am purtat braincap pentru 3 km. Dupa aia am jurat ca nu voi mai purta porcaria aia ever. E fix penixu'. Mi se falfaie de tot ce aud de la tot felul de cretini cum ca ar trebui sa port porcarie d-aia "ca asa poarta cioparistii". Am purtat flip-up si nici aia nu m-a satisfacut pe deplin. Acu' port integrala. And i feel safer. Repet, mi se rupe de moda si de tot. Bostanu' e mai important decat parerea unor cretini. Si d-aia AK_Raptor are dreptate.

 

In alta ordine de idei, M1800 nu-i tocmai o putoare de motor. In fine, sanatate si bafta maxima riderului.

 

Si mie mi se rupe de moda, insa recunosc cand merg la munca (6 km) mai merg cu braincap (nu tot timpul). Am o integrala si la drum lung sunt nedespartit de ea. Cand port braincap, merg ca mosii cu motoreta.

 

Insanatosire totala baiatului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu ieri pe DN1, dar undeva in cursul orei 13-13:30. Mi-au taiat fata 4 conserve, iar unui motociclist cu un speed in 2 timpi (nu am vazut prea bine ce era) i-a intors un dobitoc in fata. Motoristul a lovit masina dar foarte usor (cred ca avea undeva pe la un 3-4km/h). Oricum a franat serios si a avut norocul ca nu avea viteza. Trebuie sa fii kamikaze sa mergi tare pe acolo. Nu am vazut pana acum un drum pe care sa se circule mai prost. Poate doar vechiul drum Buc-Constanta pana sa se faca autostrada. Sanatate multa baietilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui pusa bordura intre sensuri pe tot DN1, nu numai pana la Otopeni. Da una vopsita in alb fosforescent si roshu, nu mizeria aia gri plina de jeg, care nici nu o vezi noaptea.

 

+ un gard de vreo 1,8 m sa nu mai traverseze toti cainii si pietontii!

Editat de Andrei Silvasanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie si electrificat , sa nu poata si scos de catre smecheri... :crack:

 

Si cu sentry gunuri din 10 in 10 metri :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu va stiu dupa nick-name-urile de pe forum insa da, eu am ramas cu voi pana la rond la Alba Iulia.

Am sa va tin la curent si sper sa se insanatoseasca rapid... whatever 'rapid' means.

 

Io's ala cu Aprilia Mana (Horia) si Niko e cu zx10-le (Niko :crack:)...

Ce rau imi pare de el... sper sa nu ramana cu sechele si sa se faca bine, bine de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Niko, facusi "apgreid"?

 

Ce vesti mai sunt despre Florin?

 

Am sunat. Nu s-a schimbat nimic. Il tin sedat. Trec pe la el peste vreo ora.

 

Io's ala cu Aprilia Mana (Horia) si Niko e cu zx10-le (Niko :crack:)...

Ce rau imi pare de el... sper sa nu ramana cu sechele si sa se faca bine, bine de tot.

 

Iti dai seama ca de la nick-nameul tau si porcul din avatar pana la Aprilia aia automata e cale lunga :crack:.

Poate ne vedem miercuri la Arc. Mai povestim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu sentry gunuri din 10 in 10 metri :crack:

 

plus sant cu cocodrili, aligatori si hipopotami cu hernie... scuze de off-topic.

 

on-topic, chiar daca in oras sau pe drumuri din alea goale si late mai merge un brain cap, la drum lung si cu viteza merita pazit bostanul mai serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fie clar......

brain cap nu merge nicaieri... in nici un caz...fara exceptie...decat daca nu-ti pasa de tine...

hai florin..trage tare.....

am fost de fata cand a venit salvarea.. nu am scris ptr ca au scris altii......cine l-a vazut nu poate sustine decat ca nu trebuie purtat braincap drept casca de protectie... o fi casca dar nu de protectie (valabil si la open face) INTEGRALA.... cat mai buna sau scumpa sau cu vreti....

imaginea care am vazut-o acolo... hai florin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

Eu nu am greutatea si inaltimea necesara,ca as fi venit cu drag.O sa transmit prietenilor neforumisti.Inca o data,insanatosire rapida si recuperare totala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, eu cred ca pot sa ajung, lasa si tu un numar de telefon ceva, sa stiu cum ne gasim. (si nu mai stiu, e voie sa mananci inainte, ca de fumat sigur trebuie sa ma abtin maine dimineata).

Editat de mitzone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

vin si eu la 7,30.(0722629227).am O 1.

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin de la spital. Florin are nevoie de sange. Are grupa A1- insa doctorii au spus ca putem dona orice sangem purtam in vene ca rezolva ei.

 

E din scurt. Maine dimineata la 7:30 la spitalul de urgenta Floreasca.

 

Dau eu un suc si un plic de zahar in Bikers dupa... tuturor care vin!

Am 1.90 si 61 de kile, pot dona? La 7 ma uit sa vad raspunsul si daca e ok, vin si eu o goana inainte de job.

 

Sper sa se faca bine, ar fi unul din putinii care scapa din asa stare critica. Doamne ajuta!

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care doresc sa doneze sange trebuie sa indeplineasca anumite conditii. Donatorul trebuie sa aiba varsta cuprinsa intre 18 si 62 de ani, greutatea minima de 58 kg la fete si 60 la baieti, tensiunea arteriala peste 110/60 mmHg, sa nu aiba sau sa fi avut una dintre bolile:

 

hepatita, TBC, sifilis, malarie, epilepsie, ulcer, diabet zaharat, boli de inima, tensiune peste 18 mmHg, boli de piele, femeile sa nu fie insarcinate, in perioada menstruala sau de lauzie, sa nu fi suferit interventii chirurgicale in ultimile luni, sa nu fi consumat bauturi alcoolice ori grasimi cu 72 de ore inaintea actului de donare.

 

Eu din pacate am doar 52 kg...Sper sa va strangeti cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care doresc sa doneze sange trebuie sa indeplineasca anumite conditii. Donatorul trebuie sa aiba varsta cuprinsa intre 18 si 62 de ani, greutatea minima de 58 kg la fete si 60 la baieti, tensiunea arteriala peste 110/60 mmHg, sa nu aiba sau sa fi avut una dintre bolile:

 

hepatita, TBC, sifilis, malarie, epilepsie, ulcer, diabet zaharat, boli de inima, tensiune peste 18 mmHg, boli de piele, femeile sa nu fie insarcinate, in perioada menstruala sau de lauzie, sa nu fi suferit interventii chirurgicale in ultimile luni, sa nu fi consumat bauturi alcoolice ori grasimi cu 72 de ore inaintea actului de donare.

 

Eu din pacate am doar 52 kg...Sper sa va strangeti cat mai multi.

 

0752 142 688.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fi consumat bauturi alcoolice ori grasimi cu 72 de ore inaintea actului de donare.

Eu am baut chiar aseara, speram sa se duca de pe o zi pe alta :crack: 72 de ore inseamna 3 zile, cand o sa raman eu nebaut 3 zile?! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duceti-va oricum si indiferent ce ,lasati medici sa decida ei cine poate dona si cine nu ,eu am fost de am donat pentru un prieten si am avut si prieteni cu tatuzaje sau care bausera o bere ,chiar eu bausem 2 beri dar 36 de ore inainte si nu ma respins.Nu va mai lamentati ca babele duceti-va ca oricum medicii nu lasa pe orcine,completati un formular va face o mica consultatie si oricum analizeaza sangele si daca e bun il dau.Auzi sa nu manaci cu grasimi inainte,prietene orice aliment contine grasimi in cantitati mai mari sau mai mici.

 

Duceti-va de DONATI SANGE ! indiferent de greutate si inaltime.

 

Parca sunteti copii !

 

Ps:se da zi libera de la munca si bonuri de 500 de mii parca asa ca nu mai o ardeti aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...