Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Vizitator fanuta_46

da, dar e mai mare si, banuiesc, mai pustiu. cat ai vrea sa platesti? ti-ar placea sa fie toti bucurestenii acolo? sa nu stai dupa karturi ci dupa motociclisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca ai abees, trebuie neaparat si cruz control :cheers: Sau te ia sinner pe locul din spate mai simplu.

 

Am vazut si eu cum e la oameni seriosi 15 min motoarele 15 min carturile, plus preturi corecte. Cinste moldovenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai abees, trebuie neaparat si cruz control :blbl: Sau te ia sinner pe locul din spate mai simplu.

 

Am vazut si eu cum e la oameni seriosi 15 min motoarele 15 min carturile, plus preturi corecte. Cinste moldovenilor.

 

In 15 minute cate ture rapide ai reusit? intreb pt ca mi se par multe 15 min pt o serie. In general dupa 10 min esti cam stors...eu cel putin...

Maxim 4 iesiri pe circuit....atat ma tine pe mine conditia fizica.... :banana: circuitele astea mici si intortocheate te solicita foarte mult!

Mai bine cateva iesiri cu ture rapide decat 2 iesiri de cate 15 min din care jumatate esti obosit.....

e drept ca maniacul de Jagi sta si 20 de minute pe pista si e rapid cel putin 15 dintre ele....dupa care vrea si fete :cheers:

Multa bafta!

Editat de Kata San
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma dadui pe selena mai bine de o ora (ca am fost singur si m-a dat nimeni afara) am luat 2 pauze de tigara iar la final eram mai mult intaratat decat obosit :banana:.

dar acum adevarul e undeva la mijloc: a fost prima mea tura (vreodata) pe circuit, la inceput m-am dat incetisor, dupaia din ce in ce mai tare si nici nu am iesit dintr-a doua (pt ca nu mi s-a parut ca e nevoie). sincer m-am oprit din dat pt ca am facut buf pe zona de M (curbe succestive) si m-am cam ofticat umpic de scarita, oglinda si carene.

din pacate nu m-a cronometat nimeni :cheers: Nu am avut cu cine sa ma compar ca viteza dar personal mi s-a parut ca merg incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiasca Nea Seche 100 de ani. A facut acolo un circuit pt Karturi dar mai nou l-am descoperit si noi. Are zone de viteza mult mai mari decit pe Amck. Sint 3 linii drepte legate de 3 curbe de viteza (80-115/h) unde te regenerezi si stai si 20min fara sa iesi afara. Timp scos: 1:06:4, simbata, in conditiile in care erau 20 de motoare pe pista,rasfirate pe toata lungimea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vine azi?

eu pe la 2 sunt pe amkart cine mai doreste cine mai pofteste :banana:

 

eu ma dadui pe selena mai bine de o ora (ca am fost singur si m-a dat nimeni afara) am luat 2 pauze de tigara iar la final eram mai mult intaratat decat obosit :blbl:.

dar acum adevarul e undeva la mijloc: a fost prima mea tura (vreodata) pe circuit, la inceput m-am dat incetisor, dupaia din ce in ce mai tare si nici nu am iesit dintr-a doua (pt ca nu mi s-a parut ca e nevoie). sincer m-am oprit din dat pt ca am facut buf pe zona de M (curbe succestive) si m-am cam ofticat umpic de scarita, oglinda si carene.

din pacate nu m-a cronometat nimeni :cheers: Nu am avut cu cine sa ma compar ca viteza dar personal mi s-a parut ca merg incet.

si la mine a fost la fel pe amkart m-am dat 30 de min si tot mai vroiam, in 10 min doar te incalzesti, cazatura din ultima tura chiar ma ambitionat sa nu mai grsesc asa ca azi incerc sa merg si mai bine si mai repede :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut ,am vaz si eu pt prima data topicu' asta si va intreb(sper sa nu-mi sariti in cap :cheers:) ) unde anume este circuitul asta ,ca as vrea sa vin sa vad si eu cum e treaba,cel putin sa ma uit ca deocamdata nu mi-am luat combinezon .merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult cosmin ,mi-am dat seama unde e...credeti ca p la 7 mai gasesc p cineva pe acolo care sa se dea?

 

hai azi :cheers:

as venii dar la 6 sunt acas de la munca ,apoi tre sa montez ceva p motocicleta ,si p la 7 cred ca as fii free,dak as stii ca mai e cineva acolo as da o fuga ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult cosmin ,mi-am dat seama unde e...credeti ca p la 7 mai gasesc p cineva pe acolo care sa se dea?

 

 

as venii dar la 6 sunt acas de la munca ,apoi tre sa montez ceva p motocicleta ,si p la 7 cred ca as fii free,dak as stii ca mai e cineva acolo as da o fuga ...

728184101 da un tel cand scapi si poate mai suntem pe acolo desi nu prea cred

Editat de jimmy bones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vine azi?

eu pe la 2 sunt pe amkart cine mai doreste cine mai pofteste :cheers:

 

 

si la mine a fost la fel pe amkart m-am dat 30 de min si tot mai vroiam, in 10 min doar te incalzesti, cazatura din ultima tura chiar ma ambitionat sa nu mai grsesc asa ca azi incerc sa merg si mai bine si mai repede :banana:

Prezent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46

adica pe soseaua de centura la iesirea spre tunari.

 

(pardon, n-am vazut ca mai era o pagina, ii raspundeam lui cosmin floo)

Editat de fanuta_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 15 minute cate ture rapide ai reusit? intreb pt ca mi se par multe 15 min pt o serie. In general dupa 10 min esti cam stors...eu cel putin...

Maxim 4 iesiri pe circuit....atat ma tine pe mine conditia fizica.... :banana: circuitele astea mici si intortocheate te solicita foarte mult!

Mai bine cateva iesiri cu ture rapide decat 2 iesiri de cate 15 min din care jumatate esti obosit.....

e drept ca maniacul de Jagi sta si 20 de minute pe pista si e rapid cel putin 15 dintre ele....dupa care vrea si fete :cheers:

Multa bafta!

bai! fara sex inainte de ture pe circuit! te dai in doru lenii. Stai tu o saptamana fara sex, sa vezi ce rupi asfaltu'

m-am dat de 8 ori a cate 15 min sambata dupa amiaza

plus 8 ori a cate 15 min duminica de la 10 la 15

in astea m-am dat intre 50% si 80% din cat as putea sa ma dau eu maxim.

Azi am inceput sa urc si eu scarile :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am dat de 8 ori a cate 15 min sambata dupa amiaza

plus 8 ori a cate 15 min duminica de la 10 la 15

 

Adica vrei sa zici ca sambata ai cheltuit 8x30=240 Ron si duminica la fel? Adica 480 pe weekend? :banana: Adica 1920 Ron pe luna pentru un circuit de karting? :cheers:

Pai la banii astia ar merita sa te dai pe un circuit bun pt moto, cu ceva mai pretentios decat GS500. Sau p-asta il tii doar de maimutareala :blbl: ca sa menajezi motorul din garaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vrei sa zici ca sambata ai cheltuit 8x30=240 Ron si duminica la fel? Adica 480 pe weekend? :banana: Adica 1920 Ron pe luna pentru un circuit de karting? :cheers:

Pai la banii astia ar merita sa te dai pe un circuit bun pt moto, cu ceva mai pretentios decat GS500. Sau p-asta il tii doar de maimutareala :friends: ca sa menajezi motorul din garaj?

A cheltuit fix 80 de ron pentru 16 intrari pe pista ;)

Merita circuitul de la Bacau si din punct de vedere financiar ....si sportiv .....sau doar fun :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai! fara sex inainte de ture pe circuit! te dai in doru lenii. Stai tu o saptamana fara sex, sa vezi ce rupi asfaltu'

m-am dat de 8 ori a cate 15 min sambata dupa amiaza

plus 8 ori a cate 15 min duminica de la 10 la 15

in astea m-am dat intre 50% si 80% din cat as putea sa ma dau eu maxim.

Azi am inceput sa urc si eu scarile :cheers:

 

D-AIA SE PLINGEA NEVASTA-TA DE LIPSA DE PLACERE. Pardon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zicea cineva cu cateva pagini in urma ca nu aprind nocturna decat pentru minim 5 carturi.

In timpul saptamanii kartul ala mic costa, parca 35 RON. 5 carturi inseamna 175 RON.

Daca ne adunam 10 motoare ar rezulta 200 RON, deci, din punct de vedere financiar nu ar avea ce sa comenteze.

Am vazut ca se tot fac rezervari seara, am putea incerca si noi, in plus scapam de caldura... deci... se ofera cineva? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46

kartul ala mic e 35 ron numai intre 12 si 17

 

*in cazul in care este necesara aprinderea nocturnei la fiecare tarif se mai adauga 5 ron.

 

=> 250

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...