Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

A folosit cineva Metzeler M3 pe Amk?

 

Da. Si a cazut. In curba. Mai in gluma ,mai in serios, cauciucul tre sa fie moale. Poate fi si M3, Pilot Power, etc, dar atentie, nu cele ce le-ati montat in primavara si a batut soarele pe ele de s-au uscat 50% din elasticitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu m-am dat cu kartul... se pune? :unsure: Sau se numara doar doi-rotistii?

M-am dat cu kartul, mi-a placut la nebunie si mai vreaauuuuuu :angry:

M-am lovit la coloana putin... recomand celor mai slabuti sa-si puna protectii de vreun fel pt coloana :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica ghinionistului!

Nu vreau sa stiu neaparat cine e, dar m-ar interesa cum s-a intamplat, sa mai tragem si noi invataminte din pataniile altora.

Bafta tuturor!

 

Pur si simplu. Intrat in curba si plecat spatele. Oricine din noi putem pati acelasi lucru. E ca la loterie, cum ti-e "norocul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asta seara s-a mai rupt o clavicula pe Amck. A cita o fi ? Cam pe toti ne paste beleaua asta. Azi am aflat ca cel mai sigur se rupe din cauza castii.

 

faza cu casca este adevărată .... după ce am rîs la început, acum o să-mi iau Âşi eu una de-asta

 

http://catalog.troyleedesigns.com/catalog/...roducts_id=1639

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spatele nu "pleaca pur si simplu". Din cate am inteles eu era niste material plastic pe circuit pe care se pare ca a calcat cu roata si evident a derapat.

 

@bibi este de motocross din pacate. Nu vad cum ar incapea sub un costum de piele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spatele nu "pleaca pur si simplu". Din cate am inteles eu era niste material plastic pe circuit pe care se pare ca a calcat cu roata si evident a derapat.

 

@bibi este de motocross din pacate. Nu vad cum ar incapea sub un costum de piele...

 

merge Âşi la supermoto :bounce: costumul meu de piele nu are cocoaÂşă ... ( se prinde peste costum )

 

http://www.husaberg.com/Wear.24.0.html?sub...p;category=2002

 

 

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu. Intrat in curba si plecat spatele. Oricine din noi putem pati acelasi lucru. E ca la loterie, cum ti-e "norocul".

 

Loterie e cand mergi la ghici. E cumva tipul cu R6 rossi signature..? casca rossi.. combinezon rossi.. etc..? Daca e el, sincer mera doar o chestiune de timp.. nu prea asculta de ce spuneau altii patiti.

Trist.. speram sa se faca bine repede.. orcine ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gasit informatii despre cat costa intrarea sau un eventual abonament, intreb mai mult ca sa-mi satisfac o curiozitate, nu ma vad pe acolo prea curand.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e mai ieftin....si clar mult mai util... cursul care se tine acolo. Chiar daca am fost ultima gaina....era sa scap casca pe jos dupa turele facute in picioare..

 

O intrebare pentru veteranii circuitelor:

Va este mai usor sa va aplecati pe o parte decat pe cealalta? In timpul turelor n-am simtit, dar uitandu-ma la cauciucuri la final...am vazut ca pe una din laturi ajunsesem mai aproape de margine decat pe cealalta. Tine cumva de faptul ca sunt dreptaci.....si cu skiurile de exemplu prefer sa ma opresc pe stanga decat pe dreapta?

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdap.. cam tine de fiecare in parte. in genere e nevoie de ceva practice pt a te apleca pe dreapta la fel ca pe stanga. pt k pe dreapta e si mansonul de.. gaz.

Dar repet, depinde de fiecare pilot. Sunt unii care nu au problema asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 10 minute iesi lat de oboseala.. atunci sa te vad daca mai esti de aceeiasi parere.

 

 

este scump oricum ai lua-o...dupa alte 10 minute vreau sa ma dau din nou...parerea mea

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este scump oricum ai lua-o...dupa alte 10 minute vreau sa ma dau din nou...parerea mea

Scump ca scump dar cand stai de 20 de minute sa intri si in ultimu tur al karturilor de pe pista vin alti 2 sa se dea cu kartul si mai stai inca 10 miunte nu mi se pare normal...inteleg karturile au prioritate dar nici asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator fanuta_46
Scump ca scump dar cand stai de 20 de minute sa intri si in ultimu tur al karturilor de pe pista vin alti 2 sa se dea cu kartul si mai stai inca 10 miunte nu mi se pare normal...inteleg karturile au prioritate dar nici asa.

 

kartistii platesc dublu/triplu asa ca mie mi se pare normal. plus de asta e pista de karting, nu circuit de mobre. duceti-va la bacau, 20 ron/o ora: /index.php?...t&p=1390582

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdap.. cam tine de fiecare in parte. in genere e nevoie de ceva practice pt a te apleca pe dreapta la fel ca pe stanga. pt k pe dreapta e si mansonul de.. gaz.

Dar repet, depinde de fiecare pilot. Sunt unii care nu au problema asta..

 

Merci de raspuns

Nu o percep ca pe o problema...nici nu am incercat in mod constient sa ma aplec la fel...doar sunt curios daca a mai observat cineva diferent asta.

Fiind prima oara pe circuit nu am incercat in mod deosebit nici sa racai scaritele, nici sa scot un anume timp. De fapt sincer nici nu prea am folosit franele..asa de incet am mers.....

 

Apropo.. e cineva caruia i-a folosit ABS-ul pe AmKart? in sensul ca i-a intrat ABS-il cand nu se astepta si l-a scos din sau l-a bagat in rahat?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kartistii platesc dublu/triplu asa ca mie mi se pare normal. plus de asta e pista de karting, nu circuit de mobre. duceti-va la bacau, 20 ron/o ora: /index.php?...t&p=1390582

Si circuitu de la Bacau tot de karting este.Cum spuneam mai sus NU mi se pare normal chiar daca dai triplu adica inteleg, maxim de 20 de minute sa astepti sa intri dar nu mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...