Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

mie mi-a placut

Mai bine dormeam gratis acasa de banii aia... sau vedeam alt film. :(

O sa-l descarc sa-l mai vad odata cu subtitrare... poate pricep ceva.

Am fost la cinema cu alti vorbitori de engleza muuuult mai buni ca mine, care tot n-au reusit sa inteleaga ceva... si n'avi era mai usor de inteles.

Grea limba asta a lu shekspir cand e vorbita soptit, repezit, cu volumul pe voce la limita perceptibilului si muzica iti sparge timpanele... o experienta la cinema .. memorabila :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

She's alive !!!

 

Romance la greu, primul chiar cu Johny "Deep" Depp. Nu e rău, dar nici pomul lăudat.

Si al doi-lea tot cu "Deep" e :lol:

Primul, fata de alte romance-uri e destul de ok, ori l-am vazut eu intr-un moment in care m-a "prins" :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va duce-ti la Book of Eli. Atat.

Ești ungur de scrii românește atât de prost?

 

Si al doi-lea tot cu "Deep" e :lol:

Primul, fata de alte romance-uri e destul de ok, ori l-am vazut eu intr-un moment in care m-a "prins" :disappointed:

După cum spuneam, nu e rău (l-am văzut). Pentru o seară de iarnă e chiar bun, pentru un weekend de vară cu asfalt uscat și motocicleta în stare bună ... hmmm, chestie de preferințe :lol:

 

Profumo di donna (1974). Sau Fear and Trembling. Sau All about Steve. s-ar putea să îți placă (nu chiar din primele 10 minute).

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ești ungur de scrii românește atât de prost?

 

 

După cum spuneam, nu e rău (l-am văzut). Pentru o seară de iarnă e chiar bun, pentru un weekend de vară cu asfalt uscat și motocicleta în stare bună ... hmmm, chestie de preferințe :disappointed:

 

Profumo di donna (1974). Sau Fear and Trembling. Sau All about Steve. s-ar putea să îți placă (nu chiar din primele 10 minute).

All about Steve l-am vazut... nu mai stiu sigur de pe la ce minut mi-a placut :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "The Road". Mediocru spre slab. Sfarsit idiot. Personaj principal foarte misto, secondat de un personaj secundar cvasi-(cuvant urat). Prea multe "Deus Ex-Machina" pentru gustul meu.

 

Craptacular!

Mesaj completat

Ești ungur de scrii românește atât de prost?

 

Cam de cacao remarca ta, Adriane. Nu tre' sa fii ungur ca sa scrii romaneste prost, romanii se descurca extraordinar de bine la a scrie prost. In marea lor masa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Benny and Joon

The man who cried

 

Benny and Joon e un film frumos, mie mi s-a parut mai degraba drama decat romance, pe celalalt nu l-am vazut da' pare sa aiba o distributie destul de buna, o sa-l vad.

 

Nu stiu daca am mai recomandat, am mai postat o singura data aici, daca da imi cer scuze, deci, recomand:

 

My Left Foot, In the name of the father, The Constant Gardner, Legends of the Fall, Milk, Dead Man Walking, Before Night Falls, Ed Wood, The Age of Innocence, The Last King of Scotland, Hotel Rwanda, Dead Poets Society, The Truman Show, Taxi Driver, Fargo... daca plac astea cuiva mai pot recomanda, in principiu, eu cred ca sunt filme care pot ridica semne de intrebare celui care priveste.

 

Parerile spectatorilor de cinema vor fi mereu impartite, asa ca e bine ca fiecare dintre cei care vor sa faca un soi de review sa spuna, "dupa parerea mea".

 

Dupa parerea mea, Avatar merita vazut doar pentru experienta 3D, e o lume acolo foarte frumoasa prin care Cameron te poarta numai cu ajutorul 3D-ului. In rest, daca ati vazut celelalte filme lui Cameron, ei bine veti regasi "bits and pieces" din ele in acest film. Sherlock Holmes mi s-a parut o mizerie. In afara faptului ca e foarte bine facut, dupa parerea mea nenea Ritchie si-a demonstrat incultura. Daca in "Lock stock...", "Snatch", "Revolver" sau ala ultimul de i-am uitat numele,Rock'n'Rolla parca, Ritchie e sincer, aici preia doua personaje create de Arthur Conan Doyle si le transforma intr-unele dintre personajele din celalalte filme ale lui, le duce prin intamplari asemanatoare celor din celelalte filme ale lui numai ca totul se petrece doua secole inapoi. Sa vorbim de Sherlock Holmes, care din domul durduliu devine in filmul lui Ritchie mare boxer asemanator tiganului jucat de Brad Pitt in Snatch, deja e prea mult pentru mine. O mare prostie, care nu-si merita banii, dar cum incultura devine frecventa la fiecare colt in Romania, nu mai vorbim de America, acolo e certitudine, filmul este ca atare apreciat.

 

Tre' sa vad acum toate filmele nominalizate la Oscar, vad ca lumea e interesata de filme aci, asa ca, in speranta ca nu supar pe nimeni, o sa imi exprim opiniile, ca la filme, pot zice ca ma pricep si eu putin.

 

Numai bine

Editat de bogdani0405
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa vad acum toate filmele nominalizate la Oscar

 

vecine, iti recomand sa incepi cu the hurt locker . are tot atatea nominalizari ca avatar, dar, dupa mine, il bate la multe capitole.

apropo, nu stiu ce 3D grozav ai vazut tu in avatar. eu am vazut numai cadre defocusate si nepotriviri de dimensiune. jalnic film, pana si titanicul a fost mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mai dom'le monsterist, pana si-aci dau de tine... daca ai vazut cadre defocusate asta inseamna ca era proiectia proasta, si-ar trebui sa ceri banii inapoi. Am spus ca lumea de acolo e frumoasa si pentru asta merita vazut. In rest, intr-adevar e un film prost, cu o caruta de clisee, dar fata de Sherlock Holmes merita vazut, si numai in cinema si numai 3D, de preferat o proiectie buna.

 

O sa le iau la rand si incep cu ce imi recomanzi.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, nu stiu ce 3D grozav ai vazut tu in avatar. eu am vazut numai cadre defocusate si nepotriviri de dimensiune. jalnic film, pana si titanicul a fost mai bun.

Si eu am vazut avatar3d si m-a impresionat din punct de vedere tehnic si nu numai, si am fost muulte persoane la film in cinema-ul ala.. din care 2-3 foarte foarte sceptici.(cinefili maniaci).. si toti am iesit de la film u OOAW pe fatza si am comentat filmul tot drumul pana acasa si vreo 2 zile dupa..

Tind sa cred ca ai nimerit in sala in care nu trebuia... adica cu o proiectie indoielnica.. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, nu stiu ce 3D grozav ai vazut tu in avatar. eu am vazut numai cadre defocusate si nepotriviri de dimensiune. jalnic film, pana si titanicul a fost mai bun.

Subscriu. Nu Âştiu dacă am fost în aceeaÂşi sală însă Âşi eu am rămas cu aceeaÂşi impresie. Nu mi-a plăcut filmul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca treaba cu placutul avatarului e cum e cu masturbatul la baieti (sau fete).

In sala place tuturor, dar dupa aia se gandesc mai bine si afla ca de fapt nu le-a placut... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mai, asta cu placutul Avatarului tine de stiinta lui Cameron de a face film. Filmul prinde la un cinefil pentru ca este bine ritmat, dar, in momentul in care iesi din sala si te gandesti cu ce ramai, realizezi ca ramai cu foarte putin spre deloc. Si de aici incepe discutia daca e rau sau bun. In definitiv, fiecare, in functie de cultura pe care o are, alege sa ramana fidel ideii pe care si-a stabilit-o in timpul proiectiei, sau nu.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avatar nu este un film,este o proiectie 3D cu o gramada de clisee, un film care nu isi merita banii dar ca si Titanic a stat foarte bine la capitolul publicitate,fapt ce a adus cele mai mari incasari. Sherlock Holmes nu a impresionat decat la capitolul efecte,in realitate un film plictisitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e ceva de gust daca iti place sau nu avatar (personal mi s-a parut un pic siropos si lungit), dar de aici si pana la a spune ca sunt 3d-uri nereusite, defocusate si gresite ca scara e cale lunga...

Stiu ca toata lumea se pricepe la orice (asa e in democratie). Dar de ce sa ne oprim la critica de film?

O parere in plus la o operatie pe cord deschis, de exemplu, n-are ce rau sa faca. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pentru ateisti, un film excelent care trebuie vazut este Agora de Alejandro AmenĂĄbar

 

agora-149643.jpg

 

PS. daca afirmati ca avatar e original inseamna ca sunteti doar niste idioti inculti (sunt atatea povesti rasiste cu omul alb care a eliberat triburile inapoiate de sub jugul propriei rase) - nimic nou sub soar, doar mai multi idioti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz ideea cu avatarul ( unu' care semana 100% cu alienu' dar e controlat de om ) eu o vad pentru prima oara si mi se pare originala.

 

Matrix. The Gamer (o basina de film, dar tot cu ideea unui avatar controlat). Jocul lui Ender.

 

Ups, ultima-i carte si a fost inainte de toate alelalte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...