Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

@Alinu: :lol: inca nu e "pus la punct" prea bine topul asta al meu, dar cu siguranta pe langa filmul TROY se mai numara: Seria Predator (fara AVP Requiem), Terminator (1, 2 si 3), Titanic, BLOW (un film care mi-a placut tare mult si care e inspirat dintr-o poveste reala) si ar mai fi cateva care nu-mi vin acum in minte. Din cate am vazut pe IMDB, Inception are rezultat foarte bun, dar inca nu l-am vazut fiindca nu am mai ajuns prin capitala la cinema, iar pe net n-a aparut inca vreo versiune buna.

 

@oNuR: Si eu am vazut blood and bone acu' ceva timp si mi-a placut si ala , dar nu intra in top 10 asta al meu :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi am reusit sa vad Inception (Insertia) ... chiar daca il are pe DiCaprio ca actor principal , a meritat cu varf si indesat cele 2 ore si ceva. ii dau un 10/10.

Subscriu si eu ... genial filmul, de vazut neaparat.

Inception

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "Four Lions"... m-am stricat de ris. Din pacate se vorbeste o engleza foarte "arabizata" si fara subtitrare se pierde destul de mult... am avut niste subtitrari de 2 lei facute cu picioarele... de toata jena ce mai...

 

Filmu e fain in schimb... recommended

 

 

 

fourlionsposterlr.jpg

 

 

http://www.imdb.com/title/tt1341167/

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am vazut "Frozen" ..ce sa zic? Merita vazut e ceva gen Falci doar ca mult mai prost facut. Dar te face sa te gandesti tu ce naiba ai face in genul ala de situatie ( clar o sa vorbesti singur daca te uiti alone la el sau o sa se iste discutii cu altii daca nu esti alone..) Final tipic american, daca era dupa mine o mierleau toti ca era mai real asa. Dar na, la americani careva trebuie sa survive ca sa aibe cine povesti ca altii sa faca movie :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un film bun pot sa zic, fara super efecte speciale, actiune si impuscaturi, mai mult despre natura umana este The experiment.

Mie unul mi-a placut desi eram sceptic la cum suna titlul.

 

http://www.cinemagia.ro/filme/the-experiment-485944/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu faceti greseala sa va uitati cu mari sperante la "Machete". Este cel mai prost film cu o distributie de belea (Danny Trejo, Robert De Niro, Lindsay Lohan, Steven Seagal, Michelle Rodriguez, Jessica Alba) din cate mi-a fost dat sa vad. Dar, ca fapt divers, femeile sunt foarte bune si mai mult dezbracate si a doua oara in cariera sa, Seagal moare :moron:. In plus, cred ca e prima oara cand are rol negativ. In rest, se taie capete cu sabia, se impusca la greu numai in ochi si cap si de-astea. Mare porcarie. S-a vrut ceva Tarantino style dar nu a iesit nici pe departe.

 

Alta mizerie, "Growth", un horror SF dintre cele mai jalnice. Pana si "Splice" a fost mai reusit.

 

"Resident Evil: Afterlife" se incadreaza in seria consacrata, Milla e foarte buna, impusca tot, nu face sex, apar monstri noi, fara sa se explice cum au fost produsi, dar tot filmul este exagerat cap coada. Util daca vreti sa exersati aterizarea cu avionul pe bloc, precum si decolarea cu succes.

 

Will continue :D

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Machete" este chiar misto... trebuie vazut ca si pe cele doua din "the Grindhouse" (Planet terror si Death proof). Este un film voit a fi categoria B dar realizat bine. Bautura, popcorn si ceva amici cu care sa mori de ris la faze... in rest... daca te astepti la "arta" iti iei teapa mare si te enervezi.

 

Din partea mea... "Machete" e recommended! dar numa in conditiile in care savurezi filme facute de Rodriguez si Tarantino... care by the way... fac filme asemanatoare ca de aia colaboreaza la multe din ele.

 

 

PS Ce e foarte fain la Machete e ca nu se vrea a fi moralizator sexual... stiti filmele in care "baiatu" curteaza o fata tot filmu... face abstinenta tot filmu la tot ce i se ofera... bunaciuni adica... si la final capata un kiss si noi intuim ca i-o pune etc. Nu... aci Machete foote tot! :moron:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
sa nu faceti greseala sa va uitati cu mari sperante la "Machete". Este cel mai prost film cu o distributie de belea (Danny Trejo, Robert De Niro, Lindsay Lohan, Steven Seagal, Michelle Rodriguez, Jessica Alba) din cate mi-a fost dat sa vad. Dar, ca fapt divers, femeile sunt foarte bune si mai mult dezbracate si a doua oara in cariera sa, Seagal moare :moron:. In plus, cred ca e prima oara cand are rol negativ. In rest, se taie capete cu sabia, se impusca la greu numai in ochi si cap si de-astea. Mare porcarie. S-a vrut ceva Tarantino style dar nu a iesit nici pe departe.

 

Alta mizerie, "Growth", un horror SF dintre cele mai jalnice. Pana si "Splice" a fost mai reusit.

 

"Resident Evil: Afterlife" se incadreaza in seria consacrata, Milla e foarte buna, impusca tot, nu face sex, apar monstri noi, fara sa se explice cum au fost produsi, dar tot filmul este exagerat cap coada. Util daca vreti sa exersati aterizarea cu avionul pe bloc, precum si decolarea cu succes.

 

Will continue :D

Sa inteleg ca tu esti impotriva femeilor dezbracate si a sexului in filme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
nu inteleg ce legatura are ce intrebi tu cu ce spun eu. Personal, mi-ar fi placut sa si-o puna Milla in Resident Evil, dar na..... nu juca Bruce Willis...

Din postul tau precedent am inteles ca...nu iti plac filmele in care si-o pun mult...ma scuzi daca am inteles gresit oricum asta nu este un motiv pentru care sa-ti placa sau sa nu-ti placa un film.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iron man 2... not.

chiar acum l-am vazut...

Foarte copilaresc, efecte cu tona,pac pac si ka boom.cam atat

 

 

Eu am vazut TS cind a aparut... efectele erau duse pe apa simbetei si l-am considerat rebut clar... ieri am vazut HD... am adormit dupa 15 minute... jenant... parca mai ridicol cu toate la vedere.

 

 

mistoc trailerul la 22 bullets ala... zbang.... am ce vedea azi :moron: 10x!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va recomand si "After. Life". O lectie de viata sau mai exact, de ce nu trebuie sa ratam in viata. (Nu are nicio legatura cu "Resident Evil: Afterlife". De ala s-a mai scris.)

 

Un alt film senzational (scenariul dupa Stephen King) ar fi "The Mist". Trecand peste atrocitatile din film, de fapt se exploreaza natura umana, atat chestiile care ne innobileaza, cat si cele care ne degradeaza la stadiul de animal de turma. Un film adevarat cu un final pe masura :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut recent Iron Man 2,Robin Hood,Twilight Saga Eclipse 2,Prince Of Persia The Forgotten Sands,The Expandables,The A-Team si filmul romanesc If I Want To Whistle,I Whistle.

 

Nu va dau detalii,nici link-uri de youtube/imbd...le cautati voi.Nici parerea despre ele nu vreau sa mi-o exprim,sunt plictisit la ora aceasta...ascult DJ ZET Live - Radio ProB,si imi incarc bateriile.Nu deranjati :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...