Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

Am intrat in randul lumii schimband monitorul la pc, astfel ca de vreo 3-4 zile am tinut-o pe filme.

Si am vazut, revazut:

 

Tembelizor HD cu ceva diag mai mare, stick USB - nu e mai simplu? Iti trebuia monitor? Sau nu detii televizor? :-S

 

----------------------

 

Am inteles ca 'Interstellar' e naspa, dar tot nu mi-a zis nimeni de ce naiba nu apare pe torenti o copie buna?

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io zic ca e sacrilegiu sa te uiti la filmul ala la TV, acasa. La cinema ar fi mult mai calitativ.

Daca il vezi acasa macar poti pune pe pauza, sa dai o fuga la frigider sa mai tai niste slanina, ca asa de lung e filmu ca ti se face foame de la inceput pana la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, pe final e mai bine sa-l vezi acasa sau la TV? :what:

 

---------------------

 

Nu am cum dra.cu sa-l mai vad in cinema pentru ca nu mai ruleaza in cinematografe, si, in plus, nu vreau sa-l vad dublat in limba spaniola. Tu te-ai uita la un film american dublat in spaniola?

Eu nu. In plus, explica-mi cum iei un bebe de 1 an cu tine la cinema cand nu ai cu cine sa-l lasi acasa, sau ai vrea sa ne ducem cu randul? :D

 

Si acasa, daca ai un sistem de sunet cat de cat OK, un televizor bunicel cu diag mare, e super - eu sunt multumit. Fata de vremurile cand ma uitam la monitor la 17" acu HD pe 42" mi se pare exact "cinema la tine acasa". Chiar nu duc lipsa cinema-ului - unde, cu ultimele ocazii cand am fost, am adormit.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca 'Interstellar' e naspa, dar tot nu mi-a zis nimeni de ce naiba nu apare pe torenti o copie buna?

Daca tot nu mergi la cinema asteapta pana apare o varianta bluray sau 1080. Chiar e pacat de film sa te uiti la o copie DVD sau ceva rip prost.

 

Macar sa-l poti inchiria daca nu gasesti ceva decent :)

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu mergi la cinema asteapta pana apare o varianta bluray sau 1080. Chiar e pacat de film sa te uiti la o copie DVD sau ceva rip prost.

 

Macar sa-l poti inchiria daca nu gasesti ceva decent :)

 

Cu toate ca l-am vazut la cinema, am revazut recent varianta asta. Eu zic ca este destul de decent.

 

http://www.torrents.net/torrent/6213709/Interstellar.2014.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8/

Editat de Ionut26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca l-am vazut la cinema, am revazut recent varianta asta. Eu zic ca este destul de decent.

 

http://www.torrents.net/torrent/6213709/Interstellar.2014.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8/

Multumesc, o stiu, l-am descarcat, nu, e o porcarie, se vad fetele rosii si sunetul e execrabil.

 

 

Daca tot nu mergi la cinema asteapta pana apare o varianta bluray sau 1080. Chiar e pacat de film sa te uiti la o copie DVD sau ceva rip prost.

 

Macar sa-l poti inchiria daca nu gasesti ceva decent :)

Pai tocmai asta incerc sa fac, sa-l vad cand o sa apara o copie calumea. :)

Doar ca nu mai am rabdare.. si incercam sa inteleg de ce nu apare o data. :D

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.imdb.com/title/tt1392214/

 

Numa' bun de vazut in pat la o raceala. Si Paul Dano vad ca e numai bun de roluri de om care te face sa vrei sa-l bati prin simpla prezenta :D Si fix asta primeste, ca-n There Will Be Blood (vad ca tot aduc vorba de el, hm).

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut filmu'.Sunt destui actori alesi nu neaparat pt prestatii ci pt infatisare..Asta este unu'..

Eu cred ca linia dintre joc bun si (anti)carisma e foarte neclara.

» Post actualizat in 28 Jan 2015 21:34

Am revazut (oricum am uitat tot) si Mulholland Drive. Imi place atmosfera aia si cred ca cine sta sa descrifeze (prea multe) sensuri e cu vaca.

Lynch e un mare troll :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mortdecai cu depp . Super simpatic.

 

Am vazut ieri un film care nu a fost cine stie ce dar pt o seara lenesa merge: si caii sint verzi pe pereti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine mai tarziu decat niciodata..

Apai nu? Am bagat si Melancholia intre timp. Cu Trier aproape ca-mi doresc sa mai dureze gripa...

 

Am mai vazut mult prea laudatul Annie Hall. Imi pare rau, dar tot nu pot sa-l suport pe Woody Allen sub nici o forma. Nu mi se pare normal sa te gindesti pe tot parcursul unui film: asta e gluma? daca e, am inteles-o complet sau mai ramine un 2% nedescifrat samd. Fuck you, Woody.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chinatown - un alt film cu cinematografie buna dar care-n rest mi se pare pare supraapreciat

 

Collateral - thriller de vineri seara, face ce scrie pe cutie

 

Am vazut Predator HD pt. prima data, mie asta mi se pare un film foarte bun in categoria lui. De remarcat e ca sunetul abuzeaza de efecte speciale si te lasa cam epuizat

 

21 Grams - cam sarbatoare a smiorcaielii, dar ok per ansamblu

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un regizor talentat si dispus sa "infloreasca" faptele in timp ce ascunde privirii o latura care poate ca n-ar da asa bine pe ecran cand pescuiesti dupa oscaruri, plus un actor rigid cum e Cumberbatch, care nu stie sa-si faca personajele decat intr-un singur fel.

Poate am eu ceva cu filmele care se doresc biografice, dar mi se pare ca exigentele ar trebui sa fie mult mai ridicate cand te folosesti de realizarile si povestile unor personaje care au fost reale. Cumberbatch e o imitatie ieftina a lui Turing.

» Post actualizat in 12 Jan 2015 14:07

Puteau sa-l angajeze pe Jim Carrey sa-l caricaturizeze, macar avea mai mult talent in a intra in pielea personajului.

Si in Creation (si acolo apare Cumberbatch) si-au batut joc de personalitatile catorva oameni, asumandu-si libertati chiar si cu varsta lor si reducandu-le la niste clisee.

Hai acuma nu zi ca l-ai cunoscut pe Turing si asta nu l-a intruchipat bine.

Mi-e mi s-a parut un film interesant, merita vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca e posibil ca Hollywoodul sa produca un film biografic corect. Citeam si despre John Nash (A Beautiful Mind) ca in realitate e mai mult nebun decit simpatic, nu nebun simpatic cum incearca filmul sa-l prezinte.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai acuma nu zi ca l-ai cunoscut pe Turing si asta nu l-a intruchipat bine.

Mi-e mi s-a parut un film interesant, merita vazut.

Mie mi s-a parut o pierdere de vreme, dar poate ca pt altii merita vazut ca fantezie. Asa cum aparea Einstein in comedia aia romantica cu Tim Robbins si Meg Ryan.

Pe Turing l-au cunoscut altii, si nu cu 2000 de ani in urma. Ce-a fost intruchipat in film nu prea are nicio legatura cu el, cat are cu niste stereotipii cosmetizate pt televiziune. Sheldon goes to WWII.

» Post actualizat in 09 Feb 2015 15:21

Eu nu cred ca e posibil ca Hollywoodul sa produca un film biografic corect. Citeam si despre John Nash (A Beautiful Mind) ca in realitate e mai mult nebun decit simpatic, nu nebun simpatic cum incearca filmul sa-l prezinte.

Si documentarele au probleme grave aici. Dar macar nu-ti sunt arse in minte prin talentele artistice ale vreunui actor sau regizor. Sunt oameni care s-au consacrat tocmai prin abilitatile lor de a face fanteziile convingatoare.

E greu sa-l mai dezlipesti pe Burt Munro de imaginea si personalitatea lui Anthony Hopkins. Dar cand vine vorba de niste figuri mai complicate si controversate, se alege praful de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...