Sari la conținut

am avut un super noroc


bavareze
 Share

Postări Recomandate

salut

 

a fost o pana de curent in cartier si s-au ars cateva dispozitive legate de internet. intre timp am fost si la mare (da, cu motocicleta) si sunt inca viu!

 

pentru thomas "hercule poirot" al nostru: semnul a fost MUTAT de langa malul raului pe partea cealalta si INTORS 180 de grade pentru ca acolo era lumina. poti sa treci linistit pe acolo sa vezi magazinele si ce mai vrei tu sa vezi. tot acolo e si o echipa de muncitori non stop care amplaseaza semnele de circulatie atunci cand vin cisterenele sa traga apa din dambovita. poti sa ii intrebi de faza asta, cu conditia sa fie aceeasi tura de serviciu. desteptule!

 

se poate merge cu 250 la ora fara casca dar cu ochelari si va astept cu niste pariuri ca sa o demonstrez.

 

semnul nu a fost lovit la 40-60 la ora, la o asemenea viteza cel mult il indoi si/sau il dobori. in schimb semnul este ambutisat dupa forma ambreiajului.

 

pentru ninja_skija: nu cunost nici un grup de motociclisti cu care sa merg la plimbare pana la brasov si la celelalte zone pe care le-ai amintit, desi mi-ar face placere. astept invitatii!

 

cya.//

 

ps: care treaba cu data inregistrarii domeniului b66ama.com? ca nu m-am prins...

 

ps2: Escu: MICUTUL bavareze???? dar tu cat de mare esti, zmeule?

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ps2: Escu: MICUTUL bavareze???? dar tu cat de mare esti, zmeule?

213798[/snapback]

 

Pai cam... 1,90 m, 90-100 kg :crack: . Iar varsta, o afli uitandu-te la profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
cert e ca motocicleta prinde 160 cu a 2a iar eu eram deja intr-a cincea aproape de limitare. probabil 240-250 la ora. neavand casca, aveam numai lacrimi in ochi si ochelarii lipiti de gene. ma rog, fiind amurg, parca mai zaream un pic strada. tineam pe banda din stanga unde mi se paruse ca era mai liber. de fapt, ma bazam pe acest lucru!

 

212207[/snapback]

 

da-mi voie sa te contrazic VTR nu prinde 160 intr-a doua tata ca nu e 1000RR, la 250 erai deja in limitare.... si pe cheu nu ai pe unde sa mergi cu 240-250, iar la viteza asta fara casca si doar cu ochelari .... ce sa itzi spun, nu ca nu vedeai nimik, dar nu respirai amice... :crack: :crack:

 

pacat de motoreta, she deserves better than that.... :crack:

 

 

PS No Offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps2: Escu: MICUTUL bavareze???? dar tu cat de mare esti, zmeule?

 

De ce intrebi, vrei sa ma batzi? :crack:

Editat de Escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

se poate merge cu 250 la ora fara casca dar cu ochelari si va astept cu niste pariuri ca sa o demonstrez.

 

 

ps2: Escu: MICUTUL bavareze???? dar tu cat de mare esti, zmeule?

213798[/snapback]

 

 

1. esti tare. :crack: pot sa iti ridic o statuie? Parca ai fi in clasa a doua cu pariuri de genul asta. stii... prost nu e ala care greseste, ci ala care persista in greseala lui :crack:

Si chiar as fi curios sa vad pe ce pui pariu: pe viata ta?

 

2. Zmeul e mare. Foarte mare. garantez... a nu... PUN PARIU :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vină ar fi avut un oarecare altul care ar fi fost spulberat de aÂşa un handicapat mental, incapabil să proiecteze în viitor consecințele acțiunilor sale.

 

Am un caz concret: un cunoscut de-al meu acum 5 ani trecea o strada dupa ce s-a asigurat si a aparut un motociclist de nicaieri si a dat in el. Motociclistul a disparut in ceata si asta a ajuns la spital. Nu mai avea nici un ciob de os mai mare de 2cm in mina dreapta, plus ceva coaste rupte si alte probleme minore. Iau disecat astia mina si i-au pus osul ca margelele pe ata, pina la urma a crescut la loc dupa o multime de timp si suferinta.... dar mina aia e strimba ca naiba si nu o poate folosi la mare lucru. A ramas aproape ciung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca fratele Lup Alb il stie pe numitul bavareze . Sa ne spuna si noua ceva despre om ca sa stim cu cine avem de-a face .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest ca ai tras tare de motor, dar 250 :crack: ...un 120-150 e mai probabil, chiar daca e la fel de periculos(ca sa nu zic inconshtient de periculos).

Uite cum trebuia sa aratzi (pune ochelarii shi tricou la baiatul din imagine shi mai adauga 10 km pe ora):

post-2792-1122922081_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

a fost o pana de curent in cartier si s-au ars cateva dispozitive legate de internet. intre timp am fost si la mare (da, cu motocicleta) si sunt inca viu!

 

Acum stiu unde stai :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne si noua unde, sa stim sa aveam grija sa nu dam peste el "cand da vro tura" prin cartier! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact din cauza asta santem priviti de catre "nemotociclisti" cu dispret si

frica... trebuie sa intelegem de ce santem un "pericol public"...pacat ca se inmultesc smecherii astea, "skoolele".

singurul lucru care i-mi pare rau este mizeria pe care o s-o lasi pe asfalt cand o sa-ti se termine norocul.

Editat de dannym
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce intrebi, vrei sa ma batzi?  :crack:

213937[/snapback]

 

hopa, piedone, shezi bland. ma refeream la varsta.

 

quiz pentru sherlock "THOMAS" holmes si ajutoarele:

 

cu ce viteza medie m-am deplasat spre mare?

 

A: 80-110km/h

B:110-150km/h

C:150-200km/h

D:200+

E:pe platforma

F:mint, de fapt nu am fost, e numai vrajeala

 

cya.//

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te contrazic VTR nu prinde 160 intr-a doua tata ca nu e 1000RR, la 250 erai deja in limitare.... si pe cheu nu ai pe unde sa mergi cu 240-250, iar la viteza asta fara casca si doar cu ochelari .... ce sa itzi spun, nu ca nu vedeai nimik, dar nu respirai amice... :crack: :crack:

 

pacat de motoreta, she deserves better than that.... :crack:

PS No Offence

213833[/snapback]

 

1 rectific 150 a 2a - am probat in seara asta.

 

2 am decat 180 pe bord, restul am estimat cu regula de 3 simpla. a 5a la 10.000rpm sau cam asa - mai mult din auzite vorbesc ca nu se vedea. poate era mai putin... dar oricum muuuult peste 200. ca stiu cat am franat pana sa vad acul scazand sub 180.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ai avut...'noroc'..de data asta...

ce pot sa iti zic..keep up the good work! eu sunt scuterist.. aaa,ca tot veni vorba de scutere..zilele trecute,am auzit un ''motociclist'',pe un ktm..citez:''mama,nu mai suport scuterele astea..cand le vad,imi vine sa vomit...'' si intrebarea mea este..:

Chiar asa,domnilor moociclisti,va facem sila!? fara suparare pt nimeni,sunt doar curios :crack: cu respect..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 rectific 150 a 2a - am probat in seara asta.

 

2 am decat 180 pe bord, restul am estimat cu regula de 3 simpla. a 5a la 10.000rpm sau cam asa - mai mult din auzite vorbesc ca nu se vedea. poate era mai putin... dar oricum muuuult peste 200. ca stiu cat am franat pana sa vad acul scazand sub 180.

214353[/snapback]

 

si frate bavareze,esti cam teribilist..pun pariu ca agati multe fete cu povestile astea.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehheehe....sa incepem cu viteza medie. Daca ai scos o medie de 110 eshti tare! Ai mers tare shi eshti priceput. Daca ai scos 120-130, inseamna ca eshti meseriash.Daca ai scos 150 shi peste inseamna ca te lauzi umpicutz sau te-ai jucat cu matzu. Daca ai scos 200 shi peste, eshti pilot de MIG shi te zic la mama ca te joci cu de-astea!

Acum lumineaza-ma cu cat ai mers!

Daca nu ai vitezometru pe bord numai pana in 180, ce rost mai are sa discutam de restul? Oricum grije mare sa nu termini motorul incercand sa zbori la joasa altitudine!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hopa, piedone, shezi bland. ma refeream la varsta.

 

quiz pentru sherlock "THOMAS" holmes si ajutoarele:

 

cu ce viteza medie m-am deplasat spre mare?

 

A: 80-110km/h

B:110-150km/h

C:150-200km/h

D:200+

E:pe platforma

F:mint, de fapt nu am fost, e numai vrajeala

 

cya.//

214351[/snapback]

 

nu ma cheama THOMAS dar iti spun eu varianta corecta = E pe platforma

:crack: :crack: :crack:

:crack: :crack: :crack: :crack: :crack: :crack: :kiss:

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bavarezee , patetic in continuare. Te scufunzi adanc si deja faci furori. Dar stii ce furori ? ceva de genul: "Hai bah, nu mai baga SF-uri ca bavarezee" :crack: :crack: :crack: Bine ai venit in club cu Studentu, BBJ, JD_pescuter si PunkRider :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 am decat 180 pe bord, restul am estimat cu regula de 3 simpla. a 5a la 10.000rpm sau cam asa - mai mult din auzite vorbesc ca nu se vedea. poate era mai putin... dar oricum muuuult peste 200. ca stiu cat am franat pana sa vad acul scazand sub 180.

 

 

Mai eu nu inteleg ceva cu Dumnezeu sa "estimezi viteza" prin calculul de 3 simpla. Da ce ai aici frate un bazin de apa care se incarca cu apa ca la clasa a 5 . Pai eu zic ( si accept rectificari daca ma insel ) ca nu ai cum sa estimezi asa ceva pentru ca nu ai de aface cu niste constante ... nu stiu poate ma insel :crack: Si ma bazez pe urmatorul rationament, banal dar merge, pai de ca putere ai nevoie sa ajungi de la 0 km/h la 50 km/h si de ce putere ai nevoie sa ajungi de la 200 la 250 km/h ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misha@,n-ai inteles.Viteza asta de 250 e o viteza fatidica,nu-i singurul de pe forum care povesteste ce si cum la o astfel de viteza.De exemplu si eu la nipra am doar 140 pe bord dar cand calculez cu regula de 3 simpla imi iese,ca prin minune ca merg cu 250 si ma intreb de ce naiba nu ma ridic pe o roata. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu nu inteleg ceva cu Dumnezeu sa "estimezi viteza" prin calculul de 3 simpla.

 

 

Simplu: daca la 2000rpm ai viteza X, la 4000 ai 2x, 6000 3x, 10000 5x. Asta daca esti in aceeasi treapta de viteza evident. Ce nu-i constant aici, ai impresia ca se indoaie pinioanele si se modifica rapoartele cutiei in timp ce mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ori eu sunt prost sau fizica asta e uimitoare

Simplu: daca la 2000rpm ai viteza X, la 4000 ai 2x, 6000 3x, 10000 5x. Asta daca esti in aceeasi treapta de viteza evident. Ce nu-i constant aici, ai impresia ca se indoaie pinioanele si se modifica rapoartele cutiei in timp ce mergi?

Deci daca eu sunt in a 6 a si am sa zicem 4000 de ture si am sa sigem 200 km/h la 8000 voi avea 400 km / h ??? E ceva gresit stiu asta da nu inteleg unde gresesc :crack:. ( off... fizica asta.... dasta am ajuns la cibernetica .. :crack: )

 

 

PS nu de alta dar ar fi bine sa fie asa cum zic eu :crack:

Editat de misha'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...