Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wow, frumoase poze! :crack:

Smokey: poza aceasta e facuta de tine? oricum e foarte frumoasa, parca ar fi posterul lunii decembrie intr-un calendar.

 

bachus_21: poza cu macii, e f draguta. frumoasa combinatia de culori verde si rosu.

 

zero the hero: pozele din noapte sunt f misterioase. ultima poza insa nu are nimic special...

 

exista 2-3 idei de fotografie care sunt cu adevarat greu de realizat: rasaritul, apusul, plantele (florile), fiind atat de intalnite si mereu frumoase in ochii nostri, avem standarde mai inalte atunci cand vine vorba de fotografia lor. trebuie sa aibe ceva cu adevart atractiv, care sa aduca acel ceva in poza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

wow, frumoase poze! :crack:

Smokey: poza aceasta e facuta de tine? oricum e foarte frumoasa, parca ar fi posterul lunii decembrie intr-un calendar.

Sa inteleg ca-i un compliment? Sper ca nu ma acuzi de plagiat :crack: E facuta acum 3 saptamani, undeva intre Munchen si Salzburg, dupa 1/2 de ora de asteptat "momentul".

 

Cateva mai recente, mai de vara:

Pilanesberg:

2086379440_39fb83b3b3.jpg

 

Egyptian Goose:

2086380974_ed4da25cff.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

zero the hero: pozele din noapte sunt f misterioase. ultima poza insa nu are nimic special...

 

exista 2-3 idei de fotografie care sunt cu adevarat greu de realizat: rasaritul, apusul, plantele (florile), fiind atat de intalnite si mereu frumoase in ochii nostri, avem standarde mai inalte atunci cand vine vorba de fotografia lor. trebuie sa aibe ceva cu adevart atractiv, care sa aduca acel ceva in poza...

 

mersi mersi :crack:

mie-mi place și ultima :crack: (e o platformă industrială din onești). asta probabil pentru ca am și o pasiune pentru pozele urbane ca să zic așa. dar nu numai. momentan nu dețin cunoștințele necesare in ale fotografiei, ca să pot surprinde anumite momente(vezi gîsca lui Smokey, care a ieșit bestială), încadramente, etc, dar in timpul liber, mai arunc cîte-un ochi pe manualul camerei foto. incă juma' de an șo-mi ies si mie poze frumoase! :kick:

 

mai adaug cîteva poze.

post-20147-1197508034_thumb.jpg

post-20147-1197508722_thumb.jpg

post-20147-1197508734_thumb.jpg

post-20147-1197510009_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete,

 

Am si eu o intrebare. Ce aparat profesional as putea achiziona mai pentru un incepator. Recunosc ca imi place foarte mult sa fac poze dar aparatul pe care il am momentan nu prea ma ajuta (Canon S2). In momentul in care l-am cumparat eram super multumit de el, dar acum vreau ceva mai mult. Puteti sa-mi dati niste idei despre ce aparat as putea sa achizionez?

 

Merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Vad poze din ce in ce mai multe si mai frumoase.

 

@Smokey: Super tari! Ce aparat/obiectiv ai folosit? Gasca cu pricina prinsa in zbor merge de poza de stock. Felicitari!

Multam - parca nu conta aparatul :kick: ... dar totusi: EOS350D, la peisaje EF18-55 din kit si la gasca 70-200.

 

Daca tot au succes gastele:

2086378488_f368cb6e0d.jpg

 

si inca una de sezon:

229388886_0f2d2ee8ef.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Smokey, imi place asta cu sezonul si Pilanesberg.

 

bachus_21, unde ai gasit biserica din imaginea a 2-a? Presupun ca e din lemn, nu?

 

zero the hero, mult spor cu manualul ! La imaginea de care zice Raven ai inclinat putin orizontul :crack:

 

Tytus, e interesant verdele ala; cum l-ai obtinut?

 

tilik, incep eu raspunsul la intrebarea ta: daca prin profesional intelegi SLR(pentru ca altfel profesionalele sunt pentru profesionisti :crack: , aia care-si castiga painea din fotografie), atunci vazusem la canon, modelul EOS 350D si mai noul EOS 400D. Pentru restul, las pe altii care se pricep mai bine.

 

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete,

 

Am si eu o intrebare. Ce aparat profesional as putea achiziona mai pentru un incepator. Recunosc ca imi place foarte mult sa fac poze dar aparatul pe care il am momentan nu prea ma ajuta (Canon S2). In momentul in care l-am cumparat eram super multumit de el, dar acum vreau ceva mai mult. Puteti sa-mi dati niste idei despre ce aparat as putea sa achizionez?

 

Merci mult

 

Cred ca in Flanco am vazut EOS 350D la 1990 ron.

 

--- Mesaj completat în 13 Dec 2007 12:50 -------------

Salut!

 

bachus_21, unde ai gasit biserica din imaginea a 2-a? Presupun ca e din lemn, nu?

 

:kick:

 

Da ,este din lemn,este muzeu si se afla in Nades,judetul Mures.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://forum.computergames.ro/72-foto/3259...canon-400d.html

 

uite aici o discutie interesanta despre aparatele DSLR entry level. eu am un Nikon D40X si sunt foarte multumit de el. si de back-up un Fuji S5100. nu cred ca o sa ma mai intorc vredata la Canon. Nikon all the way!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai facut poze de ceva timp, asa ca azi m-am jucat cu 2 din niste poze vechi si au iesit acestea:

 

prima poza nu prea inteleg ce vrea sa spuna.... e mai mult o declansare din gresala decat o fotografie...

 

parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai facut poze de ceva timp, asa ca azi m-am jucat cu 2 din niste poze vechi si au iesit acestea:

 

A doua arata super! :kick:

 

 

@Smokey: jos palaria, ai facut niste poze excelente.

 

--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 01:02 -------------
@duracell: imi place cum ai cadrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai mult o declansare din gresala decat o fotografie...

 

Daca tot a inceput critica severa ...

 

tot de pe film, tot scanata, facuta cu Zenitul(fara exponometru) cu vreo 2 ani in urma

post-9417-1197611016_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...