Sari la conținut

Mda, si eu pe jos. Sa nu-ti vina sa-i...


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Sunt in pat, tocmai ce-s intors de la spital, sunt cu calmante si sedative asa ca nu stiu cat de coerent pot fi.

Pe scurt:

- plecat la costum cu sacou gros, manusi si casca, la interviu (am ramas si fara jobul ala)

- semafor Eroilor (la Terasa Derby) - se face verde, semnalizez, trec pe banda II ca pe banda I erau oprite autobuze.

- vad semaforul de la Podul Eroilor pe cum se pune verde, dar era coloana de masini in asteptare, iau mana un pic din gaz (oricum nu aveam decat maxim 50/h) cand dintr-o data dintre primele 2 autobize tasnesc un mos si o baba spre mijlocul drumului dar se sperie de masinile care veneau de pe contra-sens...si raman in mijlocul benzii II :bounce:

- franez, imi dau seama ca prin dreapta as lovi autobuzul, inclin moto stanga sa ies pe contra-sens, ii lovesc cu oglinda dreapta si cu ghidonul, moment in care pierd controlul si inclin moto pe dreapta, sa nu lovesc masinile ce veneau din contra-sens. Ma arunca din sha... ma strang covrig, ma rostogolesc de cateva ori pe langa moto... si ma opresc

- pana sa imi revin, mosul si baga trecusera mai departe si n-aveau nici o treaba. Noroc cu o duba de Jandarmi care a vazut faza, a oprit circulatia sa nu dea careva peste mine si s-au dus dupa ei sa-i ia pe sus. :bounce: Ei erau foarte candizi... nu se intamplase nimic doar. :rusinica: Jandarmii m-au ajutat sa ajung la Municipal... ca eu nu mai puteam merge cu dreptul. Dupa aia a venit Politia mi-a luat alcoolemia (0%) si primele declaratii.

 

Pagubele:

- contuzii la glezna, sold, bazin, umar si cot. Problema e la genunchiul drept, ca mi l-au pus in ghips.... suspect de fractura de ligamente si menisc (mi-e frica... :unsure: ) Doare ca naiba si sunt pe calmante. La radiografii s-a vazut ceva nashpa, medicul a zis ca dupa o saptamana scoate ghipsul si mai facem o serie.

- costum distrus (al dreaq, era singurul bun care il mai aveam), manusile polizate, pantofi taiati, casca lovita pe dreapta

- moto: din ce am vazut la prima vedere... far spart, geam de vant spart, maneta de frana si semnal fata - distruse, cutia de viteze bushita rezervor infundat (daca nu chiar e spart, ca tiun minte ca curgea benzina pe undeva...) scarita fata nenorocita, toba polizata. Sper numai sa nu se fi strambat ghidonul...

 

Dupa-amiaza sunt chemat la Udriste sa dau declaratii... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce porcarie! :rusinica: Imi pare teribil de rau. Putem sa te vizitam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!!Nasol ce ai patit...

Din cate am observat eu ca participant la trafic batranii sunt CEI MAI INCONSTIENTI PIETONI, mai habarnisti chiar si decat copii mici, care isi mai amintesc de treceri de pietoni, sau macar sa se uite stanga-dreapta inainte sa traverseze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......... :unsure: .......... :rusinica: pietonii........... :bounce:

 

N-am cuvinte omule!!! Imi pare nespus de rau ptr. stupizenia asta de accident!!!!

Si fara slujba cred ca esti out of order! Nasol de tot !!

:crack:

F........u.......t..........u...........i cooru lui de mos bleg !!! :bounce: :drink:

 

Sa auzim de bine si fii pe faza cu sanatatea ! Fa-ti toate crontoalele si repeta-le periodic! Nu forta sanatatea si incheieturile !!

Ai multa grija cu recuperarea!!!

Editat de DDU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, Thomas! La spital, era si sora mea, careia o baba a incercat sa-i opreasca Seatul Cordoba cu mana!!! Daca e posibil asa ceva! :rusinica: :unsure: O fi fost incrucisata cu `Superman, baba dreaq! Asa ca te vezi cu sor-mea la Udriste! Bafta multa! Sanatate! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit asta si am cam ramas masca! :rusinica: :unsure:

Ce dreq mai pot sa zic... e plina lumea de cretini...

 

Insanatosire grabnica, si sper sa nu fie nimic grav...

 

 

PS:N-am inteles f. clar. Ai franat, cand erai pe langa autobuze, sau doar ai inchis gazul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:unsure: Omule, insanatoshire grabnica. De ne crezut sa ai astfel de accident din cauza pietonilor. Mare pacat. :rusinica:

 

PS: Batranii care deabea se mai taraie mai trec shi pe loc nepermis sau pe roshu.

Majoritatea sunt senili. Asha ca mare grija la moshi shi babe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa moment omule... Iti doresc multa sanatate: ai maaaaare grija ce faci cu genunchiul, ca o poti lua urat. Nu e de gluma, stiu ce spun.

cat despre faza cu iesitul alora de dupa autobuz, cat de repede au putut iesi fara sa ii vezi pe sub botul lui? :unsure: E regula generala sa te uiti sub masina pe langa care treci.

ce s-a intamplat cu mosulicii? nu au venit (a se citi i-au adus jandarmii) la spital? si dupa aia la Politie? Pune-i sa plateasca, poate a doua oara se uita si in stanga, si in dreapta inainte sa topaie pe strada. :rusinica:

 

Bafta maxima!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru mesaje si urari. Astepta cum o masina sa ma duc la Udriste la declaratii...

 

@Alveola, erau in statie oprite vreo 4-5 autobuze si troleibuze. Aia doi au fugit printre primul si al II-lea din fatza, nu am vazut nici o pereche de picioare... de obicei ii vad, dar acum... :unsure:

@Lt. Navarro, am avut mana scoasa din gaz un pic, ca era coloana de masini care abia se punea in miscare de la semaforul Pod Eroilor. Am franat fata-spate-fata abia cand mi-au tasnit aia in fatza. Dar a fost prea in scurt si am zis s-o inclin...Daca ii luam in plin... cred ca o pateau mai grav decat mine. :rusinica:

 

Legat de mosii aia... pe langa ca plecasera fara nici o treaba si i-au adus jandarnii de brate inapoi, dupa ce mi-au bagat ghipsul si au vazut ca e groasa, mosul s-a trezit ca "vai ce ma doare mana ca m-a lovit ca avea viteza" ( :bounce: )si a cerut sa i se puna bandaje :crack: Numai ca prostul familiei si-a pus bandaj si acuza dureri la mana dreapta, in conditiile in care eu veneam din partea stanga a lor deci lovitura mea ar fi trebui sa fie la nivelul mainii lui stangi. :drink: Sper sa lamuresc la Udriste si sa aflu ce e cu daunele.

 

De vizitat... sunt acasa ... dar va rog fara suparare...sunt inca nervos si suparat... si nu am chef de nimeni. Mai stau pe net sa ma uit de dureri intre 2 reprize de somn fortat. Mi-e frica cu piciorul... mi-e frica sa nu ajung sa nu mai pun piciorul pe schiuri...pe stanca... uns alt la Clinceni sau Strejnic..am rate la banca pentru motor, job ...pauza acum, trebuie sa vad daca RCA-ul acopera daunele sau... o tin asa pana la Sf. Asteapta :bounce: Ma scuzati, nu vreau sa devin patetic.

 

Multumesc inca o data pentru urari .

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau pentru tine :crack: Dupa ce m-ai sunat, puteam sa jur ca ti-a iesit vreun bou cu masina in fata, nu imi imaginam ca ai patit-o din cauza unor pietoni imbecili. Nu inteleg de ce mosnegii astia cretini nu sunt in stare sa priceapa ca la un moment dat singura lor ocupatie valabila e sa astepte moartea pe acasa. Cand nu sunt la volan, ies pe strada si tot tampenii fac. Incredibil :unsure: :bounce: :bounce:

Iti tin pumnii sa rezolvi cat mai repede treaba asta, mai ales partea cu sanatatea. Daca mai ai nevoie de ceva, stii unde ma gasesti. Bafta maxima si insanatosire in timp record!

 

PS. Stiu ca numai de asta nu ai chef acum, dar incearca totusi sa aflii unde stau mosii aia ... asa, pentru orice eventualitate. Cine stie la ce ajuta :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, mi s-a strans inima cand am citit postul, imi pare ff rau pt ce ai patit si iti doresc insanatosire brusca si sa fii puternic si sa mergi mai departe. Doamne ajuta.

 

Batraneii n-ar fi rau sa plateasca spitalizarea, ca sa invete sa traverseze mai cu grija alta data. Cat despre injuratul lor, aduceti-va aminte ca toti ati avut bunici, le-ati atras atentia macar odata pe unde traverseaza si cum sa o faca ?

 

Thomas, inca odata, fii tare man.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shit...... :rusinica:

Imi pare enorm de rau pt ce s-a intamplat...Insanatosire grabnica, nu te gandi la costum si alte alea, vezi de genunchiul ala ca trebuie avut grija mare cu el. Daca poti, dupa ce scoti ghipsul, daca zice ca e OK, incearca sa mergi si la un alt ortoped. Stiu un caz in care "E bine, dom'le, ai noroc ca s-a vindecat bine" dar cand colo era sudat aiurea...Verifica de 2 ori...

Sper sa te vedem cat mai repede pe 2 roti.Si la ski la iarna, dau o bere cand vii la BV,si asa-s dator...

Daca e cineva jurist/avocat dati o idee cum poate omu' sa-si faca motorul...RCA lui iese din discutie, ca repara numai ce lovcesti tu, nu si pe a ta. Sper sa nu trebuiasca sa ajungi cu mosii in tribunale, dar eu iti urez multa bafta si arde-i de bani, 'tu-le mama lor...Moartea ii cauta acasa si ei bantuie pe strazi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai zis-o si o mai zic odata: locul bosorogilor e la azil, nu printre oamenii care traiesc normal! punct!

227079[/snapback]

 

Mi-a zis mie odata strabunica-mea : "Nu rade maica ca-i ajunge si tu ashe!!"

 

Sanatate maxima ca fiarele se indreapta. Cu Clinceniul sigur o sa fie bine iar daca ai probleme te arunc eu de la mine din AN 26.

Acu la faza cu mosu... strange-lde cohones sa marce banu'!!!!!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa vad ce scrii aici.

Dar e o parte buna: daca mosul a cerut ingrijiri medicale, se poate considera accident din vina lor. Si vor fi pedepsiti pentru trecere prin loc nepermis.

Din nefericire RCA nu acopera pagubele tale.

Iti doresc sa te faci bine repede si sa reiei activitatile care iti plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...