Sari la conținut

Accident Cu Pumni


NVS
 Share

Postări Recomandate

romani sunt peste tot , dar totdeauna am trait cu impresia ca partea de vest a tarii a fost mereu mai civilizata si tind sa cred ca asta se datoreaza faptului ca au avut contacte mai dese cu vestul

 

eu cred ca diferenta provine din faptul ca ardealul a fost multa vreme sub dominatia austro-ungara care a avut ca efect secundar si un rol civilizator iar chestia asta s-a transmis de la o generatie la alta.

Editat de llucianf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca motociclistul era mort... cred ca pulonezul isi dadea sigurn pumni...

soferul e vinovat ca a fortat... si a intrat la intimidare..doar el sta safe in masina..

foarte bine a facut motociclistul... chiar daca nu a rezolvat prea multe...dar se simte el bine ca l-a pocnit pe dobitoc.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi..civilizatia asta a partii de nord despre care vorbiti nu mai exista!A ramas doar o legenda....

Intradevar candva era asa..acum stau si ma minun de cat de rai pot fi oamenii si aici!Suntem toti romani fratilor..si asta spune tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e ... daca cineva zice ca motociclistul a facut un gest urat... atunci sa se gandeasca cum ar fi fost daca erau ei parinti lui... stiind ca unu intra in copilul tau cu masina.

nu ii footzi una?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ardelul numai e demult ce a fost si de vina sunt sudisti, moldevenii, extrateresti, africanii, eschimosii numai ardelenii nu (si spun asta cu parinti ardeleni). Ardealul traiste ca si grecia in admiratia a ceea ce a fost acum x generatii.

 

on topic: Nu mi se pare groaznic ce a facut omul. Socul unui accident poate sa explice multe. Peste mine sa urcat unul la stop desi eram cu motorul regulamentar pe banda si cand m-am cules de pe jos si m-am dus la el ... omul foarte speriat isi cerea scuze si m-am calmat. Daca se comporta ca soferul polonez probabil muream agatat de jugulara lui. Nu este vb de scuipat seminte pe strada, nu e vb de manele la coltu' blocului sau de pipait femei in tramvai e vb de o situtuatie de viata si de moarte si aici o reactie necontralata este explicabila. Omul nu l a calcat in picioare doar l-a pocnit dar din nefericire asta o s a il coste ... oricum bafta in instanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea care la facut pe baiat manelar mai devreme cred ca esti putin cam .......... fara suparare daca tu ajungi sa judeci oameni dupa cum arata e clar ca nu ai nici o treaba ,daca e putin mai creol sau e ras in cap inseamna ca e manelist si ca ar trebui sa te doara in poponeata e clar ca esti unu din cei multi care au fost chinuiti in scoala si acum au probleme de personalitate . Cand o sa il cunosti pe baiatu ala si o sa sti defapt ce fel de om e sa iti permiti sa vb pana atunci abtinete , ca vad ca poate doar de dragul sa faci posturi mai scri cate ceva in rest

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu una pot sa te contrazic

un idiot (baut) a vrut sa ma omoare acum vreo 3 saptamani

nu s-a lasat pana nu m-a pus jos

motivul: i-am atras atentia ca m-a depasit pe dubla continua foarte aproape si era sa ma dea jos

 

si sa revin la subiectul cu bataia...dupa ce m-a tarait bine, s-a dat jos si a sarit la bataie ca i-am botit masina(nu a contat ca eram pe jumatate fata de el)...si uite asa m-am luat la trante cu el pana a sarit lumea de pe strada

 

ce bine ar fi fost daca aratam ca motociclistul din imagini :laugh:

Si... spune-ne in doua cuvinte si cum s-a terminat ? Te-a lovit. Ai facut plangere, ca martori zici ca aveai( trecatorii) ? Cu ce s-a ales pana la urma? Ai lasat-o balta? Animale din astea, merita sanctionate totusi. Multi sunt vinovati si mai sunt si tari in gura tot ei si atunci...? Cand e o bara, o aripa mai treaca mearga, nu e placut dar oricum e mai suportabil. Cand esti calare si te da jos, te poate face din om neom pe cam toata viata si ... nu e acelasi lucru. Sunt convins ca fiecare stie cam toate zgarieturile si micile zgaibe de pe motocicleta si dintr-o data sa o vezi praf, zgariata, infundata, te cam apuca batzaielile.

 

Esti vinovat, ciocu mic!

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Waw durule! Si tot ai scapat nevatamat dintr-o situatie ca asta! Esti eroul meu! Si al celor din Baia Mare, of course... :laugh: :) :)

 

Bai tataie, ai grija sa nu ai prea multi eroi, ca dupa aia nu mai stii dupa cine sa te iei !! Suflet pierdut ce esti, frustratule !!

 

PS Nu uita sa mai scrii PM-uri nationaliste, ca nu m-am distrat de mult !!!

 

 

post-8669-1221319351_thumb.jpg

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tataie, ai grija sa nu ai prea multi eroi, ca dupa aia nu mai stii dupa cine sa te iei !! Suflet pierdut ce esti, frustratule !!

 

PS Nu uita sa mai scrii PM-uri nationaliste, ca nu m-am distrat de mult !!!

 

 

post-8669-1221319351_thumb.jpg

 

 

 

 

 

hei. ce-i cu yamaha aia acolo? ofofofof

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi..civilizatia asta a partii de nord despre care vorbiti nu mai exista!A ramas doar o legenda....

Intradevar candva era asa..acum stau si ma minun de cat de rai pot fi oamenii si aici!Suntem toti romani fratilor..si asta spune tot!

 

mda cu totii sintem rai dar ei sint rai si mai au si un strat semnificativ mai gros de nesimtire peste epiderma. iar diferenta asta se observa.

daca te teleportezi cu ochii inchisi intr-o localitate oarecare fara sa stii care, e suficient sa privesti imprejur si sa-ti dai seama daca esti in sud sau in ardeal(moldova e pe undeva la mijloc dpdv al gradului de civilizatie).

desigur exista si exceptii din belsug dar statistic vorbind diferenta exista.

Editat de llucianf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obiceiurile proaste se perpetueza cu viteza si prind bine in zonele sarace...Poate asta ar fi explicatia pentru care Ardealul a ramas totusi "fruncea", chiar daca la un ecart mai mic fata de restul provinciilor ghiaurilor de la nord de Dunare(taica-miu e de pe langa Sibiu si stiu despre ce vorbesc; inainte de '89 se simtea o diferenta intre sud si Ardeal, acum diferenta s-a micsorat simtitor).In rest, toti o apa si-un pamant! :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am fost niciodata violent pe motor. M-am enervat o data si imediat dupa era sa fac o greseala ft. mare, asa ca am ales in general sa-mi pastrez calmul.

Cu toate astea, acum o saptamana m-a scos atat de tare unul din sarite incat am vrut sa-l strang de gat pe geam. Norocul lui a fost ca era o patrula de jandarmi fix pe trecere... habar n-are ce noroc a avut. De ce am vrut sa-l ard, ca raspunsul la reprosul calm (autocitat: "macar o mana sa-ti ceri scuze puteai sa ridici si tu mah") am fost "da ce ti-am facut mah", urmat de o manevra de intimidare catre mine. Sa-i dea Dumnezeu sansa sa nu ne mai intalnim. Si era tot la 60 de ani.

 

Ce (cuvant urat) o tinea ala ca "eu am 60, el 20 si ma bate". Dar ce gatu' ma-sii, el tine cont ca il omoara la 20 de ani, cand are toata viata in fata?

 

Nu stiu cat de vinovati au fost amandoi aici, cata viteza avea motorul, dar treaba e ca in unele momente te lasa nervi. Mai ales daca intr-o plimbare dai de vreo 2-3 d-astia, iar ultimul te ia. El plateste pt toti nervii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca la noi in romania stirile incep de la minutul 5, cele 5 minute sunt rezervate pentru a-i suge pe americani si pentru a ne manifesta profundele noastre pareri de rau pentru tragedia lor.

 

Referitor la accidentul cu pumnii, oricine s-ar fi enervat, dar nu oricine ar fi recurs la pumni, mi-ar fi placut sa fi fost tanar si soferul autoturismului, atunci ar fi durat mai mult conflictul :laugh:

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel as fi procedat si eu in locul motociclistului ...

asa am facut si voi mai face ! simplu ! bataie ! pe mine ma doare sufletul de prostia lor . de ce sa nu ii doara si pe ei pe urma aa ???

daca legea e mai blanda ...o salbaticim !

eu platesc rate la un motor pe 7 ani si imi iese un bou care-l doare in coarne ? pai nu-i dau la clopot ? hmm....

 

 

:laugh: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

Presupun ca trb sa-l felicite sa-i dea inca o masina cadou si eventual si nevasta?hai frate sa fim seriosi....Bine i-a facut!Sunt satul de tot felu de dobitoci!Si kiar daca ar fii avut ceva viteza..era pe drum cu prioritate?!...era nu?Daca avea viteza il amenda garda pe el si gata!Eu ce trb sa fac sa am grija de toti dobitocii cu masinile...ca lor li se rupe de noi!?La noi nu se mai face nimic cu vorba buna! Sunt satul cand aud ca trebuia sa ai tu grija?Da ce sunt eu?Dumnezeu vreun Sf Petru?E deja absurd!Daca o facea din vina lui mai ziceam....l-a mancat s-a scarpinat!

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia batut mai rau. mie mi-a iesit unu in fata l-am ferit si am cazut, a luat niste puncte (vreo 3) pe nalizare si atat. gaboru imi zice "pai daca n-a fost contact ce sa fac? n-am dovezi ca ti-a iesit in fata" adica trebuia sa intru in el, sa-mi ramana piciorul pe sosea ca sa-mi repare asigurarea motoru, eventual sa ramana si boul fara permis. asa e cand esti mic, te feresti, ca daca aveam hummer ma suiam eu pe el cu toata placerea si exista contact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

 

Pai cum sa nu dai cand tocmai ti-a facut muci zdrente varza fiare vechi motoru un mos dobitoc ?... Alta data sa se asigure mai muuuuuuuuuuuuuuuuulllttt... pana vede el ca se poate trece, nu sa omoare lumea pe strada. :bounce:

 

Obiceiurile proaste se perpetueza cu viteza si prind bine in zonele sarace...Poate asta ar fi explicatia pentru care Ardealul a ramas totusi "fruncea", chiar daca la un ecart mai mic fata de restul provinciilor ghiaurilor de la nord de Dunare(taica-miu e de pe langa Sibiu si stiu despre ce vorbesc; inainte de '89 se simtea o diferenta intre sud si Ardeal, acum diferenta s-a micsorat simtitor).In rest, toti o apa si-un pamant! :P

 

Stai nene ca nu e meritul lor daca sunt un piculet mai civilizati. Noroc cu UNGURII si AUSTRIECII care i-au mai scos din bezna... ca din proprie initiativa in romania nu ies decat infractiunile... :laugh:

 

romani sunt peste tot , dar totdeauna am trait cu impresia ca partea de vest a tarii a fost mereu mai civilizata si tind sa cred ca asta se datoreaza faptului ca au avut contacte mai dese cu vestul

 

Vestul a fost sub austria, iar sudul sub turcia si altii si mai destepti, rusia... aceasta este explicatia. Cine ma contrazice inseamna ca n-a fost niciodata in ungaria macar, sa inteleaga ce spun, ca sunt cu 100 de ani peste noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai nene ca nu e meritul lor daca sunt un piculet mai civilizati. Noroc cu UNGURII si AUSTRIECII care i-au mai scos din bezna... ca din proprie initiativa in romania nu ies decat infractiunile... :laugh:

 

Corect!Ai dreptate 100% vis-a-vis de influentele austro-ungare aupra mioriticilor transilvaneni.

Iar pe langa cei enumerati mai sus, nu trebuie sa uitam sasii care si-au adus o contributie importanta in zona Sibiu-Brasov.In '90 au parasit case la cheie, Neckermann, in care s-au instalat parintii manelistilor de azi.Stiau ei de ce... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, chiar si 300km/h daca avea motociclistul, tot soferul era de vina(pentru neacordare de prioritate).

 

Nu prea citesti legea, asa-i? Vreau sa vad si eu segmentul de strada unde sunt permise asemenea viteze.

In cel mai bun caz ar fi culpa comuna daca ar fi vorba de viteza de care zici.

Sper sa nu zici ca lucrezi la circulatie ca ti-ai turnat apa-n cap.

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea citesti legea, asa-i? Vreau sa vad si eu segmentul de strada unde sunt permise asemenea viteze.

In cel mai bun caz ar fi culpa comuna daca ar fi vorba de viteza de care zici.

Sper sa nu zici ca lucrezi la circulatie ca ti-ai turnat apa-n cap.

:bounce:

Offtopic: Dupa legislatia interna a unora dintrte motociclisti ai dreptate si cand ai 600km/h in localitate, singura lor problema e ca nu gasesc inca motociclete care sa mearga corespunzator, ca de exemplu kktul ala de Hayabusa cica nu prinde decat cam 330-340km/h. Oare nu ar trebui sa le cerem soferilor sa se asigure si daca nu cumva vin din vazduh pe strada din sat avioane la aterizare de urgenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

 

 

ceva viteza ca si un scuter de 125... un rahat in 4t cu o acceleratie fulgeratoare, apropiata de cea a unui logan, daca nu mai nasoala... da ma, dai cu pumnu' ca esti in stare de soc, atunci cand te trezesti il omori. declaratie? pai ma, sa te vad pe tine cazut la mai putin de 5-6 ore si sa vin sa iti iau declaratie. sa vad ce zici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...