Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

auzi pirando am si eu o curiozitate: cu care mana tastai si cu care iti ridicasei poalele in cap cand ai scris asta?

nu te opri din postat, ma jur ca ma distrezi maxim.nu te lasa apara'i onoarea "domnitei" tale "cavalerule" care esti tu "cavaler".:)))))

 

 

 

 

Nu ii apar onoarea. Stii ce mi place la voi. Cititi 2 pagini scrise de retardati care nu cunosc persoanele aflate in cauza si va apucati de tastat. Daca te-ai uitat mai inainte am scris mare ca e vinovat si l pun la zid dar am o simpatie fatza de femei. Cum am mai scris in alte parti principala regula pentru a circula in siguranta e sa va feriti de femei la volan. Moga e un idiot, imi e prieten dar a facut o prostie mare cat el dar toata lumea il injura si il critica iti spun eu pentru care fapt : pentru ca e tigan nu pentru ca a mers fara permis ca probabil daca avea permis , casca , echipament , tot cam astea ar fi fost comentariile : avem o cioara n minus si alte chestii dastea. Cat despre cel caruia ii scrisesem sincer nu i doresc nimic din ce am scris dar el chiar nu se mai oprea din jigniri. bafta

 

"s-a intamplat, s-a intamplat" ........................ dar daca te duce capu' nu treci cu 100 printr-o intesesctie "PAREREA MEA"

 

a gresit si a platit ... asta e ... sper sa nu ramana cu sechele si poate invata ceva din asta si el si cei ce fac ca el (permis p*l@ + ceva alcool + 2-3 pitici in cap (sau nimic) = AI PUS-O)

 

 

 

In sfarsit cineva care merita respect si ceva corecturi. Nu era baut tati. atat in rest ai dreptate. Se poate si fara a folosi : tigan cocalar si alte chestii.

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ai rabdare sa citesti toata povestea? Din cate am retinut eu:

1) avea o casca chinezeasca de la o mare firma de care nu a auzit nimeni si care costa probabiul maxumum 120 de lei;

2) casca ii era prea mare;

3) casca nu era prisa cum trebuie cu cureaua.

Asa ca la accident s-a spart viziera, capul i-a iesit prin gaura aia unde initial era viziera, dar mandibula i-a ramas pe dinautru... Cam suna a film horror, nu? Sincer eu ma uit pe topicul asta de accidente in principal ca sa vad daca trebuie ajutat cineva cumva (mai putin faza cu sange ca nu ma primesc astia la donat ca am sub 60kg), dar dupa ce citesti chestii din astea parca ti se face piele de gaina si iti cam piere cheful sa mai citesti sub-forumul asta...

 

1. N-am avut rabdare ce-i drept.

2. Doream sa aflu info de la cineva care intr-adevar are legatura directa cu persoanele implicate. Nu gen Ralucone care ea le stie pe toate dar n-a reusit nici macar permisul sa si-l ia. SI asta de vreo 2 ani de cand pierd eu vremea pe aici. O fi greu la sala, dar am mai vazut si pe altii care au ambitie si insista :)

3. Si m-am cam sictirit sa-l tot vad pe categoria A cu vesnica lui problema legata de motoarele de viteza. Daca nu as avea tot ss as zice ca ar fi cine stie ce chestie. Dar cum am mai spus, merge si cu 20, si cu 40 si am prieteni cu scutere care merg cu peste 100, si frecvent. Problema cred ca vine de la mansarda, altfel nu-mi explic inversunarea asta. Parca si-ar lua-o pe banii tai asa te oftici :)

4. Multa sanatate baiatului. Si daca v-ati gandi macar o secunda cum trebuie, ia-ti dori si voi acelasi lucru. Pt ca e de preferabil ca fata sa nu ramana totusi cu un mort pe constiinta, si nici macar cu un paralitic.

5. era un topic cu o fata care a murit in state in urma unui accident moto. Am intrat pe acel forum si am ramas surprinsa cat de civilizati erau. Nu se grabeau ei nici sa dea verdictul si nici nu se amenintau unii pe altii. Aici e ca la nimeni:))

 

 

 

...si spor la tastat ca a venit iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. N-am avut rabdare ce-i drept.

2. Doream sa aflu info de la cineva care intr-adevar are legatura directa cu persoanele implicate. Nu gen Ralucone care ea le stie pe toate dar n-a reusit nici macar permisul sa si-l ia. SI asta de vreo 2 ani de cand pierd eu vremea pe aici. O fi greu la sala, dar am mai vazut si pe altii care au ambitie si insista :)

3. Si m-am cam sictirit sa-l tot vad pe categoria A cu vesnica lui problema legata de motoarele de viteza. Daca nu as avea tot ss as zice ca ar fi cine stie ce chestie. Dar cum am mai spus, merge si cu 20, si cu 40 si am prieteni cu scutere care merg cu peste 100, si frecvent. Problema cred ca vine de la mansarda, altfel nu-mi explic inversunarea asta. Parca si-ar lua-o pe banii tai asa te oftici :D

4. Multa sanatate baiatului. Si daca v-ati gandi macar o secunda cum trebuie, ia-ti dori si voi acelasi lucru. Pt ca e de preferabil ca fata sa nu ramana totusi cu un mort pe constiinta, si nici macar cu un paralitic.

5. era un topic cu o fata care a murit in state in urma unui accident moto. Am intrat pe acel forum si am ramas surprinsa cat de civilizati erau. Nu se grabeau ei nici sa dea verdictul si nici nu se amenintau unii pe altii. Aici e ca la nimeni:))

 

 

 

...si spor la tastat ca a venit iarna.

 

 

 

Intamplarea face ca o cunosc pe fata implicata in accident si stiu si ce s-a intamplat. Inteleg ca ma iubesti, dar daca ai nelamuriri vis-a-vis de permisul meu, te invit sa ma intrebi in privat si-ti spun si starea actelor mele, ca vad ca te roade; dar fii o doamna si pastreaza-ti remarcile pentru atunci cand chiar e cazul, o sa mai ai ocazii sa dai, dar acum nu te-ai nimerit bine. :)

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face ca o cunosc pe fata implicata in accident si stiu si ce s-a intamplat. Inteleg ca ma iubesti, dar daca ai nelamuriri vis-a-vis de permisul meu, te invit sa ma intrebi in privat si-ti spun si starea actelor mele, ca vad ca te roade; dar fii o doamna si pastreaza-ti remarcile pentru atunci cand chiar e cazul, o sa mai ai ocazii sa dai, dar acum nu te-ai nimerit bine. :)

 

Mare topic domnle...

 

Ca ce s-a intamplat s-a intamplat, sanatate celor 3 le trebuie.

 

Cat despre tine Ralucone, mai bine ai merge pe motoreta in loc sa stai numa pe forumuri...sincer, de cand tot ai motoreta aia, numa pe jos te-am vazut. Cati km ai ca sa vb din experienta? Ciocu mic si joc de glezne...ca numai tu ai avut 2 accidente pana acum, dar atentie - pasagera. Unde era motoreta ta? Pardon, acasa...chiar daca ai motor si carnet sau poate nu oi avea...mai incet cu gurita pe forumuri...mai intai sa mergi si tu cu motorul sa vezi cum este in trafic si abia apoi sa vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE VANZARE YAMAHA R 6 / 1999 / 120 CP / 3500 E

 

Halatul domnule, cat costa halatul ? (cand era nou-nouta avea 117 CP, acum dracu stie)

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE VANZARE YAMAHA R 6 / 1999 / 120 CP / 3500 E

 

fucking pricless.... :) :)

 

Ce ma, ti-a soptit moga de sub masca? "Abia astept sa ma ridic. Imi dai si mie motoru tau? Ca Sassssha s-a bulangit rau si a zis ca nu mai pup."

 

Esti genial.... GENIAL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face ca o cunosc pe fata implicata in accident si stiu si ce s-a intamplat. Inteleg ca ma iubesti, dar daca ai nelamuriri vis-a-vis de permisul meu, te invit sa ma intrebi in privat si-ti spun si starea actelor mele, ca vad ca te roade; dar fii o doamna si pastreaza-ti remarcile pentru atunci cand chiar e cazul, o sa mai ai ocazii sa dai, dar acum nu te-ai nimerit bine. :)

 

 

Ralucone tu ii stii pe toti oricum ca te tii scai dupa lume. Si nu, nu am nimic cu tine. Si sincer nici nu ma intereseaza starea actelor tale. Ti-am zis doar ce era evident. De cand cotrobai eu pe acest forum permisul tau este in pending. Ca si motorul de altfel. Si cu toate astea, mereu te mananca sa arunci un sfat legat de cum ar trebui altii sa mearga pe motor desi tu poate n-ai ramas decat la stadiul de invartit in jurul jalonului.

 

Si ma repet, chiar nu am nimic personal cu tine. Dar daca ai fi in locul meu, sau al oricarui alt user cu permis si ceva iesiri prin trafic ( nu mai zic de cei ce au 8534863409604 km) ai vedea singurica cat de penibila esti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii care e problema la marea majoritate dintre voi??? Habar nu aveti ce s-a intamplat dar va bagati si voi cu japca. Hai sa iti explic : in primul si in primul rand nu e manelar cum ai zis tu o fi tigan da asta nu inseamna ca nu e om. Moga era in stare sa si dea geaca dupa el sa ti fie tie bine. Se gandea mai intai la tovarasi si apoi la el. Apropo ii place house ul;) In al doilea rand pasagerul a avut o casca in cap dar s-a ales cu cativa dinti jos nici macar nu a fost la spital. iar Moga (conducatorul motocicletei) e din ce in ce mai bine. a suferit 2 operatii una la cap si alta la coloana si e pe revenite. Asa ca dragule abtinete alta data

 

bai baiatule , numai postii ai vb pana acum.

pasagerul a fost la spital , a stat vre-o 3 ore si a plecat , in ziua accidentului

 

moga , a iesit din coma , este paralizat de la gat in jos . nu mi se pare ca este bine. dar speram. si paralizia asta de la gat in jos se pare ca ii poate afecta plamanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H3llrider de unde ai tu informatiile astea ? Pasagerul a iesit din spital vinerea trecuta, m-am intalnit cu el, chiar trebuia sa ma duc sa-l iau de acolo. Iar pe moga l-am vazut ieri, nu este paralizat de la gat in jos, a deschis ochii, ne intelege, chiar vorbeste din cand in cand, scoate limba la noi, zambeste ... Deci e bine, te rog nu mai abera ... Pasagerul, chiar injura doctorii, pentru ca el delira rau in momentele alea, dansa pe masa, canta etc.

Editat de IncercSaRamanAnonim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care parte din "au plecat din oras din cauza AMENINTARILOR shatrei lui Moga" nu ai inteles-o? fa-ti temele inainte sa deschizi gura, te rog. Sau mai bine calmeaza spiritele p-acolo, ca-i cunosti neamurile, decat sa behai pe-aici ca vorbesc eu prostii!

 

 

Bitch. Please. Faci din tantar armasar. O tii una si buna cu shatra lui Moga, nu vezi ca esti ridicola?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H3llrider de unde ai tu informatiile astea ? Pasagerul a iesit din spital vinerea trecuta, m-am intalnit cu el, chiar trebuia sa ma duc sa-l iau de acolo. Iar pe moga l-am vazut ieri, nu este paralizat de la gat in jos, a deschis ochii, ne intelege, chiar vorbeste din cand in cand, scoate limba la noi, zambeste ... Deci e bine, te rog nu mai abera ... Pasagerul, chiar injura doctorii, pentru ca el delira rau in momentele alea, dansa pe masa, canta etc.

Daca pasagerul delira,dansa pe masa si injura doctorii,pe mine ma-i convins ca nici unul din ei nu era sub influenta alcoolului sau al drogurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti comentatorii de astfel de topicuri, daca va agatati de lege muriti cu ea in mana, mergeti incet acolo unde nu e loc si POATE, repet, POATE o sa scapati neimprastiati.Cine nu intelege ca astea sunt conditiile de trafic se expune cel mai rapid, regulile de circulatie nu fac doi bani pentru ca toate conjuncturile sunt impotriva mersului pe doua roti.Vigilenta si paranoia te pazesc cat timp nu esti prea ghinionist.

Exemplul celor doi este bun pentru pustii ce citesc pe aici, fara carnet, cu prieteni de treaba ca ala cu 750'ul.

Restul e frectie.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H3llrider de unde ai tu informatiile astea ? Pasagerul a iesit din spital vinerea trecuta, m-am intalnit cu el, chiar trebuia sa ma duc sa-l iau de acolo. Iar pe moga l-am vazut ieri, nu este paralizat de la gat in jos, a deschis ochii, ne intelege, chiar vorbeste din cand in cand, scoate limba la noi, zambeste ... Deci e bine, te rog nu mai abera ... Pasagerul, chiar injura doctorii, pentru ca el delira rau in momentele alea, dansa pe masa, canta etc.

 

informatia asta o am pt ca am ajuns si eu la cateva minute dupa accident si m-am interesat de ei , se intampla sa cunosc si la municipal si la bagdazar pe cate cineva.imediat cum am ajuns acolo am intrebat pe cineva care spunea ca este mama unuia din baieti am cerut nume si am sunat la spital sa ma interesez. in ziua accidentului pasagerul a plecat dupa 2 3 ore , ca sa intors dupa aia iara asta e altceva.

io am vb cu un asistent la bagdazar , si altii chiar cu medicul lui , si toti au spus aceeas chestie , ca este paralizat de la gat in jos. cred ca e cea mai buna sursa.

daca u ai fost la el si zici ca e bine , ma bucur mai mult. U ce ai vazut? misca maini , picioare , sau scoate numai limba?

iti dai seama imi doresc si eu si toata lumeasa fie bine , nu isi doreste nimeni sa ramana un baiat paralizat de la gat in jos la varsta lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma bag si eu acum in discutie dupa ce am citit 50 de pagini...........n am treaba cu motociclete ...cu motociclistii...nu iau partea nimanui..mi am facut cont special sa mi dau si eu cu parerea........................din simplul motiv ca soferita imi este prietena.......sincer...nu cred ca jignirile isi au rostul............indiferent ca e tigan arab turc..........nu asta e ideea..eu una nu l condamn ca este tigan..il condamn ca a fost inconstient si ca s a urcat fara casca si fara carnet pe motor...si a distrus el viata..si a pasagerului...si din pacate si a soferitei....tipa este o soferita foarte buna...conduce de mult timp..si n a avut niciun fel de incident...........nu o mai judecati(pt pr lui moga)aiurea..........credeti ca ei ii este bine???daca era barbat la volan oare se schimba situatia??eu nu cred........asa a fost sa fie.............pacat ca s a ajuns aici..si pacat ca va acuzati unul pe celalt si ca va injurati......si in spital zace un baiat.....si 3 vieti distruse................acum puteti sa mi sariti in cap..ca nu voi mai posta........mai ganditi va inainte sa judecati..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...