Sari la conținut

Accident Radu Pietreanu


sniperhunt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:( Radu, da tu nu aveai Busa ? .. Exista 2 variante ori astia din presa , ca de obicei mamanca cacao :disappointed: .. ori :( si mai bine pt tine : BMW-u asta e motocicleta de vantaore :D).

Insanatosire grabnica si sa ne vedem la arc ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum suferi din cauza unui boland care nu stie ca ceea ce conduce este precum un glont...

Radu, sa te faci bine si sa spui oriunde si oricand cat de important este sa purtam echipament si cat de vital e ca automobilistii sa se asigure!!

Daca ai nevoie de ceva, tipa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reparatie rapida, eu ti-am zis, tu nu si nu, batman, batman, las ca mergem la CS ca in vremurile bune si bem o sticla cu nea Fane si cu Temistocle si iti trece.. :disappointed:

 

P.S. ala de te lovi, cine fu, Crapu sau Menumorut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica. Sunt placut impresionat ca o persoana publica "militeaza" pentru siguranta motociclistilor, ba mai mult, isi face timp sa mai schimbe o vorba pe forum - chiar daca in circumstante mai putin placute.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mai Raducu mami,

 

E vorba de o chestie numita flux. Cum se propaga o actiune individuala in grupul care urmeaza.

Orice ar fi parerea mea e ca mai bine mergeai mai departe si intorceai la semaforul care urmeaza. Habar n-am care e ala.

Eu incerc sa evit stanga cu pretul benzinei consumate aiurea. Mai ales in coloana. Primul... al doilea si urmatorii 5 te vad... dupa aia vine unul "cazut pe ganduri" si te ia.

 

Sper sa repari repede motorul si sa NU te sperie tavaleli din astea ... e prea fain sa fii motorist patit .

 

Bafta mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mai Raducu mami,

 

E vorba de o chestie numita flux. Cum se propaga o actiune individuala in grupul care urmeaza.

Orice ar fi parerea mea e ca mai bine mergeai mai departe si intorceai la semaforul care urmeaza. Habar n-am care e ala.

Eu incerc sa evit stanga cu pretul benzinei consumate aiurea. Mai ales in coloana. Primul... al doilea si urmatorii 5 te vad... dupa aia vine unul "cazut pe ganduri" si te ia.

 

Sper sa repari repede motorul si sa NU te sperie tavaleli din astea ... e prea fain sa fii motorist patit .

 

Bafta mai departe

 

Pentru cei care stiu intrarea in parcul Mercedes-Mitsubishi, in spatele Romexpo, strada respectiva se numeste Strada Parcului, are 2 benzi, fara marcaj pe mijloc, fara semafor (primul e la 1 km la Agronomie). Pe strada eram doar eu, masina care venea din spate (ultima data am vazut-o in oglinda la vreo 200 m!) si o masina care venea din fatza, tot la vreo 200 m. Am semnalizat stanga linistit, am incetinit (oricum n-aveam mai mult de 20-30 km/h) si eram pe mijlocul drumului. Ala din spate avea loc 6 metri sa treaca prin dreapta mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am inteles ca NU ai gresit, vezi si restul postului. Probabil as fi facut la fel... cum naiba sa te feresti de o ghiulea de pe sosea... Ai scapat si asta e tare important.

 

Si eu merg cu echipament pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care stiu intrarea in parcul Mercedes-Mitsubishi, in spatele Romexpo, strada respectiva se numeste Strada Parcului, are 2 benzi, fara marcaj pe mijloc, fara semafor (primul e la 1 km la Agronomie). Pe strada eram doar eu, masina care venea din spate (ultima data am vazut-o in oglinda la vreo 200 m!) si o masina care venea din fatza, tot la vreo 200 m. Am semnalizat stanga linistit, am incetinit (oricum n-aveam mai mult de 20-30 km/h) si eram pe mijlocul drumului. Ala din spate avea loc 6 metri sa treaca prin dreapta mea.

 

:) Imagineaza-ti in endurist blindat care mere pe drum cu prioritate cu 50-60 la ora, la 40 m de o intersectie cu un drum fara prioritate. Omu nostru vede o pitzipoanca blonda la volanul unui Haudi cum opreste la intersectie, se uita la el si sta.... Omu se gandeste sa o lase naiba sa treaca mai repede si accelereaza. Proasta se gandeste ca ar fi bine sa treaca si...bum! Am luat cu mine bara, am spart farul, indoit aripa stanga si capota...motorul s-a dat peste cap peste capota si eu am zburat catziva metri. Zborul a fo chiar fain...s-a desfasurat cu incetinitorul...impactul a fo mai nashpa.

 

Din experienta asta am invatat si m-am obisnuit cu gandul ca toata lumea vrea sa ma omoare pe strada cand sunt cu motocicleta. Iti sugerez sa faci acelas lucru.

"Unii uameni ie prea prosti, chiori, cocalari sau idioti sa se uite pe unde merge"

P.s: mancatz-as

 

 

Insanatosire grabnica! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COSTELEEEEE,CE FACUSI MUICA?! :D TE POCNIRA ASTIA DIN BUCURESTI? :P VINO-ACASA MUICA,SA TE DREGEM NOI ICI CU UN MOLAN SAU UN ZAIBAR SI SA-TI REPARE NEICA IVAN MOTORU',CA SE PRICEPE AL DRACU' DE BINE! :)

INTRE TIMP POATE AGATAM SI VREO HOASCA DE 25 ANI SI TE SCAPI DE PARASUTA AIA DE LEANA! :)

INSANATOSIRE URGENTA SI REPARATIE USOARA LA MOBRA! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din gips :) In sfarsit am patzit-o si eu. Azi la 12. Eram cu BMW-ul F 650, semnalizam sa fac stanga sa intru la Mitsubishi spre spatele Romexpo caci eram invitat la Cristi Brancu in emisiune. Un tip cu o furgoneta se gandea la ale lui si m-a luat in plin din spate, desi a franat vreo 10 m. Am cazut rau dar am avut noroc cu echipamentul (cisme enduro, genunchere, geaca, casca, manusi). Am o fractura de glezna care ma va tine in gips o luna. Daca nu aveam cisme tari, mi se rasucea glezna 360 grade. In toate emisiunile in care am fost invitat am vorbit despre necesitatea de a purta echipament de protectie complet pe motor indiferent cat de cald ar fi! Tipul care m-a lovit era mai palid ca mine :D Tremura tot si o tinea pe a lui : "Nu stiu unde ma gandeam, nu te-am vazut, sunt de vina, ce trebuie sa fac, cu ce sa te ajut" I-am zis : "Singurul lucru cu care poti sa ma ajuti este sa nu mai lovesti alt motociclist". Vreau sa-i multumesc lui Cosmin - Kawasaki ninja verde - care doar ce intrase pe poarta Mitsubishi si a auzit bufnitura, a oprit motorul si a venit sa ma ajute. Nu ne cunosteam. Dar nici nu e nevoie, motociclistii sunt o familie, nu?

 

Cu tot respectul cuvenit... corect gramatical e "cizma","cizme". :)

 

In rest, insanatosire grabnica! :)

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COSTELEEEEE,CE FACUSI MUICA?! TE POCNIRA ASTIA DIN BUCURESTI? :P VINO-ACASA MUICA,SA TE DREGEM NOI ICI CU UN MOLAN SAU UN ZAIBAR SI SA-TI REPARE NEICA IVAN MOTORU',CA SE PRICEPE AL DRACU' DE BINE!

INTRE TIMP POATE AGATAM SI VREO HOASCA DE 25 ANI SI TE SCAPI DE PARASUTA AIA DE LEANA!

INSANATOSIRE URGENTA SI REPARATIE USOARA LA MOBRA!

:D Pai de zaibar ne-apucaram? In Brasov sunt undercover, dar Bailestiu-mi cura prin vene. :) Na' ca-mi facusi pofta de-un vin de la Segarcea :) si-un miel fript langa Urzicuta, la padure!!!

Radule, te bagi? :)

 

P.S: Ce "cisme" ai?

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...