Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

bai motociclizdelor! pasagerii...sunt..aaaa...PASAGERI!

Daca pasagerul/a are un carton plastifiat de culoare roz cu numele lui/ei si cu un A undeva si stie sa struneasca pe ce sta cu kurul atunci pasagerul/a poate fi numit motociclist/a....

evrika!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frumos apelativ... ;)

 

stai linistita, apelativul e pentru pasagerele fara carnet, care se cred motocicliste....hence motociclizde!

apelatiuvul nu se adreseaza motociclistelor, ci.... 'motociclistelor' cu sufletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita, apelativul e pentru pasagerele fara carnet, care se cred motocicliste....hence motociclizde!

apelatiuvul nu se adreseaza motociclistelor, ci.... 'motociclistelor' cu sufletul.

 

 

hmz...whatever...stateam oricum linistita, desi mi a displacut denumirea de motociclizde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai motociclizdelor! pasagerii...sunt..aaaa...PASAGERI!

Daca pasagerul/a are un carton plastifiat de culoare roz cu numele lui/ei si cu un A undeva si stie sa struneasca pe ce sta cu kurul atunci pasagerul/a poate fi numit motociclist/a....

evrika!

 

Uite un raspuns pertinent.

Senchiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmz...whatever...stateam oricum linistita, desi mi a displacut denumirea de motociclizde...

e, aci nu te enerva, denumirea de motocilizde/motociclijdi face parte din vocabularul multora(traiasca tanga moteurs :hug: )si face parte din viata noastra de zi cu zi....reunosc, io-s motociclizd :laugh:

 

ca tot am scris eu cele scrise mai devreme, recunosc, motociclist este acela care conduce motoru asta pe doua roti, dar am specificat ca si pasagerele si pasagerii se expun la aceleasi riscuri ca motociclistii....practic, fac parte din motociclism, doar ca nu au drepturi depline...e adevarat, cand esti pasager te risti, si mai ales cand esti conducator, si iei pasager, te risti :laugh:

 

dar nu poti spune ca o pers care e pasager e motociclist, ci ca aceasta e pasionata de motociclism...

 

cum am zis, nota 10 pt genul feminin care se da cu motoru si mai ia si pasageri ;)

 

asfalt uscat fetelor ;)

 

@IcemaN: bre, eu nu mai am mobra datorita faptului ca-s toate in restaurare...io ce-oi fi? :P

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IcemaN: bre, eu nu mai am mobra datorita faptului ca-s toate in restaurare...io ce-oi fi? ;)

Betiv!!! :laugh:

 

 

hmz...whatever...stateam oricum linistita, desi mi a displacut denumirea de motociclizde...

'eh... te obisnuiesti si cu asta... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IcemaN: bre, eu nu mai am mobra datorita faptului ca-s toate in restaurare...io ce-oi fi? :laugh:

 

un motociclist 'comunist' cretz ;) care da banii pe bere in loc de spritzchit si vopsea si care desface 3 beri odata deodata da' nu termina niciuna.

Pune Jawa pe roti si da-i jar! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datorita faptului ca ne cam abatem de la ideea topicului, am si eu o curiozitate....

 

ce le motiveaza pe fete atat de tare incat sa riste sa si "harjaie" pretiosul funduletz intr-o eventuala cazatura de pe moto? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

datorita faptului ca ne cam abatem de la ideea topicului, am si eu o curiozitate....

 

ce le motiveaza pe fete atat de tare incat sa riste sa si "harjaie" pretiosul funduletz intr-o eventuala cazatura de pe moto? ...

chiar ca....spune-ne tu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca....spune-ne tu ;)

 

pai, imi plac motoarele....am luat mania mai intai de la frate miu care belea ochii all day long la motogp, apoi de la primul prieten ...

imi place sa ma plimb...sa simt adrenalina, sa simt libertatea aia incomparabila cu orice altceva pe pamantul asta...sau cel putin asa o gasesc eu..

 

dar am int multe persoane care s au apucat de moto sa si afiseze fitzele..hate those:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce le motiveaza pe fete atat de tare incat sa riste sa si "harjaie" pretiosul funduletz intr-o eventuala cazatura de pe moto? ...

n-am idee, dar oare pe baieti ce-i face sa riste sa-si buseasca sistematic oole lor dragi de rezervor? si nici macar nu trebuie o cazatura pt asta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am idee, dar oare pe baieti ce-i face sa riste sa-si buseasca sistematic oole lor dragi de rezervor? si nici macar nu trebuie o cazatura pt asta :rolleyes:

 

bai fata, ne-ai zis-o... :(

 

datorita faptului ca ne cam abatem de la ideea topicului, am si eu o curiozitate....

 

ce le motiveaza pe fete atat de tare incat sa riste sa si "harjaie" pretiosul funduletz intr-o eventuala cazatura de pe moto? ...

 

pai, fitze, figuri, vanturi si evident masochismul lor caracteristic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita, apelativul e pentru pasagerele fara carnet, care se cred motocicliste....hence motociclizde!

apelatiuvul nu se adreseaza motociclistelor, ci.... 'motociclistelor' cu sufletul.

 

Domu "profesor" "motociclizdele" au mai mult "sange" ca multi barbati....

daca facem un procent cati dintre voi ati suporta sa mergeti ca pasageri cum merg ele suntem departe...

Din partea mea tot RESPECTUL !!!!! pt femeile care se urca si care gusta nebunia impreuna cu NOI !!!!!

Editat de andreigin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai motociclizdelor! pasagerii...sunt..aaaa...PASAGERI!

Daca pasagerul/a are un carton plastifiat de culoare roz cu numele lui/ei si cu un A undeva si stie sa struneasca pe ce sta cu kurul atunci pasagerul/a poate fi numit motociclist/a....

evrika!

De acord, dar daca are permis A si nu a mers decat prin poligon si in rest pasagera si cu masina pe langa motor este motociclista? Este motociclista, doar ca stie ceva teorie si jaloane?Eu zic ca nu. Jos palaria pentru ca sunt curajoase,dar raman pasagere curajoase, nu motocicliste. Motociclist adevarat este cel ce isi poate remedia avariile mai putin cele de finete care implica service-ul,mecanici specializati si stie toate piesele si componentele.Valabil si pentru dame. asa vad eu o,un motociclist pur sange. Restul suntem, mai mult sau mai putin motociclisti. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domu "profesor" "motociclizdele" au mai mult "sange" ca multi barbati....

daca facem un procent cati dintre voi ati suporta sa mergeti ca pasageri cum merg ele suntem departe...

Din partea mea tot RESPECTUL !!!!! pt femeile care se urca si care gusta nebunia impreuna cu NOI !!!!!

 

Atentie ca nu-s toate curajoase. Nu uita de inconstienta. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie ca nu-s toate curajoase. Nu uita de inconstienta. :rolleyes:

 

Adica ce sa inteleg ca femeile inconstiente merg in spate si alea constiente la ghidon ? :(

Alea ne curajoase stau la cratitza in club sau intr-o masina tare k akolo e safe nicidecum pe motor ..... :D

Editat de andreigin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ce sa inteleg ca femeile inconstiente merg in spate si alea constiente la ghidon ? :D

Alea ne curajoase stau la cratitza in club sau intr-o masina tare k akolo e safe nicidecum pe motor ..... :P

 

Nuuuuu, atentie ca generalizezi. :o Am spus ca nu toate pasagerele sunt constiente de riscuri, adica sunt inconstiente. Nu toate. :rolleyes: Alea necurajoase se urca in SUV-uri :(

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am idee, dar oare pe baieti ce-i face sa riste sa-si buseasca sistematic oole lor dragi de rezervor? si nici macar nu trebuie o cazatura pt asta :lol:

cred ca tendinta barbatilor de a-si baga organul in ceva :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tendinta barbatilor de a-si baga organul in ceva :lol:

 

 

.....sau poate tendinta de a se simti stapani cu adevarat pe ceva../cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....sau poate tendinta de a se simti stapani cu adevarat pe ceva../cineva

 

 

Si vrei tu sa-mi spui ca pe motor stapanesc ceva??? Pai atunci cum dracu o mare majoritate nu se stapanesc pe ei (crezand ca pot stapanii motorul) si isi lovesc OOLE asa cum bine a spus Raluca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si vrei tu sa-mi spui ca pe motor stapanesc ceva??? Pai atunci cum dracu o mare majoritate nu se stapanesc pe ei (crezand ca pot stapanii motorul) si isi lovesc OOLE asa cum bine a spus Raluca?

 

 

eu am zis "stapani" in sensul de a "poseda" nu ma refeream la skilss-urile lor sau la priceperea pe motor....am vazut barbati care erau vai de mama lor pe motor stiau doar sa i dea in linie dreapta si atata, dar erau super macho si "vai, motorul meu e cel mai tare, e viata mea, etc":lol:))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis "stapani" in sensul de a "poseda" nu ma refeream la skilss-urile lor sau la priceperea pe motor....am vazut barbati care erau vai de mama lor pe motor stiau doar sa i dea in linie dreapta si atata, dar erau super macho si "vai, motorul meu e cel mai tare, e viata mea, etc":cheers:))))))))))))

aia nici pe oole lor nu-s stapani, daramite pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia nici pe oole lor nu-s stapani, daramite pe motor...

 

 

mda...ce pot zice...unora dintre baieti/barbati le place sa se minta singuri:D:D ..pe ei insisi:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e falsa impresie de stapanire de sine. O idiotenie, o aberatie, firea multora care inca mai colcaie in cretacicul dezvoltarii intelectuale. Un fenomen la scara larga care-i trist dar exista. Dar de ce discutam asta aici? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...