Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare

Am si eu permisul de vreo 2 luni. de ce l-am vrut?

1, pentru ca nu mai puteam sa stau ore in sir in trafic cu masina

2, pentru a-mi invinge teama de motociclete ;) am invis-o si...culmea...ma simt de parac mi-ar fi placut intotdeauna sa fac asta. Cu greu ma mai dai jos de pe ea :D

 

In trafic nu am avut parte pana acum de misoginism...e chiar ok lumea unii chiar ma privesc admirativ asa si mai imi zic bravo ;)

 

Felicitari, sa-l pastrezi sanatoasa.... Cat despre misoginism mai este timp...Dar se compenseaza cu admiratia

Ai grija de tine si Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna la toata lumea. sunt noua pe forum, insa pasiune pt motociclete este ff veche. in randul motociclistilor sunt de cam un an de zile, de cand si-a cumparat sotul meu motor, si de atunci merg mereu cu el. acum, m-a lovit rau microbul, si vreau sa fac si eu scoala sa dau de permis. va pup pe toate/toti si drum uscat ;) ;)

Felicitarile mele si asteptam sa ne povestesti cum a descurs totul.Bafta maxima! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu se vorbeste la sectiunea fete motocicliste?Eu una am tot scris,poate unii cred ca am aberat...acum nu-mi cereti sa vb despre mecanica de abia am invatat ceva componente ale motocicletei.Din iunie,de cand am cerut si eu sfaturi ca incepatoare,am progresat cred eu in ale motociclismului,am facut deja 3 drumuri pana in Bucuresti,am picat si am ridicat singura motocicleta. :( .Si sunt inca una dintre putinele motocicliste care inca mai are curaj sa mearga pe vremea asta.

Toata iarna cat va sta motoreta in garaj voi avea destul timp sa rasfoiesc reviste despre motoare si sa invat.

Gata cu lauda.

Katy

P.S. si nu ma cert pe forum :cheers:

 

 

ma intrebam daca iarna nu ninge si nu ploua nu putem sa mergem cu motorul ? asta in caz daca reusesc sa si cumpar unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intrebam daca iarna nu ninge si nu ploua nu putem sa mergem cu motorul ? asta in caz daca reusesc sa si cumpar unul

 

de ce sa nu poti merge. te imbraci mai gros. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

buna :) ma numesc cristina si conduc o yamaha yzf de putin timp :P desi permisul A1 il am de aproximativ 2 luni, sunt din ploiesti dabea am implinit 17 ani ...

 

ei bine probabil multi va intrebati de ce oare si fetele sunt pasionate de motoare...cum si baietei se jucau cu papausi cand erau mcii asa si noi ne jucam cu moto cand suntem mari :lol:) glumeam

ne pasioneaza si pe noi fetele ( unele ) la fel de mult ca si pe voi baieti ( uni ).

 

nu faceti discriminari dragi baieti in trafic :P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna :) ma numesc cristina si conduc o yamaha yzf de putin timp :P desi permisul A1 il am de aproximativ 2 luni, sunt din ploiesti dabea am implinit 17 ani ...

 

ei bine probabil multi va intrebati de ce oare si fetele sunt pasionate de motoare...cum si baietei se jucau cu papausi cand erau mcii asa si noi ne jucam cu moto cand suntem mari :)) glumeam

ne pasioneaza si pe noi fetele ( unele ) la fel de mult ca si pe voi baieti ( uni ).

 

nu faceti discriminari dragi baieti in trafic :)))

Asfalt uscat Cristina. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna :) ma numesc cristina si conduc o yamaha yzf de putin timp :P desi permisul A1 il am de aproximativ 2 luni, sunt din ploiesti dabea am implinit 17 ani ...

 

ei bine probabil multi va intrebati de ce oare si fetele sunt pasionate de motoare...cum si baietei se jucau cu papausi cand erau mcii asa si noi ne jucam cu moto cand suntem mari :)) glumeam

ne pasioneaza si pe noi fetele ( unele ) la fel de mult ca si pe voi baieti ( uni ).

 

nu faceti discriminari dragi baieti in trafic :)))

s.o stapanesti sanatoasa

:*:*:* !!! ce mai face aia mica :D((( ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristina ... nu ne lasi si un id de mess sa vb despre "motociclism" ?

 

 

Da i ID -ul, nu fii rea :rolleyes:

 

 

"Buna Cristina,

 

Sper sa nu deranjez si indrazneala mea sa nu depaseasca limitele bunului simt.Si eu sunt incepator si nou in lumea asta si gandul ca as putea cunoaste o fata care sa aiba aceleasi pasiuni ca si ale mele(pe deasupra sa fie si draguta) ma face sa iau atitudine si sa fac un lucru mai neortodox si anume sa te pun in situatia de a fi nevoita sa accepti invitatia la un suc/film/plimbare pe un forum public.Am putea sa facem schimb doar de id-uri de mess, insa asa nu ai mai avea posibilitatea sa te amuzi de stangaciile mele intimidat fiind de faptul ca trebuie sa te impresionez, amuz(done deal deja), cuceresc in jumatate de ora...

 

Multumesc,

Motociclistcom

 

Ps: duminica e ok?! :D

Pps: multumesc si pentru raspuns"

Mesaj completat

si ce au facut porumbeii?!primim si noi un feedback?! :lol:

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

hi everybody,

 

salutari din Bv, unde s-a cam terminat sezonul moto...

Sunt si eu incepatoare, am carnet de 4-5 luni, am reusit sa fac vreo 2000km ;), e super, pur si simplu un feeling super, dar voi stiti f bine cum e..:laugh:

Voi cu ce inlocuiti motociclismul in lunile de iarna? de unde faceti rost de portia de andrenalina :P:)?

 

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal tuturor vad ca sunt foarte multi baieti revoltati pentru ca avem printre noi si fete motocicliste... eu unu spun ca e o treaba buna adica ma bucur sa vad ca mai exista si fete care au capusorul pe umeri si nu sunt cu el prin noori ...iertati-ma eu locuiesc in Oradea dar aici marea majoritate a fetelor sunt instabile psihic si categoric traind aici intr-un fel tindeam sa cred ca asa e peste tot..pana mi-am dat seama ca nu toata lumea e la fel si ca nu poti judeca pe nimeni aniway's sunt baiat nu sunt fata..sa nu interpreteze nimeni gresit...prima mea motocicleta e o honda sabre de 1.100 centimetri cubi da e veche asta e si am intalnit maxim 5 motocicliste din Oradea pana acum in 3 ani de zile de cand cu ajut lui Dumnezeu sunt motociclist cu acte in regula si fara evenimente :P mie unu mi se pare fenomenal ca o fata sa fie motociclista am dus foarte multe fete pe motor si la marea majoritate le-a fost frica ba au avut emotii ba au vrut sa se arunce jos de pe el.. :laugh:) in fine.. am de spus doar ca ma bucur ca se intampla lucrul asta adica ca avem si fete printre noi ... asta demonstreaza totodata si pentru conducatorii de conserve ca suntem cat se poate de oameni normali ... si poate sunt mai anormali ei decat noi si ca intr-adevar este un lucru frumos faptul ca esti motociclist cu riscuri si fara riscuri... iar pentru baietii care sunt atat de mirati....de ce fete motocicliste ???.... puneti-va intrebarea urmatoare...de ce fete soferite pe camioane mari de 25..35 de tone ?;)) aia mai e mirare..dar de motocicleta nu e foarte mare..hai v-am pupat si poate ne vom strange toti o data la o intrunire ceva in tara asta pe undeva sa ne cunoastem si personal cu totii aveti grija de voi asfalt uscat si fara evenimente .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal tuturor vad ca sunt foarte multi baieti revoltati pentru ca avem printre noi si fete motocicliste... eu unu spun ca e o treaba buna adica ma bucur sa vad ca mai exista si fete care au capusorul pe umeri si nu sunt cu el prin noori ...iertati-ma eu locuiesc in Oradea dar aici marea majoritate a fetelor sunt instabile psihic si categoric traind aici intr-un fel tindeam sa cred ca asa e peste tot..pana mi-am dat seama ca nu toata lumea e la fel si ca nu poti judeca pe nimeni aniway's sunt baiat nu sunt fata..sa nu interpreteze nimeni gresit...prima mea motocicleta e o honda sabre de 1.100 centimetri cubi da e veche asta e si am intalnit maxim 5 motocicliste din Oradea pana acum in 3 ani de zile de cand cu ajut lui Dumnezeu sunt motociclist cu acte in regula si fara evenimente ;) mie unu mi se pare fenomenal ca o fata sa fie motociclista am dus foarte multe fete pe motor si la marea majoritate le-a fost frica ba au avut emotii ba au vrut sa se arunce jos de pe el.. :bow:) in fine.. am de spus doar ca ma bucur ca se intampla lucrul asta adica ca avem si fete printre noi ... asta demonstreaza totodata si pentru conducatorii de conserve ca suntem cat se poate de oameni normali ... si poate sunt mai anormali ei decat noi si ca intr-adevar este un lucru frumos faptul ca esti motociclist cu riscuri si fara riscuri... iar pentru baietii care sunt atat de mirati....de ce fete motocicliste ???.... puneti-va intrebarea urmatoare...de ce fete soferite pe camioane mari de 25..35 de tone ?:D) aia mai e mirare..dar de motocicleta nu e foarte mare..hai v-am pupat si poate ne vom strange toti o data la o intrunire ceva in tara asta pe undeva sa ne cunoastem si personal cu totii aveti grija de voi asfalt uscat si fara evenimente .

 

Salut, salut din Bv unde vine primavara si nu iarna...

Da, din pacate sunt si multe fete instabile psihic sau sa zic more emotional...Poate asta e si motivul pentru care fetele nu prea sunt facute pentru un astfel de sport. Pe mine m-a corupt sotul meu :D, dar recunosc ca de fiecare data cand ma urc ma trec feeling-uri de frica, la fel si in curbele mai mari, dar provocarea este sa inving teama, sa o fac cu control si concentrare maxima. Banuiesc ca e un subiect epuizat "cum te simti dupa o plimbare cu motorul", dar poate aveti chef sa ziceti doua vorbe...Eu ma simt ca dupa un concediu de cateva zile, uit toate problemele, taskurile...tot tot parca mi-a golit cineva creierul de ganduri..e super

 

Ce mai e interesant daca esti fata si esti motociclista..este ca lumea se holbeaza la tine de parca esti ALIEN...unii cu usoara admiratie, unii cu usoara invidie, iar unele..cum am patit acum vreo 2 saptamani isi fac cruce...Imi venea sa rad in hohote in casca...cand am vazut femeia asta care era pasagera intr-o masina in stanga mea si cand a vazut ca sunt fata ..si-a facut cruce...Am zis great...super tare..no comment..

Hai ca va las...sa aveti parte de andrenalina la maxim..asa cum va place si voua si mie :alcy:

post-51066-1258663174_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine a vrut odata o pitzi blonda si dusa pe la solar, dintr-o masina oprita la semafor, sa ma agate. Creca sunt tare aratos...si sexy ;)

:) :)

fazele astea sunt tari...si eu sunt confundata cu "baieti" destul de des, iar dupa ce ma vad de aproape..ii mai aud pe baieti.. "vezi bahh ca e fatahh bah"..iar fetele cand isi dau seama..se uita repede in alta directie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi everybody,

 

salutari din Bv, unde s-a cam terminat sezonul moto...

Sunt si eu incepatoare, am carnet de 4-5 luni, am reusit sa fac vreo 2000km :), e super, pur si simplu un feeling super, dar voi stiti f bine cum e..:)

Voi cu ce inlocuiti motociclismul in lunile de iarna? de unde faceti rost de portia de andrenalina :D:)?

 

numai bine!

sincer imi inlocuiesc cu skiatul sau datul cu placa pe munte e si acolo senzatie ;) dar nu la fel de marfa.asfat uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...