Sari la conținut

Cu motoru la schi pe Valea Prahovei


halfgoddess
 Share

Postări Recomandate

Booon...

Deci nu conteaza ploua / ninge, io maine dimineata ma sui pe viroaga si o tai spre munte. Daca gasesc ceva zapada pe partii o sa si schiez, daca nu, ma aleg cu plimbarea. Intentionez sa ma intorc tot maine... daca nu cumva apare ceva neprevazut.

Mai vine cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai luat manusi? :laugh:

 

As veni eu ca nu prea am chef sa stau inchis in casa, dar maine sigur ploua si e cam neplacut cand e ud pe jos si masinile arunca noroiul pe mine. :laugh:

Ma mai gandesc. Anunta ora si locul de plecare. Daca ma hotarasc sa vin, vin; daca nu, nu.

 

PS: Stie cineva preturile la inchiriat schiuri si la telescaun/teleschi?

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit! Nu mai merg nicaieri cu motorul maine.

Tocmai am ajuns acasa de la politie. Accident. Am luat in coarne un SUV :laugh:). Ala cu stopul spart, eu nimic. Politie, amenda, puncte penalizare. Maine tre sa ma intalnesc cu omul sa-i dau asigurarea. Si uite-asa mi-am dat o gaura in buget, de 100 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tot raul spre bine - la ce vreme am vazut prognozata pt maine... Serios acum - imi pare rau sa aud de botez. Si mai serios acum - sunt invidios pe tine - eu nu am luat nici macar un punct de penalizare de cand le-au bagat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine macar ca s-a treminat 1-0. Ca in meciurile mobra-suv suntem pe minus la adevar.

Tare as fi mers si eu, e 40 lei de inchirat placa, dar mi-am amintit bancul cu iarna. :laugh:

Editat de mkl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai serios acum - sunt invidios pe tine - eu nu am luat nici macar un punct de penalizare de cand le-au bagat :laugh:

Pai ce o fi asa de greu Bogdane ?!? Ia la ochi un conservar din ala nesimit si fa pe kamikazele cu el. Si gata punctele ! :)

Vezi ca de maine imi testez manerele incalzite. Te tin la curent cu primele impresii. Sa vedem cum tin si la ploaie. :laugh:

 

Lusi, pt un prim accident ai scapat ieftin. Stii cum au aripile avioanele de pe portavioane ? Se rabateaza ca sa fie mai mici sa incapa mai multe. Cred ca asa ar trebui sa-ti faci si tu coarnele. Cand mergi in traficul din Bucuresti, le strangi. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios acum - imi pare rau sa aud de botez. Si mai serios acum - sunt invidios pe tine - eu nu am luat nici macar un punct de penalizare de cand le-au bagat :laugh:

 

 

N-a fost niciun botez, as fi vrut eu. Daca dadeam macar cu casca de asfalt as fi avut cu ce sa ma laud. Dar echipamentul e intact, la motor i-a sarit cromu din capatul cornului.. asa cam pe 1 cm patrat :laugh:)

Cat despre puncte.. daca zici ca n-ai niciunul, te-am luat: 3-0 pt mine.

 

Lusi, pt un prim accident ai scapat ieftin. Stii cum au aripile avioanele de pe portavioane ? Se rabateaza ca sa fie mai mici sa incapa mai multe. Cred ca asa ar trebui sa-ti faci si tu coarnele. Cand mergi in traficul din Bucuresti, le strangi. :)

 

Nu va mai legati de coarnele mele. Sunt mari si frumoase si mie imi plac si asa or sa ramana in veacul vecilor .Amin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-ti para rau. Uneori tot raul spre bine. Adica o poti privi si asa... n-a fost sa fie sa te duci azi la munte cu motorul. :laugh:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat eu pe la 11 din Bucuresti spre Busteni dar cu masina. Vremea a fost groaznica, a plouat tot drumul , de la posada a inceput lapovita iar in Sinaia ningea serios, eu deabia am urcat cu masina pana unde trebuia sa ajung iar daca nu baga astia plugul nu mai ies de aici.

Pt motor vremea si carosabilul sunt aproape impracticabile iar sansele ca sa te imprastii cu motorul tind foarte mult catre 100%.

Anu trecut am facut si eu nebunii de genu mers 250km la -15Grade, pana anu trecut,dar mi-a venit mintea la cap si nu mai risc aiurea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne, ce vremeeeee. am fost cu KTA ca si-a luat un gs500 din valcea. l-am adus pana in pitesti si eram cel putin beton si ud fleasca.... bine ca nu m-am bagat cu motoru pe prahovei ca ma scoteati cu ranga dupa mobra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene...chiar nu reusiti sa ganditi si sa va dati seama ca totusi...suntem la jumatatea lui decembrie??? :laugh: BAAAAA...NINGE AFARA! Vine Mosu' cu sania! Astazi de la Sinaia pana la Predeal a nins de a rupt! Si va intrebati vara de ce sunt atatea accidente! Pai...zmeii proaspat posesori de permise si de mobre baga cateva mii de km pana iarna tarziu, dupa care...cum da putin soarele pe la sfarsitul lui ianuarie...scot mobrele la plimbare(asta daca le-au lasat la iernat vreo secunda) si...mai baga cateva mii de km! Vine vara...deja sunt "experti", cu mii(atentie: MII) de km in spate si incep sa ii dea in goarna! Atunci...POC...tranta! Citez din viitoarele postari de pe diferitele forumuri de "specialitate": "Era un baiat/fata atat de bun/buna si avea si EXPERIENTA! Cum naiba de s-a intamplat?"

 

Rationati motociclistii lu' peste! Asta nu e vreme de mers cu motorul! "Pasionatii" p...i mele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene...chiar nu reusiti sa ganditi si sa va dati seama ca totusi...suntem la jumatatea lui decembrie??? :smoke: BAAAAA...NINGE AFARA! Vine Mosu' cu sania! Astazi de la Sinaia pana la Predeal a nins de a rupt! Si va intrebati vara de ce sunt atatea accidente! Pai...zmeii proaspat posesori de permise si de mobre baga cateva mii de km pana iarna tarziu, dupa care...cum da putin soarele pe la sfarsitul lui ianuarie...scot mobrele la plimbare(asta daca le-au lasat la iernat vreo secunda) si...mai baga cateva mii de km! Vine vara...deja sunt "experti", cu mii(atentie: MII) de km in spate si incep sa ii dea in goarna! Atunci...POC...tranta! Citez din viitoarele postari de pe diferitele forumuri de "specialitate": "Era un baiat/fata atat de bun/buna si avea si EXPERIENTA! Cum naiba de s-a intamplat?"

 

Rationati motociclistii lu' peste! Asta nu e vreme de mers cu motorul! "Pasionatii" p...i mele!

 

Multumesc pt sfaturile bune si pt grija pe care o ai fata de incepatori.

Din pacate, pasionatii p*lii tale nu se afla pe acest forum. Cauta-i in alta parte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cand o sa lasati motoarele sa doarma?Sunteti un pic inconstienti!Poate prin Bucuresti cate o plimbare mica mai merge cand e uscat pe jos la temperatura asta la care aderenta ai doar cand stai pe loc.De iesit la plimbari mai lungi nici nu se pune problema.Cum naibii sa mergi pe zapada?Poate cu 1-2 km/h si cu picioarele pe jos.Mah voi chiar nu tineti la viata voastra?Nu sunteti eroi pentru faptul ca va plimbati pe cacatul asta de vreme. Mai linistiti-va un pic si ganditi de 10 ori inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cand o sa lasati motoarele sa doarma?Sunteti un pic inconstienti!Poate prin Bucuresti cate o plimbare mica mai merge cand e uscat pe jos la temperatura asta la care aderenta ai doar cand stai pe loc.De iesit la plimbari mai lungi nici nu se pune problema.Cum naibii sa mergi pe zapada?Poate cu 1-2 km/h si cu picioarele pe jos.Mah voi chiar nu tineti la viata voastra?Nu sunteti eroi pentru faptul ca va plimbati pe cacatul asta de vreme. Mai linistiti-va un pic si ganditi de 10 ori inainte.

 

Uite cum mergi cu motoru' pe zapada /gheatza /index.php?...95089&st=40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cum mergi cu motoru' pe zapada /gheatza /index.php?...95089&st=40

Ai postat un link cu anvelope de zapada folosite pentru offroad puse pe enduro/cross. Daca nu ai observat aici se discuta de plimbari la munte in decembrie pe o vreme nesigura,pe sosea, cu motoare de strada.

Editat de andu_wasup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum o fi acum dar exact sambata cand am trecut eu pe acolo pe sosea era un strat de zapada topita care e foarte inselatoare.

Si inca ceva nu e nevoie sa fie zapada pe toata soseaua, e suficient sa-ti cada ceva zapada dintr-un copac + eventual craca pe care era ca sa te imprastii....eu am patit asta anul trecut(pe o sosea dealtfel uscata) si de atunci m-am lecuit si mi-am luat o conserva pt iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...