Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

medie orara de 85 Km/h,cu o pauza de 5-10 min,

ca sa compensezi zonele unde mergi cu 50 Km/h trebuie sa mergi cu 120 sau peste unde se poate,dar sa fim seriosi,cine merge cu 50 in localitate?Nici cu masina nu faci asta.Una peste alta s-ar putea sa mearga....pentru unii. :angry:

Nici eu nu cred ca merge in sase ore. Se cam trec muntii, de doua ori. Doar pauzele de alimentare sunt mai mult de 10minute. 7 ore este mai rezonabil.

Acuma, stiu persoane care au ajuns la Budapesta in 7 ore. Daca mergi cu 120 in localitate si 160 in afara, ajungi la Ciunget si in 5 ore. Dar, parerea mea: nu merita riscul.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

 

La sfarsitul lunii ridic dakarul (daca nu il ridic vin pe drag :baldy:)... sper (90%) sa ne vedem acolo ! de 1 Mai vreau si in Vama si pe 16 e si DM in Bucuresti , mmmmm prea multe weekenduri plecat de acasa :angryfire:

 

Hai pe curand !

 

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

16 Cristi23

 

Ma duc miine sa achit.Cred ca Iulian sau cine are contul ar trebui sa faca o lista cu cine a platit.

Ma primiti si pe mine in clubul BMW?

Asfalt uscat :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

 

La sfarsitul lunii ridic dakarul (daca nu il ridic vin pe drag :baldy:)... sper (90%) sa ne vedem acolo ! de 1 Mai vreau si in Vama si pe 16 e si DM in Bucuresti , mmmmm prea multe weekenduri plecat de acasa :angryfire:

 

Hai pe curand !

 

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

16 Cristi23

 

Ma duc miine sa achit.Cred ca Iulian sau cine are contul ar trebui sa faca o lista cu cine a platit.

Ma primiti si pe mine in clubul BMW?

Asfalt uscat :angry:

 

Saliu mae ,ma bag,deci pe locul 16 Cristi23

 

Saliu man ,ma bag,deci pe 16 cristi23

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

medie orara de 85 Km/h,cu o pauza de 5-10 min,

ca sa compensezi zonele unde mergi cu 50 Km/h trebuie sa mergi cu 120 sau peste unde se poate,dar sa fim seriosi,cine merge cu 50 in localitate?Nici cu masina nu faci asta.Una peste alta s-ar putea sa mearga....pentru unii. :angry:

Eu stiu ce pot si pentru mine e prea mult 500 de km de la 14 la 20. Am incercat asa ceva anu trecut, Cartisoara-transfagarasan-Curtea de Arges-Pitesti-Bucuresti-Cernavoda si nu am fost prea incantat. Plus ca as ajunge in zona cabanei noaptea, si nu imi place sa orbecaesc pe intuneric.

Cel mai rezonabil e Iasi-Fagaras vineri, restu sambata dimineata, pe racoare cand e mintea odihnita. Plus partea mai atragatoare a drumului presupun ca e Fagaras-Voineasa, si altfel e pe lumina.

Ajung numai bine pentru masa de amiaza si dupa aia poate ma aliez cu cineva ce vrea sa vada cheile Lotaritei sau pestera Laptelui.

Bafta, si mai vorbim,

MM

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

medie orara de 85 Km/h,cu o pauza de 5-10 min,

ca sa compensezi zonele unde mergi cu 50 Km/h trebuie sa mergi cu 120 sau peste unde se poate,dar sa fim seriosi,cine merge cu 50 in localitate?Nici cu masina nu faci asta.Una peste alta s-ar putea sa mearga....pentru unii. :kali:

DAAA!! pt unii care se dau Bucuresti-Fetesti!!! :baldy: si cred ca este acelasi lucru si pe Bicaz,Oituz ..e.t.c !! imi pare rau ca te contrazic dar chiar si "unii" nu prea scot asemenea medii orare!! :angryfire: este suficient sa stai 5-10 min la o bariera de cale ferata,semafor(pt drum in lucru) si de acestea avem destule pe la noi si s-a dus naibii media orara....poti sa tragi cat vrei!!!! pe probate!!! :angry:

 

Nici eu nu cred ca merge in sase ore. Se cam trec muntii, de doua ori. Doar pauzele de alimentare sunt mai mult de 10minute. 7 ore este mai rezonabil.

Acuma, stiu persoane care au ajuns la Budapesta in 7 ore. Daca mergi cu 120 in localitate si 160 in afara, ajungi la Ciunget si in 5 ore. Dar, parerea mea: nu merita riscul.

Spor

au ajuns in 7 ore la Budapesta dar cu ce "trotineta" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au ajuns in 7 ore la Budapesta dar cu ce "trotineta" ?

cu orice trotineta care prinde 160 :angry:

 

OK am inteles, nu se poate in 6 ore ,scuzati-ma, eu ma refeream strict la 500 km ,daca voi tineti cu ursu' ba ca e semafor ,ba ca e trecere de pietoni,ba ca trec oile peste drum,ba ca bagi benzina de trei ori,ba ca ploua sau bate vantul,atunci asa e , nu se poate.

Eu stiu cativa care pot in 6 ore printre care si Ianachim dar el e modest si nu recunoaste.Dar hai ca suntem deja offtopic.

 

DAAA!! pt unii care se dau Bucuresti-Fetesti!!!

O sa razi dar bucurestenii nu se dau numai pe autostrada,mai ajung si prin paduri ,munti sau pe serpentine daca la asta te referi.

 

Ajung numai bine pentru masa de amiaza si dupa aia poate ma aliez cu cineva ce vrea sa vada cheile Lotaritei sau pestera Laptelui.

pai pierzi toata dixtractia ca la ora pranzului se presupune ca vom fi pe coclau,ar trebui sa ajungi Sambata dimineata pana la ora 10 maxim

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu orice trotineta care prinde 160 :angryfire:

 

OK am inteles, nu se poate in 6 ore ,scuzati-ma, eu ma refeream strict la 500 km ,daca voi tineti cu ursu' ba ca e semafor ,ba ca e trecere de pietoni,ba ca trec oile peste drum,ba ca bagi benzina de trei ori,ba ca ploua sau bate vantul,atunci asa e , nu se poate.

Eu stiu cativa care pot in 6 ore printre care si Ianachim dar el e modest si nu recunoaste.Dar hai ca suntem deja offtopic.

 

 

O sa razi dar bucurestenii nu se dau numai pe autostrada,mai ajung si prin paduri ,munti sau pe serpentine daca la asta te referi.

 

 

pai pierzi toata dixtractia ca la ora pranzului se presupune ca vom fi pe coclau,ar trebui sa ajungi Sambata dimineata pana la ora 10 maxim

:cheers:cu riscul de a fi offtopic trebuie sa-ti raspund (pe scurt...restul la un suc la intalnire)..:1 st-ul nu este adventure!!! nu toti suntem Ianachim sau Pompi.e.t.c(daca te tii tu dupa Ianachim de la Iasi la Voineasa ..el tragand sa faca 6 ore..inseamna ca poti si tu!!si esti unul dintre cei care pot) 3:daca ploua CHIAR conteza mai ales in zonele de padure si serpentine( mazga,frunze,noroi..e.t.c)!!! asa ca te astept la intalnire si mai vorbim!!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Iulian22

2. Guy_ana

3. Zeroo

4. Nils

5. TAXI x 2

6. Ianachim (poate x 2)

7. Ali Baba x2

8. Rul x 2

9. THC x2 cort

10. Melciu x2

11. Uzunu (poate x2)

12. Delta X x 2 moto

13.Enduristul + Endurista

14.Gotry- cort, 2 persoane

15.Moldovean (BOGDAN) -un cort si doi saci de dormit - cine nu are cort e bine primit (si ... fara aluzii va rog!!!).

16 Cristi23

17 Bobita

18 Toro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, ma bucur sa vad ca ne inmultim. Inteleg ca cei care nu au specificat ca vor la cort, doresc cazare la camere. In acest caz, sunt asteptati sa depuna si avansul in contul lui Iulian. Termenul pina al care trebuie sa dam raspunsul cu numarul de locuri, este 30 martie, deci cine nu a dat avans pina atunci.....ne poate scrie din vreme un PM, in cazul ca are vreo situatie speciala. Nu uitati sa va scrieti si nik-ul de forum pe ordinul de transfer si sa ii dati un PM lui Iulian (mai bine mie, caci el s-ar putea sa nu poata citi) ca sa confirmati trimiterea banilor.

 

ok si cum se face dovada ca am achitat in contul respectiv?adica sa nu se intample ca mai toti au achitat avans si cand ajungem acolo stiti doar pt inca 3-4 persoan avem mancarea si acolo intra cine poate! eu zic sa fie o dovada catre cei care organizeaza sa stie sigur ,din gura sau tastatura pot sa zic multe..! la mine e mai greu cu banca din cauza serviciulu dar trimit pe cineva sa ma rezolve...pana acum vad ca suntem 3 corturi..

 

Inainte de a da un raspuns la vila, va vom scrie o lista cu cei inscrisi, ca sa existe dovada ceruta si sa se lamureasca eventuale greseli.

 

In alta ordine de idei, impreuna cu cei care am "preluat stafeta" de la Iulian, am vorbit ca ar fi bine sa se dea un avans (40 de roni de persoana) si de catre cei care vin cu cortul, tot ca o confirmare a intentiei de participare. Cine vrea sa ii depuna in contul ING, sa specifice si ca este vorba de participare cu cortul.

Daca cineva are probleme cu ajunsul al banca, eventual ma pot intilni eu cu ei si sa imi dea bani mie. Ideal ar fi sa vina la intilnirea de joi in acest scop.

 

In alta ordine de idei, nu e foarte clar cine are intentia sa "atace" muntii si cine nu. Ar fi bine sa ne spuneti si acest lucru, pentru a putea face propuneri de activitati si pentru cei care nu vor sa ia muntii in piept. Sunt si pe asfalt o multime de variante, nu va fi nevoie sa se plictiseasca nimeni, asa ca sunt binevenite orice tip de BMW-uri, nu mai e nevoie sa intrebati!

 

Cit despre cei care se gindesc sa ajunga simbata.... (sunt vreo doi-trei), daca vreti pe munte, trebuie sa ajungeti devreme, 9,30- 10 cel tirziu, din motive evidente. Nu putem pleca prea tirziu, caci traseul pe care vrem sa-l incercam e lung. Si, mai ales, va trebui evident sa stim sigur ca veniti, ca sa va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, nu e foarte clar cine are intentia sa "atace" muntii si cine nu. Ar fi bine sa ne spuneti si acest lucru, pentru a putea face propuneri de activitati si pentru cei care nu vor sa ia muntii in piept. Sunt si pe asfalt o multime de variante, nu va fi nevoie sa se plictiseasca nimeni, asa ca sunt binevenite orice tip de BMW-uri, nu mai e nevoie sa intrebati!

Poate ar fi bine sa treaca fiecare in dreptul numelui si ce motocicleta are.Ar fi mai usor de vazut cate sunt de un fel si cate de altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi bine sa treaca fiecare in dreptul numelui si ce motocicleta are.Ar fi mai usor de vazut cate sunt de un fel si cate de altul.

 

Da, corect. Si poate ar fi bine daca mi-ai face o vizita zilele astea si mi-ai da niste banutizi....Poate ti-e greu sa mergi pina la banca si m-am gindit sa te ajut, caci toti ceilalti au cam cotizat deja......

 

Oricum, e destul de clar, ca cei care vin simbata si nu ajung devreme vor face probabil trasee pe la baza muntelui, pentru ca pentru a ajunge sus va trebui sa plecam oaresicum matinali. Asa ca tipul motorului conteaza mai putin decit data la care ne stringem......

 

In alta ordine de idei, se pare ca membrii activi ai intrunirilor de joi au cam gasit o alte locatie de adunare. Ma duc sa povestesc ce si cum pe topicul cu BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Scuze si eu daca par offtopic,

 

 

Pentru cei ce vor sa vina la VOINEASA!!!

Daca vor fi mai mult de 40 de persoane inscrise la TOMBOLA, vom avea o TOMBOLA!!!!!

Nu uitati sa veniti cu bani pentru TOMBOLA!

Pentru cei interesati este vorba de un BMW-DAKAR 2005!

 

 

Va scriu aceste randuri pentru a va informa asupra unui nou mod de a cumpara o motocicleta. Este vorba de un soi de tombola.

 

Ce este tombola de motociclete?

Este un sistem prin care oricine poate participa la tragerea la sorti pentru o motocicleta cu o investitie minima.

Cum functioneaza?

- Fiecare motocicleta este valorificata de propietar la o anumita suma de bani. Valoarea i se imparte la numarul de persoane inscrise. Numarul de tichete rezultate sunt practic sansele fiecarui membru la extragerea de la tombola.

- Sa luam un exemplu concret: o motocicleta in valoare de 4000 de eu.

II impartim valoarea la numarul de persoane inscrise (40), de unde rezulta ca fiecare tichet (de la 1 la 40) valoreaza 100 de eu. Orice membru poate cumpara unul sau mai multe tichete. Sansele lui de castig la tombola cresc pe masura ce tichetele cumparate sunt mai multe.

ATENTIE: numarul tichetelor nu este fix.

 

 

Astept sugestii, reclamatii si o lista cu cei ce doresc sa se inscrie!

 

 

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cam distorsioneaza ideea de tombola cu toata polologhia de mai sus.

Fie oferi ceva ca premiu...fie nu.

Simpla participare prin plata cazarii ar trebui sa fie un stimulent suficient de puternic .

Deja cand spui ca pe langa participare...mai trebuie dati alti bani...lucrurile se complica.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cam distorsioneaza ideea de tombola cu toata polologhia de mai sus.

Fie oferi ceva ca premiu...fie nu.

Simpla participare prin plata cazarii ar trebui sa fie un stimulent suficient de puternic .

Deja cand spui ca pe langa participare...mai trebuie dati alti bani...lucrurile se complica.

Nu ai inteles.Tombola nu e obligatorie.

Omu' vrea sa vanda un Dakar model 2005.Daca nu vrea nimeni sa-l ia cu 4000 de euro se poate organiza o tombola unde cei care sunt dispusi sa riste 100 de Euro pot participa ,cu sansa de a castiga acel Dakar.

Participarea la Beemerfest nu e conditionata de participarea la tombola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi bine sa treaca fiecare in dreptul numelui si ce motocicleta are.Ar fi mai usor de vazut cate sunt de un fel si cate de altul.

 

sa incep eu primul BMW F650 GS - vin cu doamna si aleg varianta de drum asfalt sau de tara (foarte greu enduro in 2)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati omul sa isi vanda Dakarul ! ce e rau in asta ? e o modalitate de a scapa de un produs care inca nu isi gaseste inca cumparatorul ! Nu va baga nimeni mana in buzunar (CosX) !

 

Imi bag si eu dragul la tombola - aceleasi conditii ;), 100e ticketul - numar maxim de participanti 40 ! :blink:

 

 

Lume Lume , soro lume !

Bileteeeeeeeeeee, Bileteeeee la tombola de Sf Paste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cam distorsioneaza ideea de tombola cu toata polologhia de mai sus.

Fie oferi ceva ca premiu...fie nu.

Simpla participare prin plata cazarii ar trebui sa fie un stimulent suficient de puternic .

Deja cand spui ca pe langa participare...mai trebuie dati alti bani...lucrurile se complica.

 

 

Pentru ca ai gura mai mare decat portofelul, tu esti inscris gratis!

Pacat ca ai BMW!

Intadevar, pentru unii e mai complicat sa inteleaga!

Daca consideri ca nu am enuntat corect anuntul, sau e prea complicat pentru unii, te rog vino tu cu o propunere!

Altfel consider ca esti doar un alt I......T, ca multi altii dupa forum!

Si chiar cunosc cativa si nu imi face de loc placere!

 

 

 

:blink:

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit cazare si masa ieftina in Ciunget 60 lei/dubla(30lei/loc/pers)

Poti alege intre demipensiune(mic dejun si cina)35 lei/pers/zi si Pensiune completa 55 lei/pers/zi

Demipensiunea e mai aproape de ce ne trebuie noua fiindca nu platim masa de pranz.

http://www.valcea-romania.ro/cazare/15_val...unea-lazar.html

Se pare insa ca sunt doar 30 de locuri.Daca nu depasim ar fi ok.Votam?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ai vorbit, ai fost, ai vazut cazarea?

2. Cum te gandesti sa imparti oamenii in camere diferite-conditii diferite, dar la pret egal? Pe ce criterii?

"Capacitate: 30 de locuri

- 2 camere duble într-o casuta cu baie, living si bucatarie proprie

- 6 camere duble într-o cladire cu 3 bai, un hol, doua balcoane si doua bucatarii (cu sali de mese)

- 1 apartament cu doua camere si baie proprie

- 5 camere duble cu baie proprie la standard de 3* (in constructie noua)"

3. Crezi ca ar fi mai bine ca fiecare sa isi gaseasca cazare pe cont propriu?

4. crezi ca ar fi mai ok ca la toata intalnirea sa nu se mai ofere si cazare, si fiecare sa se intoarca seara inapoi la casa lui si de dimineata sa faca drumul inapoi la Voineasa?

5. Ce facem cu cei care au dat deja avansul pentru cazarea care DEJA A FOST HOTARATA?

 

Nu obligam pe nimeni sa stea unde s-a hotarat ca stam de acum doua saptamani, daca esti in belea cu banii, ca multi dintre noi, poti merge si la alta cabana si sa stai acolo. O sa fie putin straniu ca o parte dintre noi sa stam si sa luam masa si sa bem impreuna si altii sa mearga spre caselele lor seara, dar asta este, daca nu facem treaba organizat.

 

Vor fi 30 de oameni, cazati in 6 locuri diferite, si o sa ne vedem dimineata cand plecam si ne luam la revedere seara cand fiecare merge spre cazarea lui. O sa ne luam in punguta niste parizer cumparat din bucuresti de la metro si o sa mancam pe traseu, pe un ziar.

 

Mai asteptam si alte oferte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ai vorbit, ai fost, ai vazut cazarea?Ce conteaza cum arata?Pot sta si la cort ,orice acoperis e bun sau unii vreti la 5 stele?Nu am vorbit si nu am fost pentru ca nu vreau sa va impun nimik.Am vrut doar sa supunem la vot daca ai citit atent Iuliane

2. Cum te gandesti sa imparti oamenii in camere diferite-conditii diferite, dar la pret egal? Pe ce criterii?Nu-i imparti la pret egal,cine vrea mai luxos poate sa stea in cele 5 camere de 3 stele,restul camerelor sunt egale ca pret"Capacitate: 30 de locuri

- 2 camere duble într-o casuta cu baie, living si bucatarie proprie

- 6 camere duble într-o cladire cu 3 bai, un hol, doua balcoane si doua bucatarii (cu sali de mese)

- 1 apartament cu doua camere si baie proprie

- 5 camere duble cu baie proprie la standard de 3* (in constructie noua)"

3. Crezi ca ar fi mai bine ca fiecare sa isi gaseasca cazare pe cont propriu?Doar cei carora li se pare absurd sa plateasca aiurea masa de pranz

4. crezi ca ar fi mai ok ca la toata intalnirea sa nu se mai ofere si cazare, si fiecare sa se intoarca seara inapoi la casa lui si de dimineata sa faca drumul inapoi la Voineasa?Am zis eu asta ,sau te ataci la postul meu si esti malitios?

5. Ce facem cu cei care au dat deja avansul pentru cazarea care DEJA A FOST HOTARATA? Se plateste avansul la locatia pe care o doreste fiecare.

Nu obligam pe nimeni sa stea unde s-a hotarat ca stam de acum doua saptamani, daca esti in belea cu banii, ca multi dintre noi, poti merge si la alta cabana si sa stai acolo. O sa fie putin straniu ca o parte dintre noi sa stam si sa luam masa si sa bem impreuna si altii sa mearga spre caselele lor seara, dar asta este, daca nu facem treaba organizat.Dar ce,nu ne primeste la carciuma sa bem daca nu suntem cazati la ei?

Vor fi 30 de oameni, cazati in 6 locuri diferite, si o sa ne vedem dimineata cand plecam si ne luam la revedere seara cand fiecare merge spre cazarea lui. O sa ne luam in punguta niste parizer cumparat din bucuresti de la metro si o sa mancam pe traseu, pe un ziar. Pai daca capacitatea e de 30 de locuri de ce "in 6 locuri diferite"??Si ce e rau ca dupa betie sa plece fiecare la cazarea lui,sau trebuie sa ne pupam de "noapte buna" in fata dormitorului?

 

Mai asteptam si alte oferte... Asta e cea mai ieftina,restul mi s-au parut scumpe

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare pe care o avem in cazul in care sunt mai multe locatii de cazare e asta:

 

Unde noi ne-am hotarat deja, e inclusa masa in pret. Ca stai la cabana, sau ca stai la cort, ai mesele asigurate. Si daca tu crezi ca eu am sa vin seara la cabana, dupa traseu, si am sa ma pun la masa, si am sa ma apuc sa manac, si o sa imi pice bine mancarea, cu altii care aleg cazare in alta parte, dar vin acolo cand ne punem sa mancam si sa bem...crezi ca o sa ma simt bine? Cand eu mananc si altul nu?

 

Si tu crezi ca dupa ce vii rupt de pe traseu, te duci la cazarea ta, mananci, faci un dus, iti mai vine sa mai faci inca jumatate de ora si vii sa te intalnesti cu restul lumii sa stai la un pahar de vin si la o poveste langa foc?

 

Si noi ce o sa facem, asteptam sa ne apucam sa bem vinul pana vine toata lumea de prin toata zona Voineasa?

 

De ce crezi ca s-a cautat o varianta de cazare care sa ne incapa pe toti? Ca sa fim cu totii acolo, sa ne adunam la gramada si sa ne cunoastem-povesti-betivim-etc. Altfel nu mai e nimic organizat, nu o sa fie decat o intalnire pt o tura prin Voineasa.

 

Cum am zis, nu obligam pe nimeni la nimic. EXACT cum ai zis si tu, ca propui pt votare, asa am propus si noi acum doua saptamani locatia asta. Acum o saptamana am mai gasit una, dar deja e prea tarziu pentru asta, o sa fie detaliata pt alta intalnire, poate cea de la anu'.

 

Intelege, nu ne putem imparti in zece locuri. Seara vei fi rupt si nu o sa mai ai nici un chef sa te mai cari nu stiu unde sa stai la un pahar de vin, daca fiecare sta pe unde apuca. Nu s-a gandit Iulian aiurea cand a gandit asta. (apropos, eu sunt zeroo, nu Iulian)

 

Daca vreti votare, votati, e o tara democratica (cum sper eu).

Ganditi-va la avantaje si dezavantaje. Daca respectiva cabana e la doi pasi de a noastra, nu-i bai. Dar daca e la cativa km, ce faci?

Gandeste-te si ce inseamna ca dimineata sa stam sa ne adunam de pe drumuri ca sa plecam impreuna. Unu' ici-unu' colea, stai sa fac un dus, stai sa mananc, stai sa beau cafeaua, stai sa ma duc la buda, stai ca tre sa mai fac inca 5 km pana la tine, stai ca am pana, stai asteapta ca mi-am uitat tigarile, etc...

 

Daca mergem acolo sa facem chef si sa punem tara la cale, de ce sa nu o facem organizat si impreuna?

 

Pana la urma nu o sa tragem pe nimeni de maneca sa faca nimic. Nici sa vina, nici sa nu vina, nici sa vina intr-un anume loc. Care vrea, vine, care vrea in alta parte, vine, sta in alta parte, si ne culegem de pe drum, care nu vrea, nu vine, si am terminat discutia.

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si repet anuntul original, datat 9 martie 2009

 

 

 

Prima intalnire a BEEMERILOR din Romania:

Perioada 8-10 mai 2009

Locatia : Pensiunea Baciu ,

Localitatea Ciungetu ,valea Rudaresii ,

Reduced 84%

Attached Image

1142 x 623 (179.07K)

 

Cazare in 3 vile alaturate,camere duble cu baie proprie sau apartamente,total capacitate cazare 36-40 persoane.

Posibilitate camping : Da -conditionat de achitare masa,pensiune completa.

Acces : din drum asfaltat DN7A Brezoi-Petrosani,drum asfaltat DC 175 pana la Ciungetu ,ultima portiune cca. 2,5 km drum comunal neasfaltat.

Costuri totale zilnice: Cazare in vila + 3 mese/zi = 130 RON/persoana/zi.

Restaurant cu posibilitate de servire pana la 70-80 de persoane.

Pentru cei interesati de amplasare cort, nu se percepe un anumit tarif pentru campare DAR serviciul de campare este doar la pachet cu pensiune completa 3 mese = 80 RON/zi/pers.

 

Pensiunea se afla pe valea Rudaresei ,afluent al Latoritei ,la randul ei afluent al Lotrului.

Posibilitati multiple pentru startul unor trasee cu diferite dificultati soft pana la serious -enduro.

 

Locatia este "rezervata" .

Inscrierile pentru aceasta intalnire se fac in ordinea achitarii unui avans de 140 RON/participant ,

in contul RO83 INGB 0000 9999 0034 5804

 

 

titular cont :Răuță Iulian,

cont deschis la :

ING Bank Agentia Centrala Bucuresti.

 

 

 

Termenul limita de depunere a avansului :30 martie 2009.

 

Va rog sa specificati in detaliile de plata numele vostru si sa confirmati plata prin PM sau prin email iulian.rauta@petrom.com

O sa public la sfarsitul saptamanilor ce vor urma nick-urile participantilor inscrisi.

 

 

Astept sa-mi cereti orice fel de informatie legata de programul celor 2 zile.

Sunt deja conturate cateva trasee...curmatura Oltetului ,pasul Urdele ,....niscaiva pesteri de vazut....

La randul meu va provoc in a lansa orice propunere ce poate completa intalnirea noastra,de genul : alune,feteasca neagra,clatite cu vaselina,cine bea ,cine nu bea ,...cine pescuieste, ...apropo,sunt vreo cateva lacuri cu pastrav in zona ..asadar ..spinning around.

 

 

Avem prieteni Beemeri "outside the forum" ?

Sunt bineveniti !

Editat de zeroo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...