Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Eu vin de la Brasov Sinaia si as vrea sa stiu daca este vreo trecatoare spre Slanic.Este mai bine sa vin pe Cheia.

 

 

salutare Nelutule sambata seara vin si eu nu stau mult citeva ore rezervami o masa cred ca va fii lume multa acolo luam masa in deplasare mai stam la povesti ne mai gandim la nordkapp s-io taiem cred sinaia vin cu doamna te salut numai de bine Pompi

post-20188-1242014925_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BMW 1900 , OK!

In ceea ce priveste participarea neveteranilor, sunt bineveniti pe parcusul zilei de duminica 17. 05. 09 si la Cina Festiva, 16. 05. 09 ora 20, 00. La poze de grup sambata orele 18,00 - 18, 10 si la Adunarea cu caracter organizatoric 18, 10 - 19, 30 participa numai cei cu ecuson.

De asemenea la primirea ecusoanelor intre orele 17,00 - 18, 00 participa numai MotoVeteranii.

Buna ziua,

 

Am confirmat participarea de cind s-a facut anuntul.

Camera mai este sau s-a redistribuit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o saptamana pana la eveniment asa ca l-am scos la "incalzire" pe decanul de varsta :blink:

post-28174-1241896684_thumb.jpg

post-28174-1241896733_thumb.jpg

Si eu :angry:

post-28174-1241896781_thumb.jpg

 

 

Deci am onoarea sa merg cu decanul in excursia sibiu - borsec - cheile bicazului intre 21 si 24 mai? abia astept sa va cunosc, domnilor motociclisti; si ca sa fiu on topic: aceasta initiativa a veteranilor este extraordinara; voi face tot posibilul sa ajung la intalnirea aia mare, in care ne este permis si noua, incepatorilor, sa participam. va salut cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare Nelutule sambata seara vin si eu nu stau mult citeva ore rezervami o masa cred ca va fii lume multa acolo luam masa in deplasare mai stam la povesti ne mai gandim la nordkapp s-io taiem cred sinaia vin cu doamna te salut numai de bine Pompi

Te salut si eu Pompi,iar in legatura locurile la masa o sa iti rezerv ,dar cred ca trebuie sa vorbesti cu dl.Constantin.Eu plec dimineata de aici si pe la 2,3 o sa ajung la Slanic,ne intilnim acolo.

 

Mai este o saptamana pana la eveniment.

Cine se va mai inscrie in viitor pentru cazare va fi dirijat la un alt hotel de 1*.

Dle Constantin as vrea sa stiu ce preturi sunt la acest hotel,va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie MotoVeterani Activi!

Am fost duminica dupa amiaza la Slanic si am modificat locatia.

Avand in vedere dispersia de posibilitati a participantilor am considerat ca este mai bine sa fim cazati toti la fel, la un pret mai competitiv, cca 8 e/ persoana in camera dubla, apropiat de pretul la camping. Evitam astfel ca unii sa caute cazare la cort, altii sa se intoarca noaptea.

Am mutat actiunea la Hotelul Cooperatiei din Slanic, langa gara, str Slanic nr 1.

Am rezervat 15 camere din 20, practic tot hotelul. Unii doresc singuri in camera si astfel este mai facil.

Camerele au doua paturi si dus rece. Pe hol este dus cald si toillete.

Hotelul are o curte unde se pot incuia motoarele, cine doreste.

Avem sala de sedinta. Tot acolo se poate si manca la pret jumatate fata de restaurante, dupa cum mi-au promis.

Putem aduce ce bauturi dorim.

Langa Hotel, la 20 m este un restaurant mai select, pentru cine doreste suplimentar dupa cina de seara.

Cazarea se poate face incepand cu ora 12, 00. Va fi o lista la receptie. Cost 63 lei camera dubla.

 

Proiectul de program:

12, 00 – 17, 00 Cazare. Vizitare Salina individual.

17,00 – 17, 15 Atribuire ecusoane.

17, 15 – 17, 30 Poze de grup

17, 30 – 19, 00 Discutii. Moderator Dan Nastase.

19, 00 Cina

21, 00 Bantuit prin restaurante, cine este amator, sau prin oras.

 

Toate distantele sunt de sute de metri in Slanic. Nu este necesar a se mai misca motoarele.

Eu voi comunica numarul participantilor la intalnire pentru a avea portii suficiente pentru cina (nivel de 25 lei). Fiecare va decide pe loc.

Unii MotoVeterani A s-au anuntat ca prezenta, dar nu au precizat daca doresc cazare sau nu.

Cei care au solicitat sunt pe lista: Ivanoiu 2, Dan Nastase, Constantin 2, Mandrea 2, Harea 2, Gruiesc, Radulescu, Dorumaster 2, Kato, Papacica 2,Rosca, Placebo, Giv 32, Biker Nelu, Gaby Alliance ? ( 21)

Baietii de la cort, ce ziceti? Miclos, Buzila, Duta, Gheorghiu (4)

Musafiri: Petre d, A Mijaica, Pompi 2, D Chelsoi, Ghionoiu 2, Popescu Sorin, Popescu Dan. Avram Sorin ( 10)

Eu voi pleca mai devreme din Bucuresti pentru a ajunge in jur de 2-3 d. a.

 

Sugestiile sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie MotoVeterani Activi!

Am fost duminica dupa amiaza la Slanic si am modificat locatia.

Avand in vedere dispersia de posibilitati a participantilor am considerat ca este mai bine sa fim cazati toti la fel, la un pret mai competitiv, cca 8 e/ persoana in camera dubla, apropiat de pretul la camping. Evitam astfel ca unii sa caute cazare la cort, altii sa se intoarca noaptea.

Am mutat actiunea la Hotelul Cooperatiei din Slanic, langa gara, str Slanic nr 1.

Am rezervat 15 camere din 20, practic tot hotelul. Unii doresc singuri in camera si astfel este mai facil.

Camerele au doua paturi si dus rece. Pe hol este dus cald si toillete.

Hotelul are o curte unde se pot incuia motoarele, cine doreste.

Avem sala de sedinta. Tot acolo se poate si manca la pret jumatate fata de restaurante, dupa cum mi-au promis.

Putem aduce ce bauturi dorim.

Langa Hotel, la 20 m este un restaurant mai select, pentru cine doreste suplimentar dupa cina de seara.

Cazarea se poate face incepand cu ora 12, 00. Va fi o lista la receptie. Cost 63 lei camera dubla.

 

Proiectul de program:

12, 00 – 17, 00 Cazare. Vizitare Salina individual.

17,00 – 17, 15 Atribuire ecusoane.

17, 15 – 17, 30 Poze de grup

17, 30 – 19, 00 Discutii. Moderator Dan Nastase.

19, 00 Cina

21, 00 Bantuit prin restaurante, cine este amator, sau prin oras.

 

Toate distantele sunt de sute de metri in Slanic. Nu este necesar a se mai misca motoarele.

Eu voi comunica numarul participantilor la intalnire pentru a avea portii suficiente pentru cina (nivel de 25 lei). Fiecare va decide pe loc.

Unii MotoVeterani A s-au anuntat ca prezenta, dar nu au precizat daca doresc cazare sau nu.

Cei care au solicitat sunt pe lista: Ivanoiu 2, Dan Nastase, Constantin 2, Mandrea 2, Harea 2, Gruiesc, Radulescu, Dorumaster 2, Kato, Papacica 2,Rosca, Placebo, Giv 32, Biker Nelu, Gaby Alliance ? ( 21)

Baietii de la cort, ce ziceti? Miclos, Buzila, Duta, Gheorghiu (4)

Musafiri: Petre d, A Mijaica, Pompi 2, D Chelsoi, Ghionoiu 2, Popescu Sorin, Popescu Dan. Avram Sorin ( 10)

Eu voi pleca mai devreme din Bucuresti pentru a ajunge in jur de 2-3 d. a.

 

Sugestiile sunt binevenite.

Ok,receptionat.Domnule Constantin,un numar de telefon daca se poate sa sunam daca intervine vre-o problema si nu suntem in posibilitate de a accesa netul,se poate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot cer o confirmare pt cazare si nu obtin pentru 1 pers. si nu am probleme financiare pentru o asemenea deplasare dar pentru confort sant de acord sa platesc, noua locatie nu-mi surade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus,

eu mi-am anuntat participarea intr-o lista mai veche si o confirm in continuare dar unele probleme de sanatate i-mi inpun sa ma cazez la o camera care sa aiba si baie incorporata. dar acestea sunt probleme minore care se rezolva la fata locului.

deci pe sambata cu ASFALT USCAT. :eek:

 

 

 

Atentie MotoVeterani Activi!

Am fost duminica dupa amiaza la Slanic si am modificat locatia.

Avand in vedere dispersia de posibilitati a participantilor am considerat ca este mai bine sa fim cazati toti la fel, la un pret mai competitiv, cca 8 e/ persoana in camera dubla, apropiat de pretul la camping. Evitam astfel ca unii sa caute cazare la cort, altii sa se intoarca noaptea.

Am mutat actiunea la Hotelul Cooperatiei din Slanic, langa gara, str Slanic nr 1.

Am rezervat 15 camere din 20, practic tot hotelul. Unii doresc singuri in camera si astfel este mai facil.

Camerele au doua paturi si dus rece. Pe hol este dus cald si toillete.

Hotelul are o curte unde se pot incuia motoarele, cine doreste.

Avem sala de sedinta. Tot acolo se poate si manca la pret jumatate fata de restaurante, dupa cum mi-au promis.

Putem aduce ce bauturi dorim.

Langa Hotel, la 20 m este un restaurant mai select, pentru cine doreste suplimentar dupa cina de seara.

Cazarea se poate face incepand cu ora 12, 00. Va fi o lista la receptie. Cost 63 lei camera dubla.

 

Proiectul de program:

12, 00 – 17, 00 Cazare. Vizitare Salina individual.

17,00 – 17, 15 Atribuire ecusoane.

17, 15 – 17, 30 Poze de grup

17, 30 – 19, 00 Discutii. Moderator Dan Nastase.

19, 00 Cina

21, 00 Bantuit prin restaurante, cine este amator, sau prin oras.

 

Toate distantele sunt de sute de metri in Slanic. Nu este necesar a se mai misca motoarele.

Eu voi comunica numarul participantilor la intalnire pentru a avea portii suficiente pentru cina (nivel de 25 lei). Fiecare va decide pe loc.

Unii MotoVeterani A s-au anuntat ca prezenta, dar nu au precizat daca doresc cazare sau nu.

Cei care au solicitat sunt pe lista: Ivanoiu 2, Dan Nastase, Constantin 2, Mandrea 2, Harea 2, Gruiesc, Radulescu, Dorumaster 2, Kato, Papacica 2,Rosca, Placebo, Giv 32, Biker Nelu, Gaby Alliance ? ( 21)

Baietii de la cort, ce ziceti? Miclos, Buzila, Duta, Gheorghiu (4)

Musafiri: Petre d, A Mijaica, Pompi 2, D Chelsoi, Ghionoiu 2, Popescu Sorin, Popescu Dan. Avram Sorin ( 10)

Eu voi pleca mai devreme din Bucuresti pentru a ajunge in jur de 2-3 d. a.

 

Sugestiile sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor veterani prezenti pe aceasta lista incompleta ,vreau sa stiti si stiti si dumneavoastra ca indiferent de cat de lunga va fi lista ea nu va fi niciodata completa . Alaturi de ea va fi intodeauna o lista paralela completa si nestiuta ,adevarata lista unede figuram cu toti de pe toate listele.

Respect organizatorilor pentru gandul frumos de a face cunoscut dragostea unor oameni pentru motociclete . Cunosc oameni care au facut o adevarata pasiune pentru femeia lui si pentru motocicleta lui ajungand pana acolo unde nu puteai sa sti care-i prima si care-i cealalta .Am cunoscut si cunosc asemenea impatimiti.Am sa va fac cunoscute doar doua dintre aceste trairi.

- am avut un consatean Marin ,care toata tineretea lui si-a dorit o motocicleta ,a strans ban cu ban si a cumparat un Simson-frumoasa motocicleta la vremea ei. Casuta lui avea trei camere .In una statea el cu femeia lui, in alta avea 4 caprite iar in cea de-a treia tinea Simsonul.An de an a tot dat de carnet dar n-a reusit sa-l ia niciodata . Arareori trecand pe la poarta lui se auzea motorul mergand in casuta lui Marin si stiam ca atunci are vizitatori . Ai era drag lui Marin sa-i vada lumea "scula" si cum toarce ea. Toata viata lui Marin asta n-a scos motorul din casa si nici nu la dat la nimeni ca vroia omu sa fie in regula cand o iesi cu el pe strada.Tot ce vreau sa stiti ca Marin a murit de batran iar Simsonul nu la vandut niciodata ,l-a vandut nepoti - copii n-a avut.In ultimi ani de viata dupa moartea femei nici nu mai arata motorul la nimeni , al acoperise cu o patura iar camera era intodeauna cu lacat.Se ticnise Marin , visa noapte ca a dat navala hoti.

- O alta povestioara este despre un batranel care de cand al stiu el se da cu un IJ cu atas care cred ca si acum mai are din vopseaua originala. Nu va vine a crede ca si mai zilele trecut Matache, ca asa al chiama pe motociclist era cu IJ-ul in spate la piata din Campina , a-si cumparase un sac de cartofi de samanta sa puie in pamant . Acum nu mai aude bine Cand al antrebi ce mai face ,cum merge motocicleta a-ti raspunde ca Lina stie. Vreau sa stiti si voi ca Lina nu e motocicleta ,Lina e nevasta lui. Antru tarziu stau eu si zic -al dracu nea Matache -a dracu motocicleta. Si inca ceva ,tot ce-l intrebi pe Matache el a-ti raspunde linistit si cam scump la vorba -Lina stie.

Si nea Matache asta e pe lista de ziceam io.

Acum de-o fi asfalt uscat sau ud va doresc aderenta maxima si sa aveti grija de voi si de pasager si abordati intodeauna un asa stil de a conduce care sa va duca intodeauna acasa.

 

:eek: SLANIC :)

Sa-mi fie cu iertare. Vreau sa vin pentru a cunoaste asemena oameni si doresc sa ascult cat mai multe, povesti' ca cele da mai sus. Poate sunt uneori nostalgic, dar simt o lacrima la coltul ochilor. Stima D-le si stima si celorlalti motoveterani pentru calmul si modul cum au reusit sa se mobilizeze si organizeze. Simt ca o sa fie un moment crucial pentru motociclismul romanesc, se vor pune bazele unei bune colaborari pentru viitor si v-a fi creuzetul unor actiuni viitoare pozitive. Simt ca ceva se v-a schimba datorita inchegarii acestui nucleu. Respect.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domn profesor Constantin.., felicitari pt ideea avuta cu schimbarea locatiei, e mai bine asa, fiind destul de ieftin cred ca mai toti vom opta pt cazare la hotel, inclusiv eu, renunt la cort si, intreb acum, cine doreste sa-mi fie coleg de camera si de povesti, ca vor fi destule?! :) PS Dar sa nu sforaie!!! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti veteranii cu respect.In sfarsit am revenit pe meleagurile mioritice dupa 2 curse de Suedia cu TIR-u.Am avut emotii ca nu v-oi putea ajunge si de aceea am stat cuminte si am urmarit evolutia lucrurilor,de pe traseu din benzinariile cu acces la internet.Dar barierele nu inceteaza sa se inchida.Aveam de mers si la o nunta pe 16 mai,la un verisor,dar spre ghinionul tinerilor nu v-oi merge,ca prea mult mi-am dorit sa fiu prezent la aceasta adunare.Acum confirm si eu prezenta.Kerekes Robert {A 18}.2 locuri.Vin cu sotia.Sper sa nu fie prea tarziu confirmarea.Pina atunci,sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Constantin, va multumesc ptr amabilitate dar nu am nevoie de cazare.Printii mei locuiesc "peste deal " la numai 25 de km de sosea asa ca voi prefera acest aranjament.

O zi buna tuturor si sa ne vedem sanatosi !

Editat de aliance-steel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau anunt ca nu mai pot participa la intalnire, desi mi-as fi dorit foarte mult. Din pacate, pe 3 mai am avut un accident cu motocicleta cu urmari grave, m-am ales cu dubla fractura de tibie si peroneu si am o mare tija in picior! Astazi am iesit din spital...si o sa stau imobilizat 6 saptamani in pat!...Nu-mi ramane decat sa va urez distractie placuta, asfalt uscat si aveti grija!

Astept imagini de la intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa propun celor din Bucuresti sa ne intilnim simbata dimineata in jur de 10- 10,30 la Arc si sa plecam impreuna.

Ce ziceti, este ok ora ?

 

 

Si mai vreau sa-l trec si pe amicul meu caruia i-am postat actele:

 

Constantin Gheorghe A 35

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau anunt ca nu mai pot participa la intalnire, desi mi-as fi dorit foarte mult. Din pacate, pe 3 mai am avut un accident cu motocicleta cu urmari grave, m-am ales cu dubla fractura de tibie si peroneu si am o mare tija in picior! Astazi am iesit din spital...si o sa stau imobilizat 6 saptamani in pat!...Nu-mi ramane decat sa va urez distractie placuta, asfalt uscat si aveti grija!

Astept imagini de la intrunire!

 

Ne pare rau ca auzim asta.Recuperare rapida sa ai! Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai vine cineva din zona Moldovei, haideti sa stringem gasca si sa facem un traseu.

Suntem trei motoare de la Vatra dornei si mergem prin Toplita,Miercurea-Ciuc,Sfintu-gheorghe,Brasov,Cheia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...