Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A sasea intalnire a motoveteranilor, si nu numai, din Bucuresti, Sala Polivalenta.

 

La a cincea nu am fost asa ca iata niste poze de la a sasea... la noua terasa, ca loc de intalnire.

 

post-51941-1283933784_thumb.jpg

post-51941-1283933804_thumb.jpg

post-51941-1283933814_thumb.jpg

post-51941-1283933845_thumb.jpg

post-51941-1283933859_thumb.jpg

 

 

care dintre veterani merge la rasnov sambata dimineata.haideti sa stabilim ora si locul plecarii.

Mesaj completat

care pleaca dintre veterani la rasnov sambata dimineata? haideti sa stabilim ora si locul intalnirii.

Mesaj completat

care pleaca dintre veterani la rasnov sambata dimineata? haideti sa stabilim ora si locul intalnirii.

Mesaj completat

care pleaca dintre veterani la rasnov sambata dimineata? haideti sa stabilim ora si locul intalnirii.

Mesaj completat

care pleaca dintre veterani la rasnov sambata dimineata? haideti sa stabilim ora si locul intalnirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, oameni liberi !

As fi foarte bucuros daca m-ati accepta in randurile veteranilor motociclisti.

Despre mine va pot spune urmatoarele: am facut karting de performanta de la 6 ani pana la 18; am condus IJ-ul cu atas al bunicului la 10 ani; la 18 ani am fost cu mobra (cu bagaje si pasager) pana la Babele; am avut de-a lungul timpului CZ(1986), Jawa, Bandit, acum am un Freewind si o Mobra reconditionata (functioneaza perfect dar o pastrez in garaj). Din pacate nu am copii ale actelor motocicletelor detinute...in cel putin 100000km parcursi am avut vreo 10 cazaturi dar am toate oasele intregi !

Cu benzina in sange , va salut cu respect !

Multumesc.post-56760-1284102523_thumb.jpg

PS Ne vedem la Rasnov!

post-56760-1284102246_thumb.jpg

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, oameni liberi !

As fi foarte bucuros daca m-ati accepta in randurile veteranilor motociclisti.

Despre mine va pot spune urmatoarele: am facut karting de performanta de la 6 ani pana la 18; am condus IJ-ul cu atas al bunicului la 10 ani; la 18 ani am fost cu mobra (cu bagaje si pasager) pana la Babele; am avut de-a lungul timpului CZ(1986), Jawa, Bandit, acum am un Freewind si o Mobra reconditionata (functioneaza perfect dar o pastrez in garaj). Din pacate nu am copii ale actelor motocicletelor detinute...in cel putin 100000km parcursi am avut vreo 10 cazaturi dar am toate oasele intregi !

Cu benzina in sange , va salut cu respect !

Multumesc.post-56760-1284102523_thumb.jpg

PS Ne vedem la Rasnov!

Pt tine este foarte usor. Asta pt ca suntem vecini. Eu stau pe Babesti. Suna-ma la 0722646373, te inregistrez si primesti ecusonul si banutul. :hurt:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze din ciclul “Veterani la Tismana”. Doar cateva pentru ca nu am prea avut timp de fotografiat. De ce? Din cauza continutului acelei pungi albe din fata lui Ivan (prima poza). :hurt: Dar sa nu inteleaga cineva ca ne-am intalnit doar pentru "degustarea" vinului. Totul s-a desfasurat in conditii absolut normale, decente, cordiale.

Ii multumim inca o data gazdei pentru ospitalitate.

 

Drumuri faine oameni buni.

Cu respect.

 

post-20517-1284108571_thumb.jpg post-20517-1284108613_thumb.jpg

post-20517-1284108636_thumb.jpg post-20517-1284108648_thumb.jpg

post-20517-1284108660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări,

 

Io cred că dau o raită împreună cu fii-miu (acu' motociclist, avansat de la scuterist, cu o Kawa ZX 4R, conform sloganului "Nu dați banii pe prostii, luați o Kawa la copii :lol: ), dacă nu plouă.

 

:hurt:

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări,

 

Io cred că dau o raită împreună cu fii-miu (acu' motociclist, avansat de la scuterist, cu o Kawa ZX 4R, conform sloganului "Nu dați banii pe prostii, luați o Kawa la copii :lol: ), dacă nu plouă.

 

:hurt:

Prieteni, distractie sa aveti. Sorine mai 1 luna si dupa aia sper ca si baiatul meu sa ma insoteasca pe mobra lui, la fel ca si al tau pe tine. Numai bine si cum zice venerabilul nostru Dan : la multi kilometri frumosi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi, oltenii, inca mai plimbam caprele, uneori in scopuri nedorite, cum ar fi vizita la spital a unui motoveteran operat la stomac...dar un motiv in plus ca sa ne intilnim, mai tineri sau mai batrini si sa ne impartasim amintiri, experiente...

post-2215-1284394280_thumb.jpg

post-2215-1284394314_thumb.jpg

post-2215-1284394344_thumb.jpg

post-2215-1284394372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări.

 

Am fost la RîÂşnov. Frumos.

 

Prieteni, distractie sa aveti. Sorine mai 1 luna si dupa aia sper ca si baiatul meu sa ma insoteasca pe mobra lui, la fel ca si al tau pe tine. Numai bine si cum zice venerabilul nostru Dan : la multi kilometri frumosi!

 

Mulțumesc Kato! ÂŞi voi să aveți numai drumuri bune :moron:

 

Fraților noi ce facem, ne mai vedem, sau rămâne pentru la anu' (sper că nu... Âşi la mulți ani :D )

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări.

 

Am fost la RîÂşnov. Frumos.

 

 

 

Mulțumesc Kato! ÂŞi voi să aveți numai drumuri bune :D

 

Fraților noi ce facem, ne mai vedem, sau rămâne pentru la anu' (sper că nu... Âşi la mulți ani :lol: )

 

:D

Nu stim nimic Sorine, poate Ivan ne coace ceva :moron: . bagati poze de la Rasnov sa vedem si noi cum v-ati petrecut. Numai bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati circoteala, stiti doar ca daca se poate rezolva ceva si asta depinde de mine, o sa va anunt la timp. Si nu ma pling ca ar fi ceva exagerat de greu, ceva imposibil de realizat. Beleaua mare este ca ma trimit astia de la munca in delegatie vreo doua saptamini si nu mai pot umbla sa caut o locatie frumoasa, convenabila din punct de vedere financiar si al caii de acces...etc. Dar nu disperati...nu inca! Sper sa imi pot face coada-colac si sa vizitez citeva obiective din zona care mi-au trezit interes si sa negociez de-o nebuneala pentru batrineii calari pe cai de foc! :moron:

Toamna frumoasa si bogata sa aveti....si nu urcati sculele-n pod! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VETERANII, ADUNAREA !

 

Doamnele si Domnii motociclismului romanesc

sunt invitati la agapa prieteneasca

"Toamna Seniorilor"

in splendida zona a Pietrei Craiului.

 

Peisajul si conditiile de cazere de mare exceptie ne promit o intalnire

si un sfarsit de saptamana de neuitat:

 

http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazar...hus-c25403.html

 

http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazar...oxe-c23216.html

 

In speranta ca ni se va oferi si o toamna lunga, doritorii cavalcadelor calare

sunt rugati sa analizeze ofertele de mai sus, sa-si exprime opiniile si sa aleaga

data cea mai propice cand se va produce aceasta ofensiva de toamna.

 

Salut vartos de veteran !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VETERANII, ADUNAREA !

 

Doamnele si Domnii motociclismului romanesc

sunt invitati la agapa prieteneasca

"Toamna Seniorilor"

in splendida zona a Pietrei Craiului.

 

Peisajul si conditiile de cazere de mare exceptie ne promit o intalnire

si un sfarsit de saptamana de neuitat:

 

http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazar...hus-c25403.html

 

http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazar...oxe-c23216.html[/quot

 

Foarte OK si locatia si cazarea asta, este mai la centru = mai accesibila si...de ce nu, decenta, adecvata varstei noastre. Daca s-ar putea Brasov(imprejurimi) ar fi la centru, ideal pt. toti veteranii din tara; asta este si ideea, sa fie cat mai accesibil tuturor din tara, nu trebuie sa ne inghesuim intr-un colt.

Eu sunt pentru aceasta locatie, numai hotarati odata perioada, ca vin ploile acum!

 

Bafta!

Editat de TheLegend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata impreuna cu alti motociclisti am dat o tura la enduro parc la sarbatoarea mustului unde am mancat pastrama si am baut must.

Mesaj completat

sambata impreuna cu alti motociclisti am dat o tura la enduro parc la sarbatoarea mustului unde am mancat pastrama si am baut must.

 

Mesaj completat

si dupa aceea am mers pe la cota 1400 in sinaia

 

Mesaj completat

sambata impreuna cu alti motociclisti am dat o tura la enduro parc la sarbatoarea mustului unde am mancat pastrama si am baut must.

Mesaj completat

 

 

Mesaj completat

si dupa aceea am mers pe la cota 1400 in sinaia

post-56132-1284867636_thumb.jpg

post-56132-1284867651_thumb.jpg

post-56132-1284867664_thumb.jpg

post-56132-1284867672_thumb.jpg

post-56132-1284867678_thumb.jpg

post-56132-1284867684_thumb.jpg

post-56132-1284867689_thumb.jpg

post-56132-1284867695_thumb.jpg

post-56132-1284867701_thumb.jpg

post-56132-1284867708_thumb.jpg

post-56132-1284867717_thumb.jpg

post-56132-1284867721_thumb.jpg

post-56132-1284867728_thumb.jpg

post-56132-1284867733_thumb.jpg

post-56132-1284867738_thumb.jpg

post-56132-1284867918_thumb.jpg

post-56132-1284867937_thumb.jpg

post-56132-1284867976_thumb.jpg

post-56132-1284868003_thumb.jpg

post-56132-1284868037_thumb.jpg

post-56132-1284868068_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, nah...ca si noi ne-am intilnit, ad-hoc! Adica: Bogdan Harea, Sorin ATW, Mariana, subsemnatu' si gazda noastra foarte ospitaliera, Sorin Avram. Unii au petrecut mai mult timp impreuna, altii au stat doar "cale de-un gratar"...dar zona, peisajul, si nu in ultimul rind oamenii, au facut mai mult decit m-asteptam! Sper sa ne revedem cit mai devreme, in formatie extinsa! :laugh:

Multumesc gazdei pentru ospitalitate si fructele cu care mi-am echilibrat ladoaiele la intoarcerea spre casa! :cheers:

Io m-am abatut din drum la plecare ca sa caut o locatie buna de-o intrunire, asa cum am promis, iar ce am gasit o sa va povestesc dupa ce discut cu jupinul (fiindca nu era acasa !)...asta imediat ce voi avea detalii concrete. Pun doar citeva poze de la o locatie care mi-a trezit interes si mi s-a parut mult peste ce ni se ofera la tot pasul in tarisoara asta. Vorbesc de camere de 3* in adevaratul sens al cuvintului, de piscina interioara incalzita, sauna, etc...etc., totul la un pret neasteptat de bun ( circa 120 lei camera dubla cu mic dejun inclus si acces la tot ce misca in zona, inclusiv sala de conferinte, gratar...).

Repet, detalii peste ceva zile, fiindca plec in delegatie si-s vaduvit de internet si comunicatii moderne, datorita zonei!

Am uitat, azi capra mea a adunat o suma frumoasa de kilometri...inainte de a ma traversa prin citeva potoape de ploaie care mi-au inmuiat avintul si dorul de goana! :P

post-2215-1284922935_thumb.jpg

post-2215-1284923302_thumb.jpg

post-2215-1284923375_thumb.jpg

post-2215-1284923956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain de voi, nu stati locului deloc. La noi a fost nasoala vremea in zilele astea, ploaie si iar ploaie. Ma bucur pentru voi prieteni ca o intindeti atat cat puteti. Sper sa ne mai revedem anul asta. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, spre incintarea celor care doresc, exista si locuri pentru corturi. Basca parcare pazita, cu instalatie de supravaghere video si paza, multiple moduri de petrecere a timpului liber (jacuzzi, piscina incalzita interioara, sauna uscata sau umeda...etc., incluse in pretul de cazare) in cazul in care vremea nu este prielnica iesirilor prin zonele limitrofe, zone foarte pitoresti si cu farmec inedit, pe care in mod sigur niciunul dintre motoveterani nu le-a mai vazut. Singura problema este ca, dupa discutia avuta cu managerul unitatii (sefa de district, fiindca la patron este imposibil sa ajung, fiind presedintele unui partid pe judet!), as putea obtine o reducere numai daca aduc un avans pentru un minimum de 50 persoane (localul avind circuit selectiv, adica destinat evenimentelor cu multi participanti: nunti, botezuri, intruniri oficiale de anvergura...etc.). In cazul in care nu se aduna peste 50 persoane, am vazut ca tipa miriia si cred ca nu-i facea placere deranjul nostru. Motivul este ca au inceput nuntile, chefurile la unitatile petroliere si miniere din Gorj (care mai sint profitabile, normal...ca doar nu minerii mei faliti vor face chefuri acolo!) si asta ar insemna sa accepte un numar mic de consumatori potentiali si amatori pentru consumurile bahice in detrimentul unui numar mare, exact, de bautori fruntasi. Asta insemna ca daca adun un avans de 40% pentru 50 persoane inmultit cu 55 lei/loc negociat (numarul nefiind limitat in sus!) cazarea va scadea la 110 lei/camera dubla, iar masa fesiva va avea un pret negociat in functie de dorinta noastra, bani pe care-i vom achita pina in prinzul zilei de simbata (ca sa se poata pregati cele solicitate). Pentru delectarea noastra se poate pregati foc de tabara cu capre/berbeci/vitei la protap, tocanite la ceaun, tochitura sau orice alt meniu vinatoresc, ori meniu ca la nunti (aperitive, sarmale, fripturi...etc.). Asta o decidem impreuna, dar numai atunci cind sintem in locatie, asta insemnind sa fim cel tirziu in ziua de simbata dimineata majoritatea acolo. Data cred ca ar fi bine s-o stabilim cit mai repede, fiindca vremea nu ne mai este favorabila, ca vara. Voi incerca duminica seara cind plec iarasi in delegatie sa trec pe-acolo si sa gasesc impreuna cu managerul locatiei un weekend liber pentru noi in octombrie. Repet, asta nu depinde de mine, dar va voi tine la curent, eventual il voi suna pe Dan Rosca si-l voi ruga sa posteze ce am rezolvat, pentru rapiditate si mobilizare rapida. ;)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, spre incintarea celor care doresc, exista si locuri pentru corturi. Basca parcare pazita, cu instalatie de supravaghere video si paza, multiple moduri de petrecere a timpului liber (jacuzzi, piscina incalzita interioara, sauna uscata sau umeda...etc., incluse in pretul de cazare) in cazul in care vremea nu este prielnica iesirilor prin zonele limitrofe, zone foarte pitoresti si cu farmec inedit, pe care in mod sigur niciunul dintre motoveterani nu le-a mai vazut. Singura problema este ca, dupa discutia avuta cu managerul unitatii (sefa de district, fiindca la patron este imposibil sa ajung, fiind presedintele unui partid pe judet!), as putea obtine o reducere numai daca aduc un avans pentru un minimum de 50 persoane (localul avind circuit selectiv, adica destinat evenimentelor cu multi participanti: nunti, botezuri, intruniri oficiale de anvergura...etc.). In cazul in care nu se aduna peste 50 persoane, am vazut ca tipa miriia si cred ca nu-i facea placere deranjul nostru. Motivul este ca au inceput nuntile, chefurile la unitatile petroliere si miniere din Gorj (care mai sint profitabile, normal...ca doar nu minerii mei faliti vor face chefuri acolo!) si asta ar insemna sa accepte un numar mic de consumatori potentiali si amatori pentru consumurile bahice in detrimentul unui numar mare, exact, de bautori fruntasi. Asta insemna ca daca adun un avans de 40% pentru 50 persoane inmultit cu 55 lei/loc negociat (numarul nefiind limitat in sus!) cazarea va scadea la 110 lei/camera dubla, iar masa fesiva va avea un pret negociat in functie de dorinta noastra, bani pe care-i vom achita pina in prinzul zilei de simbata (ca sa se poata pregati cele solicitate). Pentru delectarea noastra se poate pregati foc de tabara cu capre/berbeci/vitei la protap, tocanite la ceaun, tochitura sau orice alt meniu vinatoresc, ori meniu ca la nunti (aperitive, sarmale, fripturi...etc.). Asta o decidem impreuna, dar numai atunci cind sintem in locatie, asta insemnind sa fim cel tirziu in ziua de simbata dimineata majoritatea acolo. Data cred ca ar fi bine s-o stabilim cit mai repede, fiindca vremea nu ne mai este favorabila, ca vara. Voi incerca duminica seara cind plec iarasi in delegatie sa trec pe-acolo si sa gasesc impreuna cu managerul locatiei un weekend liber pentru noi in octombrie. Repet, asta nu depinde de mine, dar va voi tine la curent, eventual il voi suna pe Dan Rosca si-l voi ruga sa posteze ce am rezolvat, pentru rapiditate si mobilizare rapida. ;)

 

 

Ok Ivane, astept vesti de la tine. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar in prima faza astept urgent confirmarile celor care vor sa participe si au certitudinea ca vor veni!

Repet, luni sau marti voi avea si data exacta la care locatia este libera.

Daca nu voi putea posta, o sa-l rog telefonic pe Dan rfd s-o faca in numele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...