Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Caut stator pt fostul meu VFR800 Vtec de preferabil second, se pare ca actualul proprietar e cam inghesuit cu banii

Pot sa-i aduc eu, 270 lei total de plata cu tot cu transport pana la el acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis de obicei ... eu cand lucram in service montam moca suporti de genul asta, chiar daca venea clientul si intreba ca sa cumpere unul tot gratis il primea.

Cu service-urile moto prin Ploiesti este mai greu.

Ori nu sunt ori nu dau gratis nimic chiar daca fac verificarea de primavara cu scimburile aferente.

lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare vfr' isti sunt interesat sa achizitionez 2 cuti laterele cu suporti sau genti astept oferte pe pm sau la 0766597260

Suportii de la givi monokey PL166 costa 100-110 euro noi. Cutiile le iei givi monokey. Eu am luat doua cutii givi E21 cu 90 euro amandoua. Sunt mai mici, arata mai bine pe vfr decat unele mari plus ca ma pot strecura prin trafic mai usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare motoristi. Am posibilitatea de a cumpăra un VFR adus din Italia. Problema este ca îmi lipsesc ceva piese: aripa fata, carene, far si cam atât. Asta la prima impresie... Se găsesc greu piese SH? Sunt scumpe? Intentionez sa-l fac nached de aceea sper sa nu se supere impatimitii. Sunt la al 5-lea motor dar nu prea ma implic in reparatii foarte mult. Va rog sa va dați si voi cu părerea. VFR 750F, 1992. Mulțumesc.

Editat de mmoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pui niște poze de inspiratie?

Singurul VFR750 "neicheduit" ca la catre de care am eu cunostinta :

post-20150-0-16613400-1372732820.jpg

 

Aici este threadul de prezentare a lucrarii :

http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/topic/75243-my-95-vfr-sf-project-the-process/

 

Succes !

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am eu a fost caracterizat de altii ca fiind un gunoi ... deci eu unul nu am asa mult cu ce ma lauda, cel putin nu aici, macar cel mai important lucru e acolo si anume faptul ca mie imi place :alcy:

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=989565



Cel mai greu o sa fie sa maschezi cumva bordul stock (daca ai sa il folosesti) folosind doar un far de naked si un parbriz sau o masca ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suportii de la givi monokey PL166 costa 100-110 euro noi. Cutiile le iei givi monokey. Eu am luat doua cutii givi E21 cu 90 euro amandoua. Sunt mai mici, arata mai bine pe vfr decat unele mari plus ca ma pot strecura prin trafic mai usor

de unde le-ai cumparat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...