Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

norocu tau ca stai langa o tara cu mai multa apa calda

Mesaj completat

Salut

 

De unde cumpar, ieftin, nu neaparat original un semnal de VFR VTEC 2002-2003

Mesaj completat

Salut

 

De unde cumpar, ieftin, nu neaparat original un semnal de VFR VTEC 2002-2003 ..fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare.. De cateva zile sunt si eu "propretar" de VFR-ica model 1994.. Am reusit sa rasfoiesc topicul si ma declar mandru de alegerea facuta....

 

Intrebari:

1. De unde as putea cumpara un capac monopost?

2. Are poate careva un cauciuc fata 120/70 vr17 inca functional? Al meu e nitel mai mare si schimba oarecum ciclistica ( asta o stiu de la fostul proprietar)..

 

Va multumesc ...

 

O sa revin si cu poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

De unde cumpar, ieftin, nu neaparat original un semnal de VFR VTEC 2002-2003 ..fata

 

ebay sau reprezentanta. Nu stiu ce alte sanse ai.

 

 

Salutare.. De cateva zile sunt si eu "propretar" de VFR-ica model 1994.. Am reusit sa rasfoiesc topicul si ma declar mandru de alegerea facuta....

 

Intrebari:

1. De unde as putea cumpara un capac monopost?

2. Are poate careva un cauciuc fata 120/70 vr17 inca functional? Al meu e nitel mai mare si schimba oarecum ciclistica ( asta o stiu de la fostul proprietar)..

 

Va multumesc ...

 

O sa revin si cu poze..

 

Felicitari.

1. ca si mai sus, cred ca ebay e raspunsul. pe la noi nu am vazut decat pt modelele de 800 (98-01 si 02-09).

2. mai bine iti cumperi un cauciuc nou.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 5.5-6 la mers normal extraurban cu pasager. Fara pasager poate scoti si un 5% la mers economic.

Eu am rc24 si consuma mai putin decat rc36, recordul a fost de 4.3% mers foarte incet pe la 80km/h.

La mers normal, cam cu 120-130 am un consum de 5-5.5% .

In oras nu prea merg si cand merg nu stau sa-i fac consumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Am ajuns si la VFR... dupa ce am trecut pe la TDM-isti si Hornet-i.

Spuneti-mi si voi cum sta pasagerul pe motorul asta la drumuri de 3-400km.? Prin traficul din Bucuresti cum va descurcati cu el? Este cineva din Bucuresti care e dispus sa ma lase sa ma urc pe mobra lui sa imi dau seama daca imi vine?

Vreau un motor pentru mers zilnic prin oras si de doua sau trei ori pe an drumuri de aprox. 400km (cine stie, poate si mai lungi) cu pasager si ceva bagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si la VFR... dupa ce am trecut pe la TDM-isti si Hornet-i.

Spuneti-mi si voi cum sta pasagerul pe motorul asta la drumuri de 3-400km.? Prin traficul din Bucuresti cum va descurcati cu el? Este cineva din Bucuresti care e dispus sa ma lase sa ma urc pe mobra lui sa imi dau seama daca imi vine?

Vreau un motor pentru mers zilnic prin oras si de doua sau trei ori pe an drumuri de aprox. 400km (cine stie, poate si mai lungi) cu pasager si ceva bagaj.

E motorul ideal pt drumuri lungi cu pasager si bagaje,dar relativ ingust si centru de greutate f jos..ce-l face ideal si pt mersul zilnic in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E motorul ideal pt drumuri lungi cu pasager si bagaje,dar relativ ingust si centru de greutate f jos..ce-l face ideal si pt mersul zilnic in oras

Ideal pt mersul in ora? .......ia un scuter!!!!, VFR u e manevrabil dar e foarte greu la manevrele pe loc(240kg).. părerea mea. Iar dacă vrei sa iesi din oras cu el atunci unul minim de 250cc, la 4 ie?iri pe an cate ai spus nu are rost să bagi banii într un motor. Eventual un motor naked e mult mai manevrabil ?i u?or ... un Fz6 sau Hornet,Suzuky Sv650,Bandit 600,CB500 etc ai prins ideea ,

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am achizitionat ieri un VFR model 98, am facut asa scurt cu el 150 de km si deocamdata sunt incantat de el, sper sa nu imi schimb parerea pana il cunosc cat de cat. As avea si eu cateva intrebari

- cam ce tip de ulei puneti in ele si de care?

- vreau sa-mi pun gume noi, care zice-ti ca se preteaza cel mai bine la greutatea si categoria lui avand in vedere ca vreau sa fac ceva drumuri lungi cu el dar mers destul de sportiv, adica nu am dorinta de a-l menaja...

- ceva sfaturi mai speciale de intretinere, ponturi, are ceva mai dificil de intretinut sau e ok, ca si o moto normala?

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te strecori intre coloane de masini din scurt fac cu VFR-ul 3 miscari in locul unde cu un enduro (sau SM) ar fi suficienta o singura miscare.

Deci NU, nici o sportiva / touring nu e buna de oras.

Singurul motor intradevar bun de oras e supermoto.

 

Pentru ce s-a cerut ... 2-3 iesiri pe an ... mai bine te chinui in iesirile alea cu un supermoto/enduro decat sa te chinui zilnic cu VFR-ul in oras.

 

 

E motorul ideal pt drumuri lungi cu pasager si bagaje,dar relativ ingust si centru de greutate f jos..ce-l face ideal si pt mersul zilnic in oras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i naibii ca aia nu se impaca niciodata!:love:)))))) De aceea ziceam ca pentru cineva care mergem mai mult in oras, mai bine investeste in ceva "de oras".

 

of of of...e un motor ce acopera intreaga gama de necesitati...din ce exemple ati dat mai sus..ar trebui 3 motoare diferite pt a impaca si oaia si lupul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

2800 km facuti de joi pana duminica cu VFR-ul. Ruta : Buc.Sofia.Salonic.Igoumenitsa.Patra.Athena.Katerini.Sofia.Buc.

Motocicleta este excelenta pentru asa ceva si nu numai. O folosesc foarte mult si in oras si este super ok.

Minusuri - consum mare si eu personal mai simt nevoia unor caluti. Inca 30cp si ar fi fost ideal.

Motocicleta este perfect echilibrata din aproape toate punctele de vedere.

Daca nu mi-ar placea atat de mult Ducati probabil ca o pastram foarte mult timp de acum incolo dar presimt ca acesta va fi primul si ultimul ei an in proprietatea mea. Posibil sa o dau in viitorul apropiat.

 

Atasat si cateva poze.

 

Va salut,

post-20029-1271085086_thumb.jpg

post-20029-1271085116_thumb.jpg

post-20029-1271085127_thumb.jpg

post-20029-1271085144_thumb.jpg

post-20029-1271085177_thumb.jpg

post-20029-1271085188_thumb.jpg

post-20029-1271085198_thumb.jpg

post-20029-1271085206_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ebay sau reprezentanta. Nu stiu ce alte sanse ai.

 

 

 

Bafta!

 

salut

nu recomand reprezentanta nici macar pentru o cafea, sunt de pe alta lume oamenii aia,

da nu te intereseaza adaosul comercial si faptul ca termenul de livrare este nedefinit.... poti merge.

eu am facut acolo o comanda pentru o anvelopa si din termen de livrare de o sapt am ajuns la doua,

pe urma trei, dupa care au incercat sa imi explice ca ar mai dura doua trei saptamani.

cauta prin topic si o sa vezi ce dude au mai patit si altii la acest service (zicea cineva ca au vrut oamenii

de la marea reprezentanta sa ii regleze carburatoarele la un vfr vtec - super tare).

la mine pt oferta anvelopa imi cereau serie sasiu ..... acum 3 ani pentru un releu de incarcare

mi-au facut oferta de 5 ori mai mare decat la davidsilverspares. super tare.

 

intreba cineva de anvelopa, eu am gasit pret ok pt ce cautam eu la cauciucuridirect.ro, sau mai e un tip victor

care are preturi f bune (gasesti nr cateva pagini mai inapoi)

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar din 1998 incepand, sunt 2 radiatoare amplasate in laterale.

In 1997 si inainte, era unul singur in fata central.

Vfr-urile din '95 au radiatorul în lateral ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune...

 

De putin timp fac si eu parte (cu mandrie as spune) din categoria posesorilor de VFR (am lasat Banditmania in urma :)).

 

Am un Vfr din 2000 rosu (cum altfel?).

 

La o prima vedere diferentele fata de fostul meu Bandit de 600 sunt semnificative.

 

Asfalt uscat vfr-istilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar din 1998 incepand, sunt 2 radiatoare amplasate in laterale.

In 1997 si inainte, era unul singur in fata central.

Cele de 800 au două în laterale?

Nu era doar unul pe o parte iar pe partea cealaltă vasul de expansiune ? ÎÂşi fac treaba cele din lateral ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 3 radiatoare:

unul central de ulei

doua laterale de "apa",dintre care unul e purtator si de ventilator.

 

daca-si fac treaba? :)

in cel mai rau caz merge ventilatorul intr-una (peste 45 grade afara, mers 2 ore in regim de 1/oprit/1 )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune...

 

De putin timp fac si eu parte (cu mandrie as spune) din categoria posesorilor de VFR (am lasat Banditmania in urma :P).

 

Am un Vfr din 2000 rosu (cum altfel?).

 

La o prima vedere diferentele fata de fostul meu Bandit de 600 sunt semnificative.

 

Asfalt uscat vfr-istilor!

Bine ai venit ! dar parcă Șpo era visătorul : VFR,VFR ! :) . i ai luat o înainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand formulezi ceva ca o intrebare e una, cand formulezi ceva in stilul "eu parca stiu ca e asa" mai baga o privire inainte si prin manualul ala (ca se gaseste pe toate drumurile internetului).

Ce inseamna pentru tine "a-si face treaba"? Da, ambele ofera suprafata de schimb de caldura cu mediul (aerul), deci cred ca-si fac treaba. Parerea mea...

 

Cele de 800 au două în laterale?

Nu era doar unul pe o parte iar pe partea cealaltă vasul de expansiune ? ÎÂşi fac treaba cele din lateral ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...