Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor VFR-istilor

 

Va anunt ca incepand cu acest weekend sunt fericitul posesor al unui superb VFR 800 VTEC.

Astept cu entuziasm sa va cunosc si in primavara sa facem o iesire cu totii...

 

BOO-YA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor VFR-istilor

 

Va anunt ca incepand cu acest weekend sunt fericitul posesor al unui superb VFR 800 VTEC.

Astept cu entuziasm sa va cunosc si in primavara sa facem o iesire cu totii...

 

BOO-YA !

 

 

Salutare,

 

Sa o stapanesti sanatos, si fara incidente.... Baga si u niste poze sa admiram si altele decat pe ale noastre :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor VFR-istilor

 

Va anunt ca incepand cu acest weekend sunt fericitul posesor al unui superb VFR 800 VTEC.

Astept cu entuziasm sa va cunosc si in primavara sa facem o iesire cu totii...

 

BOO-YA !

 

Felicitari! Sa aveti grija unul de altul!

 

 

 

 

Pozeeeeeeeeee!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa ,sa aveti grija de voi :scratch:

Cu ce pret ai achizitionat-o si de unde? poti sa-mi dai PM daca preferi asa.

Si eu sunt interesat de asa ceva,sper ca la anu sa intru si eu in posesia unei asemenea bijuterii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o vinzi?

 

Un articol interesant :

 

Piata motocicletelor noi s-a injumatatit in noiembrie, iar inmatricularile second-hand au scazut cu 30%

Inmatricularile de motociclete noi au scazut dramatic in noiembrie, ajungand la 92 de unitati comercializate fata de 190 in luna octombrie, conform Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor. Numarul de motociclete second-hand inscrise in circulatie s-a diminuat cu aproape 30 de procente, ajungand si ele la 470 de unitati.

 

Astfel, luna trecuta s-au inmatriculat 92 de motociclete, cele mai multe dinte acestea, mai exact 31, inregistrandu-se in Bucuresti. Surprinzator sau nu, locul intai l-a luat cei de la Linhai cu 30 de unitati dar care si-au injumatatit vanzarile fata de luna octombrie cand au vandut 62 de bucati. Honda a fost pe locul secund, cu 8 motociclete vandute, scaderea fiind de 40% fata de luna octombrie. Suzuki cu BMW si-au impartit locul al treilea cu 6 unitati, in scadere fata de luna precedenta. Yamaha nu a reusit sa treaca pragul de cinci motociclete comercializate. Din pacate, clientela romaneasca se indreapta spre lucruri ieftine, si nu ar fi un lucru rau daca ieftin ar fi insemnat si bun. Tot mai multi dealeri moto isi inchid portile, se muta in sedii mai mici pentru chirii modice, incearca sa aduca lucruri noi si sa implementeze tot mai multe campanii de promovare. Piata pare gatuita de lucruri ieftine. Cei care mai au buget pentru aceasta pasiune isi cantareste mai atent banii si se reorienteaza in mare parte din cazuri catre piata moto sh din strainatate.

 

continuarea: http://www.autohub.ro/stiri-moto/MTU0Mw/Vr...tru-piata-moto/

 

nu fac reclama !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

La Multi Ani !!! :o ... primul post din 2010 :D

Are cineva montat pe VFR Power Commander(+- Filtru sport). Merita investitia ?

Daca setezi o harta pt ,,consum'' cam cu cat scade , iar daca alegi una ,,sport'' se simte ceva in plus ?.

Po.Cmd afecteaza durata de viata a motorului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si La Multi Ani pt 20 10 !

 

Prima tema pe care v-o adresez pe anul asta :

 

ce ulei se da la VTEC si daca aveti vreo recomandare pentru o marca anume ?

 

Multsam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si La Multi Ani pt 20 10 !

 

Prima tema pe care v-o adresez pe anul asta :

 

ce ulei se da la VTEC si daca aveti vreo recomandare pentru o marca anume ?

 

Multsam

 

 

Salutare,

 

Recomandarea Honda Romania pt ulei este:

Motul 300 V 4T Factory Line 10W-40 PRET -->la 4l=56,84 eur fara TVA; la 1l=15,25 eur fara TVA (sursa www.shop2you.ro)DAR eu m-am hotarat dupa ce am analizat mai multe pareri avizare/neavizate la http://sculedescule.ro/ulei-castrol-power-...203.html(raport calitate/pret dupa mine extraordinar).Probabil interesant ar fi sa povesteasca ce uleiuri s-au folosit si cum s-au comportat in timp/km...etc..dupa schimb samd

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si La Multi Ani pt 20 10 !

 

Prima tema pe care v-o adresez pe anul asta :

 

ce ulei se da la VTEC si daca aveti vreo recomandare pentru o marca anume ?

 

Multsam

 

Pot sa iti spun ca am bagat Castrol power Racing iar dupa 8000 Km era ARS ! ,negru si mirosea , aproape apa fara ungere. Acum probabil ca uleiurile(calitatea) difera in fctie de ce tara sunt produse , am mai bagat tot Castrol in ZX6r pe care l am avut inainte si s comportat bine... deci depinde cum nimeresti. :crack:

Apoi am bagat Fuchs Silkolene mineral(din gresala, nu mai aveau sintetic dar nu mi au spus numai dp ce au pus uleiul).Uleiul dp 8000 km aproape la fel cum l am bagat , avea o ungere fantastica cand l am probat pe deget cand i dat drumul jos. Silkolene nu se fabrica decat in Germania parca sau Franta

Au pe site sa iti cauti ce ulei ti se potriveste in fc de motor http://www.silkolene.com/index.php?calling=prodsearch

pret in jur la 40-50 ron /l . In manual scrie ca un schimb de ulei se face la 12000km la Vifera da mergand in traficul din Ro, praf si carburantii nostrii e de preferabil sa il scimbi mai repede.

Nu lucrez si nu am nici o legatura cu comerecializarea lui dar puri si simplu am ramas surprins de calitatea lui. Asta nu inseamna ca nu mai sunt si alte uleiuri bune.

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...