Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

salut

sunt pe cale sa iau un f 650 din 1998 saptamana asta,l am probat,e excelent,dar ma nelamureste o treaba:cand schimb viteza blitzeaza faza lunga.e in regula?sau e ceva scurtcircuit? sau ....

si a doua:unde as gasi si la ce bani un parbriz aratos si cat de cat eficient?

va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut

sunt pe cale sa iau un f 650 din 1998 saptamana asta,l am probat,e excelent,dar ma nelamureste o treaba:cand schimb viteza blitzeaza faza lunga.e in regula?sau e ceva scurtcircuit? sau ....

si a doua:unde as gasi si la ce bani un parbriz aratos si cat de cat eficient?

va multumesc anticipat

 

 

1.Clar ai un scurt! :laugh:

2. /index.php?...p;#entry1609851

Nu-l rata pe asta,e aproape nou si la un pret de sparge piata! :P

Asfalt uscat,bucura-te de noua achizitie si s-o stapinesti sanatos si multe mii de kilometri! :D :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<br /><br /><br />

 

la sectiunea Windschutz , stanga sus!

 

<br /><br /><br />

 

la sectiunea Windschutz , stanga sus!

 

am o intrebare pentru toti: am o oferta de un bmw g 650 x moto 2007 acilea in germania.. pretzul.. e bunisor.. cica ar avea ceva probleme e scoasa la licitatie. asi vrea sa o iau si sa o fac donatoare de piese.

ce credeti sau stiti ca s-ar portivi la astia ca noi care au f650 gs si f 650? sa stiu ce pun aici de vanzare si ce pun la autocar in tara.

am auzit ca furca e mult mai smechera la g decat la f, deci sa incepen de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspunsuri si urari,sper sa intru saptamana asta si eu in gasca

dar repet intrebarea:se aprinde la cineva ceva pe bord cand schimba viteza?ar putea fi o problema mare si mai bine sa renunt sa iau bmw ul(desi in rest e impecabil)?

cand treci din 1 in 2 sclipeste becul de neutral - e normal doar treci prin punctul mort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand treci din 1 in 2 sclipeste becul de neutral - e normal doar treci prin punctul mort

nu clipaieste nici un bec(normal)si nici la cealalta care le-am avut,dar probabil la tine e ceva din intrerupator,sau acel contact ptr punctul mort,probabil nic grav,daca restul e in regula,nu te afecteaza,si poi,orice problem iti apare se rezolva.doar ai avea un motiv sa misti un pic si din pretul cerut. :laugh:

Editat de akruno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu clipaieste nici un bec(normal)si nici la cealalta care le-am avut,dar probabil la tine e ceva din intrerupator,sau acel contact ptr punctul mort,probabil nic grav,daca restul e in regula,nu te afecteaza,si poi,orice problem iti apare se rezolva.doar ai avea un motiv sa misti un pic si din pretul cerut. :laugh:

ba da si e foarte normal deoarece treci prin punctul mort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate da,n a fost sa fie

pentru detalii am facut un topic special,sa nu poluez aici,asa ca mai astept

dar daca stiti un f 650 st din 97-99,sunt interesat

 

imi spuneti va rog bordul din poza carui model apartine?

(ce ani de fabricatie)

Cand l-am pus eu pe al meu in vanzare unde erai? ;)

Il dadeam cu 2999 iepuroi,si era de la sfarsitul anului 1999,inmatriculat in 2000,super intretinut.

 

Modelul prezentat de tine e de dupa 1997.Poate chiar 1997.Uite-te la semnalizatoare.

Cred ca a fost tavalita altfel nu-mi explic pozitia furtunului de frana.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza era doar ca exemplu

mi am luat ieri unul din 2000 cu 20.000 km(cat de reali nu stiu)cu 2000 de euro.usor julit pe carena dreapta,lantul si discul de frana fata destul de uzate

in rest e ok

o sa pun si poze cand o sa fac

la astea se dau usor ceasurile inapoi.Trebuie sa te uiti la cauciucurile de pe scarite,la furtune ,mansoane,cabluri dar astea se pot schimba.Cel mai greu(financiar vorbind) se schimba esapamentul si saua.Eu pe a mea am luat-o din Germania cu 33.000 km iar saua era impecabila.

Pretul e foarte foarte bun ,dar ai grija la acte.Pot fi actele uneia din 2000 iar motorul din alt an.Sa te uiti atent la seriile de motor si sasiu.

In rest...bine ai venit printre noi posesorii de motociclete.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu achizitia :D

sunt facute cu 2 telefoane,de aici diferenta de nuanta

 

 

Sa-l stapanesti sanatos, arata cool! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc :laugh: ati mai vazut asa culoare la f 650?eu nu

are niste julituri pe partea dreapta,probabil scapata la viteza foarte mica,ma gandeam sa o vopsesc neagra,cred ca ar arata super tinand cont de elementele argintii si de saua gri.pe de alta parte nu stiu cat m ar costa vopsitul si cat de bine ar iesi...

in alta ordine de idei,un semnalizator pt el are cineva in plus? ne intelegem la bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...