Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adevarul e ca daca imi lipseste ceva in noua locatie, apoi e Delta!

Periprava, Pardina, Cardon, Babina... eh.... Stiucuta noastra de toate zilele.

He.He...delta noastra...de Holbina nu zici nimic...sau nu ai fost in aceea zona?

Mesaj completat

http://www.danube-rebels.ro/viewtopic.php?...&p=790#p790

Pescuit la avat...13 august 2009...

Am plecat de acasa la ora 5-30,catre Somova,unde am lasat barca la apa si am plecat catre locul de pescuit.

Ajunsi la locul de pescuit,ne-am apucat de treaba...toata treaba a durat aproximativ 30 min,dupa care s-a terminat...nu a mai vrut avatul sa manince...

Cu aceasta ocazie am hotarit sa mincam noi(pescari),eu,Traian Novic si Didel,un mai vechi amic...

In jurul orei 7 tocmai ne serveam micul dejun intro liniste placuta a naturii,care ne-a cam adormit ...aerul curat de pe marginea baltii ne imbata...

Dupa o mica pauza am mai incercat la avat,dar nu,nu vroia...

Asa ca am plecat spre alt loc de pescuit...Parches...dar nici aici nu am gasit ceva care sa ne satisfaca...doar peste mic si un pui de scufundac care era prins intro setca monofilament interzisa de lege.

Acesta a fost eliberat din plasa mortii...iar noi ne-am continuat drumul catre lacul Cislitei,unde am mai incercat un pescuit dar fara rezultat...

De ciuda am oprit la Terasa Restaurantului Europolis,care se afla pe malul lacului si am baut cite o bere,amicul nostru vorbind cu bucatarul sa ne pregateasca ce am prins dimineata,acesta fiind de acord...

Dupa maxim 30 min am servit si prinzul,chiar daca era ora 14 si ceva si am plecat linistiti catre un nou pescuit,in acelasi loc in care am fost dimineata...doar 4 avati am mai prins...

Cu toti am hotarit sa mergem catre case si asa am facut...

Un 13 august superb!

 

Frumoasa zona,am sa merg si weekendul acesta unde ai fost tu.Am avut capturi frumoase in aceea zona.Cred ca o sa merg cu motorul ca este si o intilnire moto in zona, /index.php?showtopic=584378 ,fir intins. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
salutare mincinosilor :D

duminica am treaba in judetul buzau si as lua dupa mine si lanseata.

stie cineva vreo balta cu posibili rapitori ? stiuca, salau, biban orice ar musca din shad-uri sau table :P

 

fir intins,

intri pe http://www.pescuitul.ro/ps/page.php/id/view_balti/ selectezi buzau si dai cauta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca vreau sa ma laud dar....

post-746-1287924144_thumb.png

pana in 2009 am pescuit la crap in sistem catch and release.

pescuiesc de mic copil dar in ultimii ani ajunsesem s-o fac la modul profesionist.

imi este dor de-o delta ...dar de pescuit la modul pro nu cred ca o s-o mai fac vreodata. ..poate doar daca ajung sa castig la loto si sa-mi permit sa stau o septamana pe balta :D

Mesaj completat

si inca una..tot din revista pescar la crap (Tarus e mincinos, crapul din poza nu avea 15kg ci doar 13.5kg :P )

post-746-1287924592_thumb.png

Mesaj completat

za record...20.24kg

post-746-1287924855_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

cam cum arata o "tabara" de pescuit in delta

post-746-1287925476_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca vreau sa ma laud dar....

post-746-1287924144_thumb.png

pana in 2009 am pescuit la crap in sistem catch and release.

pescuiesc de mic copil dar in ultimii ani ajunsesem s-o fac la modul profesionist.

imi este dor de-o delta ...dar de pescuit la modul pro nu cred ca o s-o mai fac vreodata. ..poate doar daca ajung sa castig la loto si sa-mi permit sa stau o septamana pe balta :D

Mesaj completat

si inca una..tot din revista pescar la crap (Tarus e mincinos, crapul din poza nu avea 15kg ci doar 13.5kg :P )

post-746-1287924592_thumb.png

Mesaj completat

za record...20.24kg

post-746-1287924855_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

cam cum arata o "tabara" de pescuit in delta

post-746-1287925476_thumb.jpg

 

Adevarat pescar!

Asta e sportul. Asa cum nu te astepti sa-ti halesti partenerii de pimpong, asa ar trebui sa iti eliberezi partenerii de pescuit.

Nu ma refer la pestii medii, chiar daca eu eliberez 90 la suta din pesti, ci la recordurile personale. Daca ajungi sa-ti caci un record, nu cred ca mai merita sa vorbesti de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana in 2009 am pescuit la crap in sistem catch and release.

pescuiesc de mic copil dar in ultimii ani ajunsesem s-o fac la modul profesionist.

congratulations-008.gif

 

 

in 5 ore plec in delta! obiectivul ar fi s-o depasesc pe asta :D
Fir intins! Te asteptam cu impresii si poze, cand te intorci acasa! leisures-and-sports-076.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Sergiu Q.nu esti singurul,e boala grea,mai ales dupa ce pui mana pe ceva exemplare :) si stai 4 nopti pe balta(atat am stat eu cel mai mult-la concurs la Darvari in 2008)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Bafta la peste si tie cind mai pleci la pescuit. clown.gif
Stii ca si eu te iubesc, nu? :moron:

 

 

Cum fac de 3-4 ani incoace, in Noaptea de Inviere, dupa ce iau Lumina, ma urc in masina si ma duc la pesti 2-3 zile.

Anul acesta am fost la Zau de Campie (jud. Mures). Am vazut ca n-a miscat nimic, asa ca am strans satra si am plecat la Taul Popii (jud. Cluj).

Ca de obicei, n-am prins nimic spectaculos :P (un somn micut, platica si caras) dar ne-am relaxat, ne-am bronzat si ne-am incarcat bateriile.

 

PIC_2307.jpg

 

PIC_2338.jpg

 

PIC_2342.jpg

 

PIC_2344.jpg

 

 

Somnul a ajuns la cuptor. :P

PIC_2352.jpg

 

PIC_2355.jpg

 

PIC_2356.jpg

 

 

A mai iesit cineva? Vremea a fost superba.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ziua dinaintea Pastelui am fost la Cociovalistea ,balta de crap,teno,caras...(intre Moara Vlasiei si Caldarusani ) ..frumos..umbrare..curat ..liniste ..

 

Rezultat : am privit apa 9 ore...m-a batut vantul 9 ore ..NIMIC..(cica ar fi la bataie..crapul )..Un vecin 20 m mai incolo a scos pe la ora 9 dim un crap de aprox 3 kg si atat ..Si el se mira ca a prins ..era cu familia la aer..si patru lansete..Naspa.

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si noi am fost la Naipu TR,foarte distractiv,am prins cu 4 lansete si 4 undite in jur de 8-10 kg de caras mititel (ca palma cel mai mare) si tovarasul Noro a luat 4 ciortani numai buni de facut in vatra focului.

Balta costa 60 de lei,este foarte curata si se afla la 35 km maxim de Bucuresti.

Fir Uscat si Asfalt Intins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shobolanule, musai sa venim si noi (cei care ne laudam cu capturi putine, spre deloc) in NZ la pescuit. :blbl:

Frumoase iesiri! Felicitari!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Maine dimieneata plec spre Naipu (Giurgiu), la 40km de Bucuresti. Balta costa 30lei/12h. Peste mic, <1kg (crap,caras,salau). Daca mai e cineva amator, aveti nr la semnatura.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa devin pescar amator :huh: si as avea nevoie de o recomandare pentru o lanseta + mulineta universale. Locatii in care as activa, cel mai probabil: balti din jurul Bucurestiului + Prahova, posibil si pe la Dunare/Delta.

Cum n-o sa fiu din prima fanatic al sportului (adica multe iesiri), nu as vrea sa investesc prea mult de la inceput si as vrea sa ma-ncadrez intr-un buget cam de 150-200 lei.

Multumesc :crack:.

Editat de vlad b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...