Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Macadam-ul este clasificat de Michelin ca fiind anvelopa de ORAS (Urban spun ei). Tine mai mult, dar nu e de aplecat. Asa ca mare grija cat de mult o apleci si cat de sportiv conduci. Eu am vrut sa imi iau Macadam si am renuntat din acest motiv :lol:. http://two-wheels.michelin.com/2w/front/af...900&lang=EN aici ai specificatii. Si 100-le tot cam pe aici se invarte. Dupa cum vezi sta bine doar la durabilitate si pret ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu am un Bandit wva8 din 2001 de 600 , am pe spate 160 60 R17 si vrea sa-mi pun 180 50 R17 si 120 pe fata. Nu-mi place cum arata cu 160 de nici o culoare, prea mare motocicleta in comparatie cu cauciucul. Si as vrea sa o fac putin si mai de strada.

Revin cu amanunte dupa montare sapt viitoare :lol:

 

sunt curios cati km are motorul de ai schimbat discurile?arata bine discurile noi de frana dar...pt un 2001 numai daca ai circulat excesiv cu el ajungi sa le schimbi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios cati km are motorul de ai schimbat discurile?arata bine discurile noi de frana dar...pt un 2001 numai daca ai circulat excesiv cu el ajungi sa le schimbi ...

 

au fost schimbate de curand , are 18.000 km.

se vede putin rugina unde nu calca placuta, tre sa le iau la smirghel :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost schimbate de curand , are 18.000 km.

se vede putin rugina unde nu calca placuta, tre sa le iau la smirghel :lol:

18000? eu pe banditul meu am discurile originale si are 62000km .... am toate facturile d cand a iesit din fabrica pana acum un an ... si nu apar discuri pe acolo

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde un pic si de noroc. Daca nimeresti niste placute proaste sau ai ghinionul sa intre o piatra la disc sa iti faca un sant de toata frumusetea, ajungi sa schimbi discurile mai devreme. Totodata, placutele stranse pe disc (cele care freaca peste limita admisa), jet de apa peste discuri incalzite si alte cauze te pot duce la schimbarea lor.

Acum, sa nu credeti ca daca aveti discurile originale sunt si bune!!! Puneti sublerul pe ele si masurati: min admisibil 4 mm. Ce e sub...altele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, sprayul nu. Bine, eu nu-l dau peste disc incins, insa sprayul are si un pic alcool, care se evapora instant si are niste compusi care curata discul, dar fara a-l decali! Oricum, ideal ar fi sa nu-l dai pe disc incins, ci s-astepti cateva minute dupa ce te-ai coborat de pe ea.

 

PS: doar nu stai cu sprayul in buzunar si cand te cobori de pe moto te invigi in discuri cu el. Pana opresti motorul, pana dai casca jos, pana iei sprayul, pana il agiti un pic...iata .. trec ceva minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, sprayul nu. Bine, eu nu-l dau peste disc incins, insa sprayul are si un pic alcool, care se evapora instant si are niste compusi care curata discul, dar fara a-l decali! Oricum, ideal ar fi sa nu-l dai pe disc incins, ci s-astepti cateva minute dupa ce te-ai coborat de pe ea.

 

PS: doar nu stai cu sprayul in buzunar si cand te cobori de pe moto te invigi in discuri cu el. Pana opresti motorul, pana dai casca jos, pana iei sprayul, pana il agiti un pic...iata .. trec ceva minute.

Clar nu pe discul inchins ! eu il folosesc odata pe sapatamana deoarece fac foarte multi kilomtri ...cam 400km p saptamana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti.

Am si eu o intrebare mai ales pentru cei din Bucuresti: cu exceptia zilei de miercuri, la Arc, exista si alt loc sau zi unde va intalniti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu, dar am putea sa stabilim o iesire saptamanala la o bere. ce parere aveti de sambata dupa-amiaza? ca locatie nu stiu ce sa zic... stabilim ceva de comun acord.... pe undeva prin centru, sa fie ok pentru toata lumea. ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Imi cer scuze ca va intrerup discutzia dar am zis ca e o ideee buna daca postez si aici ca-mi vand Banditu',vreau sa-mi iau SS.Care este interesat 0765151340.Motoreta merge foarte bine dar are mici defecte optice.Multumesc mult.........multa grija ca sunt multzi tampitzi!

post-44736-1270228085_thumb.jpg

post-44736-1270228197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Imi cer scuze ca va intrerup discutzia dar am zis ca e o ideee buna daca postez si aici ca-mi vand Banditu',vreau sa-mi iau SS.Care este interesat 0765151340.Motoreta merge foarte bine dar are mici defecte optice.Multumesc mult.........multa grija ca sunt multzi tampitzi!

 

Si pentru ca sunt multi tampiti te bagi la SS in defavoarea banditului care e mult mai manevrabil si mai indulgent? intreb din pura curiozitate. bafta la vanzare si ai grija de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca sunt multi tampiti te bagi la SS in defavoarea banditului care e mult mai manevrabil si mai indulgent? intreb din pura curiozitate. bafta la vanzare si ai grija de tine!

 

 

Nu va suparati pe mine dar si eu renunt la Banditul meu. E o motocicleta superba, numai cuvinte de lauda. A fost primul motor al meu si va ramane motocicleta de suflet.

 

Acum tipati la mine ca vreau sa-mi iau R6. Probabil dupa ce imi fac damblaua cu R6-le revin tot la Bandit, insa la cel de 1200 care este GENIAL! (te indragostesti de el de la prima demarare).

 

Daca stiti pe cineva interesat aici gasiti anuntul

 

Un sezon cat mai placut tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca sunt multi tampiti te bagi la SS in defavoarea banditului care e mult mai manevrabil si mai indulgent? intreb din pura curiozitate. bafta la vanzare si ai grija de tine!

 

iti dau perfecta dreptate.Motreta asta am recomandat-o la mai multa lume.Dar asa e omul.....schimbator.Mi s a pus pata pe SS....Mult noroc la toata lumea si fara evenimente nefericite.Doamne ajuta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu v-as fi sugerat sa cititi la sectiunea Accidente inainte de a va lua SS, dar am o banuiala ca am sa vorbesc degeaba :)

 

Depinde de abilitatile fiecaruia si de experienta pe care o are la ghidon si nu numai. In ceea ce ma priveste am ~20.000km facuti cu Banditul in 2 ani si cateva saptamani...deci nu sunt ca un pustan care trece de pe scuter pe SS :lol:

 

Aceleasi sfaturi le dau si eu pentru incepatori, sa-si ia orice numai naked sa fie nu SS pentru ca toata lumea stie ca naked-ul e mai....sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu, dar am putea sa stabilim o iesire saptamanala la o bere. ce parere aveti de sambata dupa-amiaza? ca locatie nu stiu ce sa zic... stabilim ceva de comun acord.... pe undeva prin centru, sa fie ok pentru toata lumea. ce parere aveti?

 

e ok in principiu, daca ne strangem cel putin cati am fost data trecuta Pe Baricade.

De data asta e mai dificil (cumparaturi, curatenii...), dar o sa incerc sa vin.

Ce ziceti de un 3 - 3 jumate'?

Numai bine si sper sa ne vedem maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite!

 

Multi km fara probleme si cu distractie maxima!

 

Sa auzim numai de bine!

 

later edit:

nu vreti sa lasam intalnirea asta dupa Paste? ca daca mai dispar si sambata dupa-amiaza de acasa dupa ce m-am fofilat la toata curatenia de sarbatori sigur ma trimite nevasta-mea sa dorm pe bandit urmatoarele nopti... :lol:

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Pun si eu o intrebare mai mult sau mai putin stupida ...ma bate gandul sa transform banditul S in bandit N ... oare trebuie sa merg la RAR pt omologare ?pot intampina probleme? in talon scrie GSF 600 S Bandit .

 

BAFTA SI SARBATORI FERICITE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va urez la toti banditii sarbatori fericite si km multi pe hoti in anul asta tampit si plin de probleme.

Va invidiez pe cei din Buc pt ca va puteti intalni in numar mai mare. Sper ca macar cei din partea astalalta de lume sa puteti (si sa vreti) sa veniti la intrunirea de la Gilau din luna mai.

Legat de transformare, depinde de cat e de ametit cel de la RAR. Mie in talon imi scrie WVA9 BANDIT120 (o suta douazeci), fara S sau N. Atata doar ca ti-au facut poze cand ai inmatriculat-o, poate de acolo sa apara problema. Daca mergi sa ii intrebi inainte sunt sigur ca vor zice fie NU , fie ca se poate doar daca platesti inca odata toate hartoagele lor, sa iti schimbe talonul, cartea, blablabla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

Pun si eu o intrebare mai mult sau mai putin stupida ...ma bate gandul sa transform banditul S in bandit N ... oare trebuie sa merg la RAR pt omologare ?pot intampina probleme? in talon scrie GSF 600 S Bandit .

 

BAFTA SI SARBATORI FERICITE!!

 

 

Da-i dracu pe aia de la RAR. Fa-l cum vrei tu si gata, te duci la ei cu zambetu pe buze si te faci ca ploo.

 

Eu mi-am luat B6 si B12 Kulte naked din germania cu stickere originale cu N600/N1200 pe ele. Pe ambele mi le-au trecut competentii de la RAR ca Bandit S600 respectiv S1200 in talon. Pe B6 miau trecut spre bucuria mea datele de B6 Pop adica gume 120 cu 160, rezervor 20L etc etc. La altii se pare ca le trece altceva in talon, niste cretini.

 

Si acum, pt cei interesati de a-si trece in talon pe B6 Kult gumele mai late, faceti rost de un talon de la un alt B6 Kult in care s-au trecut datele de B6 Pop si confruntati-i pe handicapati cu el daca fac figuri. Aratati-le ca pe acelasi tip de motoreta GN77A RARu vietii pune gume si alte date de omologare dupa ureche.

 

In alta ordine de idei, pe B6 Kult cu janta stock intra guma de 180. Arata penibil si se conduce la fel. Daca se investese in janta de 5,5 inchi situatia se schimba dramatic (in bine).

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...