Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salut.Puteți să îmi recomandați un service bun în București?Nu am nici o problema,vreau doar o revizie facuta bine.

motorteam (dealer suzuki)

 

pret de reprezentanta dar mie mi au facut treaba buna si recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut baieti poate va int ceva piese :) am hotarat sa dezmembrez unul dintr-e banditurile pe care il aveam, orice piesa va int am, 2 furci complete, motor, juguri, relee, jante, etrieri, furtune frana, radiator ulei , etc etc:)

/index.php?/topic/666923-dezmembrez-suzuki-bandit-600-fab-98/

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai mers de 2 saptamani cu banditul, dar iata ca i-a venit si lui momentul, o tura de 701 km..

Evident intr-o singura zi..

 

mai,

sincer mi se pare mult si obositor pentru o singura zi. am facut ceva asemanator (vezi: transalpina si transfagarasan) acum 2 sapt dar in 2 zile si e adevarat si cu sotia in spate... si a fost cam mult

pe transalpina sunt multe bucati in lucru (faci enduro) :banana: iar pe trasfagarasan sunt destule gropi (plus vesnicii grataragii... :cheers: )

 

si eu am numarat vreo 850km... acum cum te tine... fundul... :moto:

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai,

sincer mi se pare mult si obositor pentru o singura zi. am facut ceva asemanator (vezi: transalpina si transfagarasan) acum 2 sapt dar in 2 zile si e adevarat si cu sotia in spate... si a fost cam mult

pe transalpina sunt multe bucati in lucru (faci enduro) :banana: iar pe trasfagarasan sunt destule gropi (plus vesnicii grataragii... :cheers: )

 

si eu am numarat vreo 850km... acum cum te tine... fundul... :moto:

Pai deja este weekendul numarul 3 in care plec la munte..asa ca nu mai am bani decat de gaz..Daca as fi facut rost de un cort, ma mai gandeam, dar la cazare este exclus :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fost pe Transfagarasan (si vineri si duminica)

probleme mari cu drumul sunt in dreptul lacului Vidraru - eu am zis ca pana nu asfaltează nu mai calc pe acolo

 

Interesant este ca Banditul meu pe ruta Brasov - Balea Lac si retur a scos consum de 4.00 %; Mers incet.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te inspre Arges sa vezi acolo probleme.

 

 

Pe zona aia dinspre Arges risti sa ramai fara dinti in gura de la gropile alea. Cand am venit anul trecut (nu cred ca s-a schimbat nimic pana acum) am zis ca vin cu motoreta in traista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe zona aia dinspre Arges risti sa ramai fara dinti in gura de la gropile alea. Cand am venit anul trecut (nu cred ca s-a schimbat nimic pana acum) am zis ca vin cu motoreta in traista.

De la Curtea de Arges pana la Barajul Vidraru, este acceptabil, dar incepand de la baraj, pe o distanta de 30 km spre Sibiu, iti blestemi zilele..

Dar si cand ajungi la asfaltul ala nou, zici ca esti in Germania :banana:

 

Bai frate, cum spal galeriile, cum incepe ploaia, sau se murdaresc din cine stie ce motive..Eu cred ca exista un zeu al Evacuarilor, care nu vrea ca eu sa am galeriile curate :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am ajuns in Timisoara! Drumul Oradea - Arad este in lucru si este INFECT!!! dupa 30 de km am virat brusc la stanga si am ales drumuri comunale pentru ca asflatul era de o mie de ori mai bun! un mic ocol de vreo 60 de km, dar a meritat. Autostrada dintre Aiud si Cluj este geniala atat din punct de vedere al asfaltului cat si al privelistii. Banditul imi consuma undeva in jur de 5% (daca sunt cuminte 4,8 si daca ma dau racing pe curbe 5,5). Din Timisoara plecam sambata dimineata pe directia Resita - Oravita - Dunare - Drobeta...

 

Am facut azi o gafa de 1000 de ori mai mare ca mine, dar din fericire nu s-a intamplat nimic. revin cu detalii.

PS: azi, in drum spre Arad am implinit 1.000 de km in aceasta "plimbarica de concediu"

 

Cheers!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiteti - ok, Banditul consuma intre 4.8 si 5.8 l. Who cares? Adica e chiar atat de important acest aspect? 5 lei in plus sau in minus la 100 km ? Pana la urma daca faci 400-500 km/zi nu te mai intereseaza cat e costul in plus al combustibilului, ci cat te costa sa dormi unde ai ajuns sau de unde iei berile pentru seara respectiva. Timp sa avem si vreme frumoasa ca aia 5-10 lei se amortizeaza, nu-i asa? Adica acum tre sa merg mai linistit ca sa strang niste monezi la finalul calatoriei sa-mi iau un pachet de servetele de ei? Nu vreau sa par nesimtit, dar avem o viata, chiar nu cred ca cineva trage mai usor de acceleratie pe moto ca sa economiseasca 3 lei. Sper ca nu este asa pentru ca daca este, mai bine ne luam masini si mergem cate 5 in ele, e mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat sa vin pe autostrada din Austria-Ungaria cu 110-120 :disappointed:

Nu ai cum. Mai ales in portiunile unde relieful e drept si bate vantul sau daca e ud pe jos sau ploua tre sa depasesti tirurile. Alea fiind mai multe de-alungul autostrazii tot in gaz esti, abia te abti la 130. Dar merita, daca veneam cu 100 cred ca imi crestea barba pana in Romania.

Si eu sunt de acord ca (mai ales in concedii) consumul nu ar trebui sa fie foarte important, dar sa nu uitam ca si el conteaza. Adica eu am refacut un traseu anul trecut din cauza banilor necesari benzinei, adica nu mi-am permis sa merg din Zalau in delta exact din cauza asta. Pana la urma tine si de bugetul omului.

Pe cei care chiar au motor si il folosesc des, in oras, la serviciu, blabla si se plang de consum.......sa isi cumpere GS, Diversion sau scuter. Sunt ca aia cu Audi A8 ce baga motorina de 15 lei in peco. Iti cumperi ce iti permiti si folosesti cumpatat. Alegerea e a fiecaruia, desi nu m-ar mira sa vad ca scrie unu cu MV Agusta sau Benelli ca se plange de consum, dupa ce au dat multe mii de euro pe ele (motoare recunoscute ca betive).

Cosmine, sa ai drumuri bune in continuare si sa pui poze la intoarcere.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiteti - ok, Banditul consuma intre 4.8 si 5.8 l. Who cares? Adica e chiar atat de important acest aspect? 5 lei in plus sau in minus la 100 km ? Pana la urma daca faci 400-500 km/zi nu te mai intereseaza cat e costul in plus al combustibilului, ci cat te costa sa dormi unde ai ajuns sau de unde iei berile pentru seara respectiva. Timp sa avem si vreme frumoasa ca aia 5-10 lei se amortizeaza, nu-i asa? Adica acum tre sa merg mai linistit ca sa strang niste monezi la finalul calatoriei sa-mi iau un pachet de servetele de ei? Nu vreau sa par nesimtit, dar avem o viata, chiar nu cred ca cineva trage mai usor de acceleratie pe moto ca sa economiseasca 3 lei. Sper ca nu este asa pentru ca daca este, mai bine ne luam masini si mergem cate 5 in ele, e mai ieftin.

 

Ai mare dreptate. Consumul chiar e irelevant, doar ca, mi-am facult calcului la consum sa vad si eu cum stau cu carburile si daca e nevoie sa le desfac. din pura curiozitate. si faptul ca s-au mai postat intrebari legate de consum...am specificat si asta pur informativ. la cat de mult imi place in acest concediu, chiar nu ma intereseaza cata benzina bag. daca am drumul in fata si poze de facut, este perfect.

 

Azi calarim prin Timisoara si prin imprejurimi sa vizitam p-aci, si maine dimineata ne punem in miscare spre Dunare. Daca stiti obiective care merita trecute in agenda pe traseul Timisoara-Resita-Oravita-Drobeta, postati p-aci.

 

Cheers!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate. Consumul chiar e irelevant, doar ca, mi-am facult calcului la consum sa vad si eu cum stau cu carburile si daca e nevoie sa le desfac. din pura curiozitate. si faptul ca s-au mai postat intrebari legate de consum...am specificat si asta pur informativ. la cat de mult imi place in acest concediu, chiar nu ma intereseaza cata benzina bag. daca am drumul in fata si poze de facut, este perfect.

 

Azi calarim prin Timisoara si prin imprejurimi sa vizitam p-aci, si maine dimineata ne punem in miscare spre Dunare. Daca stiti obiective care merita trecute in agenda pe traseul Timisoara-Resita-Oravita-Drobeta, postati p-aci.

 

Cheers!!!

fa un ocol...resita->anina->oravita o sa iti placa...si e drumul bun...

resita->gradinari->oravita e durere drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiteti - ok, Banditul consuma intre 4.8 si 5.8 l. Who cares? Adica e chiar atat de important acest aspect? 5 lei in plus sau in minus la 100 km ? Pana la urma daca faci 400-500 km/zi nu te mai intereseaza cat e costul in plus al combustibilului, ci cat te costa sa dormi unde ai ajuns sau de unde iei berile pentru seara respectiva. Timp sa avem si vreme frumoasa ca aia 5-10 lei se amortizeaza, nu-i asa? Adica acum tre sa merg mai linistit ca sa strang niste monezi la finalul calatoriei sa-mi iau un pachet de servetele de ei? Nu vreau sa par nesimtit, dar avem o viata, chiar nu cred ca cineva trage mai usor de acceleratie pe moto ca sa economiseasca 3 lei. Sper ca nu este asa pentru ca daca este, mai bine ne luam masini si mergem cate 5 in ele, e mai ieftin.

 

 

:cheers: :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa un ocol...resita->anina->oravita o sa iti placa...si e drumul bun...

resita->gradinari->oravita e durere drumul...

 

E si drumul ala in plan ;) dupa cum probabil orice motociclist stie, planurile de drum se modifica pe parcurs pe principiul "hai sa vedem unde ajungem daca o luam pe aici", cu harta in fata "uite, putem sa mergem si aici sa vedem ce gasim" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca drumurile in romania ar fi cat de cat circulabile, ar merge principiul ala al tau. asa ... din lac in put..sau din groapa in crater, nu mi se pare o idee foarte buna. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ma gandeam sa plec maine in traseul atasat, aveti experienta in acest sens? Ma intereseaza in mod special drumurile varza, nu-mi place sa fac enduro neplanificat. Orice alt sfat este binevenit. Multumesc.

post-21822-0-66332000-1313786267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ma gandeam sa plec maine in traseul atasat,

 

tu asa te hotarasti mereu de azi pe maine sau ai copt-o de mult si abia acum spui? ca sa pleci asa intr-o tura de 2500km si sa vrei de azi pe maine feed-back...

din ce vad eu vrei sa mergi de la zagreb la belgrad pe autostrada? de fapt cam tot traiecul e autostrada... si care mai este fan-ul? o pui la 130-140 vajaie vantul si...?

din proprie experienta (am stat 6luni in BiH)daca tot vrei sa te plimbi coboara pe autostrada pana la split si mergi split-sarajevo-belgrad pe drumuri nationale... sa vezi acolo peisaje, serpentine ... drumuri bune, politisti care pun botu' la 5 euro, mancare excelenta!

 

daca ti-am facut pofta si vrei mai multe info da-mi pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general planuiesc din timp, dar acum nu am avut timp si pentru ca am reusit sa am cateva zile libere m-am hotarat abia acum unde sa mergem. Nu e nevoie decat de 2 ore sa faci bagajele si sa faci 2-3 rezervari la hoteluri in orasele principale, se poate si asa pe nepusa masa. Majoritatea km sunt in RO, deci nu e nevoie de mare planificare aici, e ok.

 

Am din pacate doar 1 zi disponibila pentru a ajunge din Belgrad in Zagreb si pentru a si vedea cate ceva, deci trebuie sa iau autostrada. Asa este precum spui, 130 si vajaie, dar asta e.

 

Am retinut insa sfatul si voi incerca sa revin curand pe traseul indicat de tine. Multumesc. Drumul Drobeta - Belgrad e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...