Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Nu l-am testat, doar cred ca si 650 e destul de mare. Mi-a dat niste senzatii super azi. Hai sa o iau incet ca n-am cazut de 2 ani jumate.

 

Unde gasesc un manual de Bandit, online?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit piratule...ti-am vazut si motorul live azi la suzuki (arata f ingrijit ) felicitari si cat mai multi km

 

Caline sa pregatesti vasilina sau sa te ungi de pe acum...vin si cu florile sa nu zici ca nu pun sentiment :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, mi-am luat Bandit :crack:

 

De 650 din 2008, 2000 km, 3500 euro, inca in garantie.

 

Am mers cu cu 215 km/h pe autostrada soarelui pana la Fundulea si inapoi, poate mai mult dar vreau sa o iau incet.

 

Am fost si la service, s-au uitat tipii la ea si e super ok. Chiar a fost tinuta in garaj si plimbata foarte rar, uleiul e inca galben :)

 

E mare diferenta fata de Suzuki GS 500, dar simt ca folosesc multa experienta adunata de 3 ani pe GS500.

 

Daca incepeam pe Bandit aveam mari sanse sa o fac praf, poate si pe mine.

 

 

Voi aveti o intrunire a banditilor?

e frumos foc...sa-l stapanesti sanatos si la cati mai multi km de asfalt uscat si fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit piratule...ti-am vazut si motorul live azi la suzuki (arata f ingrijit ) felicitari si cat mai multi km

 

Caline sa pregatesti vasilina sau sa te ungi de pe acum...vin si cu florile sa nu zici ca nu pun sentiment :crack:

observ ca posturile tale apar dupa ce te imbeti.

deci sa inteleg ca recunosti ca nu-ti plac deloc fetele, da? vad ca nu te linistesti, dragutza. fa-te de ris in continuare, tocmai ai recunoscut ca ai o sexualitate mai aparte, ce urmeaza?

Mesaj completat

PS: miine dimineata oricum iti vor fi sterse posturile, nu inteleg de ce-ti uzezi tastele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Intrebare la banditi: aveti careva o oglinda dreapta stock de care vreti sa scapati si nu stiti cum? Mi-ar trebui pentru Pop, 2003 S. Nu vreau sa le schimb ca deh...sunt conservatoare, asa ca daca va impiedicati de ea dati un semn ca tare mult n-as vrea sa dau cat costa aia noua. Dar de-o bere, sau mai multe tot dau!

Hai va rog cautati-va prin cutia cu piese cu care nu mai stiti ce sa faceti...

Multam fain. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calin tata..pune si tu o poza cu CASE-ul cand vine!

 

PS: cu case-ul montat pe moto, da?

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu dintr-un circuit de 1300km pe meleagurile patriei. Foarte incantat de cum s-a comportat Banditul si mai ales de consumul "prietenos" de 5.2%.

Super motor !

post-28174-1281092278_thumb.jpg

post-28174-1281092302_thumb.jpg

post-28174-1281092314_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A schimbat cineva placutele de frana de kult(model 2000) recent ?

As vrea sa stiu un pret pentru toate 6..caut ceva bun si cat mai ieftin..

Am descoperit de ce scartaiau..mai am foarte putin din ele, cu toate ca cel de la care am luat motorul mi-a zis ca are cu ele vreo 2k km + 3k km ai mei..e posibil sa se duca asa repede ?? in 5000 de km niste placute..(cu aproximatie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome back. Ce traseu ai avut si in cat timp l-ai facut?

 

Ploiesti - Brasov - Sighisoara - TG Mures - Reghin - Bistrita - Sighetul marmatiei - Ocna Sugatag = 600 km

 

Timp -aproximativ 10 ore.

 

La intoarcere - am luat traseul prin Baia Mare - Cluj - Sibiu - Brasov - Ploiesti. ( cu 100 km in plus , dar am recuperat la timp ca era European) :crack:

post-28174-1281101825_thumb.jpg

post-28174-1281101865_thumb.jpg

post-28174-1281101930_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca e perioada concediilor. da' asa singurel in tura?

 

legat de case... a ajuns, dar nu e bun. cadrul nu are nici o legatura cu Kultul si nici cu Pop-ul. cica ele sigur au fost puse pe Bandit, dar pur si simplu nu are cum. l-am trimis inapoi si am gasit la RobyB la pret mult mai bun, miine ar trebui sa-l am cu tot cu placa. cadru imi face un baiat de nadejde din Iasi. o sa fie cam la limita dar in mod normal e gata pina luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai baga cineva maine la o bere rece? tot pe la ora 16 la arc dupa care o luam incet-incet spre o bodega oarecare... ce ziceti?

Din pacate nu am resursele necesare unei plimbari mai lungi :crack:

Eu ma gandeam destul de serios sa plec pe cheia maine, dar mi-am amintit de placutele uzate X(

In schimb as avea chef de o baie..un iaz ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreo diferenta intre modelul meu GN77B din 2000(al meu) si modelul GN77B din 2007 ?

Ma intereseaza doar la aspectul franelor, ca am observat 2-3 diferente..

 

Acesta este inculpatul..

P290710_1621.jpg

 

Am fost la My Moto sa intreb de placute de frana si mi-au zis ca s-au schimbat din anul 2000..si nu stie exact de care imi trebuiesc mie..Mi-a aratat doua modele, unu era cu inca o chestie in plus si alta mai simpla..Diferenta dintre ele e de 8 Ron, adica un model era 120 ron, iar al doilea era 128 ron..

Dar nu stiu de care am eu nevoie :crack:

Nu pot decat sa scot placuta de frana si sa ma duc cu ea la magazin (cum faceam cand eram mic si ma trimitea mama la magazin cu ambalajul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite codurile atasate.

 

 

LE: poate ajuta, vezi seria de caroserie, si ceri piesa dupa ea.

post-18065-1281295621_thumb.jpg

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mare curiozitateeeeee

am fost la mare , iar pe autostrada m am uitat in bordul unui prieten cu C 4 (masina luata de noua , 2007 cu 25000 mii km la bord) si surpriza mare :

- el 176 , eu 194

- el 110 , eu 117

(m au uitat la alt citroen c4 si tot diferenta) 130 respectivu , eu 140

 

e netu plin de banditi ca al meu(650) care prinnd 240, eu am prins maxim 236 ( nu mai aveam loc sa vad in bord 240..)clar motoru meu nu e defect , dar la fel de clar (pt mine) ca nici masina prietenului meu nu e defecta.

 

daca la 200 era o dif. de 5 km/h nu imi puneam atatea intrebari , dar cand diferenta e de 20 km/h e o problema mare pt mine

 

astept si eu un raspuns bun..:crack:

 

 

-consum pe autostrada la viteza de croaziera intre 160 - 190 , 9 L :)

 

 

ps: si pe motocicleta mea cat si pe masina prietenului nu sunt modificari , totul este exact ca in talon !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...