Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

uite codurile atasate.

 

 

LE: poate ajuta, vezi seria de caroserie, si ceri piesa dupa ea.

 

Pai o sa incerc si asa, cu toate ca i-am zis tipului, daca vrea sa se uite la ea..banuiesc ca el trebuie sa stie mai bine decat mine..

 

Si inca o chestie, nu mai stiu pe unde citisem eu despre lant..zalele se strang cumva la un numar de km ?

El in timp se lasa, dar cauza cred ca e de la zale..Si trebuie strans din swingarm(nu stiu denumirea in romana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e cunoscut ca Suzuki arata cam cu 20 km/h mai mult la capatul kilometrajului asa ca in realitate o aveti cam cu 10% mai mica :crack: nu prea inteleg de ce e o chestiune asa de importanta pentru unii, pentru viteza avem R1.

@Banditrider: nu exista GN77B din 2007. Pop-ul are etriere Tokico, Kult-ul (adica al tau) Nissin. cei de la mymoto sint probabil confuji.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, in general un vitezometru are o eroare intre 3-5%. Asadar un 105 fata de 100 sau 210 fata de 200 e normal! Despre fenomen insa...nu stiu ce sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Intrebare la banditi: aveti careva o oglinda dreapta stock de care vreti sa scapati si nu stiti cum? Mi-ar trebui pentru Pop, 2003 S. Nu vreau sa le schimb ca deh...sunt conservatoare, asa ca daca va impiedicati de ea dati un semn ca tare mult n-as vrea sa dau cat costa aia noua. Dar de-o bere, sau mai multe tot dau!

Hai va rog cautati-va prin cutia cu piese cu care nu mai stiti ce sa faceti...

Multam fain. :)

 

 

Anybody? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anybody? :crack:

Hai ma ... rasturnati laditzele cu piese ... gasiti ceva pentru fata.

Imi pare rau Oana ... eu nu pot sa te ajut, n-am decat o oglinda, si aia in e baie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma ... rasturnati laditzele cu piese ... gasiti ceva pentru fata.

Imi pare rau Oana ... eu nu pot sa te ajut, n-am decat o oglinda, si aia in e baie ...

 

Da, recunosc, m-am gandit si eu sa adaptez oglinjoara din poshetutza...deh...din cand in cand (cam rar, zice mama) ma mai port si eu ca o domnishorica respectabila... :) ...doar ca nu mergea...era prea mica...si pana la urma ce sa vezi...size does matter!!! :lol:

sa stiti ca totusi s-a sesizat cineva! si-i multumesc din nou si pe aceasta cale.

sper sa gasim! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ieri un baiat cu un VFR imi zicea ca si-a pus oglinzi din bazar. nu arata rau si cica nici nu vibreaza la viteze mari.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am facut 800 km cu banditu, se preteaza bine la turing.

acum sunt in thassos, cand am ajuns, am tocit bine gumele pe margini, pe drumul asta de coasta... pana am inceput sa-mi iau pumni in casca de la pretina. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca orice aparat de masurare are o eroare dar asta de care zic eu e prea mare

 

pai atunci inseamna ca eu cand sunt in viteza maxim orice conserva (in afara de dacie) trece pe langa mine

 

si daca arata vitezometru mai putin luam toate radarele posibile nu ?

 

-oricum r1 imi voi lua :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei...

ART Mania anyone?

dezvolta ...

asta adica? http://www.artmania.ro/events_artmania-fes...l-2010-_22.html

Mesaj completat

ieri am facut 800 km cu banditu, se preteaza bine la turing.

acum sunt in thassos, cand am ajuns, am tocit bine gumele pe margini, pe drumul asta de coasta... pana am inceput sa-mi iau pumni in casca de la pretina. :lol:

Te invidiez ... :crack: ... ca ai prietena :) Glumesc ... salutari domnisoarei ... si multi pumni in casca daca faci pe Rossi ...

Bafta la drum si fi atent ... vacantza placuta, sa va intoarceti cu bine!

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Azinoapte m-am intors cu 2 masini de la Constanta si pe la km 55 m-a prins o ploaie de m-a udat pana la vezica. Evectiv se mergea cu 30 la ora, iar strada era inundata. Nu am avut nici o problema referitoare la ce se discuta, cum ca ar ramane in 3 pistoane pe ploaie. Am strans putin din c.ur ca pe spate aveam un cauciuc cam tocit si cam patrat. Saptamana asta sper sa imi schimb rulmentii la jug ca sunt muci.

 

 

Uichiendu asta care vine cred ca ma duc si eu cu niste prieteni pe transfagarasan, dar ei sunt cu masinile :crack:

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezvolta ...

asta adica? http://www.artmania.ro/events_artmania-fes...l-2010-_22.html

Mesaj completat

 

Te invidiez ... :crack: ... ca ai prietena :) Glumesc ... salutari domnisoarei ... si multi pumni in casca daca faci pe Rossi ...

Bafta la drum si fi atent ... vacantza placuta, sa va intoarceti cu bine!

 

 

Dap, asta.

Eu in principiu as merge la Hunedoara la intrunire dar daca nu gasesc parteneri de drum pana acolo poate macar la Sibiu ca-i nitzel mai aproape...Si ma gandeam ca poate mai dau si de niste Banditi pe acolo...Si apoi pe Serj Tankian imi doresc sa-l vaz pe scena mai demult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut nici o problema referitoare la ce se discuta, cum ca ar ramane in 3 pistoane pe ploaie.

 

Nici eu nu am avut probleme, si am mers de mai multe ori pe ploaie..nu am simtit nimic in neregula cu motoru, merge la fel de bine..

Totusi stiu ca mi-a zis un bandit ca la el se simte ceva..

 

@-CalinD - sorry, eu am gresit, vroiam sa scriu 1997 in loc de 2007 :baldy: my bad..

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am avut probleme, si am mers de mai multe ori pe ploaie..nu am simtit nimic in neregula cu motoru, merge la fel de bine..

Totusi stiu ca mi-a zis un bandit ca la el se simte ceva..

si de la ce ar putea fi?

intreb pentru ca stiu ca banditul meu facea asa pe ploaie acum vreo 2 ani si nu cred sa fi rezolvat cineva problema (eu n-am apucat sa merg pe ploaie cu el)

Editat de jordash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mare curiozitateeeeee

am fost la mare , iar pe autostrada m am uitat in bordul unui prieten cu C 4 (masina luata de noua , 2007 cu 25000 mii km la bord) si surpriza mare :

- el 176 , eu 194

- el 110 , eu 117

(m au uitat la alt citroen c4 si tot diferenta) 130 respectivu , eu 140

 

e netu plin de banditi ca al meu(650) care prinnd 240, eu am prins maxim 236 ( nu mai aveam loc sa vad in bord 240..)clar motoru meu nu e defect , dar la fel de clar (pt mine) ca nici masina prietenului meu nu e defecta.

 

daca la 200 era o dif. de 5 km/h nu imi puneam atatea intrebari , dar cand diferenta e de 20 km/h e o problema mare pt mine

 

astept si eu un raspuns bun..:baldy:

 

 

-consum pe autostrada la viteza de croaziera intre 160 - 190 , 9 L ;)

 

 

ps: si pe motocicleta mea cat si pe masina prietenului nu sunt modificari , totul este exact ca in talon !!

 

Cel mai bun mod da a vedea viteza reala este sa pui un GPS si sa faci cateva ture cu viteza constanta. Rata de actualizare a datelor la un GPS este de 1-3 secunde, depinde de model si performanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de la ce ar putea fi?

intreb pentru ca stiu ca banditul meu facea asa pe ploaie acum vreo 2 ani si nu cred sa fi rezolvat cineva problema (eu n-am apucat sa merg pe ploaie cu el)

 

 

Una din chestii ar fi ca motorul nu are termostat, parerea mea. A doua, am impresia ca este vorba despre ceva sensibil la bujii nu stiu exact. Eu mai pateam sa ramana in 3 cand ramaneam cu putina benzina in rezervor si nu comutam pe rezerva. Atunci ziceai ca sunt cu tractorul in brazda :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de la ce ar putea fi?

intreb pentru ca stiu ca banditul meu facea asa pe ploaie acum vreo 2 ani si nu cred sa fi rezolvat cineva problema (eu n-am apucat sa merg pe ploaie cu el)

 

io am bandit kult (95) si am observat ca pe ploaie trebuie sa merg mai turat cu el.

cand spun pe ploaie ma refer la ploaie la drum nu fataiala de colo colo prin oras, cand stai la stop motorul se incalzeste evident.

pur si simplu fiind un motor mai vechi racit pe aer si ulei, la ploaie la drum il spala prea multa apa, se raceste prea tare si cred ca iese din parametrii normali de functionare.

nu am observat sa mearga in 3 cilindrii ci doar scade relantiul, ca si cand ar fi motorul rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers pe ploaie torentiala de la ploiesti la bucuresti si nu am simtit nicio diferenta. trage la fel. ce-i drept... la ce ploaie era atunci am fost forta sa merg tot DN-ul cu maxim 50 km/h pentru ca nu vedeam absolut nimic in fata si ma ghidam dupa stopurile celui din fata si dupa linia de pe marginea din dreapta a drumului. dar daca eram nevoit sa bag mana in gaz, nu simteam nicio diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers pe ploaie torentiala de la ploiesti la bucuresti si nu am simtit nicio diferenta. trage la fel. ce-i drept... la ce ploaie era atunci am fost forta sa merg tot DN-ul cu maxim 50 km/h pentru ca nu vedeam absolut nimic in fata si ma ghidam dupa stopurile celui din fata si dupa linia de pe marginea din dreapta a drumului. dar daca eram nevoit sa bag mana in gaz, nu simteam nicio diferenta

 

daca o tii in ture mai mari, de tras trage chiar mai bine :baldy:)

depinde in ce turatii o tineai. de exemplu daca mergi in mod uzual cu peste 5000 ture, nu ai sa simti nimic nici pe ploaie.

mi-e mi s-a intamplat ca sa fiu sincer odata cand am mers in primavara (era si mai racoare) cam cu 100 la ora spre targu mures. tin minte ca atunci cand am iesit din ploaie dintre munti clantanind din dinti si am vazut soarele in fata si am simtit caldura am ras ca prostu singur in casca ;))

(ma gandesc ca s-ar putea totusi sa-mi intre ceva apa la instalatia electrica si sa-mi afecteze ceva pe acolo... nu-mi dau seama)

oricum am observat ca chiar si uda daca este isi revine relantiul daca apa nu mai spala motorul...(de ex daca stau la stop pe ploaie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de la ce ar putea fi?

intreb pentru ca stiu ca banditul meu facea asa pe ploaie acum vreo 2 ani si nu cred sa fi rezolvat cineva problema (eu n-am apucat sa merg pe ploaie cu el)

Nu am nici cea mai mica idee..stiu doar ca ma intrebase si pe mine cineva daca face si a mea la fel..eu am prins vreo 7-8 ploi in bucuresti si inca una pe la valenii de munte..aia m-a facut fleasca :baldy:)

Dar motorul tragea la fel de tare..nu am simtit nici o diferenta..

Singura chestie enervanta este ca in bucuresti dupa ploaie, motorul arata de parca ar fi dormit in cocina cu porcii ;)) iar in afara bucurestiului, arata ca scos din spalatorie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici cea mai mica idee..stiu doar ca ma intrebase si pe mine cineva daca face si a mea la fel..eu am prins vreo 7-8 ploi in bucuresti si inca una pe la valenii de munte..aia m-a facut fleasca :baldy:)

Dar motorul tragea la fel de tare..nu am simtit nici o diferenta..

Singura chestie enervanta este ca in bucuresti dupa ploaie, motorul arata de parca ar fi dormit in cocina cu porcii ;)) iar in afara bucurestiului, arata ca scos din spalatorie :D

mie mi-a zis cineva , si e drept ca n-am verificat , ca are niste santuri de scurgere a apei care s-ar strange pe la bujie pe acolo , (deci acele santuri sunt special facute sa nu ramana apa) si ca ar face atingere la fisa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...