Sari la conținut

Motociclist batut ''in trafic''


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

acum am vazut la stirile ProTv.

un motociclist de 30 si de ani a fost lovit ieri seara in Timisoara, pentru ca nu s-a ferit din fata unei masini.

masina care se afla in spatele sau, i-a dat flash-uri, mtociclistul cand a observat, a tras pe dreata ca aceasta sa treaca, dar surpriza,....tinerii din masina s-au dat jos si au inceput sa-l loveasca! motociclistul avea nasul rupt si a fost transportat de urgenta la spital.

tinerii sun cautati acum de politie

 

traim in jungla si nu stiu!?......poftim cultura si vrei recolta!!!!

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum am vazut la stirile ProTv.

un motociclist de 30 si de ani a fost lovit ieri seara in Timisoara, pentru ca nu s-a ferit din fata unei masini.

masina care se afla in spatele sau, i-a dat flash-uri, mtociclistul cand a observat, a tras pe dreata ca aceasta sa treaca, dar surpriza,....tinerii din masina s-au dat jos si au inceput sa-l loveasca! motociclistul avea nasul rupt si a fost transportat de urgenta la spital.

tinerii sun cautati acum de politie

 

traim in jungla si nu stiu!?......poftim cultura si vrei recolta!!!!

 

numai bine

 

Cumva despre acest incident e vorba?

http://www.agenda.ro/news/news/18988/tanar...-in-trafic.html

 

Pe site-ul de la ProTv nu am gasit stirea.

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva despre acest incident e vorba?

http://www.agenda.ro/news/news/18988/tanar...-in-trafic.html

 

Pe site-ul de la ProTv nu am gasit stirea.

 

Insanatosire grabnica motociclistului!

 

da,despre asta este vorba.

si eu am cautat stirea pe site-ul ProTv dar nu am dat de ea!

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lua-i-ar draq. nu mai e de mirare caci doar traim in romania, unde orice este posibil :laugh:

 

Dupa spusele victimei, pareau niste baieti de bani gata.

Mi-e rusine, sincer, ca roman, de astfel de specimene de oameni :P ...

 

Uitati si interviul cu victima:

http://www.agenda.ro/videos/view/2284/tana...n-trafic-2.html

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tragic ce se intampla in tara asta!

mi-e tot mai scarba de romania pe zi ce trece!

o chestie din asta se poate intampla oricand, oricui, indiferent ca esti cu motoru/masina, dai de un nebun la care-i sare tandara si te trezesti ca iei bataie asa din senin!

Doamne fereste!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as tine cu ursul, dar se pare ca se intoarce roata (vezi oglinzi rupte in trafic, cizme bine "aplicate" in portiere, etc.). Partea neplacuta e ca cei linistiti, care-si vad de treaba lor in trafic, trebuie sa traga pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speculatie :

Cred ca exista tampiti care te sicaneaza in trafic gratuit pentru ca mi s-a intamplat si mie, dar de aici pana la bataie cred ca mai trebuie facut un pas. De catre unul dintre participanti.

Ca sa fii "aranjat" asa in conditiile in care ai o casca in cap este mai greu, zic eu. Sau poate avea open-face. Cred ca a existat o "scanteie" inainte, omul a tras pe dreapta sa transeze treaba, si-a scos casca, deci au stat ceva la povesti, povesti din care a iesit sifonat motoristul.

Se poate intampla. La fel de bine poate fi si invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as tine cu ursul, dar se pare ca se intoarce roata (vezi oglinzi rupte in trafic, cizme bine "aplicate" in portiere, etc.). Partea neplacuta e ca cei linistiti, care-si vad de treaba lor in trafic, trebuie sa traga pentru asta.

 

Si ti se pare o atitudine normala? Mi se pare aberant sa dezvolti o aversiune fata de o categorie de autovehicule doar pentru ca ai avut surprize neplacute din partea unuia. Daca o dacie rosie iti taie calea incepi sa vanezi toate daciile rosii din orasul respectiv? :P

Am observat chestia asta si din comentariile postate pe site-urile de stiri, cand un motociclist e de vina sar toti de c.ur in sus sa fie toti motociclistii arsi pe rug, motociclistii nu au ce cauta pe strazi etc. E mai usor sa ii blamezi pe toti de teribilism si sa ii marginalizezi decat sa fi mai atent la trafic si sa accepti ca toti au drepturi egale.

Sanatate multa celui batut! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a avut loc un conflict prin semne inainte cum presupune tarka s-ar putea ca omu sa fie victima rudelor unuia din cei multi loviti prin trafic de "motociclistii" fara permis care o tot comit prin timisoara in ultima vreme si care sunt aparati pe forum "ca sunt baieti buni". Nu spun ca e corect dar era previzibil sa se ajunga si la asta. Cand 1 fara permis iti omoara nevasta gravida cum s-a intamplat acum o luna, doua iar motociclistii fac un topic separat in care trag concluzia ca bine i-a facut fiindca era tzigan si avea 8 copii.... judecata se cam intuneca si pata de pe creier incepe sa ia deciziile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat chestia asta si din comentariile postate pe site-urile de stiri, cand un motociclist e de vina sar toti de c.ur in sus sa fie toti motociclistii arsi pe rug, motociclistii nu au ce cauta pe strazi etc. E mai usor sa ii blamezi pe toti de teribilism si sa ii marginalizezi decat sa fi mai atent la trafic si sa accepti ca toti au drepturi egale.

Yep, la fel de egale cum le acorda si motociclistii tiganilor, manelistilor, jeepanelor, "conservarilor", etc. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie cautati si smulse unghiile cu clestele si cu un ciocan mic loviti asa putin in dinti.....eu unu asa as face......da sunt violent!

pac pac

:laugh:

 

Nu cred ca cineva are dreptul sa faca ce au facut cei cu masina, indiferent daca "poate" au fost sicanati cumva de motociclist. Atentie si viceversa.

 

Traim in Romania unde prostia, smecheria, indolenta, tupeul, nesimtirea, sunt la ele acasa. La ce sa ne asteptam??

In general nu e bine sa raspunzi cu aceeasi moneda dar uneori nu se mai poate.

 

Numai bine. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci casca open face....

Oricum nu este recomandat sa iti scoti casca la o adica. Echipamentul, cum te protejeaza de tavaleala, te poate proteja daca intalnesti unul mai bazat ca tine sau esti depasit numeric.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe toata bucata din Maria pana in Sagului sunt 2 benzi. Noaptea e pustiu. Nu cred ca ai motiv sa te opresti ca sa 'il lasi sa treaca'.

Din cate am vzut in poze, casca nu era integrala, deci se explica nasul spart, chiar daca ar fi fost tinuta pe cap.

 

Oricum, situatia e trista. Zilele trecute citeam despre un accident in urma caruia motociclistul l-a bagat in spital (din bataie) pe soferul vinovat; acum un motociclist e batut aparent fara motiv. Incep sa cred ca traim in Vestul Salbatic.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar el a zis ca a mers pe banda din stanga, adica banda 2. daca a mers incet e posibil sa fi enervat pe cineva si sa se ajunga la conflict.

 

eu zic sa nu judecati inainte sa stiti sigur ce s-a intamplat. atunci cand un conservar sicaneaza un motociclist si isi ia bataie, majoritatea sunteti de acord, dar cand e invers va amintiti ca nu trebuie sa ne facem dreptate singuri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-e greu sa inteleg cum poti sa-ti iei bataie cu echipamentul pe tine...vedeti...purtati protectii tot timpul ca nu se stie de unde sare iepurele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar el a zis ca a mers pe banda din stanga, adica banda 2. daca a mers incet e posibil sa fi enervat pe cineva si sa se ajunga la conflict.

 

eu zic sa nu judecati inainte sa stiti sigur ce s-a intamplat. atunci cand un conservar sicaneaza un motociclist si isi ia bataie, majoritatea sunteti de acord, dar cand e invers va amintiti ca nu trebuie sa ne facem dreptate singuri :P

Cand un <conservar> sicaneaza un motociclist, ii pune viata in pericol si daca o face intentionat, cred ca merita bataie... Nu am vazut inca soferi care <au cazut cu masina> cand un motociclist i-a sicanat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand un <conservar> sicaneaza un motociclist, ii pune viata in pericol si daca o face intentionat, cred ca merita bataie...

 

Ai dreptate !

Dar ce facem cu granita intre 'a merita' si 'a-i fi administrata' ?

 

Unii merita bataie pentru ca au sicanat un motociclist, altii merita bataie pentru ca nu s-au dat la o parte din calea unui sofer grabit, altii pentru ca vorbeau la telefon si nu au observat culoarea verde a semaforului etc. Motivele sunt diverse si din diferite perspective.

 

Suntem un popor vai si amar de el oricum, mai ajungem si un popor de batausi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...