Sari la conținut

Motociclist batut ''in trafic''


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io cred ca se dadea pe-o roata cu peste 150 km/h cu First Bike-ul ala...

 

daca stie ce are de facut s-ar putea sa-si schimbe motoru' pe banii batausilor...

despre bataie: asta e. se mai intampla

 

in principiu se recomanda: unde nu te pricepi, nu te bagi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stie ce are de facut s-ar putea sa-si schimbe motoru' pe banii batausilor...

despre bataie: asta e. se mai intampla

 

in principiu se recomanda: unde nu te pricepi, nu te bagi!

[/quote

 

vorba lu' M Badea, bre te dai jos cind esti convins ca-i tavalesti ! :P

 

 

sanatate bikerului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Santem latini , ...ne mai trebe 2 generatii de "capitalism" sa apucam sa ne schimbam mentalitatile !Asa santem toti , exceptie fac doar f putini ...si d-aia apar fenomene din astea tranzitorii .Un lucru e clar ...daca ma da jos de pe motor un conservar ,femeie sau barbat ...intentionat sau nu si ma pot ridica...aplic metoda pumnului . Mi-e mila de tine dar mai mila mi-e de mine...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca se dadea pe-o roata cu peste 150 km/h cu First Bike-ul ala...

ce nebun esti :P

cine stie ce au avut de impartit...eu merg la munca cu moto si merg destul de regulamentar , rareori depasesc 70 km/h fiindca l-am avut suspendat si tare greu a fost fara:((ce vroiam sa zic ca --- nu exista zi cand merg la munca sa nu se gaseasca vreun idiot/idioata sa nu faca vreo manevra aiurea,nesemnalizare+altele , iar eu sunt un pic cam exploziv de fire si ii "atentionez" pe toti sa fie mai atenti la ceilalti din trafic k nu sunt singuri pe sosea . el poate a avut un schimb de replici mai dure , s-a oprit sa rezolve treaba si din pacate pt el a fost rezolvat.eu am cu mine tot timpul spray cu piper si sper sa nu il folosesc in viitorul apropiat desi am avut 'nspe mii de ocazii.ce pot sa zic decat insanatosire grabnica omului sifonat si sa speram ca gaborii nu vor dormi si la acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taiati si data sare ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nebun esti :P

cine stie ce au avut de impartit...eu merg la munca cu moto si merg destul de regulamentar , rareori depasesc 70 km/h fiindca l-am avut suspendat si tare greu a fost fara:((ce vroiam sa zic ca --- nu exista zi cand merg la munca sa nu se gaseasca vreun idiot/idioata sa nu faca vreo manevra aiurea,nesemnalizare+altele , iar eu sunt un pic cam exploziv de fire si ii "atentionez" pe toti sa fie mai atenti la ceilalti din trafic k nu sunt singuri pe sosea . el poate a avut un schimb de replici mai dure , s-a oprit sa rezolve treaba si din pacate pt el a fost rezolvat.eu am cu mine tot timpul spray cu piper si sper sa nu il folosesc in viitorul apropiat desi am avut 'nspe mii de ocazii.ce pot sa zic decat insanatosire grabnica omului sifonat si sa speram ca gaborii nu vor dormi si la acest caz.

Si eu ma gandeam sa imi iau un spray lacrimogen... doar ca trebuie sa il ai la indemana, iar daca mai porti si manusi nu stiu cum il mai folosesti in timp util, mai ales la un atac fulger...

 

Ar trebui sa fim cu totii sinceri. Traficul ne afecteaza fara voia noastra psihicul, si prea putin conteaza daca esti o persoana mai calma sau mai temperamentala, pentru ca la un moment dat tot reactionezi violent intr-un fel sau altul , chiar si la cele mai mici sicanari din partea celorlati din trafic. Eu pot sa nu injur o saptamana, dar cum ma sui pe motor ( scuter) in juma de ora tot scap niste "sudalme" printre dinti... ba o groapa aparuta de nicaieri, ba vreun pieton care s'a plictisit de trotuar, ba vreun sofer caruia i s'a pus pata sa te claxoneze... Uite azi apucasem sa ma enervez degeaba: in timp ce opream la semafor ma claxoneaza foarte scurt si de vreo 2-3 ori un taximetru din spate. Ma uit in oglinda si scap o mica injuratura- ce naiba mai vrea si asta?! ma gandesc ca face semn altcuiva... intr-un timp, binevoiesc eu sa intorc capul, omul scoate si el capul pe geam si incearca sa-mi spuna ca nu-mi merge stopul ( nu il auzeam clar dar am dedus). Si uite asa am aflat ca nu-mi mergea stopul, doar pozitia, si cine stie de cand mergeam asa. Mai intra si vreunul in mine. Concluzie- intai capul , si dupa aia picioarele!

 

Cat despre amicul nostru, e regretabil ce a patit, dar trebuie sa cantarim mai mult situatia; ceva ceva o fi facut si el...sau indivizii aia erau niste retardati iesiti dintr-un club care cautau divertisment. SI tare i-as lecui eu cu vreo 2 ani de penitenciar pe soiosii de teapa lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent ce sa intamplat metoda de rezolvare civilizata nu este cea barbara aplicata in acest caz

nu este normal usurinta cu care se recurge la violenta mai ales in trafic in ultimii ani

sad :P :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca traim intr-o tara populata de primate turbate.

Eu tind sa cred ca motociclistul nu era un jmecher care sa faca fite in trafic la ce motocicleta avea. Daca avea ceva de 1000 din 2008 poate mai aveam o banuiala. Cand aveam comuniste nici eu nu prea faceam pe jmecherul in trafic ca nu aveam cu ce. de cand am motoare mai bengoase daca ma claxoneaza unu mai bag mana in gaz si il astept dupa aia la semafor. Na acum am cu ce si sa fim seriosi ca asa facem toti.

Deci idiotii aia erau cu capul. In plus erau jmecheri ca erau mai multi. Niste rame din partea mea. Daca era numai soferul singur nu cred ca avea curaj sa faca pe Tarzan in trafic.

O tara de lasi imputiti.

Stiu cazul unei prietene care nu a fost prezentat pe forum dar nu ma pot abtine.

Adica vreau sa stiti ca incidentul de la TM nu este singular.

Povestea suna cam asa. O fata merge pe motorul ei mititel spre casa de la munca. Niste idioti procedeaza ca tipii din TM adica o claxoneaza ca ei vor sa se dea cu viteza. Problema era ca drumul era destul de ingust iar fata nu mergea chiar incet. Ea nu prea merge incet in general dar asta e alta poveste. deci depasirea era destul de periculoasa pe o singura banda cu spatiu verde pe mijloc. Fata incetineste si ii lasa sa treaca. Idiotii probabil ca erau foarte suparati ca manevra de incetinire a durat prea mult. Cert este ca o asteaptau la urmatorul semafor si au tabarat trei sau patru animale pe o fata care nu era prea impresionanta ca staura. Fata a pus cricul fiindca idiotii incercau sa o darame. la un momendat unul din idioti a observat ca e fata si a propus celorlalti sa ii sparga fatza. Cat de retardat trebuie sa fii? In cele din urma sa facut verde si fata a bagat in viteza si a plecat dintre ei. La politie lucrurile s-au complicat si au ramas in pom. Totusi politia ia prins pe idioti.

Aceeasi fiinta acum cateva saptamani pateste o alta minune mioritica. Statea la semafor si un idiot care fugea ca bezmeticul se impiedica de roata din fata a fetei. Se intoarce o impinge peste masina ce stationa la semafor langa ea si ii mai trage si un pumn in umar apoi fuge mai departe.

Eu stau si ma intreb ca prostul oare in ce tara traim?

Cum sa speram noi la o dezvoltare a motociclismului si a mersului pe 2 roti cu asemenea stiri la TV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Si ti se pare o atitudine normala? Mi se pare aberant sa dezvolti o aversiune fata de o categorie de autovehicule doar pentru ca ai avut surprize neplacute din partea unuia. Daca o dacie rosie iti taie calea incepi sa vanezi toate daciile rosii din orasul respectiv? :P

Am observat chestia asta si din comentariile postate pe site-urile de stiri, cand un motociclist e de vina sar toti de c.ur in sus sa fie toti motociclistii arsi pe rug, motociclistii nu au ce cauta pe strazi etc. E mai usor sa ii blamezi pe toti de teribilism si sa ii marginalizezi decat sa fi mai atent la trafic si sa accepti ca toti au drepturi egale.

Sanatate multa celui batut! :)

respect! foarte bine zis :D

 

ce nebun esti :D

cine stie ce au avut de impartit...eu merg la munca cu moto si merg destul de regulamentar , rareori depasesc 70 km/h fiindca l-am avut suspendat si tare greu a fost fara:((ce vroiam sa zic ca --- nu exista zi cand merg la munca sa nu se gaseasca vreun idiot/idioata sa nu faca vreo manevra aiurea,nesemnalizare+altele , iar eu sunt un pic cam exploziv de fire si ii "atentionez" pe toti sa fie mai atenti la ceilalti din trafic k nu sunt singuri pe sosea . el poate a avut un schimb de replici mai dure , s-a oprit sa rezolve treaba si din pacate pt el a fost rezolvat.eu am cu mine tot timpul spray cu piper si sper sa nu il folosesc in viitorul apropiat desi am avut 'nspe mii de ocazii.ce pot sa zic decat insanatosire grabnica omului sifonat si sa speram ca gaborii nu vor dormi si la acest caz.

 

aceasi metoda am adoptato si eu. vorba aia: mai bine sa planga masa decat sa planga mama

Problema este ca traim intr-o tara populata de primate turbate.

Eu tind sa cred ca motociclistul nu era un jmecher care sa faca fite in trafic la ce motocicleta avea. Daca avea ceva de 1000 din 2008 poate mai aveam o banuiala. Cand aveam comuniste nici eu nu prea faceam pe jmecherul in trafic ca nu aveam cu ce. de cand am motoare mai bengoase daca ma claxoneaza unu mai bag mana in gaz si il astept dupa aia la semafor. Na acum am cu ce si sa fim seriosi ca asa facem toti.

Deci idiotii aia erau cu capul. In plus erau jmecheri ca erau mai multi. Niste rame din partea mea. Daca era numai soferul singur nu cred ca avea curaj sa faca pe Tarzan in trafic.

O tara de lasi imputiti.

Stiu cazul unei prietene care nu a fost prezentat pe forum dar nu ma pot abtine.

Adica vreau sa stiti ca incidentul de la TM nu este singular.

Povestea suna cam asa. O fata merge pe motorul ei mititel spre casa de la munca. Niste idioti procedeaza ca tipii din TM adica o claxoneaza ca ei vor sa se dea cu viteza. Problema era ca drumul era destul de ingust iar fata nu mergea chiar incet. Ea nu prea merge incet in general dar asta e alta poveste. deci depasirea era destul de periculoasa pe o singura banda cu spatiu verde pe mijloc. Fata incetineste si ii lasa sa treaca. Idiotii probabil ca erau foarte suparati ca manevra de incetinire a durat prea mult. Cert este ca o asteaptau la urmatorul semafor si au tabarat trei sau patru animale pe o fata care nu era prea impresionanta ca staura. Fata a pus cricul fiindca idiotii incercau sa o darame. la un momendat unul din idioti a observat ca e fata si a propus celorlalti sa ii sparga fatza. Cat de retardat trebuie sa fii? In cele din urma sa facut verde si fata a bagat in viteza si a plecat dintre ei. La politie lucrurile s-au complicat si au ramas in pom. Totusi politia ia prins pe idioti.

Aceeasi fiinta acum cateva saptamani pateste o alta minune mioritica. Statea la semafor si un idiot care fugea ca bezmeticul se impiedica de roata din fata a fetei. Se intoarce o impinge peste masina ce stationa la semafor langa ea si ii mai trage si un pumn in umar apoi fuge mai departe.

Eu stau si ma intreb ca prostul oare in ce tara traim?

Cum sa speram noi la o dezvoltare a motociclismului si a mersului pe 2 roti cu asemenea stiri la TV.

stiu si eu de respectiva fata. totusi bronzatul ala nu a vazuto ca e fata pt ca avea probabil casca pe cap. dar recomand parfumul pt orice eventualitate. eu unu cand vad o persoana dubioasa is cu mana pe el in buzunar. a miscat mai brusc l-am si parfumat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca titlu era''dupa o sicana in trafic un motociclist a batut 3 insi''???ce ati mai zice atunci....cand injuri si te comporti necivilizat tre sa iti asumi riscurile....nu prea am auzit ca grupuri organizate au inceput o cruciada impotriva motociclistilor.....traim in jungla daca esti leu pe motor tre sa fii rege si cand nu esti pe el.....

 

ce nebun esti :D

cine stie ce au avut de impartit...eu merg la munca cu moto si merg destul de regulamentar , rareori depasesc 70 km/h fiindca l-am avut suspendat si tare greu a fost fara:((ce vroiam sa zic ca --- nu exista zi cand merg la munca sa nu se gaseasca vreun idiot/idioata sa nu faca vreo manevra aiurea,nesemnalizare+altele , iar eu sunt un pic cam exploziv de fire si ii "atentionez" pe toti sa fie mai atenti la ceilalti din trafic k nu sunt singuri pe sosea . el poate a avut un schimb de replici mai dure , s-a oprit sa rezolve treaba si din pacate pt el a fost rezolvat.eu am cu mine tot timpul spray cu piper si sper sa nu il folosesc in viitorul apropiat desi am avut 'nspe mii de ocazii.ce pot sa zic decat insanatosire grabnica omului sifonat si sa speram ca gaborii nu vor dormi si la acest caz.

m2....spray,lant+lacat(cica antifurt),cateodata alt antifurt imbracat in cauciuc si am in curand un tazer....sunt sigur pe mine si fara dar si Van Damme si-a luato in romania sa nu mai zic de amaratii aia ''American Marines'' care si-au luat-o la Constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, Van Damme era sa-si ia si o usa d'aia metalica de studio in freza, de la mine din greseala, mititelu' :P . Iar spagatul pe scaune nu te ajuta prea mult in realitate, ca sa nu-ti zic ca-ti lasa c0aiele expuse :D

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am discutat cu motoristul batut.

l-am intalnit la o firma unde faceam service la un utilaj.

baiatul e de treaba, nu e genul care sa faca talente.

din cate mi-a spus bmw venea de pe o starda laterala si avea culoarea rosie la semafor.

cel cu motoreta trecea regulamentar pe verde.

in Timisoara la unele intersectii exista semafor verde intermitent pa a vira la dreapta. Se pare ca cei din bmw s-au suparat ca au trebuit sa opreasca pt a trece o 'motoreta'.

vezi Doamne, cum se poate una ca asta sa opresti frumusete de beamveu pentru un first bike?

s-au luat dupa el si mergeau la 1 metru in spatele lui turand motorul si facand flashuri .

baiatul le-a facut semn sa treaca intr-un final oprind in statiea de autobuz.

nici nu a observat ca masina s-a oprit si a coborat un handicapat din ea.

a fost surprins si lovit in viziera cu ceva obiect (teava, bata etc).

masina era cu nr B 75...

nici macar cei din statie nu au retinut numarul .

inca ceva

baiatul tocmai iesise de la servici, el face naveta de la un sat de langa Timisoara.

 

legat de beamveuri, pacat de masini ca sunt bune , dar se pare ca TOTI soferi lor sunt niste HANDICAPATI!

in Timisoara au mai fost multe intamplari cu incordatii din beamveuri.

e bine sa te feresti de ei , mai ales cand esti pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot n'am gasit unde scrie ce motor avea cel batut.. :unsure:

parca first bike 125.

omul il folosea pentru naveta

si,in opinia lui, este motocicleta.

comparand cu mopedurile de 50cc. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc acest topic, imi dau seama ca eu am avut noroc; acum doi ani, mergeam pe un Marauder de 250 si pe o strada ingusta, un taximetrist grabit nu putea sa ma depaseasca; pentru ca am avut obraznicia sa nu trag pe dreapta sa ii fac loc Mariei Sale, m-a cam stresat cu cateva manevre dubioase, mai-mai sa ma dea jos :unsure: ; ei bine, cand a ajuns la capatul strazii, a accelerat, m-a depasit, a oprit in fata mea si s-a dat jos din masina, probabil ca sa stam de vorba prieteneste. :cheers: Era un porc imbuibat cu ceafa groasa.

 

Ei bine, cand mi-am dat jos casca ca sa sun la politie si a vazut ca sunt fata, a fost tare dezamagit si ofticat; probabil, s-a gandit cu neuronul din dotare, ca nu impresioneaza pe nimeni daca povesteste cum a spart fata unei fete motocicliste... o fi crezut ca sunt vreun motociclist mai slabut si il face praf :huh:

 

De atunci, am mare grija la idiotii nevricosi si crizati din trafic, ca nu se stie de cine dau.. si nici nu o sa-mi mai scot casca B)

Editat de lascar1ca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc acest topic, imi dau seama ca eu am avut noroc; acum doi ani, mergeam pe un Marauder de 250 si pe o strada ingusta, un taximetrist grabit nu putea sa ma depaseasca; pentru ca am avut obraznicia sa nu trag pe dreapta sa ii fac loc Mariei Sale, m-a cam stresat cu cateva manevre dubioase, mai-mai sa ma dea jos :unsure: ; ei bine, cand a ajuns la capatul strazii, a accelerat, m-a depasit, a oprit in fata mea si s-a dat jos din masina, probabil ca sa stam de vorba prieteneste. :cheers: Era un porc imbuibat cu ceafa groasa.

 

Ei bine, cand mi-am dat jos casca ca sa sun la politie si a vazut ca sunt fata, a fost tare dezamagit si ofticat; probabil, s-a gandit cu neuronul din dotare, ca nu impresioneaza pe nimeni daca povesteste cum a spart fata unei fete motocicliste... o fi crezut ca sunt vreun motociclist mai slabut si il face praf :huh:

 

De atunci, am mare grija la idiotii nevricosi si crizati din trafic, ca nu se stie de cine dau.. si nici nu o sa-mi mai scot casca B)

Pai taximetristii de cele mai multe ori sunt din alt film. Acum cam 2 ani unul ma injura ca de ce am facut la stanga in Piata Lahovari cand semnalizam ca vreau sa fac stanga si chiar vroiam sa fac stanga si boul vroia sa ma depaseasca prin stanga si nu a incaput, asa ca dupa claxoane ma ameninta ca vine jos din masina sa ma bata. Mare parte din taximetristii astia cred ca sunt handicapati mintali, desi unii din ei sunt dintre cei mai profesioneisti soferi din Romania, dar e greu sa-i distingi... Cred ca ar trebui astia sa bage o lege sa-i vopseasca diferit, de genul taxiuri galbene au sofer care stie sa conduca si taxiuri roz au la volan idioti... Desigur asa ceva ar costa o gramada, ca majoriotatea ar trebui sa-si vopseasca masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar mai fi fost careva cu el altcumva statea treaba...Surprinzator cum nimeni nu a memorat nr de inmatriculare al javrelor.Cat despre cocalari... :unsure: :cheers:

 

pai toti au stat gura-casca la bataie..chiar daca nu s'a bagat nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru din cate am vazut parea un First bike Formula, iar rahati increzuti ce si-au luat bemveuri de fite nu altceva sunt destui si in oradea http://www.bihoreanul.ro/bihor/un-sofer-de...-de-bmw-4432451 deci mai un pic si de la bataie la pistoale nu e mult, fratilor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru din cate am vazut parea un First bike Formula, iar rahati increzuti ce si-au luat bemveuri de fite nu altceva sunt destui si in oradea http://www.bihoreanul.ro/bihor/un-sofer-de...-de-bmw-4432451 deci mai un pic si de la bataie la pistoale nu e mult, fratilor :unsure:

ce sa faci frate daca avem comunitate daca eram o comunitate dadeam numaru lu ala pe net si luam masuri cu toti impotriva lor si dadeam cateva lecti ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...