Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

cea mai tare faza : femeile impingeau la mobra si barbatii faceau poze :wacko:

bine ca am luat drumul spre bucursti ,nu ca altii spre cheia...nu de alta dar n-aveam femeia cu mine sa ma sustina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta plimbarea, mai ales partea II-a. Atasez si o harta a regiunii cu marcarea drumului, marcare care nu este fidela (asa am gasit-o pe google si reprezinta un traseu de biciclisti). Nu am luat-o prin padure ci am coborat pe 1021, pe langa raul Doftana pana la Campina.

Eu, unul era sa-mi umplu pantalonii cand am vazut pe unde mergem, dar foarte inspirata alegere pana la urma. Am avut de toate, asfalt cu cratere, asfalt cu pietris, soft-enduro si zapada. Mobra s-a comporat excelent, n-am simtit nici macar un moment ca sunt in pericol si eu sunt la perioada de acumulat experienta pe asfalt, nu catarare alpina. Vremea excelenta, compania exceptionala. La mai mare si la mai multe :wacko:

post-53810-1268598507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca am luat drumul spre bucursti ,nu ca altii spre cheia...nu de alta dar n-aveam femeia cu mine sa ma sustina

N-am luat-o spre Cheia, am fost pana la Comarnic si de acolo peste deal catre Valea Doftanei.

Pacat ca n-ai venit, ai pierdut ocazia sa tavalesti stromul prin zapada! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am luat-o spre Cheia, am fost pana la Comarnic si de acolo peste deal catre Valea Doftanei.

Pacat ca n-ai venit, ai pierdut ocazia sa tavalesti stromul prin zapada! ;)

 

daca ziceti una si faceti alta,nu-i bai, zapada am destula intre blocuri la mine,nu e timpul pierdut :wacko: totul e s-o conving pe nevastama sa ma impinga prin zapada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo,foarte frumos,si pozele superbe,si eu am o tona de zapada in jurul blocului,si sincer nu de aia plecasem de acasa,sa caut zapada IAR,pe la munte.Data viitoare mergem la mare,sau macar la Dunare,daca mai vad pic de zapada ies cu foen-ul la ea!Pai,in condtiile date,(meteo) ne vedem miercuri la Arc nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Duminica asta (adica ieri, 14.03.2010) am fost la Ramnicu pentru a-mi vedea si testa viitoarea motocicleta, un DL 650 din 2004 cu 17K km la bord, facuti in Germania de un mos... ci'ca.

 

Mi-a luat cam 5 minute sa ma hotarasc sa-i dau avansul omului si in concluzie, probabil de sambata viitoare va fi toata a mea!

 

Sunt din Bucuresti, Robert ma numesc, am A-ul din 2005 si de atunci am calarit un Suzuki GS 500.

 

Momentan imi urez bine am venit in grupul de posesori de V-Strom si sper sa ne cunoastem cat mai curand.

 

O saptamana buna si calda!

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare omule :bounce: ,bine ai venit in gasca noastra,s-o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea

sa stii ca e o motocicleta buna si care se preteaza la drumurile noastre,mai ales acum dupa o asa iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

M-am hotarat sa vand V-stromul :bounce:

Daca aveti cunostinte interesate, anuntul este aici http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...006-274004.html

Drumuri bune!

 

salut,

 

motivele sint tehnice sau economice?

 

merci

adrian

 

ps. nu sint interesat de motocicleta, doar curios de motivul deciziei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare omule :bounce: ,bine ai venit in gasca noastra,s-o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea

sa stii ca e o motocicleta buna si care se preteaza la drumurile noastre,mai ales acum dupa o asa iarna

 

Mersi! :P

 

Asa m-am gandit si eu + ca din cate am vazut se preteaza la drumuri lungi si poate sa care pasager + ceva bagaje...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata am iesit si eu la o tura:

post-39728-1268661699_thumb.jpg

la Paltinis... pe partie

:P

cu doua gagici

:bounce:

 

Salutare!

Duminica asta (adica ieri, 14.03.2010) am fost la Ramnicu pentru a-mi vedea si testa viitoarea motocicleta, un DL 650 din 2004 cu 17K km la bord, facuti in Germania de un mos... ci'ca.

Mi-a luat cam 5 minute sa ma hotarasc sa-i dau avansul omului si in concluzie, probabil de sambata viitoare va fi toata a mea!

Sunt din Bucuresti, Robert ma numesc, am A-ul din 2005 si de atunci am calarit un Suzuki GS 500.

Momentan imi urez bine am venit in grupul de posesori de V-Strom si sper sa ne cunoastem cat mai curand.

O saptamana buna si calda!

tot de acolo mi-am luat si eu motocicleta (nici o problema la inregistrare si tipul cu mine a fost ok).

misca-te iute ca de vineri se incalzeste vremea bine de tot.

ne vedem la a doua intalnire anuala.

astept cu interes sa vad spre ce zona va orientati (ca deja sunteti tot mai multi in Bucuresti cu V-Stroame)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

motivele sint tehnice sau economice?

 

merci

adrian

 

ps. nu sint interesat de motocicleta, doar curios de motivul deciziei.

nici tehnice (nu am avut absolut nicio problema in cei aprox 12.000 km facuti anul trecut) si nici economice - sa spunem ca banii obtinuti pe ea m-ar ajuta sa-mi implinesc un vis mai vechi. si daca nu o vand nu-i bai, ca abia am facut revizia completa si ma asteapta un sezon intreg :bounce:

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va transmit salutarile mele

ma numesc sebastian sunt din iasi,si in sfarsit am v stromul meu, inmatriculat si gata de sezon.urmaresc demult acest forum si spre deosebire de altele ma bucur sa vad ca pot invata ceva,ca pot afla lucruri noi si o comunitate moto serioasa.

asfalt uscat si km cat mai multi, sa ne auzim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va transmit salutarile mele

ma numesc sebastian sunt din iasi,si in sfarsit am v stromul meu, inmatriculat si gata de sezon.urmaresc demult acest forum si spre deosebire de altele ma bucur sa vad ca pot invata ceva,ca pot afla lucruri noi si o comunitate moto serioasa.

asfalt uscat si km cat mai multi, sa ne auzim sanatosi

 

bun venit si tie in gasca :bounce: ,acum vreo 2 ani mai era cineva in iasi cu v-strom ai idee daca il mai are ? cam putine dl-uri in zona aceea,sa faceti bine sa le inmultiti :) .... ordin de la bucuresti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Duminica asta (adica ieri, 14.03.2010) am fost la Ramnicu pentru a-mi vedea si testa viitoarea motocicleta, un DL 650 din 2004 cu 17K km la bord, facuti in Germania de un mos... ci'ca.

 

Mi-a luat cam 5 minute sa ma hotarasc sa-i dau avansul omului si in concluzie, probabil de sambata viitoare va fi toata a mea!

 

Sunt din Bucuresti, Robert ma numesc, am A-ul din 2005 si de atunci am calarit un Suzuki GS 500.

 

Momentan imi urez bine am venit in grupul de posesori de V-Strom si sper sa ne cunoastem cat mai curand.

 

O saptamana buna si calda!

 

Bun venit Robert.....imi exprim dezamagiria ca a trebuit sa asteptzi atat amar de vreme (5 minute) sa te hotarasti.... :) si noi iti uram bun venit si asteptam cu real interes sa te cunoastem :bounce:

Mesaj completat

Salutare tuturor,

M-am hotarat sa vand V-stromul :lol:

Daca aveti cunostinte interesate, anuntul este aici http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...006-274004.html

Drumuri bune!

cred ca sti ce meritzi.......nu?..... :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Duminica asta (adica ieri, 14.03.2010) am fost la Ramnicu pentru a-mi vedea si testa viitoarea motocicleta, un DL 650 din 2004 cu 17K km la bord, facuti in Germania de un mos... ci'ca.

 

Mi-a luat cam 5 minute sa ma hotarasc sa-i dau avansul omului si in concluzie, probabil de sambata viitoare va fi toata a mea!

 

Sunt din Bucuresti, Robert ma numesc, am A-ul din 2005 si de atunci am calarit un Suzuki GS 500.

 

Momentan imi urez bine am venit in grupul de posesori de V-Strom si sper sa ne cunoastem cat mai curand.

 

O saptamana buna si calda!

 

 

Bun venit in mijlocul nostru........si fii gata pt cele mai frumoase aventuri pe mobra din viata ta :bounce:

 

numai bine

 

p.s. eu sunt gata sa iti pregatesc agregatul pt un sezon fara probleme :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit si tie in gasca :bounce: ,acum vreo 2 ani mai era cineva in iasi cu v-strom ai idee daca il mai are ? cam putine dl-uri in zona aceea,sa faceti bine sa le inmultiti :) .... ordin de la bucuresti :P

 

 

va multumesc pentru urari.in Iasi din cate stiu eu sunt 4 dl-uri, eu unul o consider motocicleta cea mai potrivita in momentul asta la nevoile si necesitatile mele,plus drumurile patriei cred ca stie toata lumea in ce conditii sunt.Astept primul drum lung cu ea....sa vedem ce poate...eu zic ca multe.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

am sa descriu ce am facut eu azi din doua motive: este simplu, dar nu am gasit pana acum descrierea si nici nu am avut motoreta atat de palstificata, si poate vrea cineva sa repete.

 

 

schimbarea semnalizatoarelor spate:

(suportii de cutii laterale, cutia laterala stanga nu stau bine cu semnalele originale)

sunt doua variante: se pastreaza semnalele originale si se pune o prelungire sau se pun semnale cu codita mai scurta. cum merg rar cu gentile, am optat pentru varianta cu semnale mai scurte.

 

ca sa schimbi semnalele spate:

se da saua jos, logic.

partea din spate, care tine semnalele/stopul frana/ butucul de une se desface saua, numarul iese cu totul.

ca sa o desfaci se da jos suportul topcaseului. in stanga si in dreapta yalei de la sa, sunt doua suruburi. se desfac. unu dinte ele este mascat de toba dar cu un inbus normal (nu a incaput altceva) se desface.

 

acum, partea spate este libera. cand se scoate trebuie putina atentie: partea asta spate se pupa cu carenele laterale spate. imbinarea se poate plesni , asa ca putina atentie.

 

cand se scoate partea spate ea nu iese cu totul: cablul care actioneaza deschiderea seii, firele care leaga stopul/semnalele de instalatia electrica sunt inca atasate. recomand sa nu fie scoase daca nu e cazul. mai multe munca...

 

asta e util si in cazul schimbarii becului de frana. eu nu am gasit descrierea, si m am uitat la mobra, azi am avut timp si am rezolvat.

 

 

mi s-a partu interesant si sitemul de prindere al careneler, cu cuisoarele alea de plastic.. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un recensamint al posesorilor de V-strom? macar al celor forumisti?Sunt curios care,citi si prin ce zone suntem.Poate in functie de asta se va organiza si intilnirea de anul asta.Stiu,eu am lipsit in 2009.A mai fost discutia asta?

 

 

AAAAAA,si felicitari noilor posesori,la multe mii de km fara incidente si probleme!

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un recensamint al posesorilor de V-strom? macar al celor forumisti?Sunt curios care,citi si prin ce zone suntem.Poate in functie de asta se va organiza si intilnirea de anul asta.Stiu,eu am lipsit in 2009.A mai fost discutia asta?

 

 

AAAAAA,si felicitari noilor posesori,la multe mii de km fara incidente si probleme!

 

e greu de acut un recensamint pentru ca nu toti intra pe topicul nostru,sau scriu foarte rar...in mare iti pot spune ca sintem in jur de 65 posesori in toata tara (ma rog or mai fi dar n-au scris pe forum)

in timisoara sint vreo 5

constanta 3

galati 2

in arges vreo 3

la iasi stiam de unu ,sebastian spune ca sint 4

avem rataciti prin sibiu,maramures,bistrita,miercurea ciuc,lugoj,ploiesti,petrila

cei mai multi sint din bucuresti

EU SPER CA PINA LA SFIRSITUL ANULUI 2010 SA ATINGEM CIFRA DE 100

asta e necazul cu modelele astea mai noi,abia de curind a inceput lumea sa afle cit de bun e v-stromul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...