Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Stie cineva daca saua de 1000 se potriveste pe 650? ... din poze pare ca da dar as vrea sa fiu sigur inainte de a-mi cumpara una.

 

Stima,

Paul

 

 

Referitor la seaua lui 1000, e clar mai confortabila decat cea de pe 600.

Asta este. Pasiunea cere sacrificii. :moto:

 

" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ani in urma citisem pe Advrider de furci de KTM adaptate pe V-strom cu rezultate foarte bune si de o firma care facea intreg cartusul amortizor si arcuri pt furci, la care ramaneau originale numai jambele. In ambele cazuri costurile erau mari de cca 600-1200$.

 

Stie cineva daca saua de 1000 se potriveste pe 650? ... din poze pare ca da dar as vrea sa fiu sigur inainte de a-mi cumpara una.

 

Stima,

Paul

Se potriveste sigur. Multi cauta sea de 1000, cica ar fi mult mai confortabila, de unde si foarte greu de gasit la schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ani in urma citisem pe Advrider de furci de KTM adaptate pe V-strom cu rezultate foarte bune si de o firma care facea intreg cartusul amortizor si arcuri pt furci, la care ramaneau originale numai jambele. In ambele cazuri costurile erau mari de cca 600-1200$.

 

 

Se potriveste sigur. Multi cauta sea de 1000, cica ar fi mult mai confortabila, de unde si foarte greu de gasit la schimb.

 

M-am zgait si eu pe net dupa solutii de inbunatatirea suspensiei. Pe la americani se practica si toti cei ce au facut upgradeul au fost foarte incantati. Ma rog, cum altfel dupa ce cheltuiesti 1000 de usd.

 

Furca cu totul, n-am vazut pe nimeni sa inlocuiasca. Doar modificari de genul, inlocuirea arcurilor si a cartuselor:

http://www.racetech.com/page/id/85

http://store.ricorshocks.com/dl650_vstrom_s/46.htm

 

Gasisem intr-adevar, pe un sit american, pierdut prin web, niscai furci WP recomandate pentru DL, dar erau de 43mm, insemnand sa schimbi si triple clampurile.

 

Una peste alta, merita facut un calcul. Cat off road faci versus costuri de upgrade si cat de mult se inbunatateste comportamentul motoretei.

Personal, no fucking way! N-am sa cheltuiesc nici 300 de euro, pentru 100-150 de km de off road adevarat [nu drumuri proaste] pe an.

 

Pentru spate, exista mai multe optiuni dar toate incep de pe la 600 de euro.

 

Teoretic, asta este unul dintre lucrurile care fac diferenta de bani intre KTM si Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 24.09 ne strangem la sediul celor de la Motor Team, sa facem un test-drive cu noul model. Ne ducem spre Cheia si ideal ar fi sa fim maxim vreo 10-12 pentru ca fiecare s-o incalece 30-40 km. Daca sunt mai multi doritori, Dan Demetrescu este dispus sa repete iesirea si duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 24.09 ne strangem la sediul celor de la Motor Team, sa facem un test-drive cu noul model. Ne ducem spre Cheia si ideal ar fi sa fim maxim vreo 10-12 pentru ca fiecare s-o incalece 30-40 km. Daca sunt mai multi doritori, Dan Demetrescu este dispus sa repete iesirea si duminica.

 

Ar fi fain pe urma sa va spuneti parerea fiecare pe aici...

Sa vedem ce au facut japo cu jucaria asta noua, ca sunt foarte curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey dragilor incep sa ma enervez pe vstromistii bucuresteni. Ce dreaq faceti? Am tot vorbit pe forumuri de noul VStrom, l-am asteptat cu sufletul la gura, cand au aparut primele schite, am tot incercat sa-i ghicim silueta, ne-am minunat cand l-am vazut in poze, acum avem sansa sa-l calarim (nici un alt dealer nu mai da o mobra pentru test-drive) si voi o frecati la rece. Trebuie sa dau telefon dupa voi ca sa va strang? M-as multumi si cu un reply de genul "fratioare lasa-ne cu prostiile tale ca avem alte treburi mult mai importante" Este una din putinele sanse sa vedem si sa simtim upgrade-ul facut de suzuki la mobra pe care o apreciem atat de mult. Dan Demetrescu este singurul care a adus mobra asta in tara si culmea, este dispus sa ne-o puna la dispozitie pentru o zi intreaga si nu pentru o tura in fata blocului ci la o plimbare lunga.

Ni s-a dus vorba sa suntem cel mai fain grup care strange gasca rapid cand e vorba de o actiune importanta. La inceputul sezonului ne strangem 10-12 stroame la Arc. Acum la sfarsitul lui ati intrat intr-o blazare de parca v-ati saturat de fetele fiecaruia dintre noi. Incep sa ma satur de postura cainelui care latra pentru a strange turma. Incet-incet incep sa devin penibil. :angryfire:

 

Postez comentariul pe FB si pe vstromania. Poate cresc gradul de vizualizare si sensibilizez pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratioare lasa-ne cu prostiile tale ca avem alte treburi mult mai importante... :grinbandit:

 

Acum serios, s-a stabilit: intalnirea e la 8:30 la sediul MotorTeam in Militari, plecarea la 9 (pt cei din B, evident)

Editat de atw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratioare da nu ai de dat cu bidineaua?????? :rolleyes:

 

 

Comentezi??? Dupa ce ca te las sa-ti savurezi ultimele urme de miere de pe papile si nu te chem la spaclu si gletiera. Pana la bidinea si trafalet mai este cale lunga :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, aici nu e facebook. :-L

 

Vlad, zii mai bine daca s-a stabilit un traseu, sa stie si cei din Ploiesti sau din alte parti pe unde vin.

Si cati s-au inscris pana acum? Eu stiu de 7-8 interesati din Bucuresti, si doi din Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi e ciuda pe voi ma.

Na! Acum e bine?

Si eu as fi vrut sa ma dau cu el.

Da' sunt la o plasa de km. Si acum e frig rau seara si dimineata.

Offff.

Lasa ca poate isi comanda vreunu' si la urmatoare intalnire ma lasa si pe mine sa o ridic si sa o pun pe cric (binenteles ca pe loc).

 

Later Edit:

Aaaaaaaa!!!!

Unde facem intalnirea de anul viitor? si cine o organizeaza?

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi vrut sa ma dau cu el.

Da' sunt la o plasa de km. Si acum e frig rau seara si dimineata.

Hai ma... in 3 ore esti in Buc. :) Sau ne intalnim undeva pe drum, era o varianta sa o luam spre Targoviste.

 

un nenea are nevoie de help ... nu sunt in zona aia ca ajutam !!!

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=726946

Cica s-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 24.09 ne strangem la sediul celor de la Motor Team, sa facem un test-drive cu noul model. Ne ducem spre Cheia si ideal ar fi sa fim maxim vreo 10-12 pentru ca fiecare s-o incalece 30-40 km. Daca sunt mai multi doritori, Dan Demetrescu este dispus sa repete iesirea si duminica.

 

Test drive-ul este exclusiv pt. v-stromisti ? Sau se mai accepta si intrusi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Test drive-ul este exclusiv pt. v-stromisti ? Sau se mai accepta si intrusi :D

 

E doar ptr vstromaniaci. Orice imixtiune va fi tratata cu raceala, dand de inteles intrusului ca trebuie sa se retraga :D (glumesc desigur). Da-mi un PM cu adresa de email ptr a trimite formularul de test-drive ce trebuie completat

 

Revenind la cireada noastra, am vorbit acum cu Dan Demetrescu. Ramane stabilit ptr 8.30-8.45 la Motor Team. Se pleaca la ora 9 si traseul este Bucuresti-Ploiesti (unde ii pescuim pe ploiesteni)-Targoviste-Rucar-Bran

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uraaa,mergem la pescuit...eu si murgul meu cred ca vom imbatrini impreuna,lumea nu cred ca se v-a vedea altfel de pe noua stroama dar am si eu ceva curiozitati de cum se misca si cum trage ,daca e la fel de liniara puterea livrata si daca se simte ceva inbunatatiri la suspensii.

impresiile dupa ,sper sa avem bafta de vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde facem intalnirea de anul viitor? si cine o organizeaza?

Aia de iarna in vechea locatie, numai ca trebuie stabilita perioada si acolo poate gasim idei si pt locatia celei adevarate, din vara. :cheers:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...