Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Sunt pe cale sa iau un vstrom,E cineva din arges care are sa pot face o tura cu el sa vad si eu ce si cum. daca vrea sa mi spuna in particular ceva de el sa dea pm.sau 0722318215 si sun eu.

 

CHIAR NU MA AJUTA NIMENI DIN ARGES SA VAD SI EU CUM IMI STA PE UN VSTROM?

 

Poate nu are nimeni V-Strom in Arges...

Ia trenu' spre Bucuresti mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte fericit ca incepand din saptamana asta mi-sa indeplinit visul mult asteptat.

 

Sper sa ma primiti in Vstromania.

 

 

 

Bine ai venit in grupul fanilor. Fa bine si tasteaza www.vstromania.ro ...si prezinta-te acolo cu date. Inca odata bine ai venit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva Shoei Quest ? Cum se comporta casca asta la pozitia aproape dreapta pe care o ai pe motocicleta asta ? Parbriz standard, ridicat la maxim, eu am aproape 1.90m.



Deocamdata am un Vemar, iar pasagera are un Caberg V2RR Chrono. Totusi, ea se plange mai tare de turbulente si curent cu casca ei, care e mult mai buna decat a mea. Eu mi-am dotat Vemar-ul cu o protectie de vant de la Shoei si am mai redus zgomotul, dar viziera inchide prost, se abureste oricand, captuseala se descoase, asa ca ma uit sa-mi iau un Quest. Pasagera o rezolv eu cu un parbriz mai inalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija la forma interioara, probeaz-o mai intai vreo juma de ora ca altfel patesti ca mine. o fi ea o casca buna da pe bostanul meu statea prost datorita formei interioare ascutite si dupa 20 de minute ma lua ameteala si durerea de cap. in general castile japoneze au o forma mai ciudata la interior.

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmet-shapes.htm

 

nu cu un parbriz mai inalt rezolvi ci cu un parbriz in alta pozitie se rezolva cel mai bine. evident ca si cel inalt rezolva ceva dar nu la pasager.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial si mie mi sa parut buna datorita calitatii foarte bune a materialor care se muleaza excelent pe fata, dar dupa ceva timp a inceput sa ma apese rau in varful capului astfel ca dupa 25-30 de minute imi venea sa vomit de ameteala. din acest motiv orice casca trebuie incercat macar un sfert de ora inainte de a fi cumparata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general un Nolan se asaza pe cap in circa o saptamana. in mod normal cand iei o casca trebuie sa te preseze suportabil cam peste tot, inclusiv pe obraji. dupa aceea se formeaza pe forma capului si morfologia fetei si nu mai deranjaza deloc (motiv pentru care nu e bine sa imprumuti casca, fiecare are alta forma a capului). eu am stat cu ea pe cap in casa cam juma de ora pe zi vreo 4-5 zile pana sa nu ma mai apese pentru ca primul drum cu ea era lung si m-ar fi deranjat asa ca am ales sa o fac sa se aseze pe cap de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am shoei rf1100 si dupa 3 ani tot nu s-a "format" :). deci nu cred ca la shoei merge treaba asta cu lasatul dupa un anumit timp. dupa 4-5 ore ma doare putin capul in dreptul urechii stangi . ridic casca sa stea putin mai sus si am rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnu! Ce sa fac....prostii...nu am mai avut timp nici sa ma plimb cu motocicleta...

Din pacate nu am ajuns nici la MAN, am auzit numai lucruri bune despre intrunire.

 

Acum incerc sa strang oamenii pentru o plimbare scurta :D.

 

Tu ce mai faci? Ce ti-ai cumparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...