Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Aspectul final este cam la fel,daca nu mai bine/uniform, dar nu folosesc banda ci un adeziv care se intareste ca si cauciucul.

 

Vinde careva suport + cutii laterale pt dl 1000 k7?

 

0754040932

Se pot face la comanda 40 sau 49 L Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva japonez,de la OUTEX.Pare o gaselnita destul de smechera dar nu cred ca trimit prin Europa.Au ceva dealeri francezi si greci....dar sunt prea smecheri sa raspunda la mesaje.

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

Aspectul final este cam la fel,daca nu mai bine/uniform, dar nu folosesc banda ci un adeziv care se intareste ca si cauciucul.Se pot face la comanda 40 sau 49 L

Multumesc de oferta. insa mie personal imi place aspectul cutiilor din plastic... Mai rotunjite.

Am cautat si am gasit in final:

Cutii: 2 x http://www.kappamoto.ro/ro/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=K961

Suport: 1 x http://www.kappamoto.ro/ro/model-moto/517-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce m-am imprastiat in noiembrie nu pot sa repar pedala de frana.

Asa ca acum caut una SH sau un magazin de unde sa iau una noua (pliabila sau nu).

In cazul in care nu gasesti una second-hand, una noua (OEM), costa 55 euro, termenul de livrare fiind de doua-trei saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Are cineva idee unde pot sa gasesc o protectie radiator pt. modelul nou (L2)?

De la Touratech nu-mi place pt. ca nu are prindere cu suruburi, iar de la Sw-Motech nu au decat pt. modelul vechi de Vstrom.

Am mai gasit asta, dar mi se pare cam "subtire".....

http://www.romatech.de/shop/index.php?page=product&info=516

 

Oare exista prin Ro cineva care sa faca asa ceva privat (Bogdan Harea)??

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit la raionul Gradina o plasa de plastic cu firul gros si ochiul cca 8x8 mm, gri. Am prins-o cu cate 4 soricei si pe radiatorul de apa si pe cel de ulei.

 

Cricuri centrale pt DL650 modelul nou si vechi.Astazi le vopsesc,luni pun la posta comenzile.

post-8769-0-13888700-1390562603_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un plan pe net cu un fel de capra/cric care ridica tot motorul si se punea pe prinderea de cricul central, si il suspenda pe tot.

 

dinasta ?

http://shop.sw-motech.com/en/by+products/Maintenance/Maintenance+Stand/index.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cricurile Vstrom 650.Modelul vechi si cel nou, sunt foarte aproape, difera doar inaltimea care este mai mare cu 18 mm. Preturile pe PM sa nu se supere stapanirea.

Dupa ce m-am imprastiat in noiembrie nu pot sa repar pedala de frana.

Asa ca acum caut una SH sau un magazin de unde sa iau una noua (pliabila sau nu).

Astea sunt de la BMW (ultimile 2 poze). Trimite-mi ce ai zgariat si ies la fel.

post-8769-0-44470900-1390572305_thumb.jpg

post-8769-0-54622500-1390572331_thumb.jpg

post-8769-0-16409400-1390572924_thumb.jpg

post-8769-0-73911700-1390572938_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Are cineva idee unde pot sa gasesc o protectie radiator pt. modelul nou (L2)?

De la Touratech nu-mi place pt. ca nu are prindere cu suruburi, iar de la Sw-Motech nu au decat pt. modelul vechi de Vstrom.

Am mai gasit asta, dar mi se pare cam "subtire".....

http://www.romatech.de/shop/index.php?page=product&info=516

 

Oare exista prin Ro cineva care sa faca asa ceva privat (Bogdan Harea)??

Merci!

Este foarte simplu de confectionat protecta de radiator. eu mi-am facut una cu prinde in 3 puncte. Nu arata ca aia de la romatech dar face servici bine de tot. Cred ca te duce sub 50 de lei cu tot cu vopsea.

/index.php?/topic/37237-suzuki-v-strom-dl-6501000/?p=2822880

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V stromisti.Cine are un manual pt suzuki Vstrom 2010.Vreau sa studiez si eu pe timpul asta mort care il mai avem.La BMW am avut si tare multumit am fost ,din fericire nu am avut nevoie sa aplic vreo regula de acolo,dar l-am sudiat din cap in cap.multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine zi-mi si mie te rog de unde ai luat plasa aia. Caut de o gramada de timp si nu gasesc. Vreau sa imi fac si la radiatorul de ulei si la cel de apa. Salutari din....ma uit pe geam nici nu stiu pe unde sunt....cred ca Siberia!

Plasa o aveam pe acasa. Dar am vazut la magazinele de materiale de constructii tabla perforata destula. La mine are 1,5 - 2mm si este foarte oteloasa, merge din 0,5 mm fara probleme la protetiile de radiatoare dar eu nu aveam altceva. Spre exemplu scutul este facut din acelasi material si pot ridica motocicleta cu un cric sub el fara sa se deformeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V stromisti.Cine are un manual pt suzuki Vstrom 2010.Vreau sa studiez si eu pe timpul asta mort care il mai avem.La BMW am avut si tare multumit am fost ,din fericire nu am avut nevoie sa aplic vreo regula de acolo,dar l-am sudiat din cap in cap.multumesc.

Cu putina rabdare il gasesti pe net. Nu exista manual 2010 ci manual 2004-2011 cu o adaugare de cateva pagini 2007-2011

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu putina rabdare il gasesti pe net. Nu exista manual 2010 ci manual 2004-2011 cu o adaugare de cateva pagini 2007-2011

Ok .capitane.Ms de informatie,numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V stromisti.Cine are un manual pt suzuki Vstrom 2010.Vreau sa studiez si eu pe timpul asta mort care il mai avem.La BMW am avut si tare multumit am fost ,din fericire nu am avut nevoie sa aplic vreo regula de acolo,dar l-am sudiat din cap in cap.multumesc.

Salutare!

Daca e ok in engleza, lasa-mi un pm cu mail-ul tau si ti-l trimit eu...

Noroc!

 

le: mai am in italiana, dar ala ar trebui scanat, e mai complicat...

 

Plasa o aveam pe acasa. Dar am vazut la magazinele de materiale de constructii tabla perforata destula. La mine are 1,5 - 2mm si este foarte oteloasa, merge din 0,5 mm fara probleme la protetiile de radiatoare dar eu nu aveam altceva. Spre exemplu scutul este facut din acelasi material si pot ridica motocicleta cu un cric sub el fara sa se deformeze.

Poti posta te rog cateva imagini mai detaliate cu prinderea de motocicleta a scutului respectiv? Ma tenteaza sa-mi confectionez unul. Nu cred ca-i mare filozofie.

Cam asta am gasit eu pana acum...

Mersi!

post-55237-0-32825700-1390896978_thumb.jpg

post-55237-0-37191200-1390896987_thumb.jpg

post-55237-0-75852100-1390896990_thumb.jpg

post-55237-0-03825200-1390897005_thumb.jpg

post-55237-0-63609600-1390897016_thumb.jpg

Editat de petrilacocuz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...