Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Si daca zgomoteste,nitel care-i treaba?Atata timp cat merge e ok.Miarul meu e silentios,deocamdata.Doar zgomotul se schimba la ambreiere-debraiere.Chestie care se intampla la toate.

"CHESTIA" omniprezenta si doar deranjanta am rezolvat-o..."clutch chudder" is gone....maine fac o tura :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar incepeti??? macar nu se rupe cadru la juma!!! e naspa sa iti rupi mainile din cauza altuia care nu e in stare sa faca o buca de fier cum trebuie. :D

 

Usor cu panica ca nu arde. Ultima oara cand am verificat am stat departe de discutiile astea puerile cu a mea e mai mare asa ca ... nu am ce sa incep IAR.

 

Nu faceam misto. In liga din care face parte noul dl1000 chiar pare sa fie o mobra faina.

Editat de steph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista motocicleta fara cusur. Totul este sa aibe mai multe puncte bune decat puncte proaste....sau cel putin asa sa ai impresia :))

 

Noul Vstrom 1000, ca si noul Vstrom 650, reprezinta clar un progres. Abia astept sa am ocazia sa o incalec si pe cea de 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai gasit simeringul 39x65x7? La Badi si la Alfa nu au

pune de 38x65x8 si gata :)

pe asta il gasesti la alfa

 

"CHESTIA" omniprezenta si doar deranjanta am rezolvat-o..."clutch chudder" is gone....maine fac o tura :peace:

unde l-ai bucsat ca ma intereseaza si pe mine :)

cu arcurile o rezolv mai usor ca pot face "capetele" alea la orice strungar, dar cu bucsatul inca nu am cautat pe cineva cu care sa rezolv treaba asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Poate va intereseaza - mai demult am cautat de nebun.

manusi incalzite cu goretex. cred ca se poate adapta si o alimentare la bricheta daca acumulatorii lasa de dorit.

 

/index.php?/topic/706337-vand-manusi-cu-incalzire/

 

stima,

paul

Merci de pont, tocmai mi-am luat si eu o pereche, si sunt multumit.

Am putut sa merg la 0 grade fara sa-mi intepeneasca mainile, si fara sa mai trebuiasca sa le tin 5 minute in apa calda cand am ajuns acasa :D

Fiecare manusa are 2 acumulatori de 3.7V/2600mAh (9.62Wh). Incarcatorul scoate 4.1V la 1A (incarca ambele manusi simultan).

Daca esti suficient de masochist sa mergi mai mult de cateva ore la temperaturi din astea, se poate adapta (sau face) un alimentator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am servisat etrierii pe fata si ma gandeam sa schimb si suruburile banjo. stiti unde as putea cumpara 2 suruburi dinastea ?

ma gandeam sa iau din titan ca am vazut unele in germania ...dar is in germania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am servisat etrierii pe fata si ma gandeam sa schimb si suruburile banjo. stiti unde as putea cumpara 2 suruburi dinastea ?

ma gandeam sa iau din titan ca am vazut unele in germania ...dar is in germania :)

La ce bun?Daca etanseaza si sunt ok...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o comparatie interesanta referitor la acceleratie/putere intre dl650 si dl1000. Multi isi puneau intrebarea intre diferenta dintre cele doua (pe langa greutate).

 

 

Fara nicio surpriza DL1000 e mai potent. Ce parere aveti? Merita sacrificiul facut in gerutate si consum de catre DL1000 in detrimentul puterii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Ce parere aveti? Merita sacrificiul facut in gerutate si consum de catre DL1000 in detrimentul puterii?

 

Depinde de ce vrei de la motocicleta...

Eu nu am nevoie de viteza sau acceleratie "de vitezana" dar un consum scazut ma avantajeaza foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot vazut in comentariile voastre despre Vstrom ca ar fi k6,k7 9 ketc.dupa ce criteriu se ia si k-ul asta ce inseamna.A mea este 2010.Intrebam asa din curiozitate poate ma ajuta la ceva in viitor. Am un tovaras cauta o scarita dreapta de pilot pt un vstrom 2009. sh k noua cred k e scumpa.Daca are cineva sa ne spuna. Ms domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K-ul se refera la anul de fabricatie:

2001-2009 -> k1-k9

 

Al tau fiind 2010 o sa aibe codul L0

2011 este L1

samd

 

Da asa are.L 0. Am inteles.Ms.Ast rasp pt scarita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Depinde de ce vrei de la motocicleta...

Eu nu am nevoie de viteza sau acceleratie "de vitezana" dar un consum scazut ma avantajeaza foarte mult.

Baga pe 650 vreo 220-240kg si mai vorbim.Veti vedea ca si consumul creste.La miarul meu consumul e aproape la fel,fie solo fie in duo plus calabalac la greu...Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca nu tre sa mesteci des in cutie,acceleratie in caz de necaz,etc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga pe 650 vreo 220-240kg si mai vorbim.Veti vedea ca si consumul creste.La miarul meu consumul e aproape la fel,fie solo fie in duo plus calabalac la greu...Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca nu tre sa mesteci des in cutie,acceleratie in caz de necaz,etc.

La faza cu greutate/consum nu stiu ce sa zic. Eu 90 kg plus prietena 50 + 70kg bagaj am scos 4.7 @ 120km/h. La faza cu macinatul cutiei, e normal ca la 650 se schimbi mai des in depasiri sau in urcari virajate, gen Transalpina/Transfagarasan. Una peste alta,personal, ma incanta puterea dl-ului de 1000 insa inca nu m-am convins daca merita consumul si greutatea. :) Cat iti papa? L-ai bagat pana acum pe off-road (light)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga pe 650 vreo 220-240kg si mai vorbim.Veti vedea ca si consumul creste.La miarul meu consumul e aproape la fel,fie solo fie in duo plus calabalac la greu...Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca nu tre sa mesteci des in cutie,acceleratie in caz de necaz,etc

 

:D

nu creste consumul nici dupa ce o incarci (daca o tii peste 140km/h o sa iti sara de consumul ala).

legat de intrebarea initiala - asa cum zicea si big_boy - depinde de ce vrei de la motocicleta:

Pt mine:

daca mergi folosesti mult in oras + daca ai de gand offroad - probabil o sa apreciezi 650

daca folosesti predominant afara din oras - ture - probabil 1000 o sa ti se potriveasca mai bine

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...