Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Nu mai are nimic in kit, de fapt nici nu este un kit. Baiatul e de la mine din oras si vrea 50 lei pe el, am crezut ca e un chilipir dar se pare nu e chiar asa. Multumesc de ajutor! Gipro nu prea imi permit momentan.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, cred ca ai dreptate, s-ar putea sa fie doar afisajul.

Desi ala ar trebui sa aiba cel putin 9-10 fire, nu-mi dau seama din poza cate are.

Oricum, face cam 5-10 lei daca e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vreau sa va intreb , ce ati face voi maine daca prognoza ar arata asa ?

 

 

 

Meteogram, neste 48 timer
meteogram.png

eu as sta acasa.

asfaltul este foarte alunecos daca este putin ud. sau te-ai gandit tu ca pana faca 1000km sa te apuci de schimbat si carenele daca tot ai inceput bine cu ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vreau sa va intreb , ce ati face voi maine daca prognoza ar arata asa ?

 

 

 

Meteogram, neste 48 timer
meteogram.png

asta cu urlati-ul e aproape de mine si m-as baga la o tura scurta :D ma bucur sa mai vad vstromisti care nu lasa mobrele la iernat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conexpandul a fost alternativa la scula asta :

http://www.rockymountainatvmc.com/p/989/20342/Tusk-Bearing-Remover

 



aia e o sectiune printr-un motor de la miarul vechi. mana concurentei. :D

cu parere de rau....cel care a pus filmuletul e chiar nenea ala din UK care repara oalele de ambreiaj :( . deci nu stiu daca ala are ceva de castigat din asta. lui chiar o sa-i placa probabil :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil Suzuki l-a expus pe undeva

chestia nasoala e ca deja proaspeți posesori de dl 1000 2014 au sesizat problema :(

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,11745.msg187163.html#msg187163

 

nu ma bucura deloc treaba asta. ma gandeam ca au gasit o solutie si eventual sa se potriveasca si la vechiul model. decat sa repar oala trocariciului meu ...preferam sa iau o oala de la modelul 2014 si gata :)

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este evident ambreiajul noului vstrom, cu parghiile alea pt. "self servo".

Ce face el cu degetul acolo, ne arata jocul arcurilor, e aiurea...nu este sursa zgomotului...arcurile(faza 2 si 3) trebuie sa aiba joc.

Uite ce spune chiar el: The springs I could get to rattled like this. This is not a fault. IT IS HOW THE SPINGS ARE MEANT TO BE. They go tight when the engine is loaded.

Later edit - forgot to say. The new bike is absolutely fantastic. Suzuki deserve every praise for bringing this machine to market. Worth every penny.

 

Editat de sorin 666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu sunt chiar tampiti de tot, cand or sa termine stocul de oale vechi si zgomotaose poate o sa le puna pe alea noi refacute. zic si io. daca au luat-o si astia pe urma benveului e naspa. bine macar ca nu riscam sa ne rupem ceva, cel mult se aude cloncanitul ala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Este evident ambreiajul noului vstrom, cu parghiile alea pt. "self servo".

Ce face el cu degetul acolo, ne arata jocul arcurilor, e aiurea...nu este sursa zgomotului...arcurile(faza 2 si 3) trebuie sa aiba joc.

Uite ce spune chiar el: The springs I could get to rattled like this. This is not a fault. IT IS HOW THE SPINGS ARE MEANT TO BE. They go tight when the engine is loaded.

Later edit - forgot to say. The new bike is absolutely fantastic. Suzuki deserve every praise for bringing this machine to market. Worth every penny.

ai dreptate, acum m-am uitat cu atentie, ala chiar misca de arcuri. deci am dreptate. e mana concurentei. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord ca afost gresit proiectat, dar daca e la fel cu cel nou probabil nu au avut un numar fix de bucati cate miare vechi atatea oale. sper doar sa nu fie la fel si sa le foloseasca pana la epuizare si la noul model dupa care sa le puna pe cele proiectate corect ;)

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...