Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut!

 

Noi venim din Sibiu sambata si vrem sa participam si la parada moto.

Poate ne intalnim....

bre...veniti sigur ?

sa stiu daca sa ma duc mai departe sau sa stau pe langa casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i culmea ! Original la Motor Team pe Bd Timisoara langa spalatorie. Altceva nu cred sa potrivesti, avand un filet mai special si garnitura. Daca te ajuta tel lui Dan Demetrescu, bosu' 0722766739.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comandat de la Motor Team, pe viitor poate ii pun alarma.

 

Am tot urmarit discutii legate de accesorii care halesc din amperaj.... etc. intentionez sa imi pun proiectoare si avand si manere incalzire, si usb, si alte alea ma intreb cum pot masura, avea control. inteleg ca rsc sa distrug releul de incarcare? cine are stiinta sa imi dea niste sfaturi sa nu fac prostii? poate si pont cu proiectoare bune si rezonabile la pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam lapidar raspunsul asta si nu ma multumeste. tinand cont ca am o gramada de consumatori care habar nu am cat consuma fiecare doar sa trec pe led nu cred ca e o solutie completa. exista indicatoare de pus pe bord cu consum maxim de curent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tu nu sti cat consuma, gandeste ca noi habar nu avem cate si ce fel de consumatori ai si mai ales cat consuma :) nu detine nimeni pe aici un glob de cristal cu toate raspunsurile posibile. Matematica e simpla, trebuie sa ai cam toate datele problemei ca sa o poti rezolva.

Pe bord poti monta voltmetru. Teoretic poti monta si un ampermetru dupa releul de incarcare in serie cu toata instalatia electrica a motorului, dar nu stiu in practica cine s-ar risca sa faca asa ceva.

 

Daca vrei sa vezi exact consumu de curent de la accesorile actuale, tragi un fir separat de + de la baterie care alimenteaza toate accesorile si masori apoi pe acel fir cu un ampermetru legat in serie consumul real. Astfel vezi daca esti sau nu la limita generatorului. Mai exista varianta sa masori individual fiecare accesoriu si apoi prin aritmetica simpla aflii cam acelasi rezultat.

 

Dar daca iti iei totusi proiectoare pe LED, Faci economie de vreo 8 Amperi si teoretic ar trebui sa te incadrezi cu manerele incalzite si cu restu consumatoarelor fara sa iti faci probleme in limitele generatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tind sa te cred. e adevarat ca doream sa imi montez ampermetru sa masor, dar e f probabil sa ma leg la cap si inca nu ma doare. nu m-am gandit la proiectoare cu led. aveti vreo idee de pret si calitate rezonabile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai la dispozitie cam 150W pentru toate extra-acareturile :D

proiectoarele cu led au cam 10W bucata, deci ai de unde :)


» Post actualizat in 06 Apr 2015 18:44

http://www.aliexpress.com/af/motorcycle-fog-light.html?ltype=wholesale&SearchText=motorcycle+fog+light&d=y&origin=n&initiative_id=SB_20150406104137&isViewCP=y&catId=0

ai pe alese :D


» Post actualizat in 06 Apr 2015 18:46

eu mi-am luat de mai demult asa ceva :

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-HD-18W-Cree-LED-Work-Light-Spot-Lamp-Driving-Fog-Lights-Offroad-12V-24V/2030870058.html

 

dar n-am apucat sa-l montez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa fac sa vezi ,dar am luat din pitesti de la mine un set de 5w pe bucata faza lunga ,dar are si 3w faza scurta cu o lumina f puternica .pret 80 lei 2 buc,dar am facut eu suportii.f repede,aveau si alte seturi la 150-180 lei ,alea cu suporti si unu avea si functia de stroboscop.acum sunt la faza de legaturi electrice dar nu sunt gata k n am chef din cauza timpului.asa,celelalte erau de 10w.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa arata la o proba k uitasem k am f 2 poze

Salut<am o intrebare.Poti sa imi spui cum ai legat la alimentare proiectoarele,au v-stromele o mufa...ceva sau ai legat simplu..si ce buton ai pt on/off ca eu nu am si trebuie sa cumpar ? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legate simplu.plus de la baterie care merge la plusul ambelor proiectoare,din buton cu 4 iesiri.doua se pun la masa pe cadrul motorului si doua merg la minusul de la proiectoare.in seara asta am facut legaturile si este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare doua sisteme "Indicator treapta de viteza - Custom Gear Indicator CGI" pentru VStrom 650 (2004-2012). Sistemele sunt noi, cu fir de alimentare si cupla. Culoare LED: rosu

Pret: 400 RON. Poate e cineva interesat.....

 

Eu am luat 3 ca sa iasa transportul mai ieftin, asa ca au mai ramas libere inca doua.

post-22006-0-88693200-1428581057_thumb.jpg

post-22006-0-39447200-1428581068_thumb.jpg

post-22006-0-40812700-1428581077_thumb.jpg

post-22006-0-71468300-1428581086_thumb.jpg

post-22006-0-91073400-1428581207_thumb.jpg

post-22006-0-87083700-1428581212_thumb.jpg

post-22006-0-86236600-1428581217_thumb.jpg

post-22006-0-90693500-1428581223_thumb.jpg

post-22006-0-06959300-1428581230_thumb.jpg

post-22006-0-97958000-1428581233_thumb.jpg

Editat de andumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit niste proiectoare cu faza scurta - faza lunga, dar ma intreb unde (la cine) pot sa le montez incat sa fie legate pe blocul de de comanda lumini. parca as vrea sa nu am un buton in plus, sa mearga solidar cu farul. ceva idei / sfaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit niste proiectoare cu faza scurta - faza lunga, dar ma intreb unde (la cine) pot sa le montez incat sa fie legate pe blocul de de comanda lumini. parca as vrea sa nu am un buton in plus, sa mearga solidar cu farul. ceva idei / sfaturi?

standard nu prea poti sa pui prin blocul de comanda existent ca si asa este gandit prost - fara relee si cu cei 10 amperi trecuti prin butonul de la blocul de comanda.

o varianta este cu kitul de relee acesta - http://www.easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/vstrom.html#h4dual

sau unul manufacturat. este destul de simplu de facut - ai nevoie de 2 relee (unul alimenteaza faza scurta si unul faza lunga) ce-s comandate de semanul de pe mufa de far existenta (faza scurta resp faza lunga).

varianta cu modificarile cele mai putine este prin buton pe ghidon care sa iti duca un 5A.

!Atentie - s-a mai discutat de vre-o doua ori - la dl650 masa nu este trecuta prin cadru si nici nu este indicat sa alimentati alti consumatori folosind masa prin cadru.

 

PS1 - au ajuns bunatatile de la Vasile. Dan Rosca si Vraji - sa imi ziceti daca aveti ceva amici/prieteni zilele astea prin tm si cu drum spre voi.

Altfel - cooldeep se oferise sa ajute cel putin cu ajuns la Vraji(Sibiu).

OBS - Foarte fain ca la voltmetrul de bord vad ca foloseste mai nou un model rotund mult mai aratos si cred ca este si mai vizibil in soare decat varianta patrata mai veche.

la suportul de gps - bila de plastic pusa de el este cam degeaba (clema de la ram mount nu face priza pe plastic si in plus bila lui de plastic se fesface usor indiferent de cat o strangi) si trebuie o bila cauciucata de la RAM.

 

PS2 - daca aveti vre-unul drum din Tm spre Targu Mures spre cu masina - as avea nevoie sa trimit 2 genti ca sa ajutam un coleg motorist sa primeasca 2 genti ca vrea omul sa plece in tura si cu posta zilele astea o sa fie mai greu.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...